Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dopiero teraz zassalem Crysisa wrażenia : Bezcenne :) A na serio to :

Gamplay jest według mnie świetny , szczególnie pomysł z kombinezonem ( niewidzialność rlz) pozatym reszta jak w farcry . Grafika , tu lekko sie rozczarowalem ale to pewnie dla tego ze naogladalem sie świetnie wyladajacych trailerow i teraz ogladajac giere na 1024*768 all medium nie bylo aż tak ślicznie acz nadal ladnie ( cos jak wspomniał powyżej kolega podrasowany FarCry ), niektore efekty są świetne a Woda miażdży. Co do płynności to spodziewalem sie czegos gorszego na wyżej wymienonych detalach gra hula ( w benchmarkuGpu Średni Fps: 26 ) i nie odczuwam wogole tej niewielkiech ilosci klatek . Nie odpalalem na high by niepsuc sobie dobrego humoru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

moim skromnym zdaniem Crysis z shaderami na medium wygląda jak podrasowany mocno far cry, a nie killer graficzny z przełomu 07/08...

Dokładnie mam takie samo wrażenie. Jendak gra mi się przyjemnie. I nie zamierzam jak narazie pchać się w lepszą grafikę i Vistę aby obejrzeć efekty pod dx10. Jakoś mnie to nie rajcuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

64bity 64bitami ale jesli nie chce sie naprawde skorzystac z wielu zalet tej architektury to pozniej jest jak jest.

 

tata przeszedl demko Crysis, jakos nie reagowal entuzjastycznie, przeszedl glownie unikajac rozwalki czolgajac sie przez spora czesc wyspy ( raz zrobil rozrobe taka ze komp nie wyrabial i zginal wiec sie powstrzymywal ) :)

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich DX to było testowane? Tylko DX9.0?

 

....

A to dobre pytanie. Poprostu kliknąłem na benchmarka pod jedym systemem i pod drugim, a co się odpaliło to nie mam pojęcia, choć Vista chyba domyślnie odpala dx9,ale tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

moim skromnym zdaniem Crysis z shaderami na medium wygląda jak podrasowany mocno far cry, a nie killer graficzny z przełomu 07/08...

a czego sie spodziewales po swoim konfigu i medium??- kup nowego kompa co udzwignie very high to pogadamy,bo na medium to mozesz co najwyzej przeleciec sobie po mapie a nie oceniac grafe

 

sredni konfig=srednia przyjemnosc :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie spodziewales po swoim konfigu i medium??- kup nowego kompa co udzwignie very high to pogadamy,bo na medium to mozesz co najwyzej przeleciec sobie po mapie a nie oceniac grafe

 

sredni konfig=srednia przyjemnosc :lol2:

sama mądrość przez ciebie przemawia doprawdy szkoda, że nie potrafisz za dobrze czytać ze zrozumieniem, ponieważ nigdzie nie napisałem, że gram na średnich detalach.

 

No to sobie nie pogadamy bo moim życiowym priorytetem nie jest kupno kompa pod crysisa lol

 

Aha i tak całkowicie na marginesie- trochę to smutne, że jedna opcja zmieniona z high na medium w prawie 2008 roku cofa grafikę do poziomu z 2005/6 chyba nie o to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

sama mądrość przez ciebie przemawia doprawdy szkoda, że nie potrafisz za dobrze czytać ze zrozumieniem, ponieważ nigdzie nie napisałem, że gram na średnich detalach.

 

No to sobie nie pogadamy bo moim życiowym priorytetem nie jest kupno kompa pod crysisa lol

 

Aha i tak całkowicie na marginesie- trochę to smutne, że jedna opcja zmieniona z high na medium w prawie 2008 roku cofa grafikę do poziomu z 2005/6 chyba nie o to chodziło.

skoro ktos robi gre gdzie na pierwszym planie ma byc wlasnie grafa i aby zobaczyc ja w calej okazalosci nalezy miec wypasiony config,to po co placz i zdziwienie pozniej jak sie odpala gre na komputerze biurowym.CHcesz grac na slabym kompie?-graj, ale nie oczekuj ze dostaniesz wizualnie to samo co ktos z dobrym kompem-az dziw ze ktos tego moze nie rozumiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP) wiesz wystarczyło by lekko zmodyfikować tekstury i shadery a już było by bardzo podobnie...

 

Poprostu twórcom nie chciało się robić aby na słabszych kompach wyglądało ładnie . Weś takiego HL2 na GF4mx wyglada i dziala dobrze a tu ? Wygląda jak jakiś dżołk :(

 

Optymalizaja pod "dobre kompy" też z resztą do najlepszych nie nalezy,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dzis male porownanie CPU Benchmarka z Crysisa.

Wszystko prawie na VeryHigh , tylko cienie na Medium

 

CPU X2 3800+ OC 306x9 = 2753MHz Ram 250MHz

Acerage Framerate 21.01

Dołączona grafika

 

 

 

 

CPU Intel E2140 OC 2919MHz RAM DDR2 547MHz ( 1095MHz )

Average Framerate 21.75

Dołączona grafika

 

 

 

Liczylem ze roznica bedzie z 15-20 % na kozysc niskobudrzetowego Intela

dla przykladu w SuperPi / Sandrze proc ten jest szybszy od mojego X2 20 - 30%

Widac Crysis zbytnio proca nie wykozystuje :/

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis spostrzeglem kolejna dziwna rzecz w demie Crysisa .

Jeszcze wczoraj gralem/testowalem wysadzanie budynkow

dzis na tym samym cfg z Crysisa VeryHigh tylko cienie na medium

tych samych sterownikach i taktach grafiki , aczkolwiek innym mobo i CPU ( P5K-E + E2140@2952MHz )

zauwazylem ze rozwalanie a dokladniej fizyka tego zjawiska w grze

wyglada jakby lepiej bardziej szczegolowo ,

tak jak by Crysis rozpoznawal wieksza wydajnosc platfromy ??

 

Czas i przyszle testy pokaza czy to tylko moje subiektywne odczucie ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - udało mi się wreszcie zmusić Crysis do działania z AntyAliasem ale frame rate z ~40 fps spada do nawet mniej niż 1 !!! ( rozdzielczość 1280x960, większość opcji MED poza cieniami, postprocess gdzie dałem LOW ). Wygląda na jakiś bug w sterach.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

czy ktos probowal podplynac do okretow otaczajacych wyspe ? :)

w beta MP z okretow startowali amerykanie, w demie SP okrety na nasz widok wystrzeliwuja rakiety naprowadzane.

Ja jak narazie robilem skuteczne uniki łodzia ale zabija mnie "swoboda" w demie :P

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos probowal podplynac do okretow otaczajacych wyspe ? :)

w beta MP z okretow startowali amerykanie, w demie SP okrety na nasz widok wystrzeliwuja rakiety naprowadzane.

Ja jak narazie robilem skuteczne uniki łodzia ale zabija mnie "swoboda" w demie :P

 

Dołączona grafika

Wczoraj mi się nudziło - płynąłem dość głęboko pod wodą, później używając "maximum speed" wyskoczyłem spod wody prosto na pokład statku. Pełno tam niewidzialnych ścian, po samym pokładzie trudno jest się przejść, bo na podłożu też są niewidzialne bariery, ułożone skośnie, więc poruszamy się w powietrzu w oby dwu płaszczyznach.

 

Poza tym nic ciekawego.

 

Próbowałem też obejść (górą - skałami) miejsce, w którym demo się końcu, ale nic z tego, skrypt wyłapał moją obecność :).

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie wrócić na początek levelu ale w dzień - ten nasz koleś z początku mapki dalej chodzi po polanie i świeci latarką jakby mu było ciemno. Poza tym czasami zauważyłem fajne zachowanie Koreańców. Szczególnie mi się spodobało ich wpadanie w panikę. Czasem nawet wsiadają / wysiadają z pojadu i uciekają ( czyli ich AI czasem nie jest taka zła ). Denerwują mnie znikające ciała martwych wrogów ( nie zawsze i nie wszystkie ciekawe czemu tak się dzieje ). Szkoda też że wybuchy nie deformują terenu jak to miało miejsce W FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...