Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

@kwasior500

 

Kiedyś pisałem (poprzednia strona) o wieszaniu się Posta;

 

Chylę czoła, miałeś rację, swego czasu (po długiej przerwie, teraz też spokój) zaś pojawił się ten problem...

I faktycznie jedno urządzenie na USB powodowało ten problem (przyuważyłem, że odbiornik od klawiatury w tym momencie mrugał jak zwariowany kontrolką/led);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku ze powoli planuje przejscie na sandy bridge, ale jako ze plyty sa nadal slabo dostepne w przerwie pobawilem sie jeszcze moim E4300.

 

Co ciekawe, udalo mnie sie zrobic 400x8 1,45v, niestety nie sprawdzalem min. V dla 3.2ghz, ale mam problem.

W grach sypie artami na niektorych texturach po jakims czasie - brak za to oznak niestabilnosci CPU, 333x9 nie ma problemow. Na pewno brak w tym winy grafiki.

 

Teraz dalem 1,475v, ale chyba dalej to samo. Czybym musial podbic MCH, FSB, PCI-E o 0.1v lub cos jeszcze badz innego? Obecnie mam default.

Chyba ze problem lezy gdzie indziej? Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to powyżej 333 na tej mobo masz przetaktowane pcie i może twoja grafa akurat to źle znosi... (przerabiałem takie rzeczy z niektórymi grafami tyle że na 440BX@133 - przetaktowane agp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na forum! Mam problem z komputerem narzeczonej. Otóż zauważyłem w CPU-Z, że procesor Pentium E2180 o nominalnym taktowaniu 2Ghz działa na 1200Mhz (mnożnik 6x). Wszedłem do BIOS i patrzę rzeczywiście CPU Clock Ratio jest na 6X ustawione. No to zmieniam na 10X. Restart kompa, a tam dalej 1200Mhz. Powrót do BIOSa a tam znów 6X. Niestety BIOS mi nie chce zapisać zmiany. Po każdym ponownym uruchomieniu ustawia się ponownie na 6X. Ktoś mi może pomóc? Płyta nigdy nie była kręcona ani cokolwiek w BIOSie zmieniane a tu nagle taki zonk. Zrobiłem dla sprawdzenia test w 3DMarku2005 i pokazał taktowanie 1144Mhz a wynik przy 8600GT Sonic+ wyszedł ledwo ~7500 punktów (powinno chyba być ponad 10tys.). Co się mogło stać i jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Clear CMOS (jak również przy okazji wymiana baterii) nie pomógł. Przy load defaults owszewm zmienia mnożnik na 10x (nie ma w ogóle opcji auto) jednak po wyjściu z BIOS komputer się na chwilę wyłącza po czym ponownie uruchamia się z mnożnikiem 6x. Po kolejnej zmianie na 10x już się nie wyłącza ale i tak zmienia na 6x. Co jeszcze może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zmienia się na mnożnik 6x w BIOS (co za tym idzie także w systemie). Wyłączanie opcji EIST i jeszcze jakiejś drugie (CE czy coś takiego) nic nie zmienia. Natomiast wyłączenie opcji Thermal Monitor 2 pozwoliło na uruchomienie komputera z mnożnikiem 10x ale wówczas FSB spadło z 200Mhz na 120Mhz więc wyszło na to samo. Poza tym tej funkcji czytałem, że chyba lepiej nie wyłączać. Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.

Płyta z tematu, proc E5200 (def to 2,5GHz)

Cały czas ustawia go na multi x6

Ustawiam w biosie 12,5 - F10, po ponownym wejściu do biosa znów jest multi x6

 

edycja:

widzę, że temat się pojawia ....

http://forum.purepc.pl/topic/300438-update-mnoznik-procesora-cpu-ratio-sam-sie-zmniejsza-oo/

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawdopodobnie już nikt nie ma tej płyty i nie doczekam się odpowiedzi, ale nadzieja umiera ostatnia.

Otóż mam taki problem, że aktualizowałem BIOSa (już teraz wiem, że nie potrzebnie), ponieważ komputer mi trochę szalał ale okazało się, że to karta graficzna.

Wracając do tematu po zaktualizowaniu BIOSa do najnowszej wersji z F4 do F5f i teraz komputer zupełnie nie startuje. Po jego włączeniu słychać tylko 2 krótkie piski i nic więcej. W instrukcji jest napisane, że to albo RAM albo właśnie płyta główna. RAM sprawdzałem i jest ok. 

Istnieje jakiś sposób aby wgrać do niej BIOSa jak jest w takim stanie, czy nadaje się tylko do kosza?

Z góry dzięki i mam nadzieję, że ktoś mi odpiszę i pomoże.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam EP31, ale niestety rev. 1.0. Może ktoś mi wytłumaczyć jak użyć Virtual Dual BIOSa? Nie mam kopii na dysku twardym, tylko chcę zrobić to z pendrive. Próbowałem już trochę, ale nie wychodziło.

Opiszę może jeszcze, co już robiłem. Czytałem, że żeby wgrać BIOS przez VDB trzeba go mieć zrobioną jego kopię na HDD, FDD, bądź pamięci USB. Ja jako, iż takowej kopii nie posiadam, ściągnąłem BIOS w wersji F4 (na takim płyta przed aktualizacją działała). Wrzucam go na pamięć USB, która jest sformatowana pod FAT, razem ze wszystkimi znajdującymi się tam plikami, ale po podłączeniu i uruchomieniu komputera nic się nie dzieje, ciągle tylko 2 piski i czarny ekran (monitor nawet nie mrygnie, że dostał sygnał).

Edytowane przez MaciekLLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsmażę kotleta.

Nabyłem rodzicom za 4 pak browara takie oto coś:

 

E2140

GA-P31-DS3L (bios F8)

2x2GB Kingston 6400 (400MHz)

GPU: 8600 GT 256GB

PSU: CHIEFTEC GPS-450AA-101A

Cooler intela stockowy

 

Czy ktoś jest w stanie doradzić, jakie stabilne (teoretycznie) wartości można ustawić do codziennej pracy?

Nie chodzi o jakieś wielkie OC. Wykroczenie powyżej 2,0-2,5GHz max powinno im w zupełności wystarczyć.

 

Na samej przeglądarce (z 10 zakładek chrome) ma średnio 35*C

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...