Skocz do zawartości
steryd123

sieciowka jest odlaczona?

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, dzis z kolega polozylem kabel i podlaczylem sobie sie z nim jednym kablem (krosowany wszystko ok), oprocz tego mam w kompie 2 sieciowki jedna do neo+ a druga wlasnie po to by sie z kumplem polaczyc. niestety nasze kompy sie nie widza(grupe robocza tez mamy ta sama ustawiona(nawet internetu nie chcialem rozdzielac chodzilo o zwykle sciaganie plikow), u mnie i u niego nie pala sie zadne swiatelka przy sieciowkach chociaz w menadzerze urzadzen pisze ze sieciowki dzialaja poprawnie. co to moze byc?? (oboje mamy winde xp profesional)kabel nie jest zepsuty bo zostal sprawdzony co to moze byc ip wpisalismy 192.168.1.1 i on koncowka 2. co jest nie tak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dzieleniem neo+ przez dwie sieciówki są problemy,,,,,,,lepiej złóżcie sie na router d-link koszt ok 300zł,razem z konfiguracją ja tak mam i jest ok,,,,,,,,,,a jeśli już chcesz przez dwie sieciówki,,,,,,,,,,to zobacz tu

www.rybitwa.neostrada.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dzieleniem neo+ przez dwie sieciówki są problemy,,,,,,,lepiej złóżcie sie na router d-link  koszt ok 300zł,razem z konfiguracją  ja tak mam i jest ok,,,,,,,,,,a jeśli już chcesz przez dwie sieciówki,,,,,,,,,,to zobacz tu

www.rybitwa.neostrada.pl

a moze zanim cos zaczniesz pieprzyc i polegac na jakis buraczanych stronach niewiadomo skad to troche pomyslisz

nie ma zadnych problemow z neo+ na dwoch sieciowkach, chyba ze instalacja drugiej sieciowki jest dla kogos problemem, to wtedy niech sobie wydaje 300pln na router, ktory mozna w modemach lucenta wlaczyc przez terminal...

 

wyraznie jest napisane

u mnie i u niego nie pala sie zadne swiatelka przy sieciowkach"

wiec jest to wina a) kabla b) sieciowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem anty tylko denerwuja mnie takie stwierdzenia z gory twierdzace ze "z dzieleniem neo+ przez dwie sieciówki są problemy"

a masz jakas wiedze na ten temat ze tak stwierdzasz ?

jak sie stworzy problemy to sa ze wszystkim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten twoj sposob jest dosyc drogi ! czlowieku wystarczy przeciez mu powiedziec co i jak ma zrobic .....

a wiec.... na twoim miejscu sprawdzil bym czy kabel na pewno jest crossowany, bo juz nie raz mi sie zdzarzylo ze zamowilem cross a dali mi prosty.... jezeli u niego na sieciowce sie nie pali lampka jak ma kabel wlozony (ty tez musisz miec) to oznacza, ze kabel jest prosty lub ktoras zyla sie walnieta..... drugie wyjscie.... jedna z sieciowek kaput. a co do neo+ sieciowka ktora jest podlaczona do neo+ powinna miec IP automatyczne, a ta do qmpla stale. jezeli chcesz zeby neo+ bylo non stop, i macie troche kasy na zbuciu to kupcie sobie jakiegos taniego huba 10 halfduplex, a wtedy neo zmien na router.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...