Skocz do zawartości
TheDed

Pierwsze Wc By Theded !finally!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem ile to trwalo, ale dobrych kila miesiecy. Wreszcie moge sie pochwalic, wyglada jak wyglada, ale dziala swietnie

 

http://album.inmail.pl/@ded?309343 Duzo fot, zapraszam

 

Sprzet taki jak w opisie, wiec moze opowiem jak to sie zaczelo, napracowalem sie wiec mi sie nalezy :P

 

Przegladalem sobie purepc i pomyslalem ze zobacze z czego teraz robia WC, kiedys mialem na to chec ale bloki.pl zawiesilo dzialalnosc, o cpc mialem juz wyrobione zdanie a nie mialem czasu i ochoty wszystkiego kompletowac. Ale wrocmy do chwili kiedy narodzil sie pomysl. Trafilem na watek gdzie ktos zachwalal CWU. No fajnie, ale zaraz, zaraz... czy ja nie mam takiej w piwnicy? Schodze, jest, wpieta w obieg i wylaczona od kilku lat. Sliczne malenstwo, jesli potrafi poruszyc wode w 200 metrowej pietrowce to do WC bedzie jak znalazl :>

Potem standardowo, tydzien czytania, zapisany caly zeszyt i kilka projektow, jak zwykle ograniczala mnie kasa, ale uznalem ze do tak wydajnej pompy jak mam kupic tanie bloki i mala chlodnice to wole nie zaczynac.

Niedawno nabyty chieftec, az sie prosil aby go zmodowac. A oto efekt...

 

Gdy juz zebralem wszystkie czesci, zaczelo sie ciecie i wiercenie. Niestety dalem ciala i otwor na chlodnice nie nadawal sie zupelnie. Siatka rodem z tuningowanego Golfa II poprawila znacznie sprawe. Pompka w swoim otworze pracowala bezglosnie otoczona kolderka z gabki. Gdy wszystko uruchomilem okazalo sie, ze nie moge poprawnie zalozyć bloku. Zdjety IHS z Venice'a skutecznie mi to utrudnial, gabki z AXP i shim z karty tel nie spelnily zadania, wiec postanowilem kupic cos na 2 rdzeniach. Jednak podstawka 939 nie napawala optymizmem, dokladanie pamieci DDR tez powoli tracilo sens gdy patrzylem na ceny DDR2.

 

Wtedy nadarzyla sie okazja uplynnic sprzet za dobra kase. Wierny od lat AMD zaczalem szukac czegos na AM2 lecz propozycja Intela okazala sie bardziej kuszaca. Plyta na P35, 2gb DDR2 w cenie 1gb DDR, Dual Core nie ustepujacy po podkreceniu Core 2 Duo.

 

Klamka zapadla, znow tydzien czytania, decyduje sie na MSI (mial byc Foxconn ale MSI byla tansza o 50 zl w danej chwili i dostepna w od reki w skelpie). Szybko skladam sprzet na AC, zeby sprawdzic jak ze stabilnoscia. Okazuje sie ze pompa wydziela pole elektromagnetyczne, ktore zakluca dzialanie dysku i karty graficznej. Okazalo sie ze przy wysokim odswierzaniu drganie ekranu nie wystepuje, a dysk po reinstalce powedrowal obok FDD z daleka od pompy. Wystarczylo zmienic gniazdko na takie z bolcem... Ehh... Nie bylo uziemienia, ale forumowicze jak zwykle mi pomogil.

 

Na poczatku troche szok, slysze tylko HDD, temp w idle ok 30*C, ale pod obciazeniem bardzo gwaltownie rosna i znow spadaja. Normalne zjawisko ale na poczatku myslalem ze blok zle dolega. Zaczynam krecic, temp bardzo wysokie, ale pozostaly mi przyzwyczajenia z AXP i A64 wiec napiecie na rdzeniu ustawilem od razu na 1,7 aby wyeliminowac niedowoltowanie.

 

Podsumowujac, zestawik chodzi swietnie. Temp po OC 35 idle, 65 stress. Zestaw tak cichy jak to mozliwe. Pracuje jeszcze nad obnizeniem napiec mostka bo jego chlodzenie jest bardzo gorace. Troche zaluje ze nie moge zalozyc na NB jeszcze jednego bloku, bo lezy i sie marnuje.

 

Wnioski:

Moglem wziac mniejsza chlodnice, ale jak kiedys zamontuje 3 blok i kupie jakiegos procka bez walla to ta bedzie w sam raz.

Metalowe opaski skrecane sa absolutnie bez sensu do wc.

Tasmy teflonowej trzeba dawac duuuuuuzo.

Taki uklad bez reza z 3 blokami to zaledwie 0.5 l cieczy.

Zawsze wyjmowac dysk przed odpowietrzaniem, bujanie buda moze zabic dane.

Nie napelniac ukladu przed zalozeniem.

Nie pozbywac sie AC.

Weze za 2zl/mb sa swietne.

500-600 zl TRZEBA wydac na WC zeby mialo sens, mnie wlasnie tyle kosztowalo.

 

Plany:

Zmiana wiatraków z boku budy, ten od chiefteca jest za glosny i piszczy w nim lozysko.

Upolowac na allegro boczek z duzym oknem

 

 

Sorry za ten wielostronicowy wywod. Prosze oceniac, tylko badzcie wyrozumiali, czasem bylem niedokladny i nie mialem odpowiednich narzedzi. Ja jestem zadowolony. Dlugo czekalem by napiac tego posta. Dziekuje wam za odpowiedzi na moje pytania, mam nadzieje ze moje WC pomoze komus zlozyc badz ulepszyc jego zestaw nie popelniajac moich bledow.

Edytowane przez TheDed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisze jakie ma temperatury.

 

Podsumowujac, zestawik chodzi swietnie. Temp po OC 35 idle, 65 stress.

 

PS.

Na cichym chłodzeniu AC (Freezer 7 Pro) mam temperature 64-65*C na bardziej gorącym procku tylko ze przy domyslnym napieciu (1.25v) anie 1.7V.

Lepiej obniż to napięcie bo przy 1.7V może długo ci nie ujechać...znajdz najniższe potrzebne napięcie to bedzie ci sie mniej grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jest teraz 1,55 wiec raczej standardowe przy WC. Zorientowalem sie jak popatrzylem troche na sygnaturki. Moj AXP lykal nawet do 1,8V na AC i grzal sie ale nie pyskowal.

Pojawil sie nowy beta bios do MSI wiec dzis zmienie i powalcze o 3,5 ghz. Czekaja na mnie jeszcze timingi ale tak mi sie nie chce ich ustawiac...

 

Odwrocenie chlodnicy odradzili mi w pierwszych topicach z pytaniami inni forumowicze. Mieli zreszta racje, jesli dolozylby jeszcze 2-3 napedy to weze bylyby zbyt zagietei moglbym miec problem.

 

Co do otworow to wycinajac wyzynarka postanowilem zrobic to troche z gorka i pozniej spokojnie opilowac, jednak troche spudlowalem i ksztaltu w zaden sposob nie dalo sie idealnie pokryc z chlodnica. Na pierwszych fotach nawet to widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie jest teraz 1,55 wiec raczej standardowe przy WC. Zorientowalem sie jak popatrzylem troche na sygnaturki. Moj AXP lykal nawet do 1,8V na AC i grzal sie ale nie pyskowal.

...A Pentium III miał standardowo 2V - C2D to nie AXP, nie przesadzaj z napięciem bo pożegnasz się z procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, szybko nadrobilem zaleglosci. Obecnie jest 1.55V i tyle pozostanie bo zlapalem walla a mnoznik tez sie skonczyl. Wnik moim zdaniem zadowalajacy. No i platforma jest przyszlosciowa. Za rok starczy wymienic, procka, dokupic 2gb ram, dysk do raida oraz jakas grafe i komp nie do poznania. Mobo ma solidne kondensatory wiec mysle ze 2 latka moge na niej wytrzymac i byc happy.

Edytowane przez TheDed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...