Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta słaba nie jest, bo potrafi osiągnąć i FSB 500...jeżeli sama raz na tydzień wraca do defaultowych ustawień to musisz się z tym pogodzić, ten typ tak ma ;) Mojej po OC na FSB450 tez czasami zdarzyło się włączyć na def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba podnieść napięcia na mostkach

Nic nie trzeba podnosić, można ewentualnie sie ramem pobawić. pcie ustawić na sztywno 100 (dla 333). Jak nic nie pomoże to raczej musi tak być. U mnie chodziła 333*9 bez resetów ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta chyba musi się dotrzeć. U mnie na początku średnio co 2 dni wysypywała się na fsb 350, a o 375 nie wspominając. Kiedyś co parę uruchomień nie wykrywała mi głośników i dopiero po paru restartach wracało wszystko do normy - teraz od kilku miesięcy jest ok. Czym dłużej ją mam, tym mniej problemów sprawia. Ostatnio banglała na fsb=375, pci-e na 112, ale na auto też było ok - kilka tygodni bez resetów, teraz 350, pci-e na auto. Napięcie mch i fsb profilaktycznie +0.1 i zero resetów

 

ps. grzesiu trzeba pamiętać że z 45nm płyta zachowuje się inaczej niż z 65 ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35-DS3l bez problemów na : 65nm (e2160 , e4500 , e6600 ) :razz: , tylko że mimo iz płyty są bliźniacze jednak ciut inna niz P31.

 

Jedyne problemy jakie miałem przy OC to dobranie odpowiednich ustawień pamięci (alpha timingi). A zawsze miałem na niej pamięci które nie były w ciemię bite i swoje potrafiły.

 

Ludziska ja zawsze będe powtarzał (tak jak już nie raz pisałem w temacie, zreszta pewnie pamiętacie :wink: ) do tej płyty trzeba brac odpowiednie pamięci żeby nie było problemów i dobrze je ustawiać. Nie każda pamięc ma tak ustawione swoje SPD żeby nie było problemów z gigabytem na AUTO ustawieniach. Mogę powiedzieć po już prawie 1,5 roku obcowania z płytą , że jest cholernie wrazliwa na pamięc własnie, reszta jest jej obojętna pod warunkiem że mamy odpowiedni BIOS wgrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co jest nie tak, że nie moge na tej płycie regulować prędkości wwentylatora (Auras Wave) w SpeedFan? Przełączałem w biosie opcje na Auto, PWM, Voltage i wentylator albo się kręci z max. obrotami i nie moge ich zmniejszyć, albo płyta sama reguluje w zależności od obciążenia. Wcześniej na DFI Infinity NF SLi-M2 nie maiłem takiego problemu. Chodzi mi o to, że w SpeedFanie ustawić np. 20% i żeby z taką prędkością się wentylator kręcił. Co zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że ram padaczka... Kingston KVR667D2N5K2/2G i małe literki KTC więc chyba remarki Kingston ?

800 robią na 2.2V [5,5,5,15] dopiero stabilnie. Wszystkie alpha timing są ustawione na Auto i nawet nie wiem co tam przestawiać i na ile :blink:

Aha i próbowałem kiedyś kręcić je wyżej ale za bardzo nie wychodziło, niestety dość znacznie ograniczają twórczość :(

Ma ktoś może jakieś świeże pomysły co Alpha do timing albo może gotowy zestaw ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dalsze wszystkie na 12 oprócz ostatniego (bo nie wiem), refresh to act delay 42 i poprzedzający go na 16 - powinno być wystarczająco luźno.

 

No i w biosie ustawić opcja 2 - w manuału piszą że może pomóc.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dalsze wszystkie na 12 oprócz ostatniego (bo nie wiem), refresh to act delay 42 i poprzedzający go na 16 - powinno być wystarczająco luźno.

Ostatni na AUTO i bangla powyżej 1100Mhz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem sobie procka na e7300 i niestety chyba bede musial wymienic rowniez mobo bo na nowym tak samo jak na e2160 powyzej 378FSB musze dac PCI-E wieksze niz 111 co rezultuje niedzialaniem Xonara. Daje to prockowi ledwo 3800 MHZ, a nie po to wymienialem zeby nawet 4 ghz nie miec :angry: Ludzilem sie ze jak startuje z 266 a nie 200 jak na e2160 to PCI-E bedzie odpowiednie nizsze po przetaktowaniu na to samo FSB ale bylem w bledzie.

 

A plytka rzeczywiscie robi bez problemu 500FSB, pozniej zobacze ile max wyciagnie (chispet chlodzony prisonem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem, robie wszystko tak jak jest napisane w tym poradniku czyli zmieniam cpu host clock control na enabled i zmieniam system memory multipler na 2.00 z tym ze CPU host fraqurency mam od razu ustawione na 266:/(a z tego co wyczytalem to powinno byc ustawione fabrycznie na 200, zreszta 200*8=1600) i po zapisaniu tylko tych ustawien(nie zmienialem FSB) komp resetuje mi sie i mi pokazuje ze mam juz taktowanie procka ponad 2,1GHz a na dodatek po chwili wyskakuje mi cos takiego DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER??? Procek mam taki sam jak w poradniku Dual Core e2140 1,6GHz 1GB RAMU DDR2 800 płyta Gigabyte GA 965GM S2 :angry: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie tak.

4GHz zrobilem pop-rzez podnoszenie napiecia tylko i wylacznie na CPU. Nie malem czasu przysiasc na dluzej, by pobawic sie V na pamieciach i plycie. Przypuszczam, ze mozna z tej plyty wycisnac znacznie wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na sztywno ustawić napięcie nadawane przez 3pin? Mam dwa watraki Scythe Kamakaze 120mm ze swoim potencjometrem, ale to nie przeszkadza płycie która reguluje napięcia jak jej sie podoba.

 

Przy tych samych temperaturach raz mam na Karakorum 800rpm a raz 1200, podobnie ze Scythe. Można oszaleć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na sztywno ustawić napięcie nadawane przez 3pin? Mam dwa watraki Scythe Kamakaze 120mm ze swoim potencjometrem, ale to nie przeszkadza płycie która reguluje napięcia jak jej sie podoba.

 

Przy tych samych temperaturach raz mam na Karakorum 800rpm a raz 1200, podobnie ze Scythe. Można oszaleć..

z tego co piszesz to płyta steruje Ci wszystkimi wentylatorami, a fizycznie jest to niemożliwe :blink: Giguś sam potrafi ustawiać tylko prędkość przy cpu (pwm, voltage), zobacz oco w biosie masz ustawione

 

chłopaki warto jeszcze kupować tą płytę pod e5200 czy moze <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jednak coś na p43? jakie są głowne rożnice, czytam już całe poppłudnie i durny jestem

jeśli nie przeszkadza Ci że max to 4gb ramu to p31 Ci w zupełności wystarczy do e5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w tym temacie że PENTAGRAM FREEZONE HP-120 mieści się bez problemu jednak umnie przeszkadza chłodzenie płyty.

 

Zainstalowany.Same problemy z tym chłodzeniem.Jednak slychac szum powietrza na min. obrotach.Liczylem na calkowita cisze.Ale za to temp. trzyma dobrze przy 3500mhz 40C. stress.

 

Udało się

470mhz 4200 orthos 5min ok.

480mhz nie wstaje bios

 

Mam jeszcze taki dziwny problem.Po wlaczeniu filmu lub flash coś zaczyna piszczeć chyba na płycie a przy przewijaniu myszka w IE przerywa to piszczenie na chwile.Moze jakies przebicie ?

Edytowane przez szczepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zlookałem że płyta obsługuje QPB 1600MHz.

Obsługa wielordzeniowych procesorów Intel® Core™ 2 45nm z FSB 1600 (O.C.)

Od kiedy?

 

I czy nie macie problemów ze wstawaniem płyty po OC? Mam E8400 i nie dość że nie zawsze dojde do FSB 400MHz to jeszcze po restarcie nie wstanie. Wina grzejącego się chipsetu?

 

Na koniec pytanko: od czego jest zaznaczony na czerwono scalak? Dotknełem go palcem i mi się sfajczył ale o dziwo płyta chodzi ok.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez tak miałem .Nie udało mi sie dojsc do 400mhz. Wejdz na strone 69 w tym temacie post 2054

Na tych ustawieniach poszła mi plyta na 470mhz.Dalej chyba mnie ograniczaja pamieci goodram 800mhz CL5 ktore dochodza do 960mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum wchodzi bez problemu, żadnych przeróbek nie potrzeba. Nie wiem jak kolega go montował że mu wadzi kontrukcja płyty- przy zakładaniu trzeba wyjąć MOBO. Co do wydajności tego Karakorum- jest cholernie przereklamowany, mam go obecnie i chyba zmienie na Ninja II, na 1500obr/min nie jest słyszalny ale jeżeli zamierzasz kręcić procka to chyba 1700/min to takie rezolutne ustawienie przy dość głośnym szumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...