Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby na pewno ? Jest chociaż jedne przypadek takiego zgonu od podbicia pciex ?

Mój Palit Sonic+ (8600GT) przetrwał 1,5 roku przy taktowaniu PCIex=124MHz i nic mu nie jest, nawet 1,66-1,7V (przez około rok) przetrwał :wink: Więc takie taktowanie karty raczej nie zabije, choć może to też od danej sztuki zależeć.

 

Moja płyta osiąga zabójcze FSB 413MHz i więcej za nic w świecie nie pójdzie (sprawdzałem obniżając mnożnik procka). 1-3MHz wyżej, albo się system nie załaduje, albo po chwili działania bsod. Około 420MHz już nawet nie raczy POSTa przejść. A przydałoby się tak z 3,5GHz do nowej grafy :rolleyes:

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie u mnie :( Do tej pory jechalem na 445, Wczoraj cos sie plycie odechcialo :D I zjechalem do 440. Ale plus jest taki, ze z napieciem tez zjechalem. Znow jest stabilnie - przetesoeane Burn Testem i Mem testem. Do tego udalo sie podniesc pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno tutaj w ten wątek nie zaglądałem- jest problem. Stawiałbym iż jest to powiązane z MOBO. FSB miałem zawsze ustawione na 300 (x12,5) a Pci-E na Auto, lecz po pewnym czasie grafika zaczęła wariować (wygląda to tak jakby kamera w grze podskakiwała co 4-5s). Teraz reszta systemu- odtwarzanie chociażby MP3 czy nawet CDA- dźwięk rwie!!! Temperatury CPU w normie, chipsetu oraz GPU również. Wgrywanie na nowo Biosu i reset zworką nie pomaga. Początkowo myślełem iż wina leży po stronie Sterowników i KIS 2009, ale na XP, Vista SP1 32bit czy nawet Windows 7 jest dokładnie to samo. Odkręciłem nawet grafikę i ram, wciąż to samo. Macie jakieś pomysły??

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj pewnie go zrobię i dam znać jak podziałał. Max FSB w tej chwili to 413MHz, ze stabilnością nie ma problemów.

 

 

EDIT: Poddałem się :wacko: Po godzinnych bojach z ołówkami B3 i B6 udało mi się zejść z rezystancją do niesamowitych 1600 Ohm. Więc do 750 daleko jeszcze, ale już nie miałem siły.

Co do v-dropa to lekko się poprawił, widać na pierwszy rzut oka, że napięcie jest odrobinę wyższe, ale spada chyba tak samo jak wcześniej.

A co do OC, to moja płyta już ewidentnie więcej nie da rady niż te 413MHz FSB, a szkoda. Może się niedługo procka wymieni...

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja, nie wiem czy chodzi o MOBO czy GeFroce 9800GT. Faktem jest iż karta grafiki zmienia tryb 2D z 3D i vice versa co 5s !!! Niczym nie obciążony komputer, wszystkie aplikacje pozamykane. Podczas zmiany trybów komputer tnie, o muzyce nie wspomne. Please HELP. Pod spodem zrzut RivaTuner.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nadal jest to zabujcza wręcz częstotliwość dla karty graficznej

Bardziej bym sie o Xonara martwil bo strasznie sie grzeje na wysokim pciex

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po wyłączeniu AERO tryby akceleracji nie skaczą (tam myślałem), niestety zacięcia pozostały. :twisted: Wczoraj wieczorem zainstalowałem z obrazu XP Home SP3 i tam także widnieje problem. Szlag mnie trafia.

Nie masz możliwości podmienienia grafy na inną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam domyślnie ustawione takty na grafice, niestety nie mam możliwości podmiany na inną na PCIe. Chyba się przejdę do sieci komputronik, tam gdzie ją kupiłem, o ile wiem to Gigabyte nie naprawia kart, tylko wymienia na nowe, zobaczymy co się z tego wykluje. Mam tylko nadzieję, iż to ona jest winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że mam to samo.

Czyli chyba padł bios - nie reaguje na zmiany, wstaje na def. Nie ma dual boota (jak przy przekręceniu) tylko wstaje sobie jak gdyby nigdy nic na 10x200 :sad: roczek z hakiem pochodził. Doopa zbita, bo nie mam znajomego sprzedawcy jak kryptos - w normalnym sklepie nie ma tego jak reklamować ;c

Żeby było zabawniej dzielnik pamięci i timingi działają.

 

Edit: naprawiłem :lol:

Wgrałem 2 razy f5 - nic, później f10a w ten sposób (nie mam pojecia od czego są te opcje) - zniknęła zakładka MIT w biosie, później wgrałem f1 i w ogóle nie wstał, po restarcie z zasilacza wszystko wróciło do normy.

Dopadło i mnie, chciałem ustawić FSB powyżej 400 (najpierw bodajże 412)... Co bym nie ustawił w biosie, bootował z 200x9. Ustawienia się nie resetowały.

Więc tak:

Clear CMOS nie pomógł.

Zmiana biosu na F5 (@Bios) nie pomogła.

Zmiana biosu na F10a (@Bios + te dwie opcje) nie pomogła)

Zmiana biosu na F1 (QFlash) nie pomogła.

 

A jednak udało się naprawić.

Wyjąłem baterię na 5 minut i wyciągnąłem jedną kość pamięci, a drugą wsadziłem w inny slot. Któraś z tych rzeczy pomogła. :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze p31-ds3l obsluguje max 800-etki, polecam Adaty, ktore mam w sigu. Jak na mozliwosci tej mobo, nie sa zle :)

Małe odkopywanie ;) Skąd takie stwierdzenie? Bo u mnie spokojnie ramki chodza na 1100 (sig niezaktualizowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo podalem abstrakcyjna wartosc. To, ze rusza kazde DDR2 to jedno, a specyfikacja to drugie. I nie bylbym tak przekonany, ze kazde plyta bedzie wspolpracowac ze wszystkimi DDR2, chocby z 1200MHz.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem dziś manualnie wartości napięcia przy OC i stwierdziłem dosyć dużego v-dropa . Czy to normalne?? W biosie mam ustawione 1.35 a CPU-Z pokazuje mi 1.31. Dodam iż poprzednio przy OC miałem opcje AUTO i jakoś się temu nie przyglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas Orthosa wartość ta jeszcze spada !!! W Idle CPU-Z pokazuje 1.131v natomiast podczas stresu 1.285v . Ile bezpiecznie w Biosie mogę podnieść v-core ? temp w stresie przy Orthosie mam max 67c. Dodam ,że proc jest stabilny w 99% smarki ,orthos i 99% gier chodzą, natomiast mam zwisy lub wywalanie na pulpit tylko w Wiedźminie i to sporadycznie ale jest to irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że tak jest. ostatnio wgrałem najnowszego 'easy tunera (6)' i on nie widzi takich skoków. U mnie w biosie 1.3xxx (jakiś tam przecinek), wg cpuz w windzie 1.28, a pod obciążeniem 1.264, czasem nawet jak nic nie robię to przeskakuje.

Cały czas 'latasz' na 4GHz, bo imho przy 9600gt ma to sens niewielki. Ja przy niekręconym gso, w wersji od galaxy (600/1400/1600) i e5200@3,5GHz do tej pory grałem we wszystko (crysisa pomijam) w 1280*1024, z detalami na maksa i AAx2-4 (czasem max).

Jak chcesz zostać na takim taktowaniu to imho nawet 1.4V nie będzie stanowić problemu, bo procka nie zabija napięcie (nie mówimy o 1,9V) tylko temperatura, a w grach i tak za wysokiej nie osiągniesz (przy 1,4V drop wzrośnie jeszcze bardziej)

 

 

-----Edit-----

Swoją drogą sporą temperaturę masz na karakorum. Ja mam hp100 z wentylatorem 92mm@1,6k/min i mam imho porównywalne. Znalazłem skrina z testu na 4GHz i po 10 min orthosa miałem 73*C (nie pamiętam, czy ustawiałem wtedy pentagrama na max, nawet jeśli, to różnica pomiędzy 3k, a 1,6k to 2-3*C), a napięcie jakie ustawiłem wtedy w biosie to 1,475V, stres wg cpuz - 1,408V, więc spore (brak czasu i chęci na szukanie niższego stabilnego).

Na 3.5GHz z takimi napięciami jak napisałem wyżej (1,264V w stresie) i hp100@1,6k/min po 45 min orthosa mam 57*C

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam cały czas ustawione 4Ghz , Imho skok wydajności w grach jest wcześniej miałem E2160@3GHz i różnica jest spora. Już niedługo będzie 8800GTS G92 (oby zaasiłka starczyła) tak że te 4Ghz się nie zmarnują. W grach temp nie przekracza 56 stopni (z reguły mniej ) myślę że OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy te pamiątki

 

http://www.agito.pl/pamieci-do-pc/a-data-d....0.333913.html#

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

pójdą bez problemu na Ga-p31-ds3l?

Proszę o wypowiedzi

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...