Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Nie może być to wall na procku bo zjechałem mnożnikiem na 6 i ustawiłem fsb na 370 i nie odpalił, więc to na pewno płytka się skończyła. Dlaczego ten Gigabyte ma takie przepaści w fsb pomiędzy różnymi egzemplarzami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być to wall na procku bo zjechałem mnożnikiem na 6 i ustawiłem fsb na 370 i nie odpalił, więc to na pewno płytka się skończyła. Dlaczego ten Gigabyte ma takie przepaści w fsb pomiędzy różnymi egzemplarzami ?

To daj fsb 400 i sprawdz, nie mozliwe, zeby plyta sie konczyla na takim fsb... na bank to cpu wall.

Ja na codzien jade na 375 bez podnoszenia napiecia na mostku, 400+ tez lyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być to wall na procku bo zjechałem mnożnikiem na 6 i ustawiłem fsb na 370 i nie odpalił, więc to na pewno płytka się skończyła.

O ile mi wiadomo to fsb wall na procu charakteryzuje się tym ze właśnie nie można odpalić sprzętu powyżej pewnego fsb, a zmniejszenie mnożnika tego fsb nie zmienia przecież.

W tym temacie jest post gdzie płyta daje rade 450 - nie ma żadnych dziur po prostu albo procek sie kręci albo nie.

Czyli trafił mi się procek padaka ?

Nie - to mi sie trafiła padaka - Twój jest całkiem znośny [;

To Twój jak się kręci ?

Dokładnie tak - nie mogłem dobić nawet do 2750. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być to wall na procku bo zjechałem mnożnikiem na 6 i ustawiłem fsb na 370 i nie odpalił, więc to na pewno płytka się skończyła. Dlaczego ten Gigabyte ma takie przepaści w fsb pomiędzy różnymi egzemplarzami ?

Zastanawia mnie dlaczego ty taki pewny za pamięci jesteś <_< Na 99% to że ci dalej nie idzie to wina pamięci ,bo płytka ustawia timingi jakie jej się podoba, w zależności od dzielnika i częstotliwości magistrali, a tak po za tym te pamięci które masz nie koniecznie muszą iść na 900mhz. Podnosiłeś napięcie na pamięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie mogę ustawiać dzielniki dla pamięci takie jak mi się podobają ? Więc nie wiem w czym kolego widzisz problem, ale to na pewno nie pamięć bo skoro działa mi teraz przy fsb 360 i dzielniku 2.50 na 900 to nie widzę problemu żeby nie działała na 375 przy dzielniku np 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie mogę ustawiać dzielniki dla pamięci takie jak mi się podobają ? Więc nie wiem w czym kolego widzisz problem, ale to na pewno nie pamięć bo skoro działa mi teraz przy fsb 360 i dzielniku 2.50 na 900 to nie widzę problemu żeby nie działała na 375 przy dzielniku np 2 :)

 

Czytaj co pisze <_< płyta czasami ustawia dziwne timingi w zależności od tego z jaką predkością, pamięć jest w danej chwili puszczona i jaki dzielnik ustawisz, po za tym ktoś pisał wcześniej że na dzielniku 2 miał problem z pamięciami , natomiast na dzielniku 2,5 było ok. Ustaw timingi ręcznie .

 

aaa, oczywiście pci e masz na auto?

opcje zarządzania energią procesora wyłączone?

 

jeśli tak, a twierdzisz że pamięci masz dobrze ustawione , to proc się skończył i tyle :angry:

 

Tu masz dowód że jak dobrze poustawiasz to ta płytka spokojnie idzie na 420 :D

Niestety po pół minucie orthosa temp proca 74 :sad: dalej nie ryzykowałem... ale można jak się chce

Dołączona grafika

Edytowane przez jarko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po pół minucie orthosa temp proca 74 :sad: dalej nie ryzykowałem... ale można jak się chce

Skoro temp. za wysoka można zmienić chłodzenie.

No i chciałbym zaznaczyć, że to czy pójdzie na 2,7 czy 3,3 ma niewiele wspólnego z tym co chce użytkownik.

Albo się skaluje do napięcia albo nie - ja dawałem nawet 1,5 i zero reakcji [;

Co do tej płytki niestety trzeba kombinowac z każdym ustawieniem, ze zmianą biosu itp, kombinowac i jeszcze raz kombinowac.

Czasami mało znacząca funkcja w biosie moze w przypadku tej płyty miec kolosalne znaczenie.

Szansa ze jeszcze sie da z procka cos wycisnąc jest bardzo duża, mimo ze na początku moze sie wydawac, ze to już koniec i proc nie daje rady. :D

Nic nie trzeba kombinować - trzeba przeczytać temat, zastosować się do porad dot. kręcenia (pciex eist timingi dzielniki biosy) po czym ma sie pewność, że proc to padaka i tyle.

Wyciąganie wniosku typu "szanse są bardzo duże tylko trzeba kombinować" na postawie jedynie swojego przypadku jest deczko dziecinne. W temacie o procach chwalą się głównie ludzie, którym sie poszczęściło albo kupili selekty.

A zdarza się i tak, że procesor nie jest w stanie przekroczyć fsb 300 i żadne kombinacje nie pomogą.

Edit: a timingi to najlepiej ustawić wszystkie bo mobo inaczej wstawia cuda ..

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temp. za wysoka można zmienić chłodzenie.

Chłodzenia nie mam zamiaru zmienić bo i tak mam przeważnie proca ustawionego na 2100mhz przy napięciu 1.0, a wtedy temperatura rdzeni po ok 29-31 a max to 40 i jaka oszczędność prądu :D przy 3000mhz i napieciu1,35 max 61 stopni.

Nie widzę wiekrzego sensu podkrecania do wyższych wartosci, bo zmiana chłodzenia mija się z ekonomią tego procesora.

 

Co do tej płytki niestety trzeba kombinowac z każdym ustawieniem, ze zmianą biosu itp, kombinowac i jeszcze raz kombinowac.

Czasami mało znacząca funkcja w biosie moze w przypadku tej płyty miec kolosalne znaczenie.

Szansa ze jeszcze sie da z procka cos wycisnąc jest bardzo duża, mimo ze na początku moze sie wydawac, ze to już koniec i proc nie daje rady. :D

POWODZENIA żYCZE.

 

Jarko a jakie Ty ustawiasz timingi ręcznie ? Możesz podać w kolejności ?

Niestety to nie takie proste <_< Masz inne pamieci wiec nie wiem jakie timingi ustawia standardowo. Musisz popróbowac różnych ustawień, moze to cos pomoże. Powiem ci tylko jedno jesli zostawisz timingi na auto to mimo ze bedziesz miał 900mhz to wydajnosc prawdopodobnie mniejszą od 667mhz. Sprawć np w evereście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie troche alphami w memsecie zmniejszalem performance level komp zwisl i nie chcial wstac po clear cmos juz nie chce lapac fsb innego niz 200 :damage_wall: i nie chce wstawac na timingach ustawionych manualnie :blink: mial ktos cos takiego??

 

EDIT: ustawiam fsb np. 250 dzielnik 2.00 i wstaje fsb 200 ram 200mhz

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrales w dosie default settings?

moze memset cos namieszal?

No po clear cmos ustawilo sie wszystko na default, ale ja chce ustawic fsb jakie mialem przedtem ale ciagle odpala z fsb 200 :-|

 

W memsecie nie ma zapisanych ustawien dawalem tylko apply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację ja pavel54. Odpaliłem sprzęt chyba na 8x390, potem włączyłem Orthosa, chodził dwie godziny bez problemów. Później wziąłem "Uruchom ponownie komputer" i już się nie uruchomił... zaczął piszczeć z głośniczka, zresetowały się ustawienia a potem już nie reagował na zmianę FSB.

Pomógł reset CMOSu (zworką). Spróbuj może jeszcze raz zresetować, może baterię wyjmij?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios chyba sie posypal bo reset cmosu nie pomaga wogole jak cos przestawie w biosie daje save wylacza sie bios i czarny ekran jest :/ trzeba resetowac

 

EDIT: wyciaganie bateryjki pomoglo :)

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volty:

 

CPU ~ 1.57v (bios) - stress 1.48 real

Mem ~ 2.3v

Reszta napięć na maksimum, czyli + 0.3v

 

Bios wgraliśmy F6...

 

3DMark 05 jak i 06 wypluwały super extra NISKIE wyniki. Okazało się, że mobo choć przed włączenie 3D Marków miało PCIE w ustawieniu x16, to po włączeniu 3D Marka przeskakiwało na PCIE x2 :lol:

 

Remedium:

 

Zmniejszanie taktowania FSB, CPU, zmiana napięć nic nie dawały... Orthos stable ale 3D nawalało

 

Jednak wpadłem na pomysł by zmienić bios...

 

F6... (wgrany przed próbami OC)

F5... klapa

F4... klapa

F3... klapa

F2... wszystko ŚMIGA jak należy :mur:

 

Znalezienie rozwiązania zajęło nam ok. 2h.

 

Kocham support Gigabyte'a :lol:

 

Potwierdza to ktos że z najnowszym biosem tak sie dzieje :blink:

 

Mam pytania bo rozgladam sie za drugim Intelem i płytka wpadła mi w oko (szczególnie jej cena/mozliwości):

 

1. Jakie płyta daje maks. napięcia na pamięci i jak prowadzi ramy na cl4 przy 950-1000Mhz w Dualu , ma ktos może A-Datki EE 800Mhz na niej puszczone??

2. Jak duży jest Vdropp w stosunku do ustawień Bios/Cpu-Z w idle/stress , wie ktos juz jak zrobić vdroop moda może??

3.Czy na pewno jest blokada taktowania PCI-E?

4. Jaka jest wydajność ICH7 w porównaniu do ICH9?

5. Czy mocno się grzeją kondzioły przy OC i czy macie je jakos oradiatorowane w związku z tym??

6. Czy jest jakas alternatywa na P31 dla tej płyty czy ten Gigus jest "the Best"?

 

Dajcie znać jak z tą płytą bo jestem bardzo ciekawy i może wkrótce do Was dołącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - miałem f2 wgrałem f5 - zero różnicy w użytkowaniu/oc.

Ad. 3 Pytaniem na pytanie - a chodziło by u mnie na fsb 340 jeżeli przy auto nie trzyma 100 ?

Ad. 4 Wydajność p35 vs p31 jest identyczna - powtarzam informację zamieszczona w tym temacie albo w temacie o p31, który jest właściwie początkowym tematem o gigabyte - nikomu nie chciało sie tego uporządkować.

Ad. 5 kondziory o.0 ? nawet nie macałem - podobno mają być wytrzymalsze.

Na NB dałem delikatny nawiew bo IMO sie grzał - inni twierdzą, że jest ok bez dodatkowych zabiegów.

Ad. 6 - IMO: MSI, albo Ga-p35 i chyba tylko w związku z pamięciami tzn. p31 łyka tylko 2*1Gb DS - żeby obsadzić wszystkie banki trzeba mieć pamięci jednostronne - patrz faq/manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jak duży jest Vdropp w stosunku do ustawień Bios/Cpu-Z w idle/stress , wie ktos juz jak zrobić vdroop moda może?? [/b] << wg programow (cpuz, everest, easy tune) roznice sa ogromne...

Znaczy jak duży jest ten drop ??

 

u mnie na Asusie P5KR przed modem było: Bios 1,325v Cpu-Z idle 1,312v/ stress Orthos 1,272v

 

po Vmodzie jest Bios 1,325v Cpu-Z idle 1,312v/ stress Orthos 1,312v

 

Zauważył ktos może Strap na tej płycie tak jak na Gigabyte P35 , jeśli tak to przy jakich wartosciach fsb występuje i ponawiam pytanie kręcił ktos wyżej Ramy jak 950-1000Mhz na cl4 jak płyta prowadzi pamięć, jakie V na ramy maks daje płyta bo czytałem że 2.5v to góra. Jakie maks FSB uzyskaliście?

Sory że tyle pytań :wink: ale chciałem miec jakis obraz tej płyty,może komus sie kiedyś przydadzą odpowiedzi na te pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z tą płytą dziwny problem... wczoraj zadowolony przyniosłem ją z komputronika razem z innymi rzeczami (e2160, 7300GT i 2x1GB XMS2)

Złożyłem cały zestaw, odpaliłem, płyta wystartowała.

Tu chciałbym zaznaczyć, że mam dysk ATA.

 

Zainstalowałem windowsa XP, komputer się zrestartował ... i ... podczas tego loga ładowania windowsa (z tym ruchomym paskiem postępu) nagle robi się czarny ekran, dysk jakby się zatrzymywał (gaśnie diodka. na chwilke sę zapala, znowu gasnie), na ułamek sekundy jakiś niebieski ekran (komunikat na chyba 2 linijki, nie ma szans przeczytać) i restart.... no i tak w kółko.

Formatowałem już kilka razy. Raz się udało, że po pierwszym poinstalacyjnym restarcie dostałem się do windowsa, po czym dostałem komunikat, że zainstalował nowe urządzenia i chce restartu (normalka) ... i znowu cyrki ... takim oto sposobem od wczoraj nie mogę się cieszyć nowo zakupionym komputerem.

Żeby było ciekawiej, odpaliłem z ciekawości knoppix'a Live CD - system startuje i jest stabilny więc to chyba nie jest wina nowych komponentów, pewnie kontroler ATA szwankuje ...

Dziś jeszcze z tym powalczę, pójdę pewnie z dyskiem do kumpla zobaczyć, czy u niego windows się instaluje ...

A na chwilę pbecną musiałem się przeprosić z uczelnianą biblioteką by dostać się do internetu...

 

Miał ktoś takie przejścia z dyskiem ATA? Poradził sobie z tym jakoś?

Bios F2 chyba nie ma tu nic do rzeczy? w nowszych poprawili tylko obsluge pamięci i klawiatury PS/2 ?

 

Napięcia i temperatury dobre (24-27*). Zasilacz MC-350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzone miernikiem oczywiście ?

Niby oczywiste a jak sie tego nie doda to nie wiadomo jak sie nie zna osoby. Chociaż poczytałem Twe posty i raczej miernikiem [;

Ja bym poustawiał timingi wszystkie bo płyta potrafi dawać cuda na auto.

Luuźnie będzie: 5 5 5 15 12 12 12 38 12 (2 ostatnie by SPD). Ja mam 4 4 5 15 5 5 5 38 5.

Komunikat można uzyskać (ten niebieski) jak sie włączy w windzie aotorestart - no ale to trzeba sie do niego dostać:

Panel Sterowania->system->zaawansowane->Uruchamianie i Odzyskiwanie->odznacz Automatycznie Uruchom Ponownie - a może w trybie awaryjnym sie da ? Pewnie dało by się zrobić taką instalkę w nLite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z tą płytą dziwny problem... wczoraj zadowolony przyniosłem ją z komputronika razem z innymi rzeczami (e2160, 7300GT i 2x1GB XMS2)

Złożyłem cały zestaw, odpaliłem, płyta wystartowała.

Tu chciałbym zaznaczyć, że mam dysk ATA...

Ja robie tak: sprawdzam kabelki. Przepinam na drugie złącze na taśmie. Odłączam przy okazji wszytstkie inne urzadzenia na ata sata... Sprawdzam zworki na dysku...

 

Jesli nie działa wchodzę do biosu. Patrzę czy mam jakieś opcje dotyczace kontrolera. właczam wyłączam... te LBA nie LBA

 

Jeśłi nadal nie działa... podpinam inny dysk i sprawdzam

 

Swoją drogą ten Twój dysk musi mieć swoje lata...

 

Ogólnie współczuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to sprawdzałem już chyba wszystkie opcje + dwie różne taśmy + odpinanie innych napędów + wyjęcie wszystkich dodatkowych kart PCI ... w trybie awaryjnym startuje. Chociaż raz też nie wystartował ...

Odpal9iłem też z konsoli chkdsk/r ale od razu po uruchomieniu jak zaczyna skanować to zgłasza błąd ...

Co do wieku dysku ... chyba 4 lata - Seagate 7200.7 40 GB

Teraz jestem u kumpla, spróbuje u niego zainstalować windows - jak zadziała, to znaczy, ze dysk dobry i może na płycie kontroler ATA jest rąbnięty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...