Skocz do zawartości
DEVILEK

Problem - Ssaca Dluzsza Niz Kapilara :|

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Ku.... jakim cudem po pewnym czasie uzywania kapilara sie mogla skrocic ? Jest to mozliwe ? Nie mam mozliwosci zaizolowania kawalka ssacej wlasnie z powodu tego, ze kapilara sterczy sobie z boku zamiast przylegac do weza stalowego.

 

 

WTF ? Pomysly mi sie juz skonczyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pyklem dwie foty co zoobrazuja piekna sytuacje :mur:

 

Pierwsza to jesio z izolacja i oplotem na ssacej - ladny kat sie zrobil - prawie, ze prosty.

 

Druga to proba nawiniecia na ssaca kapilary, tylko jak nawinac "cos", co ma drugi koniec podlaczony do "czegos"

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Tutaj mozesz sobie porownac jak wyglada normalnie waz famasu, bo chyba go rowniez masz u siebie w kaskadzie. Masz za slabe fotki zebysmy porownali, ale mi to wyglada na to, ze ssaca sie wydluzyla (jest to mozliwe). Reszta powiedzialem tobie przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ryba ma racje jest duze prawdopodobienstwo ze ssaca sie wydłuzyla, sproboj ja zmierzyć i porównac z dlugoscia jaka miales wczesniej orientacjunie. mozesz sprobowac zmierzyc przerwy w sacej a my podeslemy jakie sa w nowym wezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznie sie ku.... rozciagnela. Moze z 15 benchow lacznie i szlaq trafil waz :mur:

opcja pierwsze :

jesli kapilara jest owinięta na ssącej chociaz raz(pod izolacją) mozesz sproobowac ją rozprostować i wtdy problem znikinie

 

druga opcja

oddaj na "gware" :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja pierwsze :

jesli kapilara jest owinięta na ssącej chociaz raz(pod izolacją) mozesz sproobowac ją rozprostować i wtdy problem znikinie

 

druga opcja

oddaj na "gware" :unsure:

Wlasnie z opcja nr. 1 bede jutro kombinowac, czyli wyprostowanie kapilary calkowite, bedzie nie ownieta jesli sie uda.

 

Opcja nr. 2 nie ma na to czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, nie wiem jak to określić, "spłaszczyć ją". Tzn. ona jest jak harmonijka, rozciąga sie, to i da sie ją 'odharmonijkować". Wąż puchnie i od ciśnienia statycznego i od manewrowania ssąca, ma prawo sie rozciągnac.

 

I na 100% da sie go przywrócić do normalnego stanu, a nawet jeszcze bardziej niż fabrycznie jest, skrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie kapilare trzeba będzie puszczać inaczej niż w sposób prezentowany na obrazku :D

mozna przeciez równolegle do ssącej z pewnym "luzem" - wtedy nawet jak wąz sie rozciągnie, nie będzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie kapilare trzeba będzie puszczać inaczej niż w sposób prezentowany na obrazku :D

mozna przeciez równolegle do ssącej z pewnym "luzem" - wtedy nawet jak wąz sie rozciągnie, nie będzie problemu

I tak wlasnie zrobilem. Kawalek kapilarki ma osobna izolacje i w niczym to nie przeszkadza. Uklad dziala jak dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, nie wiem jak to określić, "spłaszczyć ją". Tzn. ona jest jak harmonijka, rozciąga sie, to i da sie ją 'odharmonijkować". Wąż puchnie i od ciśnienia statycznego i od manewrowania ssąca, ma prawo sie rozciągnac.

 

I na 100% da sie go przywrócić do normalnego stanu, a nawet jeszcze bardziej niż fabrycznie jest, skrócić.

 

Na 100% nie da sie tego zrobic. Rozciagniecie weza jest nieodwracalne, a kazda proba przywrocenia go do normalnego stanu grozi uszkodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...