Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób test 'small' w orthosie, może to pamięci się krzaczą na blendzie, poza tym możesz ustawić jeszcze wyższe napięcie, daj 1,425V w biosie.

 

 

prędkość wentylatora sprawdzisz everestem

 

q8ic gdyby procek miał walla to by nie chodził 40 min pod orthosem

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie wstaje gdy ustawisz PCI-E_freq na 100MHz?

Dokladnie, nie wstaje 111 to najnizsza wartosc jaka uznaje przy tym fsb - a im wyzsze fsb tym wiecej na pci-e wola. 1 FSB wyzej i musialbym dac 112.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie może być wall i wtedy możesz mu dać nawet 1,8v i nic to nie da. Albo po prostu padaczna sztuka i chce dużo papu. Odpal na 340*6, pcie na auto, dzielnik pamięci na 2 i w kwestii walla będzie jasność.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem , płyta rev 1.0 radeon hd4870, Pentagram 500w, przy probie gry reset kompa, w czym problem?

Spróbuj zmienić bios do płyty na najnowszy , gdzies czytałem że na tych radkach są właśnie problemy, zapytaj w temacie o radeonach 4850/4870 tam chyba ktoś już miał takie jaja, tylko że na Msi neo2 fr chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam propozycję dla posiadaczy:

 

EP31-DS3L

lub

EP35-DS3L

 

chce się ktoś zamienić na GA-P35-DS3L?

 

http://forum.purepc.pl/Inne-f21/Zamiana-Ga...3l-t287818.html

 

Postanowiłem, że jakieś kosmiczne OC nie jest mi potrzebne, a skoro komputer służy głównie do przeglądania/tworzenia www to będzie lepiej zaoszczędzić na prądzie :P

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To install two memory modules, we suggest that you install them on the DDR2_1 and DDR2_3 sockets, when the DDR2_2 or DDR2_4 socket is populated with a DDR2 1066 MHz memory module, the memory speed will be downgraded to 800 MHz

Czy to oznacza, że DDR2 1066 należy wpakować w slot 2 i 4 żeby je poprawnie widział?

Mam Kingmaxy 2x2gb z 1066Mhz, widzi mi je BIOS jako 800, przy podkręcaniu maks to 920 Mhz, powyżej nie wstają...

Taki krótki pisk z płyty głównej przy starcie jest prawidłowy?

Płyta EP31-DS3L

Edytowane przez Krzyziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To install two memory modules, we suggest that you install them on the DDR2_1 and DDR2_3 sockets, when the DDR2_2 or DDR2_4 socket is populated with a DDR2 1066 MHz memory module, the memory speed will be downgraded to 800 MHz

Czy to oznacza, że DDR2 1066 należy wpakować w slot 2 i 4 żeby je poprawnie widział?

Mam Kingstony 2x2gb z 1066Mhz, widzi mi je BIOS jako 800, przy podkręcaniu maks to 920 Mhz, powyżej nie wstają...

Taki krótki pisk z płyty głównej przy starcie jest prawidłowy?

Płyta EP31-DS3L

Wynika z tego, że na slotach 2 i 4 ich predkość zredukuje się do 800MHz.

 

1. Jakie napięcie na NB ma P31-DS3L ?

2. Ile wynosi częstotliwość PCI-E freq. przy FSB 390, gdy PCI-E freq. jest na auto ? Ew. jak to sprawdzić ?

3. Czy przekroczenie 110MHz PCI-E frequency na dłuższą metę jest bezpieczne dla grafy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to sa 3209158[/snapback]

Witam mam problem z karta dzwiekowa. podlaczam glosniki i nie dziala... mam najnowsze sterowniki co mam robic??
Jeżeli to nie jest jakis dziwny pocięty system, głośniki są sprawne, to chyba oddać na gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System XP SP3, głośniki sprawne, bo przed wymianą płyty działały, oddawac na gwarancje?

Przeintsaluj sterowniki , shity realtekowskie stery nie chcą zaskakiwać czasami przy instalacji na 2 płytach głównych 775 tak miałem. Kilka razy musiałem próbowac pod rząd aby załapało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz :blink: chcesz powiedzieć, że nie robiłeś reinstalki systemu przy zmianie płyty ?

nie... :P

To bierz się do roboty ;) I tak dziwne, że ruszyło. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem, systemu nie ruszales, tylko plyte zmieniles. System wykryl wszystkie nowe ustawienia? Generalnie panuje zasada, ze ze zmiana plyty glownej, musisz zainstalowac OS od nowa, ale... Sproboj jeszcze zainstalowac sterowniki od chipsetu. Jesli to nie pomoze: nowy OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę trudniejszy problem... płyta za cholerę nie trzyma fsb 333 (mniej więcej raz w tygodniu się restartuje), sprawdzałem na biosach F5, F8, F9, F10a ustawiałem usb storage detected na disable i nic nie dało. Proc to E2160 vcore 1.383, stabilny jak diabli.

Czyżby płyta była tak słaba ? Może trzeba podnieść napięcia na mostkach ale z drugiej strony nie chcę nadmiernie katować mobaska bo ostatnio w ramach wyciszania zlikwidowałem boczny nawiew :rolleyes:

Edytowane przez bARtOMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...