Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się roztkliwiać.

Graficznie na high przeżyłem szok w dx9.

Oczywiście na 7600 wtedy widać FPS w granicach 5-15 ;)

Na medium wygląda jak F-C również na medium i pograć można na moim sprzęcie bardzo komfortowo.

Ale przepaść jaka dzieli medium od High jest olbrzymia.

Przy następnej zmianie sprzętu (w okolicach Bożego Narodzenia 2008 :) ). Zagram sobie w tą grę na Very High w DX10 bo narazie nie marnuję oczu na medium.

 

Sama rozgrywka dzięki kombinezonowi jest dość fajna.

Trzeba opanować go i można robić niezłą jazdę kolesiom, którzy nie powinni się nawet skapować kiedy zginęli.

 

Silniki Crytek rządzą i nie ma tutaj zdania sprzeciwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moim zdaniem roznieca jest kolosalna ale na korzyść DX9 widac to zwalszcza na 2 pierwszych skrinach ( na te gory po lewej stronie obrazka)

Moje odczucia : blur ładniejszy jest na dx10, niestety niektóre odległe obiekty są rozmyte... nie wiem o czym ludzie pisali że na dx10 jest blur jak się biega ja tam nic nie wiedziałem,

shadery wydają się mieć bardziej ciemno/brązowo-zielony kolor na dx10 choć może to być jedynie takie odczucie...

hdr w niektórych miejscach wydaje się być bardziej intenywny

 

Ogólnie rzecz biorąc Dx10 w tej grze nie wnosi nic poza kijowym framerate koniec kropka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc Dx10 w tej grze nie wnosi nic poza kijowym framerate koniec kropka

moze dlatego ze opcje Very High mialy byc dostepne tylko pod vista+karta dx10

 

ps.

niestety niektóre odległe obiekty są rozmyte...

nie wiem czy ludzie z crytek'a wzieli to pod uwage czy to tylko przypadkowy efekt ale mocno wilgotne powietrze (tropikalne) pogarsza widocznosc odleglych przedmiotow, wiec moze chcieli to zasymulowac w swoim silniku ;) a moze nie...

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy zapomnieli, że zaawansowana fizyka, dynamiczny cykl nocy/dnia będzie dostępny w SP na DX9, ale w MP tylko i wyłącznie w DX10 i tu raczej nie pomoże podmianka plików, a więc żeby cieszyć się z zaawansowanej fizy w MP trzeba mieć kartę z DX10 i Viste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiejsze karty nie zabardzo pozwolą na gre w high z rozsądnym frameratem :).

Ja kupuje 8800gt (albo nowego radosława ;p) ale nie do Crysisa bo szkoda mi grać (w może naprawdę ciekawą gre) z fpsem mniejszym niż 40 (a najlepiej stałe 60 bym widział ;p). Trza czekać na nowe karty.

pod xp w sumie dziala

Avg: 14.429 - Min: 12 - Max: 20

Avg: 21.324 - Min: 17 - Max: 35

w przyszlosci moze byc tylko lepiej ;)

pod vista64 wszysko mi sie wiesza :/ stery do poprawy.

Zal pupe ściska jak patrze na te wyniki ale, jak dużo wcześniej już pisałem nawet 8800 nie bedzie sie nadawać do crysis ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie tak zrobic te pliki uruchamiające efekty very high pod xp, tak aby wszystko bylo na vhigh oprócz cieni ktore by były na high bo cos mi sie wydaje ze to one zabijaja karty, efekt przeswitu sloneczka przez liscie musi byc !!! ;).

Przywróć pierwotny plik sys_spec_Shadows.cfg

Ewentualnie spróbuj z cieniami na medium, bo nadal nie są takie złe.

 

Sam nie sprawdzałem ,zagram najwcześniej w poniedziałek dopiero.

up) przydało by się zrobić taki config w którym high odpowiadało by very high, medium-high a low - medium :] wtedy można było by ładnie poustawiać na XP'ku...

Da się zrobić, kwestia czasu i posiadania gry. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up) przydało by się zrobić taki config w którym high odpowiadało by very high, medium-high a low - medium :] wtedy można było by ładnie poustawiać na XP'ku... a z tego co widziałem niektórzy są obeznani w plikach crysisa, więc lekko sugerując prosił bym o coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w Viście 64bit w 64 bitową wersję (stery oficjalne nie najnowsze bo na nich się wiesz) i chodzi zauważalnie lepiej jak wersja 32bit. Rozdzielczość 1280x1024 AF8x i gra sie płynnie. Silnik gry jest o tyle "dziwny", że 20-25 klatek zapewnia płynna rozgrywkę, nei czuć wyrażnego spowolnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge zrobic ten konfig ale wydaje mi sie ze lepiej bedzie pozostawic wiekszosc bez zmian, a tylko LOW zamienic na VHIGH.

Jak możesz to zrób ;]

 

prosiłbym też o jakiś defaultowy config :D o mi gdzieś backupa wcięło :/

 

co do płynności przy 20 klatkach to owszem ale jak się będziesz szybko rozglądał to idzie odczuć że nie jest zupełnie płynnie :/

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyszlo na jaw cos ciekawego, okazuje sie (tak mi sie wydaje), ze te kombinacje z cfg nie wlaczaja makxymalnie mozliwych detali. Przy podmianie high na vhigh gra dziala na na ustawieniach high tyle, ze dodaje efekty z vhigh. Jesli low zamienimy na vhigh i wybierzemy low to gra wyglada jakos dziwnie ale posiada te rozne efekty specjalne z vhigh. Szczerze mowiac to juz sam nie wiem co tu sie dzieje, w calym folderze "config" jest balagan (oczywiscie dla kogos niewtajemniczonego), w jednych plikach jest skala ustawien 0-3 a w innych 1-4. A i sa jeszcze dwa pliki z lista kart graf i ich numerami ID do ktorych sa przypisane max mozliwe detale do ustawienia. Jeden wielki mix :lol:

 

moglby mi ktos zuploadowac caly folder "config", w stanie nienaruszonym oczywiscie, narobilem ladnego balaganu a nie mam backupa

 

ps. jak nie chcecie ogladac wszsytkich reklam przy wlaczaniu gry to usuncie wszystkie pliki z folderu Crysis SP Demo\Game\Localized\Video oprocz bg i intro

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

CarsonPoland to może oswiecisz nas co zmieniasz w tych cfg konkretnie i jakie funkcje odpowiadaja za okreslone efekty ? czy poprostu zmieniasz tylko cyferki na jak najwieksze i myslisz ze to very high ? bo ja szczerze mowiac mam mieszane uczucia do tych configow, nie ma kolosalnych roznic poza kontrastem oswietlenia, light beams i drobnymi szczegolami, tekstury np pozostaja identyczne. Napewno to nie jest ten sam efekt co przy DX10, roznice widac bylo widac na screenach.

 

oto porownanie, po lewej na konfigach Carson-a ( rzekomo very high ), po prawej bez jego modyfikacji na high

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, powinno dzialac, u mnie dziala. http://www.speedyshare.com/977286335.html Low zamienione na VeryHigh, reszta bez zmian

 

Co te ustawienia zmieniają, bedzie jakaś poprawa pogroszenie fps/s, może ktoś zrobic konfing pod karty takie jak moja wspominana wczesniej. Bo obecnie mam wszystko na medium cienie na low w granicach 22fps/s ale przez większość czasu grania w demo miałem 11fps/s czasem te 16fps sterowniki do karty mam wgrane najnowsze bety na stronie nvidi te niby zalecane

Edytowane przez aenwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland to może oswiecisz nas co zmieniasz w tych cfg konkretnie i jakie funkcje odpowiadaja za okreslone efekty ? czy poprostu zmieniasz tylko cyferki na jak najwieksze i myslisz ze to very high ? bo ja szczerze mowiac mam mieszane uczucia do tych configow, nie ma kolosalnych roznic poza kontrastem oswietlenia, light beams i drobnymi szczegolami, tekstury np pozostaja identyczne. Napewno to nie jest ten sam efekt co przy DX10, roznice widac bylo widac na screenach.

 

oto porownanie, po lewej na konfigach Carson-a ( rzekomo very high ), po prawej bez jego modyfikacji na high

Tak, zmieniam cyferki na najwieksze i mysle ze to vhigh :mur: :mur: OMFG, czytam twoje posty w tym temacie i nie rozumiem jaki jest twoj problem :mur: Co ktos cos napisze to zaraz wyskakujesz jak filip z konopii i bawisz sie w detyktywa niedowiarka. Jak bys sie chcial dowiedziec co tam "niby" zmieniam to chociaz bys otworzyl te pliki i porownal z oryginalnymi. Az mi cisnienie podskoczylo... O teksturach juz chyba bylo pisane ze ich jakosc ogranicza ram na grafice... Wszyscy widza roznice miedzy high a vhigh tylko nie ty, i probujesz wszystkim wmowic ze maja zbiorowa halucynacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...