Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to żebyś włożył wtyczkę we właściwe miejsce tzn. zostawił wolne 4 piny po właściwej stronie [;

W manualu jasno stoi, że płyta jest kompatybilna z 20 pinową wtyczką jest tam też schemat z zaznaczeniem jak włożyć taką wtyczkę - należy 4 wolne od góry zostawić o ile dobrze przeczytałem obrazek.

The main power connector is compatible with power supplies with 2x10 power connectors.

Jest tam też coś o jakimś zabezpieczającym czymś - protective cover - pewnie jakaś naklejka na gnieździe powinna być (nie pamiętam czy u mnie była) i powinno się ją zdjąć w razie używania zasilacza z wtyczką 24 pin. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sa naprawde problemy z tymi pamieciami dwustronnymi w dualu ?? Wywala jakies bledy czy wogle komputer nie wstaje jezeli sie choc troche podkreci ??

Ja mam dwustronne Kingstony w dualu. Nie ma najmniejszych problemów nawet po podkręceniu. Ten problem tyczy się więcej niż 2 kości ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co myslicie o tych napieciach ? +12V ?? TO jakis blad ? Co do procka w biosie nic nie zmienialem niby 1,3V - standardowe ustawienia jakie mobo wrzucilo :) a tu pokazuje 1,15 - W tej chwile puscilem go 2x266 - pamiatki 800mhz - potem sie jeszcze pobawie w o/c.

 

Dołączona grafika

 

 

2. Glupie pytanie ... gdzie w biosie moge timingi pamieci zmienic - chodzi mi zmiane CL5 na CL3 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co myslicie o tych napieciach ? +12V ?? TO jakis blad ? Co do procka w biosie nic nie zmienialem niby 1,3V - standardowe ustawienia jakie mobo wrzucilo :) a tu pokazuje 1,15 - W tej chwile puscilem go 2x266 - pamiatki 800mhz - potem sie jeszcze pobawie w o/c.

2. Glupie pytanie ... gdzie w biosie moge timingi pamieci zmienic - chodzi mi zmiane CL5 na CL3 ...

1. Tak, to napewno błąd jakiś, sprawdź w innym programie. A napięcie rdzenia też mi błędnie pokazuje. W Evereście jest zawsze jakieś 0.03-0.04V mniej niż ustawiam w biosie.

2. CTRL+F1 w głównym ekranie biosu.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał już ktoś więcej jak 2GB na tej płycie??

EDIT: Chodzi mi o więcej jak dwie kości

Bylo juz o tym, masz nawet fotke z manuala w faq na pierwszej stronie, wystarczy poczytac.

Max: 2x2stronne, 1x2stronna + 2x1stronna, 4x1stronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programik od GA dobrze pokazuje napięcia jak i temperatury ;) nazywa się EasyTune5 ;) do tego można nim podkręcić.

 

Kurcze sciagalem go z kilku zrodel i nie moge zainstalowac. Po klikniecu na setup nic sie nie dzieje ... Ewentualnie jest cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=4310

 

Sprawiaja na tej mobo jakies problemy? I powiedzcie mi, jak to wszystko podlaczyc, jesli mam dysk na ata i 2 napedy optyczne... Na tej mobo jest tylko jedno gniazdo IDE ;/

 

// edit

Biore kingstony na elpidach , tniemy koszta :)

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiedzcie mi, jak to wszystko podlaczyc, jesli mam dysk na ata i 2 napedy optyczne... Na tej mobo jest tylko jedno gniazdo IDE ;/

 

Mialem podobny problem tyle ze 2xHDD ATA+ 1xDVD ATA - musialem zrezygowac z jednego dysku 40GB ... Ciebie czeka podobna rozlaka lub zakup czegos na sata :D Chyba ze sa jakies przejsciowki ?:)

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie max z jaka dziala dysk, nie sadzisz, ze z np. ata100 sie zrobi predkosc sata2. ;]

Hehehe a moze jednak :P Bo mam baracude serii 9 na ATA ... pozostalosc po Abit NF7 :) A tak calkiem powaznie jakby ktos mial jakies testy to warto zlookac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie co do ramu. Do tej pory mialem 1GB goodram cl5 800mhz i puszczalem spokojnie na cl4 -750mhz (300 mhz fsb). W tej chwile dolozylem kolejna plytke goodrama 1GB 800mhz cl5. Wkladajac ja zaraz obok starej komp nie wstal wiec przelozylem do 2 wolnych slotow obok (to chyba problem z 2 stronnymi ramami) W czym jest rzecz komp nie chce mi wstac na cl4 - restartuje mi ustawienia i wstaje na FSB 200 i CL5. CPU-Z pokazuje tryb dual (jesli to cos zmienia - kosci maja te same oznaczenia ale nie byly kupywane w pakiecie "dual channel" tylko osobno) Zastanwiam sie w czym problem bo obie kosci sa niby CL5 wiec teoretycznie powinno dzialac na CL4 ? Pytam dlatego ze ewentualnie jutro moge oddac nowa kostke ale czy inny goodram pojdzie na CL4 ? Moze to kwestia dualu ?

 

 

Update screeny z CPU-Z

 

Memory

Dołączona grafika

 

Slot #1

Dołączona grafika

 

Slot #3

Dołączona grafika

 

Czy te zwykle kostki pracuja w dualu ? i jakie maja CL ? ;/ Bo teraz niby wychodzi ze CL4 a w dualu CL5 ?

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat, może się przesiąść na dual core, i szukam sobie płytki, ta jest OK, ale mam dylemat z RAMem ... Mam takie kostki

-> 2*512 Corsair XMS2 667 CL4

-> 1*1024 Kingston 667 CL5

Czy to zadziała ?

 

Patrzyłem już tu :

Ale nie znalazłem moich Corsair w ogóle :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie co do ramu. Do tej pory mialem 1GB goodram cl5 800mhz i puszczalem spokojnie na cl4 -750mhz (300 mhz fsb). W tej chwile dolozylem kolejna plytke goodrama 1GB 800mhz cl5. Wkladajac ja zaraz obok starej komp nie wstal wiec przelozylem do 2 wolnych slotow obok (to chyba problem z 2 stronnymi ramami) W czym jest rzecz komp nie chce mi wstac na cl4 - restartuje mi ustawienia i wstaje na FSB 200 i CL5. CPU-Z pokazuje tryb dual (jesli to cos zmienia) Zastanwiam sie w czym problem bo obie kosci sa niby CL5 wiec teoretycznie powinno dzialac na CL4 ? Pytam dlatego ze ewentualnie jutro moge oddac nowa kostke ale czy inny goodram pojdzie na CL4 ? Moze to kwestia dualu ?

Cóż, nie jest powiedziane, że dwie teoretycznie takie same kości będą się identycznie kręciły. Jest możliwość, że nowa na CL4 nie daje rady. Przetestuj ją pojedyńczo (starą wyjmij) i zobacz czy sama jest w stanie pracować na częstotliwości, której oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Beka tam masz sprawdzone ramy przez Gigabyte , informacje ze nie da sie wszystkiego sprawdzic. Kupujac mobasa z tematu bedziesz mial 2x2DS , 1xDS+2xSS lub 4x1SS i tutaj nie ma bata by cos nie dzialalo. Na moim DS3 banglaja 2x512-533CL4+1x1+1x1-667CL5 , ostatnio 2x512+1x1-667CL5+1x256-533CL4...***

 

 

 

***moich 667CL5 tez nie ma w zestawieniu dla DS'a a nie mam problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie jest powiedziane, że dwie teoretycznie takie same kości będą się identycznie kręciły. Jest możliwość, że nowa na CL4 nie daje rady. Przetestuj ją pojedyńczo (starą wyjmij) i zobacz czy sama jest w stanie pracować na częstotliwości, której oczekujesz.

Zrobilem tak jak mowiles ... pojedynczo nowa tez nie wstaje na CL4 i komp wlacza defaultowe ustawienia ... Jutro ja oddam ... w innym sklepie bede mial kostke w poniedzialek ... jak znow nie trafie to bede sie musial z tym pogodzic ... Swoja droga dwie takie same kostki ramu moga chodzic w dualu normalnie ?

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka tam masz sprawdzone ramy przez Gigabyte , informacje ze nie da sie wszystkiego sprawdzic. Kupujac mobasa z tematu bedziesz mial 2x2DS , 1xDS+2xSS lub 4x1SS i tutaj nie ma bata by cos nie dzialalo. Na moim DS3 banglaja 2x512-533CL4+1x1+1x1-667CL5 , ostatnio 2x512+1x1-667CL5+1x256-533CL4...***

 

 

 

***moich 667CL5 tez nie ma w zestawieniu dla DS'a a nie mam problemow.

Czyli na chłopski rozum - będzie działać ?

Jeśli tak, to możemy się zabierać za przesiadkę do niebieskiej piaskownicy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli na chłopski rozum - będzie działać ?

Jeśli tak, to możemy się zabierać za przesiadkę do niebieskiej piaskownicy :lol2:

Beka...powinno ale nikt nie daje gwarancji. W instrukcji masz napisane jak ona wspiera pamieci , a ja przytoczylem wyzej : 2x2DS , 2x1SS+DS , 4x1SS.

 

Ja laczylem na DS3 Geile z Samsungami i banglalo.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...