Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

a odpowie ktos na moje pytanie?

 

Witam

miesiac temu kupilem ta plyte

moj zestaw wyglada tak:

2180 p31

2 x 1 goodram 667

modecom mc-350

 

wypadaloby to podkecic icon_wink2.gif

 

daje 266 na szynie dzielnik 2.5 i wtedy powinno byc 2,66 ghz

pomyslamezeby pamieci z auto zmienic na sztywno timminigi i wszystkie je przepisalem plus dalem 0,1v na nie.

Aha i napcie na proca sztywno 1.35

 

aaa i szyna pcie na sztwno 100

 

co sie oakzuje po restarcie wszytko sie zeruje ;/

 

co zle ;/

 

no przeciez to nie mzoe byc taka padaka ;/

zastanawiam sie czy by nie zmienic pcie na auto? ale boje si o karte ;/

Edytowane przez janekbossko84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ASRocku procek działał stabilnie aż do 2,6 GHz przy każdym ustawieniu FSB. Więc tutaj też nie powinno być problemów. Może po zmianie karty graficznej na GeForce 9500 zasilacz nie wyrabia??? Przewertowałem teraz instrukcje i jest napisane iż wymagany zasilacz 430 W !!!!! Chyba jednak wina zasilacza. Zmieniać ten zasilacz czy oddać płytę do serwisu??

Nosz k***a ! Ja se głowę łamię :blink:

Zapomniałeś wspomnieć o tym że zmieniłeś razem z płytą kartę !

Zasilacz na bank. To jest "sprzęt" do biura i zintegrowanej grafy a nie do oc ..

 

zastanawiam sie czy by nie zmienic pcie na auto? ale boje si o karte ;/

Daj na auto. Nic się nie dziej - płyta ustawia wtedy pciex w okolicy 100 przez jakieś dzielniki.

Schody zaczynają się w okolicy fsb 350 dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm juz wiem co mi restartowalo ustawienia ;/

sztywne timminigi..okazao sie ze jak jest auto to wszystk oldnie wstaje...wasnie testuje...

 

szyna fsb 278 i dzielnik pamieci 2.4

 

co daje prawie 2,8 ghz :)

 

szyna pci auto

 

temp 53 stopnie :)

 

 

PS

Aha timminigi jak wlaczylem cpu-z to 5-6--6-16 co to oznacza...i czy to zle? i co z ty mzrobic..na sztyne 5-5-5-5-15 reset ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo 4 4 4 12, albo 4 5 5 15, albo 5 5 5 18 i resztę timingów na 5 tki i 34, albo między 6 a 12 i 38-42.

Zależy co będzie wydajniejsze i co będą chciały znieść pamięci. Na 5 5 5 15 powinny chodzić na def v i 800 chyba, że padaczki są. Moje chodzą teraz 4 5 5 15 6 34 i 6tki ostatnie auto 800 def v. Mogą też 4 5 5 15 5 38 5tki 900 2,1v.

Trzeba się pobawić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaobserwowałem jeden fakt - moje P31 nie lubi dłuższego nie odpalania - tzn komp z racji posypania się crt od ok. 1.5 miesiąca stał nie uruchamiany - efekt: musowe resetowanie biosu poprzez wyjęcie baterii na mobo... przed resetem po uruchomieniu pc'ta jedynie fany kręciły się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ASRocku procek działał stabilnie aż do 2,6 GHz przy każdym ustawieniu FSB. Więc tutaj też nie powinno być problemów. Może po zmianie karty graficznej na GeForce 9500 zasilacz nie wyrabia??? Przewertowałem teraz instrukcje i jest napisane iż wymagany zasilacz 430 W !!!!! Chyba jednak wina zasilacza. Zmieniać ten zasilacz czy oddać płytę do serwisu??

to Ci wystarczy w zupełności http://allegro.pl/item420680431_delta_350w...vat_okazja.html (mam tą deltę i świetnie sie sprawuje) albo http://allegro.pl/item414407163_nowy_zasil...0dba_2x12v.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w planie zakup tej płyty, plus 7200, plus 2x1gb ram a-daty (tak myślę...równie dobrze możebyć 2gb kostka goodram czy cokolwiek innego, różnica w wydajności poza syntetykami czy innymi mnie nie interesującymi bzdetami wynosi do 5%)

 

i - czy 4x1gb działa dobrze na tej płycie?

 

Bo myślałem zakup 2gb na początek i może za miesiąc lub dalej kolejne 2gb, pod Viśtę/s2008

 

I - jak z dualem?Jest jakaś róznica w GRACH czy nic się nie zmieniło(czyli brak różnicy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to- komputronik.pl odpisał iż płytę mogę wymienić od ręki w razie wadliwej, kwestia 2ga to iż zamówiłem zasilacz OCZ 600W http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,41269/ no i mam nadzieję iż starczy (hehe), tym bardziej iż jest to moc znamionowa, nie max. Zasilacz powinnien dojechać jeszcze dzisiaj przez kuriera. Jeśli się okaże iż to płyta to będzie załamka. I tak będę jadł kamienie przez miesiąc. Dam cynka co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem...

Komp jak w opisie.

Puszcz m go sobie dziś na 9x333 przy napięciu na auto i pamięci na 800 na 2,1V,ładnie się odpala winda ale po 2 minutach orthosa jest to:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 1 minutes 14 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

 

Co jest grane?

Wcześniej tak miałem i śmigał aż miło.Przechodził orthosa zostawionego na 2-3 godziny bez błędów...

 

Poradzcie coś...

Edytowane przez krzysiek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie:

 

czy trzeba przy instalacji zapodawać sterowniki sata/sata2?stacja dyskietek i te sprawy...

Czy wystarczy w biosie ustawić jako pata dysk sata i pójdzie, a potem się zmienia?

jak to jest?

 

Jutro sie pobawie w składanie, ale chciałbym wiedzieć, czy mam nlitem przygotować płytkę z wxp pod tym kątem

 

a zestaw będzie z e7200 plus 2gb ram na początek, kingoston jakiś cl5 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktos już zdejmował chłodzenie mosta północnego ? mam plan przesmarowania nb as5. ma to sens ? w tym momencie z akasą 40mm mam tepm po kilku h grania 40-41 C. bez coolerka -46-47. ciutek za dużo jak dla mnie, ale raczej wina lezy po stronie radka 4870, który skutecznie nagrzewa obudowę... thx za info !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już setki razy ale napiszę jeszcze raz.

Ta płyta nie ma czujnika temperatury pod NB. Standardowo znajduje się tam cienka warstwa gluta, który wystarczająco dobrze spełnia swoją rolę. Dotykasz palcem -> radiator ciepły/gorący -> jest wszystko ok (pasta dobrze oddaje ciepło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka na razie bezproblemowa(dzis zrobilem ac off, zobacze czy gubi ustawienia)

procek też - bez zająknięcia i zmiany v-core poszedł na 3.16ghz box chłodzenie - temp w okolicy 45 w stresie

pamiec...coż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra ja się może odezwę - miałem czekać krótko ale poczekałem sobie 3 tygodnie. Jutro odbieram płytkę, z tego co wiem ponoć naprawiona a nie nówka.

 

Teraz pytanie - jeżeli wgrali najnowszy bios to ok, a jeżeli nie? Warto wgrywać najnowszy (oczywiście drugi raz nie popełnię błędu i zrobię to przez DOSa - przez to ich coś do aktualizacji i zrobię kopię)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz procka w 45nm to nie widzę sensu wgrywania biosu powyżej f8.

no np ja mam 45nm - 7200 proca...bios f8...jest sens apdejtowac? skoro działa...

Może jakieś ficzery nie działają, albo się słabiej kręci - nie wiem to Ty masz takiego procka więc sam odpowiedz :P Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...