Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś podać linka albo samemu zmierzyć jeżeli ma taką możliwość wydajność Crysis w DX9 1024x768 wszystko na high między Vistą a XPekiem?

xp 53.55fps vs vista 49.18fps

te same ustawienia, stery, cfg

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest programik made by EA na zasadzie STEAM'a, kupił edycję kolekcjonerską przez neta i robi sobie preload'a na dysk, a unlock pewnie w dniu premiery. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurek911

#Producenci Crysisa zapowiedzieli,ze to dopiero początek co można zrobić z tym silnikiem i że w miare rozwoju sprzętu przybędzie jeszcze parę efektów, także myślę, że za rok będzie to wyglądało troszke inaczej/lepiej jeszcze.

 

A, najlepszym tego dowodem jest ten Filmik. . Jeśli ktoś ma filmik w lepszej jakości niech wstawi.

Jak widać jedyną barierą jest średnia wydajność dzisiejszych PC.

Edytowane przez Limak122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś gościu zmodyfikował mapę w edytorze, że grafika wygląda tak samo albo nawet lepiej niż w zapowiadających grę trailerach z E3 itp.

 

Tutaj oryginalny temat na forum incrysis:

 

http://www.incrysis.com/forums/viewtopic.p...d=12333&p=1

 

Bardzo ciekawe ;]

 

Edit: tutaj podzielił się swoimi ustawieniami czegoś (chyba to się gdzieś w edytorze używa, nie wiem)

http://www.glassedgestudios.com/Settings.xls

Możecie popróbować czy faktycznie tak wygląda, bo ja na moim 7600GS niewiele zdziałam :]

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem trzeba chyba jakos w edytorze wczytac... chyba tam gdzie sie ustawia oświetlenie całej mapy jest taka opcja albo coś... nie chce mi się szukać u siebie bo mi zanim się mapa załaduje w edytorze przy 1gb ramu to troche trwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tearz rzeczywiscie robi wrazenie, duze :D Mozesz mi przeslac swoj *.cfg ? ;)

To niestety nie sa moje screeny. Probowalem wklepac te ustawienia, ale jak doszedlem do polowy to komp sie zawiesil i ekran zniknal :lol: biedny 7800gt nie wytrzymal "napiecia" :lol2:

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna grafika.

Tylko co z tego ;)

Mnie nawet demko znudziło i nie przeszedłem do końca.

Świetne plenery jak w FC, wolność, "nieliniowość" przechodzenia misji ale jesteśmy ograniczeni monotonią wyglądu.

Palmy, woda, laguna, bazy i dzungla. Wszystko jednakowe.

Jeszcze FC2 i znów to samo.

To trzeba po prostu lubieć bo mnie niestety nie przyciąga na dłuższą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

graficznie wyglada super, szkoda ze juz powoli zaczynam już rzygac na widok koloru zielonego ... ta dzungla jest tak zielona ... ile mozna sie zachwycac listkami palmy i innymi pier.dolami ... daliby jakies inne etapy do tego SandBoxa ...

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

"ta dzungla jest taka zielona" ...... hehehehehe leze i sie kulam ze smiechu :-) No jest zielona, lasy tropikalne sa bardzo soczyscie zielone. Akurat to nie moze byc wyblakle kolorystycznie bo nie bedzie rzeczywiste. Co do monotoni to mnie np. FC nie nnudzil bo etapy na otwatych przestrzeniach byly bardzo zgrabnie przeplatane z walka w pomieszczeniach. Poza tym dochadz jeszcze inne pejzaze ktorych sie nie linkuje bo dzungla wyglada najlepiej - po prostu jak pocztowka.

 

Zreszta jak ogladaliscie screeny z HL2 to tez mowiliscie "caly czas tylko to miasto i miasto", albo w Rome Total War - "tylko te otwarte przestrzenie i otwarte przestrzenie"....

 

Mysle ze niektorzy powinni odpoczac od tego tematu.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Mysle ze niektorzy powinni odpoczac od tego tematu.

np ty hooded ? :P

jesli ty porownujesz roznorodnosc miasta i klimat HL2 z palemkami, krzaczkami, kawalkiem plazy pokazanej w Crysis ... nie mow mi o realizmie bo zapewne sam nie byles nigdy w takiej jungli i znasz ja jedynie z Far Cry albo telewizji ... wyszedlbys z domu czasami i przeszedl sie na spacer do lasu - to juz ciekawsze niz ta sztuczna jungla w Crysis.

 

naprawde nie bede sie tak podniecal jak wy, mozecie mnie ukamienowac, ale nie bede prowadzil niepotrzebnych przepychanek wiec nie wiem po co zaczynacie... a jak powiem cos nieprzychylego o Crysis to zachowujecie sie jakby krzywdzil wasze matki ... chill out .

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hooded man - mnie chodziło z zgoła co innego.

Cry engine już za czasów benchmarka prezentował to co widzimy do dzisiaj. Mnie już nie chodzi o to, że te gry są tylko w dżungli (w końcu MAFIA jest tylko w mieście) tylko, że widać iż Cry Engine jest chyba TYLKO I WYŁĄCZNIE do generowania dżungli - co wychodzi mu przeznakomicie.

Ale bieganie po niej już się po prostu znudziło w połowie FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OpenSource - tak narzekasz na niby monotonię Crysis'a, w wcześniej pisałeś o tym, jaki to niby wspaniały FEAR jest... Mi się FEAR już po demku znudził, a jak pograłem w pełną wersję, to już w ogóle... Przecież cała gra tam wygląda identycznie! Wszystkie ściany, rury, wentylatory...

 

Kaeres - ale przecież Cryengine również sobie wspaniale radził z generowaniem zamkniętych przestrzeni w FC, pamiętam, jakie super dynamiczne oświetlenie w niektórych etapach, cienie, ostre tekstury... Crysis pod tym względem ma o wiele większe pole do popisu z tymi wszystkimi nowinkami...

 

Nie wiem, ja chyba jednak stworzony jestem do takich gier, bo mógłbym łazić i łazić po tej dżungli i mi się nie znudzi, szczególnie z taką grafiką. A że mapy będą najprawdopodobniej przeplatane z tymi wewnatrz budynku (tak jak w FC) to tylko zdecydowanie na + wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie sa moje screeny. Probowalem wklepac te ustawienia, ale jak doszedlem do polowy to komp sie zawiesil i ekran zniknal :lol: biedny 7800gt nie wytrzymal "napiecia" :lol2:

Ale co zmieniales? Skad brales configa?

 

---

 

Co do sandboxa... probowaliscie zmieniac wielkosc fali? Ale to nierealistycznie wyglada, jak sie da dosc duze :D Szczegolnie jak jest gdzies kaluza w srodku ladu :D

 

OpenSource - tak narzekasz na niby monotonię Crysis'a, w wcześniej pisałeś o tym, jaki to niby wspaniały FEAR jest... Mi się FEAR już po demku znudził, a jak pograłem w pełną wersję, to już w ogóle... Przecież cała gra tam wygląda identycznie! Wszystkie ściany, rury, wentylatory...

Kazda gra tak ma... HL2: Episode One... dokladnie tak samo... ja tak mialem ze pierw gralem w Portal... pozniej patrze na tego HL ... i to samo... te same tekstury... po prostu zenada jak dla mnie...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, chcecie zeby co level gra was rzucala po wszystkich zakatkach Ziemi? Pewnie, kto by nie chcial tylko gorzej z realizacja takiego pomyslu

Sa takie gry... coprawda zupelnie z innej kategorii, ale np. Battlefield, Ghost Recon, Hidden And Dangerous...

 

Nie wiem, ale ja tez niestety odczulem jakies znudzenie podczas grania w demo... Moze to wcale nie wynika z monotonnego otoczenia, tylko po prostu fabuly, nie wiem. A moze ja po prostu jestem za stary na gry :-) Edytorem sie troche bawilem, ale raczej nie mialo to na celu stworzenia czegos konkretnego... a zobaczenia jakie absurdy mozna zaimpmlementowac ;-) Jeden przyklad juz podawalem... drugi to wiatr... ustawic na maxa. Wtedy np. dym z flary jest tragiczny(!!!) ... wszystkie drzewa sie poruszaja a caly czas cisza ... wiem ze trzeba dodatkowo dzwieki niby dodac, ale to zabawne jest.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa takie gry... coprawda zupelnie z innej kategorii, ale np. Battlefield, Ghost Recon, Hidden And Dangerous...

 

Nie wiem, ale ja tez niestety odczulem jakies znudzenie podczas grania w demo... Moze to wcale nie wynika z monotonnego otoczenia, tylko po prostu fabuly, nie wiem. A moze ja po prostu jestem za stary na gry :-) Edytorem sie troche bawilem, ale raczej nie mialo to na celu stworzenia czegos konkretnego... a zobaczenia jakie absurdy mozna zaimpmlementowac ;-) Jeden przyklad juz podawalem... drugi to wiatr... ustawic na maxa. Wtedy np. dym z flary jest tragiczny(!!!) ... wszystkie drzewa sie poruszaja a caly czas cisza ... wiem ze trzeba dodatkowo dzwieki niby dodac, ale to zabawne jest.

Jak widac niektorzy potrafili sobie zorgranizowac zabawe ;) niezla fizyka, przeciwnicy, nanosuit, bronie i mozliwosc zajscia przeciwnikow z roznych stron to dla mnie wystarczajaco duzo zeby sie dobrze bawic ;) Jak ktos kreci sie wokol crysisa bo mysli ze doswiadczy fabuly niczym z Mafii to sie chyba zawiedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[screeny]

 

Sandbox to naprawdę potężne narzędzie :)

Niesamowite :huh:.

 

To samo można zresztą powiedzieć o imitacji filmu "Jungle Fight".

 

Za niedługo przyjdzie czas na zmianę karty graficznej - jak tak dalej pójdzie :lol2:.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nikt nie powiedział, ze w Crysisie cały czas biegać będziemy po dżungli. W FC było kilka naprawdę nieźle wykonanych lokacji w podziemiach czy zamkniętych pomieszczeniach. Myślę , ze i tu będzie podobnie.

 

A swoją drogą to wolę taką dżunglę niż tą z Pacific Assault. Tam to dopiero zanudzić się można było - dżungla, wioska, dżungla, wioska i tak "w kółko Macieju"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Czyli co, chcecie zeby co level gra was rzucala po wszystkich zakatkach Ziemi? Pewnie, kto by nie chcial tylko gorzej z realizacja takiego pomyslu

hmm, jakos ludziom z Infinity ward sie chcialo ;)

 

Jak widac niektorzy potrafili sobie zorgranizowac zabawe

tjaaa, zaplace 140zl zeby samemu sobie organizowal zabawe ... ktos tu leci w kulki ...

 

 

dalej wszyscy sie pastwia nad teksturami, no tak ogladanie tekstur i krawedzi listkow to esencja zabawy. :) kazdy lubi to co lubi :)

zobaczymy jak wyjdzie full wersja Crysis ... czy moze demko to bylo polowa full wersji ? :P teraz tylko skopac dupe mechanicznym mackom z kosmosu i napisy koncowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w większości będzie dżungla. Mi to nie przeszkadza.

Z drugiej strony na mapie do multi jest sporo otwartej przestrzeni i betonu. Jest miejsce na te wszystkie jeżdżące zabawki.

Nie ma sensu spekulować na temat fabuły, wyjdzie full, to się oceni. Z gry na multi miałem pozytywne wrażenia.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jakos ludziom z Infinity ward sie chcialo ;)

tjaaa, zaplace 140zl zeby samemu sobie organizowal zabawe ... ktos tu leci w kulki ...

dalej wszyscy sie pastwia nad teksturami, no tak ogladanie tekstur i krawedzi listkow to esencja zabawy. :) kazdy lubi to co lubi :)

zobaczymy jak wyjdzie full wersja Crysis ... czy moze demko to bylo polowa full wersji ? :P teraz tylko skopac dupe mechanicznym mackom z kosmosu i napisy koncowe :P

Chyba nie zalapales o co mi chodzi... :mur: Piszesz w tym topicu co popadnie zeby tylko pisac, juz kazdy wie, ze dla ciebie dzungla jest za zielona i w ogole ci sie nie podoba. Do tego ta wstretna swoboda przez ktora stajesz na srodu plazy i nie wiesz co zrobic, bo nie pojawil sie zaden programista ktory ciagnie cie zaraczke i mowi gdzie mozesz isc, a gdzie nie. Wiesz co podziwiam twoj upor w krytykowaniu crysisa...juz nawet czepiasz sie koloru roslinnosci. A mowiac o "zorganizowaniu sobie zabawy" mialem na mysli kombinowanie na rozne sposoby z wykorzystaniem wszelkich dostepnych srodkow przy eliminacji przeciwnika. To wszystko az sie prosi zeby zrobic z nich uzytek, rzucic palaca sie beczka w kolesia, wysadzic chalupe, czy wjechac w nich hammerem. No ale jak ktos biegnie na pale do przodu spogladajac tylko na licznik amunicji to nie ma sie co dziwic ze ma pretensje, ze crytek mu nie "zorganizowal zabawy".

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...