Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

timingi naprawde warto ustawic samodzielnie (no przynajmniej czesc), bo jak mialem auto i odpalilem memseta, to sie przerazilem :P

 

a to option1/option2 dziala troszku inaczej - option2 zdaje sie wylacza jakis tam gigabytowy self test => mniej problemow z odpaleniem przy testowaniu ustawien.

 

jeszcze jedno - jak bedziecie grzebac z fsb/pamieciami - ustawcie 'performance enhance' na standard - nie mam pojecia co to robi (w memsecie nie wypatrzylem roznic), ale wszystko powyzej standard uwala mi stabilnosc przy wyzylowanych pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno - jak bedziecie grzebac z fsb/pamieciami - ustawcie 'performance enhance' na standard - nie mam pojecia co to robi (w memsecie nie wypatrzylem roznic), ale wszystko powyzej standard uwala mi stabilnosc przy wyzylowanych pamieciach.

Dzięki za rade. Sie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się nie pogryzą :unsure:

Dołączona grafika na 5V se leci i teraz mogę z ręką na sercu powiedzieć że jest zimny ;p

 

Jest problem otóż 342x8 na 1,4v i koniec. Nie pomaga 1,5 na procka ani podbicie v chipsetu.

Bios F1. Zmieniać bios na f5 ? [;

Zmieniony - nic to nie dało. Wall :mur:

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma ta plyte. Dzis skladany komp. I co sie rzucilo w oczy (uszy) - strasznie piszczace cewki. przynajmniej wydaje sie, ze to cewki, bo w sumie nic innego. Jak sobie z tym poradzic? zalac silikonem? czy moze plyte na gware oddac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, bo bylo sprawdzane gdy bylo podpiete wszystko poza 4pin na plycie i 8800 powinno moc dzialac, a mimo wszystko nie piszczalo wtedy. po podlaczeniu 4pin zaczelo sie.

Na bank katra graficzna, znajduje się tam taki dławik i to on piszczy, czasem pod opciążeniem, czasem sam z siebie, co ciekawe moja karta na innej płycie piszczała a na tej nie :D

Może być jeszcze zasilacz, ale wątpie.

 

-q8ic- ustaw pci-e na AUTO, to powinno pójść wyżej

Edytowane przez jarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że powinno ale nie pójdzie - czytałem topic (ten i ten ogólny o p31) i od początku miałem na auto :-|

Przynajmniej nie będę miał motywacji żeby ładować kasę w chłodzenie.

pewnie fsbwall :/

 

btw: co wyscie sie tak uparli z tym chlodzeniem? u mnie box intelowski trzyma 3.2ghz@1.45v, 31c idle, 66 stres (occt/orthos). ja rozumiem, ze na 3.6ghz@1.5v trzeba wiecej, ale tutaj co widze, ze ktos marudzi o chlodzeniu, to ma procka ~3ghz@1.4

 

i nie marudzic o glosnosci, bo np. chlodzenie na gf8600gt sonic+ (ktorego to ma 90% ludzi tutaj :>) jest DUZO glosniejsze.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, już zamówiłem tą płytkę --> odpisali, że nie ma :(. W innych sklepach to samo --> nie ma. Jak już są dostępne to z gwarancją na 3 miesiące albo w nieludzkich cenach. Ciekawe, czy uda mi się ją gdzieś znaleźć w ludzkiej cenie... Jest jakiś problem z dostępnością ;]. Chodzi mi o DS3L. Wkurza też takie coś, że pisze że jest dostępna, a po kontakcie odpisują, ze nie ma jej w hurtowni narazie.

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ja w tym sklepie, niestety ja mam akurat z nim złe doświadczenia (chodzi o sklep), chociaż może się już poprawili. Może jednak zaryzykuję ;].

 

Edit1: No może trochę przesadziłem z tą niedostępnością ;]. Jest dostępna w mniej znanych sklepach ;].

 

Edit2: Jednak odnalazły się te płyty tam, gdzie je miałem zamówić, ciekawe...

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

 

Mam pytanko posiadam Intel Core 2 Duo E6300 (1,86 GHz), Ramy Corsair XMS2 Xtreme DDR2 1GB 800MHz, Płytę Asus P5B, Zasilacz Tagan 480, Chłodzenie proca Scytche Infinity. Na tej platformie udało mi się podkręcić procesor do 2,30 GHz i dalej nie drgnie jak zaklęty. Dodam jeszcze że płyte jest z Rev. 1.03 (nowszy to Rev. 1.04). Gdyby ktoś chciał widzieć czym sie te rzeczy różnią to

 

LINK: http://ocforum.pl/showthread.php?t=11893

 

Wydaje mi się że wina leżała po stronie płyty i chce złożyć nową platforme znaczy wymienić ramy i płytę. Ramy już kupiłem są to Patriot LLK 2x 1GB DDR2 800MHz CL4, 1000MHz CL5 (Extreme Performance) i teraz pytanie czy ta płyta Gigabyte GA-P31-DS3L da rade podkręcić tego E6300. Chodzi mi o to żeby się proc ukręcił do 3,00 GHz ??? Prosze o wasze opinie a najlepiej ludzi którzy tego dokonali :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=248974

Ktoś ma podobne cuda ?

Nikt nie ma klawiatury na ps2 + xp czy nikt nie ma podobnego problemu. Bo jak to drugie to płyta idzie na gwarę <_<

Edit: Dzwiekówka SB PCI Creative kłóciła się widać z mobo, wyjąłem i hula - dźwięk na integrze jest znośny więc jest ok.

Chociaż szczerze powiedziawszy wolał bym SB ;)

Edit: 2 wymieniłem klawe na usb i dopiero pomogło a pozniej dowiedzialem sie ze bios f6 ma jakies poprawki dot ps2 i klawy - biosa nie wgrywalem - nie ce mi sie :P

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie znalazłem chwilę czasu na złożenie zestawiku który mam w podpisie. Mam mały problem. Nie miałem zupełnie czasu na poważne kręcenie, więc wczoraj wieczorem ustawiłem sobie procka 9x266 (2,40GHz). Potem nawet odpaliłem na pół godziny Orthosa i oczywiście bez żadnych problemów. Do wieczora kilka razy ponownie uruchamiałem kompa i było ok, dziś rano uruchamiam i zrobiły mi się domyślne ustawienia... :? Wyglądało to tak trochę dziwnie bo trochę dłużej się włączał zanim pokazał się POST. Co to może być? Chyba nie zresetował ustawień przez to, że były zbyt wyżyłowane :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja na szczęście (odpukać) nie piszczy.

Jeżeli to cewki to nie na płycie bo tam ich brak [;

cewki sa na plycie:)

 

i moga piszczec ale to w niczym nie pszeszkadza chyba ze syczenie komus bardzo przeszkadza w ciszy;)

 

Mam pytanko posiadam Intel Core 2 Duo E6300 (1,86 GHz), Ramy Corsair XMS2 Xtreme DDR2 1GB 800MHz, Płytę Asus P5B, Zasilacz Tagan 480, Chłodzenie proca Scytche Infinity. Na tej platformie udało mi się podkręcić procesor do 2,30 GHz i dalej nie drgnie jak zaklęty. Dodam jeszcze że płyte jest z Rev. 1.03 (nowszy to Rev. 1.04). Gdyby ktoś chciał widzieć czym sie te rzeczy różnią to

mialem p5b 1.03 i 1.04 wersje delux tez i kazda robila fsb 460stabilnie. a roznica zmiedzy p5b 1.03 a 1.04 jest taka ze w 1.03 napiecie na pamiec jest max 2.1v tak samo napiecia na mostki sa nizsze. w 1.04 sa napiecia jak w delux. ddr. 2,45v np.

 

wiec jak tobie sie nie udalo podkrecic to znaczy ze cos zle robisz bo nie ma innego wytlumaczenia;)

 

ja z p2140 na gigabyte ds3L podkrecilem na 8x430 stabilnie na 435 sie uruchamial ale nie byl stabilny na 440 juz nie wstal wiec wina walla na procku, mobo albo ramy. ale jak widac da sie spokojnie na tej plycie ponad 400fsb zrobic:)

 

a co do chlodzenia to box spokojnie wystarczy do 3200mhz na codzien i wedlug mnie glupota jest kupowanie innego chlodzenia ktore da 5C roznicy;)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz, komputer ten po rozgrzaniu sie (ok. 10 minut) milknie. Tzn. piszczenie ustepuje i dalej jest w porzadku. O ile chwile sie bawilem to 375MHz FSB dawalo rade, 400MHz juz nie dalo.

EDIT: fakt faktem, ze zmienialem tylko napiecie na procu :] powinienem i VTT w takim razie zwiekszyc.

Edytowane przez s_noopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cewki sa na plycie:)

Ah ale na moje zdrowe jak dotąd oczy na tej płycie ich nie ma.

Przyjmuję, że cewka to takie plastikowe kółko owinięte żółtym drutem [;

 

Edit: No dobra, jeżeli r50 to cewka to spoko - są i mogą piszczeć.

Po prostu dla mnie cewka to [patrz wyżej], to r50 ani kształtem ani rozmiarem ani powierzchownością nie przypomina "kółka owiniętego żółtym drutem".

Jak bys napisał cewki są na płycie - to układ oznaczony napisem r50 - nie było by absolutnie żadnych nieporozumień.

A oczka na szczęście mam dobre tylko nie znam się na elektronice.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah ale na moje zdrowe jak dotąd oczy na tej płycie ich nie ma.

Przyjmuję, że cewka to takie plastikowe kółko owinięte żółtym drutem [;

:lol2:

Dołączona grafika

W takim układzie czym są elementy oznaczone R50 :wink: (może trzeba okuliste jednak odwiedzić :lol: )

Jeśli płyta niema cyfrowego zasilania to musi mieć cewki które z kolei nie zawsze wyglądają tak jak opisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W takim układzie czym są elementy oznaczone R50 :wink: (może trzeba okuliste jednak odwiedzić :lol: )

Jeśli płyta niema cyfrowego zasilania to musi mieć cewki które z kolei nie zawsze wyglądają tak jak opisałeś.

Cewki to te czarne kwadraty z napisem r50

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...