Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czego wy od CoD4 chcecie, ale klocic sie nie bede. Faktycznie nie jest to rewelacja, ale i Crysis nie jest. W obu grafika ladna, fizyka w Crysis super. Ale w obu brakuje tego, co mialo Far Cry chociazby. Super gra i milo do niej jest wrocic. Sama zayebista grafika nie zastapi fabuly, tak jak duze kieszonkowe nie zastapi rodzica. Obie gry, CoD4 i Crysis, wydaja sie robione na ''odp.iernicz'' sie.Kolejne mody, patche i dodatki moze to troszku zmienia.CoD zaskoczylo mnie, gdy w pewnym momencie leca napisy koncowe, a ja bylem swiecie przekonany, ze to MAX koniec I aktu :D Zalosne!Taka krotka gra zapowiadana jako nie wiadomo jaki hicior;/

Moze kiedys, jak grafy juz nie beda mogli za bardzo dopiescic, zaczna pracowac nad rozgrywka?Fajnie by bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Crysis'a - podsumowując powiem tak: jak dla mnie grafika/fizyka super, czasami że aż szczena opada. Inna rzecz, że generalnie gra polega na "kill'em all" bez głębszej fabuły, co mi nie przeszkadza, bo jestem zbyt zmęczony szarzyzną dnia codziennego, by zwracać uwagę na wysublimowaną fabułę. Jedynie na minus zaliczam misję core, nudna i mocno wku***ająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam taki problem sprzęt jak w podpisie ,a mimo to w każdej rozdzielczości mam mniej jak 20 FPS.

Dziwne jest to ,że nawet jak zmniejsze rozdzielczość z 1650*1050 do 1024*768 nie wpływa to na wzrost prędkości działania gry chwilami prędkość spada do 6 FPS.

Może ktoś miał podobny problem i wie co można zrobić w takiej sytułacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić procek.

Mam podobny problem. U mnie średnio w benchu 27fps na 1280x1024/HIGH. Zarówno na 2900XT jak i na 8800GTS 512. Zmniejszanie rozdziaki praktycznie nic nie daje.

 

Chciaż w tym wypadku bardziej odpowiednie stwierdzenie to: zmienić podstawkę na inelowską.

 

edit

Przy okazji testu nowych procków intela można obczaić w tabelce jak rożnią się fpsy w Crysisie. Trochę zaskakujące wyniki, bo u mnie oba rdzenie obciążone są na około 75%. Wydawałby się że jest zapas mocy, ale nic z tych rzeczy.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za słaby procesor który nieradzi sobie z obliczaniem fizyki w tej grze, w moim przypadku jest podobnie Mam procesor C2D_E6300@3.2, 4GBRamu, i GPU 8800GTX i przy tej konfiguracji na Very High i 1280x1024 są momenty że gra zwalnia do 15FPS maksymalnie to 50FPS we wnętrzach budynków. Zmiana rozdzielczości nic nie zmienia bo za to odpowiada moc karty graficznej w twoim przypadku jak i w moim jest za słaby procesor.

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić procek.

Mam podobny problem. U mnie średnio w benchu 27fps na 1280x1024/HIGH. Zarówno na 2900XT jak i na 8800GTS 512. Zmniejszanie rozdziaki praktycznie nic nie daje.

 

Chciaż w tym wypadku bardziej odpowiednie stwierdzenie to: zmienić podstawkę na inelowską.

Czyli zmiana na AM2 i nowszy proc AMD też nic nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w mojej opinii to ten mój X2 w tej grze jest niewiele wart. AM2 raczej też nie bardzo. Chyba że te Phenomy. Dopłaciłem do zmiany karty i akurat w tej grze nic nie zyskałem. To samo z UT3. W środę będę miał E1240@3GHz i 4GB RAM a za miesiąc, dwa coś z E8xxx.

 

Jak masz trochę kaski to radziłbym się pożegnać z tą podstawką.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam AMD stoją z wydajnością, ale jeśli masz trochę kasy to zainwestuj w niedrogą Pł.głowną i do tego nowy procesor Intela z serii E8000, wtedy wyciśniesz 100% swojej grafy tak to nawet nie ma sensu żebyś ją podkręcał, bo pewnie to nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co mówi sideband jest prawdą. Ostatnio u chłopaków z nvision miałem okazję pobawić się płytą na x38 quad gt z jakims wysokim prockiem c2duo bodajrze e6xxx ( default 2,66 ghz) i co i lipka straszna - moze 2 fps wiecej niz na x2 moim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MariuszDW przekonasz , że po przejściu na c2d nic ci to nie da w crysisie.

Chyba że kupi sobie C2D od E6600 wzwyż.

 

Dokładnie to co mówi sideband jest prawdą. Ostatnio u chłopaków z nvision miałem okazję pobawić się płytą na x38 quad gt z jakims wysokim prockiem c2duo bodajrze e6xxx ( default 2,66 ghz) i co i lipka straszna - moze 2 fps wiecej niz na x2 moim.

Pewnie na razie niema jeszcze żadnej gry wykorzystującą dobrodziejstwa 4 rdzeni.

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym E2140 to się tak spodziewam, że będzie to samo albo odrobinę lepiej (plus 2 x więcej RAM). Poprostu nie chce mi się czekać na jakieś normalne dostawy/ceny 45nm. Mobas i RAMy czekają. Chcę to odpalić i się upewnić że działa ;)

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co mówi sideband jest prawdą. Ostatnio u chłopaków z nvision miałem okazję pobawić się płytą na x38 quad gt z jakims wysokim prockiem c2duo bodajrze e6xxx ( default 2,66 ghz) i co i lipka straszna - moze 2 fps wiecej niz na x2 moim.

Ja już o tym wspominałem dużo wcześniej ,bo sam robiłem testy na jedno i dwu rdzeniowych prockach. Gra jest mało zależna od CPU.

 

88GT MSI już w drodze ;) W końcu będę mógł pograć z nieco lepszym FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady widzę na forach ,że niektórzy przeszli grę na gf8600 i podobnych ,a u mnie gra chodzi tak samo bez względu na ustawienia obojętnie czy dam AA czy bez i w żadnej rozdzielczości grać się nie da.

Dodatkowo dodam ,że mój wynik w 3marku 2006 to około 7600pkt to też chyba trochę mało.

Edytowane przez bartpark1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już o tym wspominałem dużo wcześniej ,bo sam robiłem testy na jedno i dwu rdzeniowych prockach. Gra jest mało zależna od CPU.

 

88GT MSI już w drodze ;) W końcu będę mógł pograć z nieco lepszym FPS.

A na jakiej grafie robiłeś te testy i na jakich ustawiach? Bo jak na 1950PRO to wiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady widzę na forach ,że niektórzy przeszli grę na gf8600 i podobnych ,a u mnie gra chodzi tak samo bez względu na ustawienia obojętnie czy dam AA czy bez i w żadnej rozdzielczości grać się nie da.

Dodatkowo dodam ,że mój wynik w 3marku 2006 to około 7600pkt to też chyba trochę mało.

Mały wynik w 3DMark06 bo za słaby procesor. Przykład u mnie bez podkręcania procesora czyli C2D_e6300_1.86GHz wynik w 3DMark06 ok.9950,

po podkręceniu na 3.2 wynik 12449pkt. Jest różnica!

Dołączona grafika

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartpark1 crysis korzysta z dwóch jaj i stąd na jednym jajku masz tak słaby fps , mówiąc mało zależny od cpu mamy na myśli , że między x2 a c2d w crysisie różnica jest pomijalna , a w tytułach rzeczywiście procesororych różnica jest duża np . dirt , lost planet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartpark1

 

Cos chyba nieteges z toba ?? na kacu ? czy cus ;)

skoro Ty nie widzisz wiekszej roznicy w grach pomiedzy

7900GT Vs 8800GT toz to +50% w Crysisie albo i wiecej

w takim 3DMarku2006 5500pkt VS 9000pkt

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil co ty piszesz gra jest mało zależna od CPU :blink: to od czego skoro bartpark1 na dobrą grafikę gf8800gt, ja mam nieco lepszą gf8800gtx i spadek fps jest zauważalny.

 

Źle się wyraziłem. Testy robiłem na platformie INTELA i Athlonie X2 i tam różnice FPS były prawie zerowe.

 

MariuszDW na GTS 320. Cały sprzęt był znajomego ,więc nie miałem za dużo czasu posprawdzać na różnych rodziałkach z włączonym AA i bez. Benchmark jednak wypadał bardzo podobnie na obu platformach. Oba procki były tak samo taktowane. 2.1 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie teraz to nie wiem po co zamieniłem procesor z 3000 na 3700 i kartę z 7900GT na 8800GT bo właściwie nie widzę kolosalnego wzrostu wydajności.Na to wygląda ,że trzeba będzie wszystko zmieniać.

Jesli nie chcesz ładować kasy i pograć w miarę w kryzys to wpakuj jakies x2 do tego co tam masz i będzie różnica. QQ tak zrobił i już nie narzekał. Ten wynik w smarku06 to nie jest taki zły dodając x2 np 3800+ uzyskasz wynik bliski 10k (dojdzie Ci w granicach 2k pkt za drugie jajo ). Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartpark1

 

Cos chyba nieteges z toba ?? na kacu ? czy cus ;)

skoro Ty nie widzisz wiekszej roznicy w grach pomiedzy

7900GT Vs 8800GT toz to +50% w Crysisie albo i wiecej

w takim 3DMarku2006 5500pkt VS 9000pkt

Jak dla mnie różnica między 5500pkt VS 7500pkt w 3marku06 to żaden przyrost ,a jestem w plecy 800zł chyba trzeba będzie sią pozbyć sprzętu na allegro i zainwestować w coś nowszego.Co do Crysisa to nie grałem na starej karcie ale w Lost Planet i Company of Heroes nie widzę aż takiej różnicy jakiej się spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu "odważyłem" się zassać demo Crysisa. W piątek kolega ma mi pożyczyć oryginalną płytę więc chciałem przetestować. Konfig kompa jak w sygnaturze. Bałem się, że będzie tak cięło, że zaraz wyłączę szybko. A tu niespodzianka. Jak na razie jeden poważny zwis a tak gra działa płynnie :blink: aż w szoku jestem a większy szok to cudna grafika :)

 

Że by nie było gram na średnich detalach rozdziałka 1024X768

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...