Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno pytanie bylo, ale nie mam czasu na czytanie calosci, musze jeszcze dzis zamowic plyte, ta ma dobra cene, ale gdzies w komentarzach czytalem, ze sa problemy z pamieciami w 3 i 4 slot, o co tu chodzi czy sa jakies problemy z ramm ze tylko taki a taki chodzi?

 

THX za szybka odpowiedz.

Nie ma zadnych problemow oprocz ograniczen chipsetu - maksymalnie dwie kosci dwustronne. Trzeba po prostu np 2x2gb zamiast 4x1gb brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta to shit jakich malo.

 

Mam dokladnie model: EP31-DS3L

Ale do rzeczy, mialem sobie EVGA 650i, padl port USB i na czas naprawy dostalem ta plyte jako rezerwe, od razu na poczatku problemy z pamieciami, dalem dwie kosci dwustronne, plyta wstaje ale windows sie wiesza i dziala niestabilnie, wyjecie jednej kosci naprawilo sytuacje. (na evga wszystkie kosci ktorych mam w sumie trzy sztuki dzialaly bezproblemowo).

 

Druga sprawa to klopot z obsluga karty SkyStar 2, plyty maja z tego co sie dowiedzialem niezgodne PCI i starsze urzadzenia moga nie dzialac poprawnie, tak jest z SS2, objawy byly nastepujace; Orthos test small fft's mogl dzialac bez klopotu dlugo, ale wlaczenie blenda powodowalo zamrozenie systemu(totalny zwis). Problem rozwiazalem odciazajac PCI i zostawiajac tylko SS2, plyta dzialala ok przez kilka dni, a teraz znow zdarzaja sie klopoty ze stabilnoscia, SS2 losowo po prostu znika z systemu (menedzer urzadzen w XP go przestaje widziec), dodam na EVGA wszystko pracowalo nienagannie.

 

Obsluga dysku, mam dysk jak w opisie, na EVGA wykres HD tune idealny, zadnych chrupniec, na tej plycie na poczatku odczytu wykres schodzi na chwile w granice 8MB/s czasem wiecej...

 

 

 

Masakra odradzam kazdemu ten shit, najgorsza plyta jaka kiedykolwiek mialem, zawsze cenilem Gigabyte, ale teraz troche sie zrazilem.

 

 

A kolejny kretynizm to tak wooooooooooolny boot, ze szok... Plyta wykrywa dyski wolno, wejscie do BIOS wolne, a najlepsze po zmianie czestotliwosci pracy CPU nastepuje wylaczenie chwilowe kompa nawet HDD, po cholere sie pytam? Jeszcze dysk zajezdza.

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam w niej SS2 i żadnych problemów ;]

 

ogólnie nie mam problemu z czymkolwiek co tu przytoczyłeś :]

dualbooty po zmianie czestotliwosci to raczej normalne na wiekszosci plyt na Pxx

 

 

w poprzednim kompie na A8N-E miałem problem "gubieniem" sie SS2 co jakis czas - ale po przelozeniu w inny slot bylo wszystko OK ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta to shit jakich malo.

 

Mam dokladnie model: EP31-DS3L

Ale do rzeczy, mialem sobie EVGA 650i, padl port USB i na czas naprawy dostalem ta plyte jako rezerwe, od razu na poczatku problemy z pamieciami, dalem dwie kosci dwustronne, plyta wstaje ale windows sie wiesza i dziala niestabilnie, wyjecie jednej kosci naprawilo sytuacje. (na evga wszystkie kosci ktorych mam w sumie trzy sztuki dzialaly bezproblemowo).

 

Druga sprawa to klopot z obsluga karty SkyStar 2, plyty maja z tego co sie dowiedzialem niezgodne PCI i starsze urzadzenia moga nie dzialac poprawnie, tak jest z SS2, objawy byly nastepujace; Orthos test small fft's mogl dzialac bez klopotu dlugo, ale wlaczenie blenda powodowalo zamrozenie systemu(totalny zwis). Problem rozwiazalem odciazajac PCI i zostawiajac tylko SS2, plyta dzialala ok przez kilka dni, a teraz znow zdarzaja sie klopoty ze stabilnoscia, SS2 losowo po prostu znika z systemu (menedzer urzadzen w XP go przestaje widziec), dodam na EVGA wszystko pracowalo nienagannie.

 

Obsluga dysku, mam dysk jak w opisie, na EVGA wykres HD tune idealny, zadnych chrupniec, na tej plycie na poczatku odczytu wykres schodzi na chwile w granice 8MB/s czasem wiecej...

 

 

 

Masakra odradzam kazdemu ten shit, najgorsza plyta jaka kiedykolwiek mialem, zawsze cenilem Gigabyte, ale teraz troche sie zrazilem.

 

 

A kolejny kretynizm to tak wooooooooooolny boot, ze szok... Plyta wykrywa dyski wolno, wejscie do BIOS wolne, a najlepsze po zmianie czestotliwosci pracy CPU nastepuje wylaczenie chwilowe kompa nawet HDD, po cholere sie pytam? Jeszcze dysk zajezdza.

Jakby to określić?? - Masz pecha. Nie mam problemów ze stabilnością nawet po ostrym OC. Większość problemów znika po update`cie BIOS`u. Urządzenia pracują w normie, żadnych zwiech czy innych kwiatków. Stare urządzenia pracują (w tym dyski i napędy EIDE). Piszesz o płycie z chipsetem Intel P31- wsadzisz do niej max. 2x2 GB dwustronnych lub 4x1 GB jednostronnych (było wilokrotnie na forum). Za darmo z kolei nie chciałbym płyty EVGA- non stop czytam na necie o sekcji zasilania, tj. większośc płyt po znacznym OC siada. Cena nie adekwatna do jakości, bo ktoby dał 800 zł lub 2000 ( :zonk: )za MOBO, które nie odstaje wyposażeniem od większości płyt głównych. Reasumując albo dostałeś z serwisu jakąś felerną sztukę, albo była ona z Biosem w wersji F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest z wrzesnia tego roku.

Nie wiem co sie dzieje, obecnie jest jedna kosc, 0 co i ss2 coraz czesciej znika z systemu...

 

 

@Chemik16

Jaki masz rev Sky Star2?

Panowie - piszecie o różnych płytach wersja EP31 (na rynku od nie dawna ) to nie to samo co P31 ... wiem coś o tym - patrz wyzej ;-))

Może nowy bios coś zmieni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsluga dysku, mam dysk jak w opisie, na EVGA wykres HD tune idealny, zadnych chrupniec, na tej plycie na poczatku odczytu wykres schodzi na chwile w granice 8MB/s czasem wiecej...
U mnie też jest spadek ale 3132645[/snapback]
A kolejny kretynizm to tak wooooooooooolny boot, ze szok... Plyta wykrywa dyski wolno, wejscie do BIOS wolne, a najlepsze po zmianie czestotliwosci pracy CPU nastepuje wylaczenie chwilowe kompa nawet HDD, po cholere sie pytam? Jeszcze dysk zajezdza.
[/size]Na p31 2-3 sek na wejście do biosu i sie ładuje winda. Dual boot tylko po zmianie timingów i napięć.

Może czegos szuka - np. nie istniejacego fdd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16

Jaki masz rev Sky Star2?

2,6D ;]

 

lece na sterach v4.3.2 B2C2 Direct ;)

 

środkowy slot PCI

 

zmien slot jak ci znika ss2 - na starym kompie pomogło ;]

bardzo wybredne sa te karty ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q8ic

Nie nic nie szuka, podpiety tylko dysk na SATA i nagrywarka na ATA.

FDD zawsze wylaczam w bios, podobnie jak nieuzywane porty...

Spadek czasem jest mniejszy, ale zawsze szarpniecia wystepuja niestety, na EVGA jak po masle. Oto obrazek:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

A tu dla porownania screen z EVGA:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Oba testy ja wykonalem, nie patrzcie na czas dostepu wczoraj przestawilem Samsunga aby byl cichszy...

 

 

@Chemik16

Ja mam najstarsza rev 2.3 i byc moze dlatego sa klopoty...

Stery 4.4.1 lub 4.5.0

 

Wlasnie mialem w srodkowym, dalem jeden wyzej. Dziwne bo w srodkowym dzialalo kilka ladnych dni bezproblemowo...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie długo ładuje windowsa... jak podepnę Benqa DW1640 - a że jest podpięty cały czas (wkońcu jedyny napęd jaki mam) to się już do tego przyzwyczaiłem...

 

I nie - nie przesadzam - zmiana ustawień w BIOS'ie, przekładka zworek w dvd, zmiana kanału - nic to nie pomaga.

Odepnę Benq - śmiga jak dzikie, podepnę cokolwiek innego pod p-ata - śmiga jak dzikie... Podepnę Benqa - ....

 

Długie wykrywanie urządzeń hdd/dvd - to fakt... Jak i ogólnie ślamazarność pracy dysku na mobo - znajomego Gigabyte pod AM2 na AMD690V, dysk w emulowanym IDE (bo mi się flopa szukać nie chciało) pracuje sprawniej (ten sam 7200.10 160GB s-ata2)

 

I od pewnego czasu nie mogę kompa odpiąć od gniazdka na dłużej -> bo mogę już szykować się do wyjmowania bateii :E

Komp w ogóle nie wstaje, fany się kręcą, obraz czarny... reset biosu, zaś te same ustawienia, byle pod gniazdkiem -> nie ma problemów...

 

Ale jak patrzę na cenę i przeznaczenie mobo to mnie to lotto - to w końcu budżetowe padło do biura... a to, że się kręci...

 

btw.

Czy jest rada na zrywanie dysku? Otóż muza puszczona w Foobarze, minimalizuje Operę/Folder i są szarpnięcia... Maksymalizuję - to samo...

Da się coś z tym zrobić - zaznaczam, że w Biosie wszystko ok, w Windowsie też ok ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie foobar2000 nie szarpie. A napęd padło od Nec'a też bez problemów.

Raz zaskomli przy starcie i później już nie przeszkadza.

 

Edit: odłączyłem na noc od listwy - wstał jak zwykle, płyta ma rok. Albo ja mam farta albo Wy pecha [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś zainstalował na Ga-P31-S3L 4x1GB pamięci ? Jeśli tak to jakie ? Jakie timingi, firma, kod producenta.

Pozdrawiam

Ja teraz kupiłem Goodramy 2x1 GB 800 MHz jednostronne, gdy będę potrzebował więcej pamięci to mam możliwość dokupienia w przyszłości kolejne 2x1 GB ;). Jeśli będziesz chciał kod producenta wieczorkiem mogę podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sprzedałem dziś na Allegro swojego wysłużonego e2160 wczoraj pokusiłem się o kilka testów. Orthos stabilnie poszedł na 3,13 Ghz a na 3,2Ghz wywalał bład (napięcie 1,46v). Postanowiłem też sprawdzić ile maksymalnie FSB zestaw wytrzyma. Ustawiłem mnożnik x6 czyli najnizszy z mozliwych, pamięci też nisko i timingi poluźnione. Dojechałem do 400Mhz i stabilnie. 405Mhz stabilnie, 409 stabilnie. Na 413 zwiecha komputera po jakich 2 minutach od startu. Obniżyłem na 410Mhz i znów. Jeszcze niżej i na 407 stabilnie. Mam teraz pytanie czy to jest wall procka te 410Mhz czy płyta więcej nie wytrzymuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy e1200 (1.6ghz) u mnie mobo/procek też kończy się w okolicy 410mhzów. 411 maksymalna walidacja, a na 407 siedziałem sobie w windzie bez problemu. Na 400 orthos sobie może latać do skutku. Imho skończył Ci sie procek, bo na e8x00 userzy udowowdnili, że płyta potrafi więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rcicho zobacz sobie ze 20 stron wstecz, zrobiłem na E2160 450 Mhz FSB na tej płycie były tam screeny z oc , wrzuce tu z jeden

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

BTW założyłem sobie E6600 na Gigusia zobaczymy dokąd Nasza płytka dojedzie z FSB. Mam nadzieje że 500 przynajmniej pęknie. Asus robi 500 fsb bez laski. Info wkrótce.

 

@kwasior od 400 fsb w górę +0.1 v na MCH daję zachowawczo. Ale sprawdzałem i bez zmiany napięcia tez styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie asus xonar i mam problem z ta plytka. Powyzej 340 FSB xonar nie dziala poprawnie. Probowalem 380 nawet 430, po prostu system nie widzi urzadzenia. A zmiania PCI frequency z innej niz auto przywraca standardowe ustawienia.

EDIT: Ustawienie pci na sztywno na 111 przy fsb 378 rozwiazuje problem. Wraz ze wzrostem fsb minimalnie dzialajce pci freq trzeba dawac coraz zwieksze.

 

Btw. u mnie tez procek (e2160) do 440FSB okolo lata i plytka tez nie potrzebuje wiecej napiecia do pracy - wszystko stabilne.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że sprzedałem dziś na Allegro swojego wysłużonego e2160 wczoraj pokusiłem się o kilka testów. Orthos stabilnie poszedł na 3,13 Ghz a na 3,2Ghz wywalał bład (napięcie 1,46v). Postanowiłem też sprawdzić ile maksymalnie FSB zestaw wytrzyma. Ustawiłem mnożnik x6 czyli najnizszy z mozliwych, pamięci też nisko i timingi poluźnione. Dojechałem do 400Mhz i stabilnie. 405Mhz stabilnie, 409 stabilnie. Na 413 zwiecha komputera po jakich 2 minutach od startu. Obniżyłem na 410Mhz i znów. Jeszcze niżej i na 407 stabilnie. Mam teraz pytanie czy to jest wall procka te 410Mhz czy płyta więcej nie wytrzymuje?

Płyta spokojnie zrobi o wiele więcej, sam miałem przez pewien czas FSB 440 na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio miałem przyjemność u znajomego składać kompa na odmianie EP-31 DS3L (rev 1.0) tego mobo... i przez to update'uje bios u mnie, bo czułem się jakby to było zupełnie inne mobo...

 

btw.

system DES 'rzondi' - te "potężne" oszczędności :E

 

btw2.

 

Po zmianie biosu na F10a żadnych różnic w działaniu mobo, jedynie ram ustawił się właściwie (5-5-5-15).

Czyli jednak to Benq sypie mi ładowanie się kompa (długi post, długie ładowanie o/s).

Ehh - taka dobra nagrywarka, mało używana... nie będe się jej pozbywał bo raz, że rarytas, dwa za dobra jest.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq ma najnowszy firmware jaki do niego wyszedł.

Na poprzednim Gigaszicie (po 754 jeszcze) takich wałków nie robił... Jakoś to przeboleję.

 

 

a DES:

Owszem - ma to sens - tzn. wyłączanie niepotrzebnych faz zasilania etc.

Ale patrząc jakie to wartości daje... to w skali roku drastycznych oszczędności nie wykonamy.

W przyszłym tyg. zaś podjadę do znajomego, kontrolnie sprawdzić czy wszystko w porządku... to wykonam dokładne obliczenia.

A nuż może tylko sobie wmówiłem, że to nie da dużych 'zwrotów'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie albo czujniki źle chodzą, albo coś jest nie tak - E2160 @ 3,0GHz ~1.34V colled by passiv fryzjer, buda prawie bez wentylacji (fander 12x12 500rpm) -> no i pokazuje w stresie 68-70.... jak kupowałem to miałem wyższe temp z nieźle wentylowaną budą i fryzjerem na 12V....

 

BTW. Ostatnio chciałem wymienić gigaBajtka na MSI ze zintegrowaną grafą... jak zobaczyłem po ile stoi bajtek na allegro, jak ludzie to chwalą i w ogóle to powiedziałem sobie: PIER***! Wybrałem dobrą płytę, niech inni o nie walczą, ja nie oddam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...