Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie dzisiaj kombinowałem jakby tu obłożyć banki pamięci bo szykuję się do zmiany chłodzenia na karcie graficznej a zaraz pod GeForcem miałełem Xonara DX na PCIE i raczej by się nie zmieścił radiator od grafy. Aby wsadzić Xonara do najwyższego slotu PCIE musiałem ostro potraktować jeden slot pamięci (łamiąc te taki biały ząbek wew slotu co trzyma kostkę), bo spece z Gigabyte tak wspaniale zaprojektowali mobo, że nie przewidzieli że ktoś może chcieć w ten slot PCIE wsadzić coś dłuższego co będzie blokowane przez banki pamięci DDR. Żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak zmusić tę mobo do bootowania z pendrive'a? Bo już 2 dzień siedzę, kminie i nic :/. Na AsRocku wszystko hulało aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj kombinowałem jakby tu obłożyć banki pamięci bo szykuję się do zmiany chłodzenia na karcie graficznej a zaraz pod GeForcem miałełem Xonara DX na PCIE i raczej by się nie zmieścił radiator od grafy. Aby wsadzić Xonara do najwyższego slotu PCIE musiałem ostro potraktować jeden slot pamięci (łamiąc te taki biały ząbek wew slotu co trzyma kostkę), bo spece z Gigabyte tak wspaniale zaprojektowali mobo, że nie przewidzieli że ktoś może chcieć w ten slot PCIE wsadzić coś dłuższego co będzie blokowane przez banki pamięci DDR. Żal.

Tez ten bialy zaczep wlasnie wyjalem bo mi wadzil :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

http://markosx.neostrada.pl/temperatury.jpg

 

Witam,

mam pewien problem, chodzi o temperatury.

Moja płyta to ep31-ds3l, procek E2160, chłodzenie pentagram alpaya.

Dokładnie chodzi o różnice temperatur widoczną na screenie u góry.

Temp. rdzeni 71 i 74.

Temp. procesora 61.

 

I teraz pytanie, która temperatura jest prawdziwa ? (jednak te 10 stopni robi różnice)

 

temp rdzeni to jedna bajka a temp. proca to druga.

temp 61 w przypadku speedfana to Temp2: , a w przypadku Hardware Monitor z Easytune5 to CPU 61/141 i wiem że jest to temp w biose pokazwyana jako Current CPU Temperature, wiem to bo ustawiłem CPU Warning Temperature w biose na 60stopni i jak doszło do tych 61 to pcspeaker piszczał.

 

Czy Wy też macie takie różnice i jeśli to na jaką temp patrzycie ?

 

Będe wdzięczny za wszelki odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

MarkosX

Edytowane przez MarkosX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora (obudowy) a temperatura rdzeni to 2 w zasadzie różne temperatury. U mnie w idle różnica pomiędzy nimi wynosi ok 9 c, w stresie w okolicach 5-6 c.

Edytowane przez VOSTOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora (obudowy) a temperatura rdzeni to 2 w zasadzie różne temperatury. U mnie w idle różnica pomiędzy ok 9 c, w stresie w okolicach 5-6 c.

Rozumiem. To pytanie ile max temp. rdzeni mogą/powinny miec w stresie ? bezpiecznie - 65 stopni ? 65 stopni mam max rdzenie jak go podkrece do 2,4 (fsb 266 bez zmiany napięcia) to ta alpaya chyba jest do d.. na boxowym można więcej pocisnąć - porażka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 c to chyba dosyć standardowa temperatura jak na e2160. Swojego miałem podkręconego na 2,66ghz bez zmiany napięcia i przy otwartej obudowie, na boxowym coolerze osiągałem temperatury zbliżające się do 70 c. TJ max dla mojego e2160 wynosił 85 c, podejrzewam że twój ma podoną wartośc, także masz jeszcze 20 stopni zapasu do temperatury maksymalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak zmusić tę mobo do bootowania z pendrive'a? Bo już 2 dzień siedzę, kminie i nic :/. Na AsRocku wszystko hulało aż miło.

próbowałeś przez F12 w czasie boot'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa 4gb z systemem jaki system to wykryje ??

Dowolny 64 bitowy.

to co Wy na to? ;)

3161920[/snapback]

[Czy Wy też macie takie różnice i jeśli to na jaką temp patrzycie ?

u mnie na procku różnica pomiędzy obudową a rdzeniami wynosi 1*C w idle i 2-3*C w stresie.

imho masz źle założoną alpaye, może pasty za dużo. ja z hp100 przy procku e1200@3ghz, napięcie w biosie nieco ponad 1,4V - w stresie mam max 61-62*C, przy obrotach wentylatora ustawionych na minimum

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co Wy na to? ;)

Dołączona grafika

 

 

 

u mnie na procku różnica pomiędzy obudową a rdzeniami wynosi 1*C w idle i 2-3*C w stresie.

imho masz źle założoną alpaye, może pasty za dużo. ja z hp100 przy procku e1200@3ghz, napięcie w biosie nieco ponad 1,4V - w stresie mam max 61-62*C, przy obrotach wentylatora ustawionych na minimum

 

No wykryć wykrywa ale ciągle zaadresować potrafi tylko 3,25gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś przez F12 w czasie boot'a?

Próbowałem, ustawiałem usb legacy, kilka róznych programów do tworzenia bootowalnego pendrive'a i nadal nic :/. Ponoć powinien mi go wykryć jako dysk twardy?

 

 

to co Wy na to? ;)

A ja na to PAE :>, pełna obsługa 4gb+ pamięci tylko pod 64 bitami.

Edytowane przez VOSTOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam szukam i prawie jestem pewien, ze na tej płycie raid ) to ja se nie odpalę, nie?

 

ewentualnie mógłbym softkernel raid na linuxie, ale ta opcja na razie mnie nie interesuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wykryć wykrywa ale ciągle zaadresować potrafi tylko 3,25gb :)

ale wykrywa 4, a było pytanie o wykrywanie ;)

3d smark wykrywa ok 3.55gb

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie:

 

Jak wiadomo na tej mobo nie da rady wpakować 4x dwu-stronnych pamięci.

 

A czy ktoś ma na tej mobo 3x dwu-stronne kości?

 

Bo czytam w manualu, że jednak na jednym kanale (tzn. np. 1 i 2 slot) też nie można obsadzać 2x dwu-stronnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ponieważ po zamontowaniu procka e6850 nie odpala mi się bios i nie strartuje windows.Dodam że robiłem aktualizacje biosa na f8. Teraz pracuje na e2160 na rozpisce na stronie gigabyte http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist...31-ds3l_1x.html widać że płyta obsługuje oba procesory od wersi biosa f2.Nie przychozdi mi teraz nic do głowy co zrobić z tym fantem więc prosze Was o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomek18 - jeśli masz możliwość to sprawdz procka na innym komputerze, może być niesprawny.

 

Mam pytanko - Mój 2160 zachowuje się dosć dziwnie (piszę w tym topicu bo ten procek jest często stawiany na tych płytach głównych, a niewydaje mi sie zeby to była wina procka - chyba...). Otóż rozchodzi się o to że w momencie gdy ustawie fsb na 333 ( pci na auto) to wszystko działa i gra, jes ok. ALe gdy tlyko pojadę w górę zaczynają się dziwne problemy. Np przy 9x360 wszystko jest stabilnie i ok, ale sam windows startuje co2gi raz... tzn tak miejwięcej, ale bez resetu się nie obejdzie. Zawiesza się w momencie załączenia paska loadingu. Myślalem że to wina biosu, załadowałem f6 - dalej to samo... Dlaczego sie tak dzieje? Zwiększałem napięcia itd, nic nie pomaga, windows jak miał prblemy tak i ma. Byłbym wdzięczny za jakieś rady, bo sam już nie ogarniam tego.

 

btw temperaturki są ok

Edytowane przez Ardeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - spieszę tylko donieść, że ostatnio się bawiłem trochę grafą przy procku na 3,6 wiec fsb 360 i bez problemów - pcie auto. Może oczko więcej lub mniej zrobi różnicę ?

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goglin - 1rwsza strona tematu -faq

 

q8ic & przemekbydgoszcz - poleciałem 375 z autopci - pc sie odpala, widac zegary all ok, ale w momencie pokazania tabelki z [ciach!]łami płyty głownej reboot - zmiana napiecia nie pomogła, próbuje 360 z auto pci - odpala się ale w momencie gdy powinien załadowac sie system dostaje komunikat ze plik systemowy jest zepsuty (!!) o co biega - mysle... robie reseta - wczytuje się bez problemów. Próbuje dac 361 - to samo (weird...) za chwilkę spróbuje sprawdzic czy badów nie widac...

 

edit

 

badów brak... Dałem mu troche prądu na reszte gratów, mostek itp i startuje ... co 2gi raz... jak już pójdzie winda to reszta gra i działa... nie rozumiem tego, będę musiał pozostać na 9x333 chyba :/

Edytowane przez Ardeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... odpala się ale w momencie gdy powinien załadowac sie system dostaje komunikat ze plik systemowy jest zepsuty (!!) o co biega - mysle... robie reseta - wczytuje się bez problemów. Próbuje dac 361 - to samo (weird...) za chwilkę spróbuje sprawdzic czy badów nie widac...

nie napisałeś, czy sprawdziłeś FSBwalla, bo może procek mówi dość. dodatkow możesz dać mch +0,1, poza tym przy dual core i zabawie z fsb powyżej 350 lepiej ustawiaj pci-e na sztywno. (100 i w góre)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh :/

 

Zostaje mi szukać kogoś kto ma na 100% jedno-stronne kostki...

A jak widzę trafić taką pamięć to sukces :/

Gdzies mi się obiło że te Cruciale sa robione teraz na jednostronnych kosciach (gorsze OC)

 

http://www.allegro.pl/item490708090_crucia...5_promocja.html

 

ale trzeba by zapytac sie sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sklepie lokalnym (infotech - Elbląg) dzisiaj kupiłem pamięć 1gb 800mhz Blitz, firma mało znana raczej, ale robi 800mhz CL5 na 1.8v i są jednostronne :) Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę popytać ile jeszcze takich mają i ewentualnie wziąć parę dla kogoś. 1GB kosztowało mnie 45zł.

 

Pamięci wyglądają jak te http://allegro.pl/item499049094_pamiec_ddr...z_fvat_wwa.html ale głowy nie dam sobie uciąć, że te też są jednostronne.

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...