Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, w edytorze jest wszystko, idziesz, lecisz, płyniesz gdzie tylko chcesz, cała wyspa dla Ciebie. Możesz sobie nawet sam zbudować wysepkę i ją urządzić jak tylko Ci się podoba.

 

Tornado + Nuka + Latające samochody ścinające drzewa i domy = wypas maksymalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze nie otrzymałem odpowiedzi - ponawiam pytanie :

 

Nie jestem pewien czy dobrze wyczytałem... w demku poki co nie ma obsługi dwu-rdzeniowych procesorów? czyli mój c2d działa na razie tylko na 50 %? rozumiem że w full wercji bedzie lepiej?

mi z tego co wyczytalem wydaje sie ze demko korzysta pod xp z 2 rdzeni (przynajmniej czesciowo) pod vista 1 jajko odpoczywa a drugie zasuwa Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W full tez ladnie to widac jak masz ostatnie RT i odpalony StatisticServer [; Takie ciach!ly jak temp karty, uzycie pamieci, uzycie jajek...

Najwieciej jakie zaobserwowalem to chyba 60%/45% ale zbyt sie waha zeby to wylapac podczas rozgrywki a nie chce mi sie smiecic dokumentow logami [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z tego co wyczytalem wydaje sie ze demko korzysta pod xp z 2 rdzeni (przynajmniej czesciowo) pod vista 1 jajko odpoczywa a drugie zasuwa

 

btw. jak juz wczesniej gdzies tam pisalem nie trzeba nic sciagac by miec very high pod xp, wystrczy znalezc plik game.cfg ktory siedzi w katalogu My Games\Crysis_SP_DEMO

i tam zmienic wszystkie wartosci na dole ktore rownaja sie 3 (jesli ktos gra na high) i zastapic je wartosciami 4, dziala nie trzeba sciagac nic i modyfikowac kilkunastu plikow, ot maly trik ktory wyczesalem dzisiaj w nocy

tak tylko mam pytanie; jak juz zamienilem wszystko to w opcjiach w menu w detalach z szaderami ustawia castom, pewnie dlatego ze ja nie obsluguje Model Shader 4.0 tylko max 3.0 dlatego ze mam Radosława x1950 Pro moje pytanie czy na 8800 w XP-ku ta opcjia po modyfikacji plików jest ustawiona na High czyli very high, u mnie w consoli jeszcze wyswietla errory ze cos tam jest nieobslugiwane z GFX. wnioskuje ze to te szadery 4.0 ale i tak grafika wyglada bajecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko mam pytanie; jak juz zamienilem wszystko to w opcjiach w menu w detalach z szaderami ustawia castom, pewnie dlatego ze ja nie obsluguje Model Shader 4.0 tylko max 3.0 dlatego ze mam Radosława x1950 Pro moje pytanie czy na 8800 w XP-ku ta opcjia po modyfikacji plików jest ustawiona na High czyli very high, u mnie w consoli jeszcze wyswietla errory ze cos tam jest nieobslugiwane z GFX. wnioskuje ze to te szadery 4.0 ale i tak grafika wyglada bajecznie.

no wszystko pieknie ale na moje oko to ta giera pod vista nie obsluguje shaderow 4.0 bo na screenach porownawczych jest obraz taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obsługa dwóch rdzeni w DX9 działa ok. W trybie okenkowym widać ładnie co się dzieje.

edit

Pod Vistą też chodzą 2 rdzenie, tylko że pod DX9

a pod DX10 tylko jedno jajko , drugie leży i kwiczy :) , czyli jak to porawią może być tylko lepiej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko pieknie ale na moje oko to ta giera pod vista nie obsluguje shaderow 4.0 bo na screenach porownawczych jest obraz taki sam

no dokladnie róznice miedzy dx10 a dx9 sprowadzaja sie praktycznie do lepszego kontrastu nieba i zieleni na drzewach a tak to róznicy nie ma, widac to doskonale na tamtych screenach które dalem wyzej lub ktore ktos dal wczesniej a ja podkleilem bo juz nie wiem jak na nie trafilem, daje jeszcze raz linka: http://webpages.charter.net/bliss/ (trzeba tylko najechac myszką screen się zmieni sam, oby nie klikac na screench tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągajcie nowe stry pod Nvidie ;] 169.02 podobno na 8600GT daja 15-20 FPS więcej z tego co czytalem ;]

 

LINK!!!!!!!

 

na VISCIE jest jeszcze lepiej bo automatycznie zalacza sie tryb dx 10 :D w full bedzie opcja do wyboru

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te fale morskie :D pod ikspekiem i verywysokich ustawieniach też są takie same jak pod vistą?

nie , woda jest inna pod DX10 , fale , itd , najlepiej widać róznicę jak coś wybuchnie , wtedy na wierzchłkach fal widac odbicia płomieni w DX9 tego brak , tak samo odbicia z pod wody są inne .... takie moje wrazenia , oświetlenie tez jest inne , nie powiem że róznica kolosalna ale jest i pod Dx10 bardziej mi się podoba ... natomiast woda i efekty z nia związame widać gołym okiem .mam tylko nadzieję że w fullu zobaczę wreszcie deszcz pod DX10. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągajcie nowe stry pod Nvidie ;] 169.02 podobno na 8600GT daja 15-20 FPS więcej z tego co czytalem ;]

 

LINK!!!!!!!

 

na VISCIE jest jeszcze lepiej bo automatycznie zalacza sie tryb dx 10 :D w full bedzie opcja do wyboru

wzrost o ok 1-2 fps na tych samych ustawieniach, 1024'768 wszystko high 20-30fps, postprocesing medium shadows medium 25-30 fps wiec juz mozna myslec o grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie tak jest .

 

A co do ustawien Very High na Xp. Powiem wam szczerze że jestem zawiedziony .. Poodobnie gra wyglada w ustawieniach Medium / High . Co prawda na moim 8800 GTS 320 mb na Very High nie ma co mówić o przyjemnje grze bo mam jakies 10-12 FPS przy rozdziałce 1280x1024 z AA 16xQ . Dlatego też wole mniej cieszyć się grafiką a grać na Medium przy 25-35 FPS a tak jak mówie kolosalnej róznicy nie ma .Jednak co do wymagan to jednak zbyt duże chyba ... Kupiłem kompa jakieś 1,5 Tyg temu i co ? Crysis gładko chodzi na ustawieniach Medium ;/ Mam nadzieje ze Full wersja bedzie bardziej zooptymalizowana ... i może jeszcze jakiś patch wyjdzie :P

Imo jest wyraźna różnica ale ja też wole wyższy frame rate niż mega ultra grafe :). Edytor rządzi w tej grze. Jestem ciekaw jak sp w fullu bedzie wyglądać (oby było wiecej akcji we wnątrz wyspy - czyt. jakies pomieszczenia itp) bo mp może rzeczywiście być całkiem dobre.

AI w demie z deka ssie (czasami są śmieszne akcje ze koles nie widzi mnie z 5m) ale może w fullu bedzie lepiej ;d.

 

Miłe zaskoczenie ten Crysis (znów nie czekałem a znów fajna gra) nie licząc wymagań ale o tym wiedziałem ze bedą ogromne :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasslaem, zainstalowalem, odplailem 1280x1024@LOW i kopara mi opadla, imo gierka wyglada naprawde super, zaden SS tego nie oddaje, klimat jeszcze lepszy niz wyglad, jak sie wczulem, gralem moze z pol godziny to idac do kuchni chcialem sie przelaczyc na full speed ^^ imo demko miodne mam nadzieje ze full bedzie jeszcze lepszy, trza kase szykowac na upgrade gre i ammo do mulitplayera :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ;) w edytorze dodalem sobie czołg , motorówke itp ale nie moge wsiąść klikam F i nic sie nie dzieje ... jak zrobic zebym mógl wsiadac ? A i czy da sie dodac bronie nowe z edytora ?

Dodajesz czołg z entity czy z brushy ? :). Dodawaj z entity.

Tobie nic nie dają , to nie znaczy , że innym też nie :wink:

 

Jednak kaszanki nie odwalili dokońca , bo 64bity dają kopa w tej grze ok. 20%. Pierwsza gra w której 64bity coś daje.

A czy 64bity w tym przypadku sa szybsze od 32 ? (i czy to 64bity xp czy vista ? :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście co widziałem , podali wyniki , ale nie podali czy to na viscie czy na xpeku.

 

http://www.techspot.com/article/73-crysis-...ance/page8.html

 

Dzisiaj sprawdze , na xp 64bit czy rzeczywiście daje kopa , 20% to już jest coś.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie sobie chwile pogralem podplynelem na wysepke blisko tych statkow :D poszedl sygnal to ja w dluga i jeszce niewidzialnosc dalem :D ale rakieta naprowadzajaca prosto we mnie :D myslalem ze uciekne xD

Edytowane przez TomaX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

wy dalej napierniczacie o efektach, grafice i wydajnosci i innych technicznych bzdurach a ja przed chwila grajac na poziomie Delta złapałem się za głowe normalnie.

Podczas przypadkowej zadymy zostały wezwane posiłki. po uporaniu sie z pierwsza fala zołnierzy przyczaiłem sie koło ogrodzenia z dual pistoletami. I kiedy 5 nowych żołnierzy wyszło przez furtke zacząłem grzac, jeden padł od HS, drugi zaczął do mnie pruc a pozostałych 3 sie odwrocilo do mnie plecami !!!! załamka normalnie !!! co to ma byc, dawno czegos takiego nie widzialem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

wy dalej napierniczacie o efektach, grafice i wydajnosci i innych technicznych bzdurach a ja przed chwila grajac na poziomie Delta złapałem się za głowe normalnie.

Podczas przypadkowej zadymy zostały wezwane posiłki. po uporaniu sie z pierwsza fala zołnierzy przyczaiłem sie koło ogrodzenia z dual pistoletami. I kiedy 5 nowych żołnierzy wyszło przez furtke zacząłem grzac, jeden padł od HS, drugi zaczął do mnie pruc a pozostałych 3 sie odwrocilo do mnie plecami !!!! załamka normalnie !!! co to ma byc, dawno czegos takiego nie widzialem ...

Pewnie stwierdzili, że skoro nawalasz bzdety na forum to po co w ogóle mają do Ciebie strzelać :lol: Nie wiem co Ty masz ale u mnie AI działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Pewnie stwierdzili, że skoro nawalasz bzdety na forum to po co w ogóle mają do Ciebie strzelać :lol: Nie wiem co Ty masz ale u mnie AI działa normalnie.

ja nawalam bzdety ? pisze o graniu bo to dzial gry chyba a nie karty graficzne ?! omg ... moze ty nie zwracasz uwagi na AI tylko na chmurki i sloneczko ... zreszta nikt Ci nie kaze tego czytac. no offence ale gadanie o efektach graficznych w kolko i to samo mnie nie jara . Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...