Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z ciekawości - próbował tam ktoś zapchać 2*DS i do tego coś jeszcze ?

Ja rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem boli... Ale na pierwszej stronie jest beardzo łądne zdjecie z instrukcji, któą zresztą można pobrać ze strony producenta...

No toś mnie pojechał nie ma co .. to może sprecyzuję: mimo wszystko spróbował ?

Lepiej ?

Wykryje tylko kosci DS + ewentualnie errory. ;] Albo i nie zbootuje w ogole.

No tak piszą w instrukcji. Ale pytanie czy ktoś to sprawdził ?

Przed chwilą wsadziłem 3 kość 1GB Kingstona DS i niestety lipa. Nie wykrywa 3 kości i nie przechodzi POST-a.

Dzięki - wiemy że 3*ds nie rusza. A pytałem z ciekawości - nie zamierzam rozbudowywać swojego zestawu w więcej ramu.

Nawet jakby to zawsze jest alledrogo - można opchnąć 2*ds i kupić 4* ss .

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - próbował tam ktoś zapchać 2*DS i do tego coś jeszcze ?

Ja rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem boli... Ale na pierwszej stronie jest beardzo łądne zdjecie z instrukcji, któą zresztą można pobrać ze strony producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - próbował tam ktoś zapchać 2*DS i do tego coś jeszcze ?

 

No toś mnie pojechał nie ma co .. to może sprecyzuję: mimo wszystko spróbował ?

Lepiej ?

Wykryje tylko kosci DS + ewentualnie errory. ;] Albo i nie zbootuje w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem tej mobo.

 

Do tego e2160 i korszarze xms2 rev 7.1 :)

Zdam relacje co do oc :)

 

CO do przejsciowki, zamowilem taka lokalnie, ale kazali mi czekac do poniedzialku, jade na dysku ata i spawarze dvd na jednej tasmie >_>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam króciutkie pytanka

u kolegi, na płytce z tematu, kręciłem dziś taki zestawik jak mam w podpisie (stacjonarny 2 :) ).

*czy to normalne że jak się ruszy z ctrl F1 timingi to bios nie zapisuje ustawień fsb i spd?

*czy u Was też vcore bios różni się od vcore cpu-z o dokładnie 0.05 (1,400 vs. 1,350) ->sprawdzane na bios F1 i F6

 

dziękuję w imieniu kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*czy to normalne że jak się ruszy z ctrl F1 timingi to bios nie zapisuje ustawień fsb i spd?

*czy u Was też vcore bios różni się od vcore cpu-z o dokładnie 0.05 (1,400 vs. 1,350) ->sprawdzane na bios F1 i F6

ad1. U mnie timingi dobrze się ustawiają, fsb też, ale co z tego... :? Od 3 tygodni walczę z problemem resetowania się ustawień fsb i pamięci po dłuższym czasie kiedy komputer jest wyłączony :? Pod obciążeniem system działa w orthosie stabilnie 5h, później wyłączę na noc, a rano - reset ustawień :?

 

ad2. Mam tak samo, programy wskazują mniej niż ustawiam w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam spory problem. zainstalowałem sterowniki do karty dźwiękowej z płyty i NIC! System nic nie widzi. ściągnąłem i zainstalowałem najnowsze stery (1.80) i również nic. Co mam zrobić?

Sprawdzić na innych głośnikach/słuchawkach, zajrzeć do biosu i sprawdzić czy dźwiękówka jest tam włączona (w integrated peripherals), zresetować bios a jak nie pomoże to na gwarę.

System jest oczywiście świeży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 strona manuala:

Azalia Codec

Enables or disables the onboard audio function. (Default: Auto)

If you wish to install a 3rd party add-in audio card instead of using the onboard audio, set this item

to Disabled.

Czyli powinno być na auto.

edit: jeszcze 1 pytanko... jak wyłączyć te piszczenie pł. gł. jak np. jakaś aplikacja prosi o potwierdzenie itp.

Moja nie piszczy.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaliśmy w sklepie znajomego komputer dla klienta.

 

E6300 @ 3.3 GHz (selekt)

GA-P31-DS3L

2x1 GB OCZ Spec. Ops

HD 3850 PowerColor

 

Ustawienia:

 

1:1

472x7

5-5-5-15

 

Volty:

 

CPU ~ 1.57v (bios) - stress 1.48 real

Mem ~ 2.3v

Reszta napięć na maksimum, czyli + 0.3v

 

Bios wgraliśmy F6...

 

3DMark 05 jak i 06 wypluwały super extra NISKIE wyniki. Okazało się, że mobo choć przed włączenie 3D Marków miało PCIE w ustawieniu x16, to po włączeniu 3D Marka przeskakiwało na PCIE x2 :lol:

 

Remedium:

 

Zmniejszanie taktowania FSB, CPU, zmiana napięć nic nie dawały... Orthos stable ale 3D nawalało

 

Jednak wpadłem na pomysł by zmienić bios...

 

F6... (wgrany przed próbami OC)

F5... klapa

F4... klapa

F3... klapa

F2... wszystko ŚMIGA jak należy :mur:

 

Znalezienie rozwiązania zajęło nam ok. 2h.

 

Kocham support Gigabyte'a :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zaglądał co jest pod radiatorami na mostku północnym i południowym ?

 

Ja nie mogłem sie powstrzymać i zajrzałem i na P31 był glut koloru stalowego, bardzo twardy nierówno nałożony, wymieniłem na arctic ceramique - różnica wyczuwalna radiatorek zdecydowanie cieplejszy, zastanawiam się czy nie wymienić na Zalmana NB47 ??

 

Na ICH7 położyli kawałek szmaty nasączonej jakąś pastą też koloru stalowego :mur: , wymienione na zwykłą pastę silikonową. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie NB się nagrzewa co już wcześniej sygnalizowałem. Temp ok. 30 ale ja dałem nawiew.

Wymiana na niebieskiego Zalmana to dziwny pomysł bo rozmiar obu jest przecież porównywalny.

Chyba nawet to co jest jest troszkę większe.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się znaleźć przyczynę braku dźwięku. Windows nie zainstalował sterownika PCI Device.

A czy ktos mi pomoże wyłączyć te "piszczenie" płyty głównej?

Gdzie chcesz to wylaczyc, w biosie ?

To cewki piszcza, nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy moglibyście mi pomóc jak na tej płytce sie kręci ? To mój pierwszy Intel w życiu i sie gubię w tych opcjach. Co jak mam poustawiać ? Moim celem są 3Ghz. Może jakaś mała instrukcja ? Pomożecie ? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam tego Gigabyta od wczoraj, procek 2160. Od paru godzin sprawdzam OC, ale idzie mi to powoli bo grafika to przejściówka na PCI i nie ma sterów do XP :mur: .

 

Początkowo problemy jak u Dziobaka. Zmiany biosu nic nie dawały. Komputer uruchamiał się np. 266x9 i memki na 533, ale ponowne uruchomienie czy też wylączenie i ponowne włączenie powodowały problemy. Winny okazał się dzielnik pamięci "2". Zmiana dzielnika na "2,5" zdziałała cuda. Bios F2 jakiś stabilniejszy, ale to subiektywne może być.

 

Narazie 300x9 na stock V, przy 333x9 Sp2004 sypie błędami od samego początku. Chłodzenie BOX i nie chce mi się grzać wszystkiego. Jak zmienie to powalcze.

Edytowane przez P@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki q8ic :) całe życie na AMD siedziałem ale teraz zdradziłem ich i z x2 4000 przesiadłem się na E2140, czy dobrze zrobiłem to do końca nie wiem, ale nie dopłaciłem do interesu nawet złotówki:)

 

Edit:

 

Czy moja płytka kończy się przy FSB 370 Mhz ? Procek chyba niezły się trafił bo robi 2,8 na 1,350V orthos 12h :) Kiedy zwiększam FSB na 375 żeby procek leciał na te 3Ghz to płyta nie wstaje, resetuje sie i powraca do standardowych ustawień. Daje na procka nawet 1,5V i nic. Ram też sobie spokojnie śmiga nawet na 900Mhz. Czy w związku z tym to koniec płyty ? A może proca ? Pomóżcie bo mnie to dręczy że nie mogę osiągnąć tych zamierzonych 3Ghz :(

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej procka - fsb wall. I tak możesz się uważać się za szczęściarza [;

Jest tam jeszcze parę napięć do ustawienia w biosie dot. płyty można sie pobawić (co niewiele da pewnie).

Ta płyta wysiada mniej więcej przy tym fsb, ale z quadem - nie z okrojonym c2d.

Dlaczego mam być szczęściarzem ?

Bo równie dobrze mógłby zrobić 2,7 , albo 2,4 ;E Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...