Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz kupiłem Goodramy 2x1 GB 800 MHz jednostronne, gdy będę potrzebował więcej pamięci to mam możliwość dokupienia w przyszłości kolejne 2x1 GB ;). Jeśli będziesz chciał kod producenta wieczorkiem mogę podać.

BTW. Ostatnio chciałem wymienić gigaBajtka na MSI ze zintegrowaną grafą...

Ten ? Ale on nie ma elo-kondziołków ! Takie sentymenty są złe. Jak dokucza to sie wymienia, a opinia innych może służyć tylko ew. podbijaniu ceny tak jak przy bartonach, asr dual stata, albo teraz fajne ceny osiągają dwurdzeniowe na 939 [; Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na tej płycie głównej w biosie wyłączyć informacje o karcie graficznej, które są pokazywane na starcie komputera? Powiem szczerze te informacje o karcie graficznej uruchamia się na kilka sekund i nic ciekawego nie wnosi, tylko zabiera mi kilka cennych sekund. Gdzie są też takie opcje jak Quick boot, Express gate, dzięki tym opcjom można było ustawić szybszy start komputera. Wiem, że to aż tak bardzo nie daje ale zawsze coś było... tu 3 sekundy, tu 4 i już komputer uruchamiał się o te 7 sekund szybciej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zanim karta sie rozbuja to juz mam ekran ladowania windy xD

 

do biosu musze po omacku wchodzic ;]

 

--

 

ps - co do biosu F5a

 

po OC (zmiana napiec/htt/mnożnikow/timingow itd ) nie ma Dual boota ;]

na F3 był ;]

 

rednak po twardym resecie z przycisku jest dual boot i ustawia wszystko na AUTO ;] nie wiem jak bylo na innych biosach

 

no i troche kolejnosc w menu pozamieniana ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory bios obecnie jest 'ok' do o/c? FAQ nie bylo updatowane od 7 miesiecy a jakos nie widzi mi sie przegladanie 20 stron wstecz.

 

E4300 + 2x1GB goodramy cl5 i nowka EP31.

 

PS. musze chyba jeszcze sprawdzic rewizje mobo ;/

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ep-31ds3l@F5a i również doświadczyłem już resetowania ustawień w biosie, czytałem też, że nie jedna osoba już to miała...

Jednej z nich udało się to wyelimonować poprzez ten (chyba tak to sie zwało) CPU Accelerator (funkcja w biosie) i ustawienie w tryb cruiser - wtedy podobno procesor@2.8GHz. Średnio ciekawa opcja moim zdaniem, więc poczytałem więcej i...

znalazłem coś co się u mnie doskonale sprawdziło. Miałem podpięty HDD pod SATA0 i DVD+RW pod SATA1. Podłączyłem dvd+rw pod SATA2 i wreszcie mobo zapamiętuje wszystkie ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory bios obecnie jest 'ok' do o/c? FAQ nie bylo updatowane od 7 miesiecy a jakos nie widzi mi sie przegladanie 20 stron wstecz.

 

E4300 + 2x1GB goodramy cl5 i nowka EP31.

 

PS. musze chyba jeszcze sprawdzic rewizje mobo ;/

ano trzeba spr rev - ale prawdopodobnie masz 1 - nie widzalem jeszcze zeby ktos mial 2rev .. ma moze kto z was ? ;]

 

a z biosów mamy tylko F1/F3/F4/F5a dla EP31 - wiec duzego wyboru nie ma ;] nie to co dla zwyklego P31 ;)

 

IMO wsio ryba ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fog - da radę ;), jest tu parę osób z e8400 i ds3l :]

Nie watpie, ze sa tu takie osoby, ale powaznie sie pytam o max fsb tej plyty. Jakbym bral e8400 to tylko selekta 4,25-4,5ghz, czyli potrzebowalbym 470-500fsb. Da rade ta plyta z takim fsb? Najlepiej jakby sie wypowiedzieli userzy, ktorzy testowali wysokie fsb na tej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bawilem do 450 bo tu sie konczy procek i plytka nie potrzebowala nawet wiecej napiecia. Takze sadze ze te 470 z chociazby podbitym napieciem zrobi bez problemu.

 

Swoja droga tego moda na vdrop trzeba potestowac bo u mnie procek ciagle na 1.6V biosowym smiga a potem mamy juz 1.8 co wydaje mi sie juz troszke za duzo ;]

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, sry Aurora, nie zwróciłem dokładnie uwagi na model mobo ;)

 

Co do takich wartości fsb, ktoś tu chyba śmigał na fsb500, nie wiem czy nie był to grzesiu czasem, na e8200..

 

zaraz z ciekawości zjadę z mnożnikiem i zobaczę czy mi cep wstanie na 8x500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz z ciekawości zjadę z mnożnikiem i zobaczę czy mi cep wstanie na 8x500 ;)

Bede wdzieczny za info. Jak mobo bedzie dawac rade to w styczniu bede szukal selekta e8400/xeon3110 4,5ghz. Nawet niezwrocilem uwagi, ze sam masz e8400 na tej plytce :)

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i potwierdzam, hula na 8x500 :), choć memki krzyczą, że 1000MHz nie lubią :(..no ale trudno, i tak na co dzień 9x400 procek lata.. ;]

A musiales podbic napiecie chipsetu? Jak tak to o ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede wdzieczny za info. Jak mobo bedzie dawac rade to w styczniu bede szukal selekta e8400/xeon3110 4,5ghz. Nawet niezwrocilem uwagi, ze sam masz e8400 na tej plytce :)

Jak chcesz info jak chodzi płytka ze starym maks. pradożernym procek to powiem Ci że u mnie jest stabilnie 460 fsb na 65nm E6600 w rewizji B2. na Mch +0.1 Orthos stabilny itd. Mozna na codzień śmigać. Do 468 Mhz fsb dojechałem ale płyta mi się kłoci z pamięciami na mnozniku 1:1 nie chce wstawać (odkąd wróciła z serwisu to tak ma :huh: na 1:1 nie chce biegać). Musze zmienić memki na cos co 1100 zrobi , albo mam walla na e6600 przy 468 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...