Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko by było ok gdyby AMD i NV nie dała ciała z wydaniem kart high end pod koniec roku tak jak zawsze to robiły. crysis aż tak wymagający nie jest to karty są za słabe :]

 

Pośpiech bywa zgubny. Dlatego tyle czasu wstrzymywałem się z inwestowaniem w DX10. Zwłaszcza,że pod DX9 też nie ma super płynności. Flasht grafika wygląda dla Ciebie sztucznie ? Co przez to rozumiesz. Że jest zbyt plastikowa. ? Ja tam do grafiki nic nie mam ,ale szczerze spodziewałem się ciut lepszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

heh, ja mysle ze optymalizacja kodu to podstawa :) na dowod moge przytoczyc przyklad jakie gry byly wydawane na poczatku kariery PS2 a dzisiaj ile udalo sie wycisnac z tego szmelcu. Tak samo bedzie z konsolami next-gen.

 

Tak wiec crytek sie pospieszyli i wydali "killera" kompow wiec karty graficzne z kosmosu nic tu nie pomoga , chyba ze za rok dopiero wejdzie cos naprawde silnego :D no chyba ze ktos kupi kompa za 20k zlotych ( najlepsze 4 rdzenie + 4gb pamieci + 4x8800 ultra ). Ale przeciez sami chceliscie tego, prawda ? nowej technologii DX10 i calego tegu marketingowego kitu o wkroczeniu w nowa ere :) na szybko mozna naprawde wiele stworzyc ale niekoniecznie bedzie to najwydajniejsze :)

 

jesli chodzi o grafike to rzeczywiscie jest momentami bardzo ładna, podobaja mi sie detale mundurów naprzyklad. szkoda ze w demku ciagle tylko ta wyspa i wyspa, niezawiele da sie zdzialac z piaskiem, palmami i skaly.

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Ale niektorzy uwielbiaja szastac na lewo i prawo stwierdzeniem "brak optymalizacji" :-|

a jak nazwac to ze takie Call of Duty 4 ktore wyglada swietnie, duzo sie dzieje na ekranie ( wybuchy, dym ) a brakuje mu tylko jakis wodotryskow zapiernicza na X360 w stałych 60fpsach ?

to czemu w Crysis nie dopracowac zeby juz na tych 8800/2900 gra chodzila nie w mniejszej ilosci klatek niz 30 na max detalach w rozdzielczosci zblizonej do HD? chyba zabraklo czasu bo doszlifowac kod i sterowniki jednak sie da gdy sa chęci i umiejetnosci. A juz tworcy sami wiedza czego zabraklo ;)

 

poza tym wiele osob zapomnialo ze to oni sa u nas w kieszeni, nie na odwrot. Jak sie placi to sie wymaga, ale niektorzy chyba zapomnieli o tym :) Zreszta Ci co wywalili duzo pieniedzy na komputer wiedza jak to boli po kieszeni gdy zainwestowalo sie kase a tu nagle zmieniaja sie trendy/mody i juz mozesz zapomniec o marzeniach o wydajnosci. przykre ale jakze prawdziwe :)

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pogody i nasłonecznienia jest fantastyczna. Można uzyskać takie świało rzucane przez Słońce i Księżyc, że cienie zabijają wyobraźnię :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

kolorowe obrazki , ładne ...

 

zwłaszcza podoba mi sie 4ty od gory z tym bardzo jasnym ksiezycem :)

da sie ten ksiezyc przestawic z poziomu konsoli w grze czy trzeba sie pobawic edytorem ??

bo edytor mi ... haczy baaardzo .

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pogody i nasłonecznienia jest fantastyczna. Można uzyskać takie świało rzucane przez Słońce i Księżyc, że cienie zabijają wyobraźnię :)

Wez daj spokoj... fajne sa cienie przy flarze np w demie :D Wrzucasz flare do wody i ... o nispodzianka... pod flara jest maksymalnie kontrastujacy z oswietleniem flary cien palmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nazwac to ze takie Call of Duty 4 ktore wyglada swietnie, duzo sie dzieje na ekranie ( wybuchy, dym ) a brakuje mu tylko jakis wodotryskow zapiernicza na X360 w stałych 60fpsach ?

czy CoD4 wyglada swietnie to sprawa dyskusyjna, imho wyglada tak jakie ma wymagania, czyli nic szczegolnego.

a jezeli ktos nie chce wodotryskow, to zawsze mozna sobie gre odpalic na low bedzie wtedy smigac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W demku jest maly bug, maly bo maly ale jest. Mianowicie, po wystrzeleniu lotki z usypiaczem nalezy odczekac kilka sekund az bedzie moza wystrzelic nastepna...no nie do konca tak jest. Po wystrzeleniu lotki nalezy szybko przelaczac tryb strzelania i wrocic do trybu lotki(srodek usypiajacy), trwa to 1-2s i mozna strzelac ponownie. Normalnie trzeba odczekac troche dluzej przed nastepnym strzalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

czy CoD4 wyglada swietnie to sprawa dyskusyjna, imho wyglada tak jakie ma wymagania, czyli nic szczegolnego.

a jezeli ktos nie chce wodotryskow, to zawsze mozna sobie gre odpalic na low bedzie wtedy smigac ;)

dobra Sulaco, mniejsza z tym, ta dyskusja nie ma sensu jesli dla Ciebie Crysis wyglada na medium detalach lepiej niz CoD4 na max(a rozumiem ze aby uzyskac te stale ponad 30fpsow wiekszosc ludzi musi sie zdecydowac na medium gdy CoD4 odpalali na max). Tak sie sklada ze obejrzalem review na http://www.gametrailers.com i nie uzylbym slow "nic szczegolnego" jesli chodzi o wykonanie CoD4. mniejsza z tym, nie bede Cie przekonywal, poprostu takie sa moje spostrzezenia, sorry :) Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W demku jest maly bug, maly bo maly ale jest. Mianowicie, po wystrzeleniu lotki z usypiaczem nalezy odczekac kilka sekund az bedzie moza wystrzelic nastepna...no nie do konca tak jest. Po wystrzeleniu lotki nalezy szybko przelaczac tryb strzelania i wrocic do trybu lotki(srodek usypiajacy), trwa to 1-2s i mozna strzelac ponownie. Normalnie trzeba odczekac troche dluzej przed nastepnym strzalem ;)

To nie błąd tylko taki myk jak w csie avp pistol czy noz i spowrotem avp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest to jak najbardziej blad ;) gdyby nie byl to bug to po tej szybkiej zmianie trybu strzalu nadal powinien sie "ladowac" ten pasek oczekiwania na nastepny strzal z lotki ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

no to jest to jak najbardziej blad ;) gdyby nie byl to bug to po tej szybkiej zmianie trybu strzalu nadal powinien sie "ladowac" ten pasek oczekiwania na nastepny strzal z lotki ;)

zeby tylko takiego kalibru bugi były w Crysis :P Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie z procesorem, szkoda ze nie ma X2

19 to ograniczenie karty graficznej, tak samo jak średni fps.

To nie błąd tylko taki myk jak w csie avp pistol czy noz i spowrotem avp.

Albo w gta przeładowanie broni na skróty- broń następna, broń poprzednia= pełny magazynek. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skalowanie CPU w Crysisie nie wyglada ciekawie :/

600MHz roznicy w taktowaniu C2D i zero roznicy w framerate ,

widac ze to karta graficzna nie wyrabia.

Nic ,tylko pozostaje zbierac na grafike nastepnej generacji ,

jezeli dobrze pamietam Styczen/Luty ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flasht

 

No jak dla ciebie Crysis to badziewie

nie ma co dalej z toba dyskutowac , pewnie wiesz lepiej :/

 

Nowa grafa dla nowych gier , ot raz do roku trzeba grafe wymienic zeby bylo cacy ;)

Mojego Radka mam wprawdzie od lipca , ale przypuszczam ze koncem zimy bedzie podmianka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

No skalowanie CPU w Crysisie nie wyglada ciekawie :/

600MHz roznicy w taktowaniu C2D i zero roznicy w framerate ,

widac ze to karta graficzna nie wyrabia.

Nic ,tylko pozostaje zbierac na grafike nastepnej generacji ,

jezeli dobrze pamietam Styczen/Luty ....?

ja mam na to swoja wlasna teorie ( juz widze te pomidory wymierzone w moim kierunku :P )

zauwazylem drastyczny spadek fpsow podczas kompletnej dewastacji otoczenia ( duzo eksplozji i elementow w powietrzu lub rozpadajace sie chałupy i duzo elementow ruchomych) lub duzej przestrzeni i duzej ilosci obiektow na ekranie do przerzucenia przez procesor. Oczywiscie moze to byc przypadloscia wylacznie dotyczaca mojej specyfikacji ( czyt. slabego procesora i malej ilosci ramu ) ale jesli komus zalezy to moze sie przyjrzec u siebie czy rowniez ma spadki duze fpsow podczas tych elementow gameplayu. Jesli moje przypuszczenia by sie potwierdzily oznaczaloby to ze wina nie lezy po stronie k.graficznej lecz zlej optymalizacji kodu pod katem wykorzystania zasobow procesora. Ale to musialyby wykazac dokladniejsze badania ... to taka moja teza, mozecie sie zgodzic lub nie, tylko prosze bez atakow :P

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie polecialo 5 pomidorow w twoja strone! :lol:

U mnie tez to jest, a co ciekawe nawet jak juz nic nie fruwa i wybucha ale otoczenie jest ostro zdemolowane(wraki samochodow, rozlozone chaty) to i tak fps jest nizszy niz przed rozroba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

flasht

 

No jak dla ciebie Crysis to badziewie

nie ma co dalej z toba dyskutowac , pewnie wiesz lepiej :/

 

Nowa grafa dla nowych gier , ot raz do roku trzeba grafe wymienic zeby bylo cacy ;)

Mojego Radka mam wprawdzie od lipca , ale przypuszczam ze koncem zimy bedzie podmianka .

dyskutowac mozna zawsze, byle kulturalnie :)

 

masz od lipca , koniec zimy w marcu ... to w takim razie raz na pół roku a nie raz na rok :P jak dla mnie raz do roku to i tak za czesto wiec ktos tu sobie w kule leci jesli by wymuszal na graczach zmiane czesciej ...

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

nikt nei wymusza, chcesz to graj na med/low ;)

heh, sredni argument - podniesmy ceny benzyny a jak sie nie podoba to sobie chodzcie piechota ;) podoba wam sie takie traktowanie ? Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, sredni argument - podniesmy ceny benzyny a jak sie nie podoba to sobie chodzcie piechota ;) podoba wam sie takie traktowanie ?

tylko wiesz, ceny benzyny maja wiekszy wplyw na ceny ogolnie niz ceny gier ;) mogles podac jako przyklad np. papierosy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nei wymusza, chcesz to graj na med/low ;)

heh, sredni argument - podniesmy ceny benzyny a jak sie nie podoba to sobie chodzcie piechota ;) podoba wam sie takie traktowanie ?

jemu racczej chodzilo o: podniesmy ceny beznzyny a jak sie nie podoba to sobie kupcie male oszczedne auto .. ;]

 

dziekuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...