Skocz do zawartości
cavarr

Dfi-lp Ut 790fx-m2r

Rekomendowane odpowiedzi

MB AM2+, 790FX, DFI-LP UT 790FX-M2R, DDR2-800, 2*PCIex16 (3way CrossFire), 2*GbLAN, SATA II, RAID5, 1394, 8CH Bernstein.

There will also be a DFI-LP UT 790FX-M2RV, which will include a VoIP card.

Both models can already be preordered at certain websites for about 200 euro, but there's still no info available on delivery dates.

Update: Board will be widely available 2 to 3 weeks after official launch.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans zapewne tak jak dfi lp na 939 z lini 5v będzie można dać niebotyczne 4v. smierc od razu :) no i będzie 100% volt club xD

 

mnie martwi jeszcze fakt, że jeden z heat-pipe'ów koliduje ze otworem śrubki do przykręcenia płyty głównej.

 

edit

 

zobaczymy jak sie sprawdzi digital pwm.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda jak każde LP :P

 

Po pierwszych testach coś się powie... ale jak MSI robi HTT 500 tu nie powinno być gorzej...

 

1. Jak na topową płytę do "CR" to jednak mogło by być 4xPCIE ?

2. 6 SATA - mogło by być więcej.

3. Tylko ja tu nie widzę zasilania 4 pin / 8 pin (EPS) dla CPU :?:

5. Jak już wyżej zauważono ciekawe jak wkręce jedną srubke jak "nad nią" jest "rurka" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda jak każde LP :P

 

Po pierwszych testach coś się powie... ale jak MSI robi HTT 500 tu nie powinno być gorzej...

 

1. Jak na topową płytę do "CR" to jednak mogło by być 4xPCIE ?

2. 6 SATA - mogło by być więcej.

3. Tylko ja tu nie widzę zasilania 4 pin / 8 pin (EPS) dla CPU :?:

5. Jak już wyżej zauważono ciekawe jak wkręce jedną srubke jak "nad nią" jest "rurka" <_<

ad 3. jest w lewym dolnym rogu nad otworem na śrubkę (ja na początku w ogóle nie widziałem gniazd zasilania :blink: )

ad 5. pewnie do premiery coś z tym zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam o chipsecie ATI i może być naprawde zacny. Płyta MSI zrobiła HTT 500 MHz :0 strach pomyśleć co potrafi DFI.

 

Wyglada na to ze wraz z K10 era AMD+Nforce dobiega końca. Może fuzja z ATI nie była wcale takim złym posunięciem? :>

 

EDIT:

 

3 sloty PCIE - dwie sztuki do kart zajmujacych się obróbką grafiki, trzeci do grafy zajmujacej się obliczeniami fizyki

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans zapewne tak jak dfi lp na 939 z lini 5v będzie można dać niebotyczne 4v. smierc od razu :) no i będzie 100% volt club xD

tylko że na dfi lp 939 ta sekcja byla porypana i wcale się dobrze nie spisywała przy zasilaniu z piątki, a z +5V na pamięci to teraz znakomita większośc płyt ciągnie, choćby nawet stare infinity na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ale z 2 strony patrzac to odkad asus robi plyty w chinach to sie psuja czesciej a ja mialem 2 przygody z serwisem asus (6800le) ktore trwly bagatela 3 miesiace kazda...

 

a ta plyta co mam w opisie jest main china i jej jakos pozostawia duzo do zyczenia a przeciez to wypasiny model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zart:

obrazek

 

Co kupic dfi czy dfi pod logiem Sapphire :damage_wall:

A które kolorki Ci się bardziej podobają? Płyty są referencyjne i różnią się tylko ceną, akcesoriami itp :wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2325:

...iż nowy chipset oficjalnie obsługiwać będzie pamięci typu DDR2-1066.

Szkoda że chipset nie ma nic do obsługi pamięci :lol:

 

Ale owszem K10 ma w standardzie obsługę pamięci 1066MHz.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apollo plyta stoi za 779 zl :unsure:

http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/38369

 

Za ta kase mamy:

 

Abit IP 35-E............................328

Core E2160 ...........................247

2GB Crosair 667 CL 4............. 179

 

Co daje razem 754 zł + kilka pif, wiec cena jak za plytke po AMD jest duzo za duza nawet jak za DFI, chyba ze ktos mnie oswieci argumentujac rzeczowo co jest "takiego" w tej mobo?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apollo plyta stoi za 779 zl :unsure:

http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/38369

 

Za ta kase mamy:

 

Abit IP 35-E............................328

Core E2160 ...........................247

2GB Crosair 667 CL 4............. 179

 

Co daje razem 754 zł + kilka pif, wiec cena jak za plytke po AMD jest duzo za duza nawet jak za DFI, chyba ze ktos mnie oswieci argumentujac rzeczowo co jest "takiego" w tej mobo?

Choćby ta płyta była 1000x lepsza od dfi ifinity to tego nie można nazwać nawet "dla entuzjastów" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Apollo plyta stoi za 779 zl :unsure:

A co to kurcze, już nie może być drogiej płyty pod AMD, nie podoba się to nie kupuj. Poza tym na tego swojego abita ip-35e nie sadzisz 2xHD2900 w crossfire.

 

referencyjna ok, to co zobaczymy taką mobo od ecs'a za 200 pln ? no chyba nie ???

nie sądzę żeby żadna płyta oparta o 790FX kosztowała poniżej 500-600pln na początku. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, bo to płyta przeznaczona już stricte dla K10 i z oficjalną obsługą CF. Ile kosztuje najtańsza płyta intela na której włączysz crossfire?

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest tak ze jezeli amd chce sie dobrze sprzedawac to ich plyty musza kostowac mniej... i mogli by sie wypvchac z taka iloscia pcie x16 bo to jest zart ze tylko jedna na 3 lub 4 dziala jako 16 a reszta w zelznoci od producenta na 8 lub 4

 

chcociaz z mojej perspektywy wiecznie piszczacych cewek wole wylozyc wiecej z portfela i miec cisz cyfrowego ukaldu zasilania :D

Edytowane przez hihot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to kurcze, już nie może być drogiej płyty pod AMD, nie podoba się to nie kupuj. Poza tym na tego swojego abita ip-35e nie sadzisz 2xHD2900 w crossfire.

Poza tym na twoja DFI nie włożysz Penryna :lol2: No tak to zmienia postać rzeczy, no i CF jest w końcu takie opłacalne, popularne, ekonomiczne i wydajne ... widac ze jestes ekstremalnym entuzjasta AMD :> Cena faktycznie mi się nie podoba czego wyraz właśnie daje, płytki nie kupię raczej bo na AMD sie nie przesiadam, a juz na pewno nie za taka kase gdzie dostaje za rownowartosc mobo pol komputera z doskonalym potencjalem OC. Dziękuje za uwage.

 

Nie sądzę, bo to płyta przeznaczona już stricte dla K10 i z oficjalną obsługą CF. Ile kosztuje najtańsza płyta intela na której włączysz crossfire?

Hary przestań z tym CF bo to lipa, o SLI mowi sie ze nie jest rewelacja, ale CF to juz chyba zabawa dla osob które bardzo chca się wyróżniać. No chyba ze obsluga tej kosmicznej technologii jest warta dla Ciebie 780 zl to bardzo prosze, nikt Ci nie zabrania zakupu.

 

Najtańsza płyta z obsługą CF od Intela? Asus P5K na P35 za całe 348 zł, i pewnie są tańsze propozycje więc daruj sobie ten argument.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...