Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

dzielnik ramu 2

 

ale z tego co wiem to procki 21x0 maja blokade na fsb400 to jak koles zrobil 450??? byl jakis screen?? bo ja zadnego nie widze;)

ja z p2140 na gigabyte ds3L podkrecilem na 8x430 stabilnie na 435 sie uruchamial ale nie byl stabilny na 440 juz nie wstal wiec wina walla na procku, mobo albo ramy. ale jak widac da sie spokojnie na tej plycie ponad 400fsb zrobic:)

czyli uwierzyłeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaję się na tą płytkę. Możecie powiedzieć jakie ramkitu dobrze pójdą. Myślę o opcjach budżetowych.

Goodram 667? 800?

 

I jeszce nie moge sie doczytac co zyskac moge biorac GIGABYTE GA-P35-DS3L, ktory za 300 jest do zlapania. Czy tylko chipset? Jakosc ta sama, oc to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może takie jak moje z proline ?

Tylko, że nie wiem ile umieją.

Dzisiaj na noc zostawiłem torrenta i orthosa na priorytecie 9 procek na 2,7@1,375 pamięci 811 cl4 def v i sie wywalił po 2 godzinach ale nie wiem czy przez memki czy proca.

Będę sprawdzał dalej - możesz napisać jakie chcesz ustawienia to przetestuje jak nie będe siedział przy kompie.

Bo jak siedzę to mi się nie chce gapić na lecący test.

Edit: To były memki, za ostre timingi - przynajmniej wiem że proc może 2,7 :F

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie znalazłem chwilę czasu na złożenie zestawiku który mam w podpisie. Mam mały problem. Nie miałem zupełnie czasu na poważne kręcenie, więc wczoraj wieczorem ustawiłem sobie procka 9x266 (2,40GHz). Potem nawet odpaliłem na pół godziny Orthosa i oczywiście bez żadnych problemów. Do wieczora kilka razy ponownie uruchamiałem kompa i było ok, dziś rano uruchamiam i zrobiły mi się domyślne ustawienia... :? Wyglądało to tak trochę dziwnie bo trochę dłużej się włączał zanim pokazał się POST. Co to może być? Chyba nie zresetował ustawień przez to, że były zbyt wyżyłowane :lol:

Panowie, ja niestety nadal mam ten problem :-| . Wczoraj już trochę dłużej potestowałem złożony zestaw, podkręciłem sobie na 9x300, pamięci na 900 CL5. Procka puszczam na defaultowym napięciu, pamięciom ustawiłem 2.0V. Wczoraj przez większość dnia komputer był włączony, odpaliłem Orthosa na 2 godziny i działał stabilnie. Później trochę pograłem w różne gry żeby potestować i również było bez problemów.

Dziś uruchamiam komputer i znów zresetowały się ustawienia... :-|

Cóż to może być? Przecież chyba nie ustawiam czegoś źle bo chodzi stabilnie pod obciążeniem, nie ma z tym żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiem... Spytalem, czy ta plyta posiada rowniez DB, tak jak wiekszosc na p35...

Podwójny boot jest ale tylko wtedy gdy grzebiesz w ustawieniach pamięci i chyba fsb też.

Z tego co ktos gdzieś wspominał to jest zabezpieczenie chipsetu.

Natomiast w normalnym użytkowaniu włącza się na raz. Zawsze.

A w sytuacji, gdy komp byl odlaczony na dluzszy czas od zasilania?

A to nie wiem - ja nie odłączam ale mogę odłączyc na noc listwe i sie zobaczy [; Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójny start też zauważylem tylko przy jakieś większej zmianie FSB lub timingów pamięci. Tak "normalnie" uruchamia się bez problemu i dość szybko nawet :).

 

Pojawił się bios F6 --> klik. Testował go już ktoś?

To mowicie, ze tego nie da sie wylaczyc, bo w zasadzie mi to nie potrzebne. ;]

 

Biosik nowy przed chwila wrzucilem przez @Bios i nie ma problemow, dodaje obsluge 45nm cztero-rdzeniowca.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 450MHz (+0.2V na MCH, +0.2V na FSB)

Dołączona grafika

 

MEM DDR2 1200 - kingmax 1066

Dołączona grafika

 

jak za tę cenę to jest całkiem nieźle, chociaż vdrop jest jak dla mnie zdecydowanie za wysoki. Jak ktoś chce coś taniego a jednocześnie wydajnego z sensownymi możliwościami OC, to ta płytka jest dobrym wyborem.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nadal borykam się z moim problemem resetowania ustawień :(

Dzięki za wszystkie rady, ale jak narazie nic nie pomogło. Zazwyczaj resetuje ustawienia nawet kiedy komputer jest wyłączony 1-2 godziny. Ale nie jest to takie zwykłe przywracanie ustawień defaultowych. Zmieniają się tylko ustawienia FSB (na 200) i pamięci (na AUTO). Czyżbym za mocno tą pamięć kręcił? Z drugiej strony naprawdę ostatnio pokatowałem system orthosem i nigdy mi się na takich ustawieniach nie wywalił. Wogóle nic się nie wywaliło! A ustawienia resetuje samo :(

Z rzeczy, które robiłem:

- podwyższałem napięcie na mostku północnym (nawet o 0.2V) - nic nie daje

- ustawienia pamięci na "standard" też nic nie dają, miałem tak od początku ustawione

- wgrałem nowy bios F6

- zmieniałem ACPI Suspend Type (bo aldamowi chyba o to chodziło) z S3(STR) na S1(POS) niestety również nic nie dało. Mam jeszcze pytanie co dokładnie robi ta opcja bo z manuala jakoś nie mogę załapać ocb.

 

Teraz spróbowałem zmniejszyć taktowanie pamięci, zobaczymy czy odpali wieczorem jak wrócę.

Macie jeszcze jakieś inne pomysły co mógłbym zrobić?

 

I jeszcze jedno pytanie: co jest wydajniejsze? 900MHz CL5 czy 750MHz CL4?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

S3 i S1 to stany czuwania , uspienia kompa czy tez hibernacji.

 

ACPI

 

S1 to najbardziej "energożerny" stan uśpienia. Podczas przejścia w ten stan, czyszczone są pamięci podręczne procesora, a procesor przestaje wykonywać polecenia. Zachowany jest dopływ energii do procesora i pamięci, a urządzenia, które nie zgłaszają konieczności utrzymania dopływu energii są wyłączane. Niektóre nowe urządzenia nie obsługują tego stanu, zaś starsze komputery znacznie prawdopodobniej obsługują stan S1 niż S3.

Stan S3 w systemie Windows określany jest jako "stan wstrzymania", zaś komputery działające pod kontrolą MacOS X nazywają go "stanem uśpienia". Czasami pojawia się również określenie "wstrzymaj do pamięci" (Suspend to RAM, STR). Oficjalnie specyfikacja ACPI podaje tylko terminy S3 i Sleep. W tym stanie utrzymany jest dopływ prądu do pamięci RAM, choć jest to prawie jedyny podzespół komputera pozostający pod napięciem. Skoro więc stan systemu operacyjnego, jak też uruchomione programy i otwarte dokumenty przechowywane są w pamięci operacyjnej, użytkownik może wrócić do pracy przerwanej przed przejściem komputera w stan S3 w dokładnie w tym samym miejscu, gdzie znajdował się przedtem - stan pamięci operacyjnej jest niezmieniony. Specyfikacja oficjalnie stwierdza, że stan S3 jest podobny do S2, jedyna różnica leży w ilości wyłączanych podzespołów systemu.

W S3 mozesz odpalic program , pisac cos w nim , zahibernowac kompa , odpalic pozniej i bedziesz mial to napisane nadal na ekranie , bez sejwowania postepow w pracy.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S3 i S1 to stany czuwania , uspienia kompa czy tez hibernacji.

 

ACPI

W S3 mozesz odpalic program , pisac cos w nim , zahibernowac kompa , odpalic pozniej i bedziesz mial to napisane nadal na ekranie , bez sejwowania postepow w pracy.

Hibernacja to jeszcze co innego, zapisywanie całej pamięci na dysku, nie wymaga podtrzymywania zasilania, ale budzenie po hibernacji trwa dłużej od budzenia po S3.

S3 zużywa tylko kilka wat na ramy, bardzo dobre rozwiązanie, czasem raz na tydzień kompa odpalam, zamiast wyłączyć korzystam z S3, bo wygodniej.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No ok, to już rozumiem o co chodzi z tymi S1 i S3. Z tym, że na resetowanie ustawień mi nie pomaga :(

Już nie wiem co robić... Płytka chyba nie jest walnięta skoro nie sprawia żadnych problemów ze stabilnością, naprawdę chodzi jak złoto.

Poza tym jak w sklepie wytłumaczyć, że chciałoby się oc kupiony u nich sprzęt... :?

 

EDIT: Mam jeszcze takie pytanie co do płytki: dlaczego jak zmniejszę mnożnik na 8 to w niektórych programach (Orthos) i np. w Windowsie dalej pokazuje, że ustawiono mnożnik 9? Wiem, że cpu-z można wierzyć i on pokazuje dobrze (np. teraz 8x350).

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzal moze ktos czy zasilacz 20 pinowy bedzie na tej plycie spokojnie dzialal. zasilacz 400w mam, xgto800, e2160. W instrukcji mam ze jak podlacze 20 pinowke to nie moge kabla zasilajacego wkladac w jakas protective cover za bardzo tego nie rozumie co chca przez to powiedziec.

"Do not insert the power supply cable into pins under the protective cover when using a 2x10 power supply"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...