Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Porcja screenów ;-)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

1280x1024, all high, aa off (nie włączyłem a jak zacząłem grać to już wyjść z gierki nie sposób ;-))

 

Miodna.

 

 

ps. dobrego screena też ciężko zrobić - w ruchu wszystko jest 'rozmyte' - więc fotki z akcji 'jak w rilu :D'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medium detale i gra na moim kompie z siga działa nadspodziewanie dobrze wiec pod tym wzgledem nie ma rozczarowania.

 

Jednak jest tak jak przypuszczałem przed premierą. Wszyscy sie podniecali grafiką, ja do tego podchodziłęm z dystansem bo wiedziałem ze wodotrysków nie zobacze na swoim kompie, chciałem tylko sie przekonac czy to nie bedzie taki sam słaby gameplay jak w Far Cry...

 

no i cóż dla mnie jest LIPA. Grałem w FC w te lato i mam porównanie. Crysis to praktycznie ten sam FC z lepszą grafiką. Wszystko polega na tym samym, jest jednak trudniej (przezyjemy tylko kilka pocisków) więc dodano tu te bajery w kombinezonie (które rzeczywiście są przydatne). Tak samo jak w FC mozna rozpracowac misje na kilka sposobów.

 

IMO są problemy z AI. Moim zdaniem żołnierze z FEARa są duzo bardziej inteligentni. Tutaj koreaniec na przykład z jednej strony widzi mnie z 50 metrów, a z drugiej przy tej walce na plaży to nie strzela do mnie, póki mu lufy do ryja nie wsadze...

 

Irytuje mnie tez bug z ciałami. Po śmierci te latają jak lalki...

 

Na dodatek mam wrażenie, że wiele pomysłów jest dodane na siłę.. Sami sie niedawno przyznali ze nie mieli pomysłu na końcówkę Far Cry'a i wymyslili te mutanty... to samo jest w Crysisie np. te ataki z pięści albo chwytanie koreańca za gardło są kompletnie do bani... juz nie bede wspominał o fabule, bo ta jest również słabiutka w porównaniu do takiego Half-life, Halo albo Bioshocka, nie ma tutaj tez takiej więzi z głównym bohaterem jak w wymienionych grach. Z resztą, w Crysisie w ogóle nie ma bohaterów tylko nic nie znaczące twarze...

 

Z resztą co ja bede sie rozpisywał, jesli ktos grał w FC (a chyba kazdy miłośnik FPSów zaliczył ten tytuł) to to samo zobaczy w Crysisie. Moim zdaniem to źle bo szczerze to mnie Far Cry w drugiej części gry strasznie nużył i go przechodziłem tylko dlatego, ze kupiłem grę, a nie sciagnąłem... i gra poszła w odstawkę, zapomnienie, w przeciwieństwie do takiego HL2...

 

Z Crysis bedzie podobnie, ta gra nic ciekawego nie prezentuje oprócz grafiki, bedzie sie ja pamietac właśne ze względu na wygląd... nawet fizyka która miała być super jest na poziomie tej z HL2.

 

Przechodze misje do końca i wypad z dysku. Miałem kupic Crysisa, ale po co skoro juz grałem w FC? Niech sie wypchają panowie z Cryteka. Wole ambitniejsze FPSy jak Half-life, Halo albo Bioshock...

 

Aha, i jeszcze jedno. Jesli ta gra zdobędzie tytuł "Gry roku na PC" to po prostu... :|

 

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

Halo baaaardzo ambitny FPS : )

 

 

Co ma takiego złego gameplay? To, że nie można lecieć przed siebie wąskim korytarzem i nawalać do masy wrogów? Ja wole zrobić misję po "swojemu" co sprawia mi o wiele większą frajde a nie jak w Halo, że za każdym razem wygląda to tak samo. Tutaj czasem się poskradam czasem zrobię ostrą rzeź a czasem myknę bokiem. Czego Ty się spodziewałeś po FPSie? Miliona ludzi na serverach, tysiąca przedmiotów i umiejętności ? To jest FPS zrobiony bardzo porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medium detale i gra na moim kompie z siga działa nadspodziewanie dobrze wiec pod tym wzgledem nie ma rozczarowania.

 

Jednak jest tak jak przypuszczałem przed premierą. Wszyscy sie podniecali grafiką, ja do tego podchodziłęm z dystansem bo wiedziałem ze wodotrysków nie zobacze na swoim kompie, chciałem tylko sie przekonac czy to nie bedzie taki sam słaby gameplay jak w Far Cry...

 

no i cóż dla mnie jest LIPA. Grałem w FC w te lato i mam porównanie. Crysis to praktycznie ten sam FC z lepszą grafiką. Wszystko polega na tym samym, jest jednak trudniej (przezyjemy tylko kilka pocisków) więc dodano tu te bajery w kombinezonie (które rzeczywiście są przydatne). Tak samo jak w FC mozna rozpracowac misje na kilka sposobów.

 

IMO są problemy z AI. Moim zdaniem żołnierze z FEARa są duzo bardziej inteligentni. Tutaj koreaniec na przykład z jednej strony widzi mnie z 50 metrów, a z drugiej przy tej walce na plaży to nie strzela do mnie, póki mu lufy do ryja nie wsadze...

 

Irytuje mnie tez bug z ciałami. Po śmierci te latają jak lalki...

 

Na dodatek mam wrażenie, że wiele pomysłów jest dodane na siłę.. Sami sie niedawno przyznali ze nie mieli pomysłu na końcówkę Far Cry'a i wymyslili te mutanty... to samo jest w Crysisie np. te ataki z pięści albo chwytanie koreańca za gardło są kompletnie do bani... juz nie bede wspominał o fabule, bo ta jest również słabiutka w porównaniu do takiego Half-life, Halo albo Bioshocka, nie ma tutaj tez takiej więzi z głównym bohaterem jak w wymienionych grach. Z resztą, w Crysisie w ogóle nie ma bohaterów tylko nic nie znaczące twarze...

 

Z resztą co ja bede sie rozpisywał, jesli ktos grał w FC (a chyba kazdy miłośnik FPSów zaliczył ten tytuł) to to samo zobaczy w Crysisie. Moim zdaniem to źle bo szczerze to mnie Far Cry w drugiej części gry strasznie nużył i go przechodziłem tylko dlatego, ze kupiłem grę, a nie sciagnąłem... i gra poszła w odstawkę, zapomnienie, w przeciwieństwie do takiego HL2...

 

Z Crysis bedzie podobnie, ta gra nic ciekawego nie prezentuje oprócz grafiki, bedzie sie ja pamietac właśne ze względu na wygląd... nawet fizyka która miała być super jest na poziomie tej z HL2.

 

Przechodze misje do końca i wypad z dysku. Miałem kupic Crysisa, ale po co skoro juz grałem w FC? Niech sie wypchają panowie z Cryteka. Wole ambitniejsze FPSy jak Half-life, Halo albo Bioshock...

 

Aha, i jeszcze jedno. Jesli ta gra zdobędzie tytuł "Gry roku na PC" to po prostu... :|

 

Dziękuje.

kazdy ma swoje zdanie, jednym podoba sie demko innym nie, ale nie zgodze sie z porownaniem DEMA crysis do PELNYCH wersji gier (obojetnie jakich), inteligentni wiedza dlaczego wiec nie bede sie rozpisywal, co do wymienionych gier bioshock znudzil mi sie po okolo 3 godzinach grania, hl 2 tu sie zgodze bylo ok i dobrnalem do szczesliwego konca, bugi sa i musza raczej byc skoro to demko a nie full, panowie z cryteka na pewno czekaja na opinie i sugestie graczy i jest szansa ze je poprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za Sandboxa i na dzień dobry zrobiłem zachód słońca... koparka w piwnicy... ciepłe kolory, cienie, woda... żyć nie umierać... przypomniało mi się dzieciństwo :)

 

P.S. textury w sandboxie wydają mi się jakieś bardziej dokładne niż w demku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland - ale o co chodzi?! :blink:

 

A tu małe zabawy z edytorem ;) ... załączyłem HDR w edytorze i wygląda to tak: :blink: :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

:rolleyes:

 

 

LCC - masz racje, lepiej jakoś to wygląda w edytorze po dodaniu kilku opcji...

Edytowane przez *Kamil*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy ustawieniami HIGH a Very High jest po prostu przepasc. Cut scenki w maksymalnych detalach (dx9) wygladaja jak prerenderowany film :blink: Niech ktos to sprawdzi na dx10 bo ja nie mam takiej mozliwosci. Powiem tylko ze po wlaczeniu wszystkiego na maksa i 1024x768 mam okolo 4-5fps, ale grafika jest BOSKA, nie wierze w to co widze. Woda wyglada jak w realu, na piachu sa bardzo widoczne/glebokie slady po biezniku opon, kiedy patrzymy na slonce ukryte za palma widac promienie "przeciskajace sie" miedzy liscmi, to samo jest pod woda. Sa chmury 3d, pogarsza sie nawet widocznosc im dalej patrzymy. Fizyka jest bardziej dokladna. Wybuchy mozna zywcem wklejac do filmow sensacyjnych. No po prostu OPADOSZCZEN! niech to ktos odpali na dx10 i wrzuci screeny. Chcialem troche pokombinowac z detalami i przypadkowo odkrylem pliki configuracyjne, maly myk i udalo sie wlaczyc very high. Pliki te wrzucamy do folderu Crysis SP Demo\Game\Config\CVarGroups i zastapiamy stare (zrobcie sobie lepiej backup). Teraz w grze ustawiamy wszystko na HIGH (lepiej kazda opcje osobno, nie wiem czy bedzie dzialac jak sie wezmie ustawienia ogolne na high) i gramy ;) Polecam wlaczyc gre od poczatku, bedziecie zbierac szczeki.

 

http://www.speedyshare.com/783630573.html

 

Dołączona grafika

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w Far Cry nawet nie zwróciłem uwagi na fabułę, po prostu jeździłem , pływałem, skakałem ,latałem itd,Sporo rajdy sprawiało mi przechodzenie misji na różne sposoby, a to rozpędzenie sie uszkodzonym hummerem i wbicie w jakąś barykadę, po czym strzał w wóz i oglądanie efektów eksplozji, a to strzelanie z granatnika przez pół mapy i oglądanie później co się tam stało czy efektowne zestrzeliwanie Black Hawków czy V-22 Osprey.

Naprawdę, nawet nie zwróciłem uwagi ,że jest jest tam jakaś fabuła, po prostu podobało mi sie jak przeciwnicy wzywają pomoc przez radio(i sprawdzanie co się stanie jak ze snajpy odstrzelę radyjko)-tylko grałem.

Jednym słowem masa podobnych smaczków+ogromne mapy+niezłe giwerki+fantastyczna grafa+niezłe AI złożyło się na taki mój odbiór gry.

Choć trudno FC nazwać ambitną grą, to jednak w historii gier ma swoje miejsce wśród najbardziej udanych tytułów.A to dla kogo był to tytuł udany a dla kogo nie, to już kwestia jego osobistych preferencji.

 

P.S. Mnie np.taki HL(1 i 2)) nie wciągnął i to pomimo kilkukrotnego podejścia.Może jest to kwestią tego ,że niektóre gry trzeba przechodzić w odpowiednim czasie(zaraz po premierze?) by docenić ich poziom.

 

Co do Crysis w 1440x900 wszystko na medium ,gra się całkiem przyzwoicie (ok.30FPS /-5).W 1024x768 z częścią opcji na High(fizyka, shadery, efekty) działa podobnie z tym ,że lepiej wygląda->nawet pomimo nienatywnej rozdziałki.Oczywiście w DX9 ,bo DX10 na tej karcie ma wartość nalepki na pudełku(DX10 full "compatible").

EDIT:Stery to ostatnie WHQL , nie te pod Crysis.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na high wygląda to przemasakrycznie a z tymi cfg od CP to w ogóle... opad szczeny.... Na medium to szkoda gry, przecież nie ma tam większości rzeczy co obiecało crytek i nad czym siedzieli tyle lat :| na high/veryhigh to wygląda OBŁĘDNIE.... (nie będę wchodził w detale ale to jest masakra:), światło tak pada i shadery tak renderują scene, jakbyśmy byli rzeczywiście w puszczy/lesie <lol> coś niesamowitego, światło pada jak w real....) ciekawe tylko kiedy będzie gpu co to pociągnie przyzwoicie....

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem tak naprędce-dość spory skok wydajnościowy daje ustawienie volumetric effects na low , dałem za to textury na high(+ parę innych na high) .Wygląda i łazi lepiej niż można się spodziewać po karcie z 256MB VRAM.Choć wcześniej żeby zapchać całą pamięć musiałem w miarę szybko przejechać fragment mapy, teraz od razu użycie pamięci wskazuje 244MB.Ale ogóny wygląd jest o niebo lepszy niż all na medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo baaaardzo ambitny FPS : )

Co ma takiego złego gameplay? To, że nie można lecieć przed siebie wąskim korytarzem i nawalać do masy wrogów? Ja wole zrobić misję po "swojemu" co sprawia mi o wiele większą frajde a nie jak w Halo, że za każdym razem wygląda to tak samo. Tutaj czasem się poskradam czasem zrobię ostrą rzeź a czasem myknę bokiem. Czego Ty się spodziewałeś po FPSie? Miliona ludzi na serverach, tysiąca przedmiotów i umiejętności ? To jest FPS zrobiony bardzo porządnie.

No i co, juz żyłka pęka bo krytyczny post napisałem? Daj spokój.

 

Gameplay to tez kwestia gustu i dla mnie on sie po prostu nie podoba, tak samo jak mi sie nie podobał w FC. Jak ktos fajnie na innym forum napisał, rozgrywka wygląda tak:

 

krótka walka - spacerek - krótka walka - spacerek - krótka walka - specerek itd...

 

Nie lubie takiego typu gry bo mnie to po prostu nuzy, wole FPSy liniowe, ale za to trzymające za gardło od początku do końca...

 

---------

 

Tak, Halo to dla mnie ambitna gierka. Bo ma ciekawą fabułę, ciekawe postacie, genialnego bohatera i AKCJĘ... dzieki tym aspektom Halo stał się legendą gier i sprzedał się w milionowych nakładach i ma oddaną rzeszę fanów. A Far Cry? No cóż, przemilczę to bo ta gra praktycznie sie nie sprzedawała w ogóle :) i jest raczej grą zrobioną dla silnika (a nie na odwrót, jak powinno być). Crysis podzieli los FC właśnie dlatego że jest... nijaki? :)

 

zastrzegam ze to wszystko jest moje zdanie, zeby sie znów nikt nie pienił :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie miejsce na to pytanie :wink: , jak wymusić odświeżanie w Viscie?

 

Próbowałem direct refresh , refleshlock i wpisów do rejestru , nic nie działa - raz roz... ten system.

 

Na viscie crysis lepiej wyglada i działa o jakieś 20% wolniej przy ustawieniach very high prócz(cienie medium).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytań... grafa wypas :D, po zmianie tych plików od CarsonPoland - :)

 

Dołączona grafika

 

Co ciekawe wszystko na max. w tym shadery i nie ma już tego strasznego rozmycia o którym pisałem wcześniej :) (fpsy heh chyba max. bedzie z 5 - slideshow ładny)

 

Heh jak to musi wyglądac na kartach high-endowych - niech ktoś zrobi filmik z tymi ustawieniami na very high od CarsonPoland..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pora na mnie :D

 

Ustawienia:

1024x768-większość med i textury low fps min15-moze czasem lekko zachaczy najwiecej 45

a srednio 27 jak na taki config to bajka. Wystarczy 1Gb ram i gram jak po maśle.

Gra naprawde potrzebuje duzo ramu i GPU a co do proca hm moj dobrze chodzi

ogranicza mnie grafa i ramy tylko.

 

U kumpla sempron 64 -3.0 + 8600GT _1gb ram wszystko med i śmiga!! na 1024x768

nie chaczy ani nic mega LOL! ta! średnio 35 klatek no szok normalnie w pomieszczeniach 55 nawet

wydaje mi sie ze jest ok. sam game play rewelacja a AI ? no nie no szok jest super;D

nie ma jak to rzucic kolesiem o mur he he pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko przynajmniej jest jasne a nie straszenie że do gry to 4GB ramu potrzeba, maksymalnie umnie to zżera 1.6, gra ma parę błędów i niedociągnięć ale kto by się tym przejmował liczy się to że jest pięknie zrobiona pierwsza myśl mi nachodzi jak gram to taki FarCry2. Teraz tylko czekać na pełną wersie. Miłego pykania w demko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tez pogralem ..

SLI dziala na GX2

 

bez sli 2x mniej fps .. stery 163.71 ...

ale fps i tak malo .. wiekszosc opcji na medium .. tylko pare na high ... 1280x800 AAx0 AFx4

mam tak z 40-50 normalnie i z 25-30 w walce ..

jak dam high to gra juz lata kolo 15-20fps :/

 

nie chce mi sie meczyc tych 169.01

pytanie czy cos daja ...

 

aha ..

wpisanie w konsoli r_displayinfo 1 daje staty fps i nie trzeba uzywac frapsa ktory ponoc powoduje zonki w tej grze ...

(nie pamietam czy to dokladnie ta komenda .. ale jak wlaczycie konsole napiszecie r_d i nacisniecie tab to dokonczy wam ;] :P )

 

 

jeszcze takie screeny dla porownania

High (info zaznaczone ramka :P )

Dołączona grafika

 

Medium (objects HIGH i textures ... dlatego pisze CUSTOM)

Dołączona grafika

pozdro

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

No i co, juz żyłka pęka bo krytyczny post napisałem? Daj spokój.

 

Gameplay to tez kwestia gustu i dla mnie on sie po prostu nie podoba, tak samo jak mi sie nie podobał w FC. Jak ktos fajnie na innym forum napisał, rozgrywka wygląda tak:

 

krótka walka - spacerek - krótka walka - spacerek - krótka walka - specerek itd...

 

Nie lubie takiego typu gry bo mnie to po prostu nuzy, wole FPSy liniowe, ale za to trzymające za gardło od początku do końca...

 

---------

 

Tak, Halo to dla mnie ambitna gierka. Bo ma ciekawą fabułę, ciekawe postacie, genialnego bohatera i AKCJĘ... dzieki tym aspektom Halo stał się legendą gier i sprzedał się w milionowych nakładach i ma oddaną rzeszę fanów. A Far Cry? No cóż, przemilczę to bo ta gra praktycznie sie nie sprzedawała w ogóle :) i jest raczej grą zrobioną dla silnika (a nie na odwrót, jak powinno być). Crysis podzieli los FC właśnie dlatego że jest... nijaki? :)

 

zastrzegam ze to wszystko jest moje zdanie, zeby sie znów nikt nie pienił :lol2:

 

Tak liniowe do bólu, z nie za dobrą fabułą jak to w FPSach jest Cool i Elo ( tak na poważnie to Halo 3 nie wnosi niczego nowego do gatunku a jako, że grałem w H1 i H2 to H3 nie pokazało nic nowego). Akcja widzisz ja jakoś sobie potrafię tą akcję z organizować. Przed chwilą walczyłem 20 minut z wioską pełną koreańców oczywiście na najtrudniejszym poziomie tyle akcji nie dało mi łącznie Halo 1 i 2. Może po prostu nie potrafisz grać gdy programiści nie prowadzą za rękę ? No ale to moje zdanie argumenty takie. Nigdzie nie widziałem lepszego AI ( to w FEAR latało jak baletnice tutaj potrafią flankować i zabijać nie używając AIMa ), nigdzie nie widziałem takiej interakcji z otoczeniem, nigdzie nie widziałem tak pięknych przerywników na silniku gry z tak dobrą mimiką, grafiki lepszej nigdzie też nie widziałem, o taką swobodę w nowych grach też trudno. A no i efekty wizualne są świetne chodzi mi zwłaszcza o te takie mrugania, zmiany kolorków przez pewien czas myślałem, że karta albo monitor mi się popsuł.

 

Do szczęścia na pewno brakuje noża i walki z towarzyszami ale może w pełnej to będzie.

 

Ogólnie to mam wrażenie, że bliżej Crysisowi do filmu niż do gry.

Edytowane przez l33tno0b1n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zamówić edycję kolekcjonerską?

 

Ja zamówiłem w gram.pl.

Ja też :D

 

 

 

Screeny z Plikami od CarsonPoland :D jednym słowem cudnie ;) :D

 

Edit:

Dużo ramu bierze z 2GB zostało mi 460MB :D

post-152135-1193526561_thumb.jpg

post-152135-1193526579_thumb.jpg

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...