Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki chcę kupić to mobo i kręcić e2140 na 3 - 3,2ghz tylko podstawowe pytanie jakie ramy 2 x 1gb będą do tego potrzebne czy wystarczą patrioty 800mhz 5-5-5-15 , czy coś innego ??? mam 150zł do wydania z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu doszedłem do wniosku, że na moim egzemplarzu nie działa... dual channel. Gdy włożona jest tylko 1 kość to startuje zawsze, gdy dwie - ma problemy by się na zimno podnieść. Testowałem 2x512 geil 800-4-4-4-12 (również @667-5-5-5-15) i 2x512 GoodRam 667-x-x-x-x od kumpla. Oba ramy działają dobrze na innych płytach.

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma problemy by się na zimno podnieść

A jak to się dokładnie objawia? Bo ja też mam problemy z zimnym startem. Startuję po kilku godzinach wyłączenia - od razu zwiecha na pulpicie, startuję jeszcze raz - znowu to samo. Po trzecim starcie pracuje stabilnie, np. przez 4 godz. i w tym 2 godz. 20 min. Orthosa. Tak się dzieje na podkręconym procku. Dzisiaj po południu wystartuję na nominalnych ustawieniach i zobaczymy.

 

Jeśli natomiast chodzi o reset biosu po kilku godzinach wyłączenia to, jak sygnalizowałem wcześniej, jestem przekonany, że jest to kwestia zbyt niskich napięć. Nie żyłuję ich już tak i od kilku dni nie mam z tym problemu.

 

Do tej pory używałem biosów f5, f7, f8 i aktualnie f9b i nie zauważyłem jakichś różnic w stabilności i podkręcalności pomiędzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj po paru dniach spokoju nie mógł sie do windy wbić mimo ręcznego przestawiania.

Pomogło dopiero load optimized defaults i przywrócenie ustawień (z profilu - ale to nie ma znaczenia tyle, że szybciej). Testowałem podbijanie nieco v na pamięciach (chociaż były stabilne na niższym) - nic to nie daje. Podbiję na procku i płycie - zobaczymy, ale o rezultatach to mogę coś powiedzieć po ~ tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no i lipton kręcilem i kręcilem i wykręcilem 8x450 = 3600 - max co sie dalo przy wysokich napieciach

 

zmienilem na inna sztuke procka wkladam odpaliam i zima :/ meczylem sie z 30 minut - plyta padla :/

 

kurcze nie ma kostki do fleshowania biosu :/ bo chyba on padl

 

tak sie konczy extremalne oc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj pobawiłem chwilę biosami:)

Standardowo miałem F2. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o OC, to nowe biosy (przynajmniej u mnie) nie pomagają, wręcz przeciwnie.

F2 - 3,3GHz, FSB413

F7, F8 - 3GHz, FSB375, nie pomagało nic, zwiększanie napięć w stosunku do F2, zmiana dzielnika pamięci itd. więcej niż 3GHz nie dałem rady zrobić na nowych biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W f7 i f8 gtl jest 0.63 - do f5 było 0.67 - i to może być przyczyna gorszego kręcenia na nowszych biosach.

Myślę głównie o procku i pamięciach. Resztę mam na def. W jakimś teście napisali, że podnoszenie napięć szyny i mostka pogarszało im stabilność.

No to sprawdzę samo cpu - memki już podbijałem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dolozylem 1 kosc (taka sama ramu - Goodram) i wykrywa je w dualu. Tyle ze komp wstaje z cl6. Kiedy go manualnie zmienilem na cl5 - czyli tyle ile standardowo maja kosci chwile chodzilo a potem wstalo na def ustawieniach czyli procek 1,6Ghz. W czym moze byc problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostane nowa płytę :D

 

teraz chwilowo mam ASUSa P5KR na tej nie ryzykuje.

Jak dostane kostki 1111Mhz CL4 to wtedy coś konkretnego wycisnę te Kingstony 677 to max wyciskają 900 mhz przy slabych T

 

Pozdrawiam

u mnie ta płyta widziała juz nie jedno "CPU Overvoltage Error!!!" :lol: i znosiła to dzielnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest grane u mnie ? Wczoraj znow ustawilem cl 5 i 2664 mhz proca ... nawet restartowalem kompa. A dzis wlaczam kompa i znow to samo ... Czemu nie zapamietuje teraz ustawien ? Jak mialem 1gb to bylo wszystko ok ? To wina ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie myslalem nad tym. Ale przeciez te ramy powinny chodzic na 800mhz i CL5 czemu je wykrylo na poczatku jako CL6. Nie wiem czy to gra jakas role - sa wykrywane jako dual ? A byly kupione osobno ... W tej chwili znow mam 800mhz i CL5 - procek 2664 - zobaczymy jak dlugo ...

 

Zrobilem update biosu z F1 na F9b (najnowszy)

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chodzilo ok - nawet restartowalem kilka razy. Dzis wlaczam kompa i znow def ustawienia. Wszystko zaczelo sie chrzanic od wrzucenia tej dodatkowej kostki ramu ... zastanawiam sie czy nie kupic 2x1GB kingstona z allegro ... tylko sam nie wiem czy to na 100% ram ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chodzilo ok - nawet restartowalem kilka razy. Dzis wlaczam kompa i znow def ustawienia. Wszystko zaczelo sie chrzanic od wrzucenia tej dodatkowej kostki ramu ... zastanawiam sie czy nie kupic 2x1GB kingstona z allegro ... tylko sam nie wiem czy to na 100% ram ...

Ta płyta nie wiedząc czemu tak ma. Jestem akurat w jej posiadaniu. Może i stabilna ale do podkrecania - badziew jakich mało. Jak podkrecisz, kilka resetow i wraca ci na standard :/ A Ci z Gigabyta wydaja nowe biosy po to żeby były, które zreszta i tak nic nie poprawiaja. :mad: Edytowane przez aiding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snooze

 

To raczej nie wina ramu, że płyta przywraca standardowe ustawienia. u mnie przy fsb300 zawsze startowała bez problemu. Teraz mam ustawione fsb333 i codziennie po odłączeniu zasilania wstaje na def. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslicie ? Tylko czemu przy 1GB i 8x333mhz bylo ok ? A po dodadniu kolejnej kosci takie jaja ? To pozostaje zmiana plyty ... tylko na co ?? GA-P35-DS3L ??

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snooze: próbowałeś puszczać tylko tą nowa kostkę? Czy na niej też sa takie jaja? Poza tym u mnie nie ma żadnych powrotów do def ustawień. Zastanawiam się czy aby wszyscy, którym się to dzieje, mają w biosie ustawione na tryb S1? Może to przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy aby wszyscy, którym się to dzieje, mają w biosie ustawione na tryb S1?

Gdzie jest ten tryb s1 i jak go wylaczyc ? Wczoraj ustawilem ramy na 667mhz cl5 8x333 (proc) i dzis wstalo tak samo - wiec chyba w tej kobinacji jest ok tyle ze ja chce miec ramy szybsze ... Problem pojawia sie przy puszczeniu ramow na 800mhz i proca 8x333mhz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy aby wszyscy, którym się to dzieje, mają w biosie ustawione na tryb S1? Może to przez to?

U mnie s3 a jak Ty masz ? Chociaż wątpliwe - to dotyczy wstrzymywania systemu:

ACPI Suspend Type

Specifies the ACPI sleep state when the system enters suspend.S1(POS) Enables the system to enter the ACPI S1 (Power on Suspend) sleep state.In S1 sleep state, the system appears suspended and stays in a low powermode. The system can be resumed at any time.S3(STR) Enables the system to enter the ACPI S3 (Suspend to RAM) sleep state (default).In S3 sleep state, the system appears to be off and consumes less power thanin the S1 state. When signaled by a wake-up device or event, the systemresumes to its working state exactly where it was left off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RAM na tych płytach - bardzo wybredna. Kumpel wrzucił do niej good ramy swoje, chcieliśmy pokręcić - zwisy łapał jak nie wiem co.

Ja mam corsairy PC5400, nie mam żadnych resetów ustawień, ani razu czegoś takiego nie miałem. Proponuję kupić w miarę dobre, markowe pamięci. Moje raczej drogie nie są - XMS2 kosztują około 160 zł za 2 Gb, pomimo tego, P31 czuje się dobrze i wykręcam na nich stabilnie około 950 przy CL5 i 2,3v. Procka na tej płycie kręce do 390x9 - potem mam zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...