Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

To ze w tym Threadzie az tyle sie pisze o sprzecie

nie powinno nikogo dziwic.

 

Crysis to obecnie najlepszy benchmark.

 

 

Co do wykozystania mocy obliczeniowej CPU to spece z Cryteka

poprostu odwalil chalture

( ostatnio to takie modne robienie byle jak i byle co )

 

Roznica pomiedzy X2 2,7GHz i C2d 3,6GHz w Crysisie to chyba jakies 3-4 fps

to sa istne kpiny panow z Cryteka ,

do tego rdzenie wykozystane tylko w 75-80%

 

Pewniakiem jest jeszcze sporo nie wykozystanych instrukcji w procesorach C2D

tylko braklo im czasu na takowa optymizacje

 

W wiekszosci gier np STALKER , BF2 , UT2007 i 3D Markach

roznica pomiedzy tymi CPU wynosi 20-40% !!!

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k bo Crysis jest ciutke inaczej napisany. Procek jest glownie wykorzystywany do AI i fizyki, a za grafe jest odpowiedzialna prawie w calosci karta graficzna i dlatego roznicy duzej nie ma (przynajmniej jak sie duzo na ekranie nie dzieje) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni problemik już rozwiązany, teraz mam inny.

W misji na lotniskowcu po rozbrojeniu reaktoram mam wyjść na pokład i ....

Nie wiem jak. Porozwalałem paru "niebieskich cosików" drzwi które sie dało to z piąchy i łaże w kółko...

Na mapce pokazuje mi jakąś lokacje ale tak jakby piętro wyżej tylko jak tam sie dostać?

 

 

OK.

Juz sobie poradziłem.

Wina- jak zwykle bug w grze.

Wrota które miały sie otworzyc otwarły sie do połowy (tak jakby za nimi coś było).

Załadowałem level od nowa i otwarły sie do końca :)

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karas

 

Przed chwila odpalilem w Crysisie nowy CPU Benchmark

i obciazenie CPU minimalnie wieksze niz podczas normalnej gry :/

srednio 80% widac nawet do obliczen fizyki Crysis nie wykozystuje max mocy CPU .

Smutne ale prawdziwe

 

Jest wiel gier mniej zaawansowanych gdzie CPU nonstop jest obciazone powyzej 95%

 

Moze w drugiej czesci cos w tym temacie usprawnia ,

nic tak nie boli jak brak wykozystania sprzetu w ktory co roku czlek pakuje ciezko zarobione siano .

 

b.t.w

Wiadomo cos kiedy planuja 2 czesc ??

pewnie nie wczesniej niz koncem roku 2008 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz ładować kasy i pograć w miarę w kryzys to wpakuj jakies x2 do tego co tam masz i będzie różnica. QQ tak zrobił i już nie narzekał. Ten wynik w smarku06 to nie jest taki zły dodając x2 np 3800+ uzyskasz wynik bliski 10k (dojdzie Ci w granicach 2k pkt za drugie jajo ).

Dokładnie... w bardziej złożonych scenach(w jakiejś bazie czy większej wiosce) gdzie jest wiele obiektów fps prawie dwa razy wyższy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zaliczyłem gierkę (ciągnęło się to bo były ciekawsze zajęcia).

Gdyby nie:

bugi

zryte AI

momentami zryta fizyka

napisy końcowe*

to byłby to całkiem ciekawy tytuł.

Chociaż z drugiej strony pozycja o wiele ciekawsza od farcry'a ;]

 

* bo napisy pojawiają się, kiedy gra powinna się zaczynać a ostatni boss to leszcz barowy :blink:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie scena z ostatnimi dwoma bossami to Tragedia

jak mozna bylo takie dziadostwo wpakowac do tej gry to Ja nie wiem

chyba nie mieli zadnej innej koncepcji i wsadzili takiego Babola .

 

 

leborg

- momentami zryta fizyka , zgadza sie

tylko na bezrybiu i rak ryba ,

z fizyka w grach obecnie tragedia

wiec to co jest w Crysis i tak jest the best

 

A.I tez daje duzo do myslenia ,

czy oni w tym Cryteku nie potrafili usprawnic tych paru bledow w A.I ???

mnie sie wydaje ze ktos odwalil kaszane a ktos inny to zatwierdzil i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis v.high config 1.3 FINAL

http://www.incrysis.com/forums/viewtopic.php?pid=313321

 

download:

http://crymod.com/attachment.php?attachmentid=4965

 

Helder [HP] Pinto - Very High Quality Costum Config 1.3 FINAL

This config has been tweaked to run Crysis withtin it's maximum beauty,

while still getting minimaly smooth/playable FPS!

Minimum System recomended is a Nvidia 8800, 2GB RAM and a fairly good dual core CPU.

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem tą grę, nie ukrywam bardzo udana mi się podobała, ale wymagania to ona maaaa!!!. Pierwsze misje szły na Very high, później już gorzej a ostatnia misja, i walka z bosem na High, nawet raz wyskoczył mi komunikat

Dołączona grafika

 

C2D_e6300@3.2, 4GBramu i GF8800GTX. Czy to za mało jak na tą grę ?, śmiechu warte.

Jestem ciekaw w momencie kiedy zaczęto robić grę Crysis, na jakie wymagania stawiali jej twórcy tak żeby można był grać w nią naprawdę komfortowo wszystko 100% czyli: spadek FPS nie mniej niż 25/s rozdz. 1280x1024 wsz.detale Very High nie wspomnę o AAx16.

 

Może dopiero teraz na C2D z serii E8...., i GF9800 GX2 w układzi SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem male porownanie mojego configu High+woda/textury/postprocessing na vHigh VS ten UltraVeryHigh i teraz moj config wyglada jakbym gral na medium ;)

 

Z tego co zauwazylem to jest dosc duzy kontrast pomiedzy ciemnymi miejscami a jasnymi i wyglada to czasami bardzo fajnie trzeba przyznac :) No i FPSy o wiele wieksze niz DX10 pod Vista ;)

post-869-1200696657_thumb.jpg

post-869-1200696671_thumb.jpg

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktos moze sposób na moj problem. Mam crysisa orginalnego probuje zagrac w multiplayer i mi wyskakuje informacja "nieudana autoryzacja serwera" i nie moge sie połączyc z zadnym serwerem wie ktos moze w czym jest problem?

Firewall-a?? Zablokowane porty u providera?? Moze byc duzo przyczyn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem :)

gierka przyjemna, ale zadnych rewelacji :/ Dla mnie,w sumie, duzo ciekawszy byl far cry......

 

aa tekst roku 2007 w grach - (podczas rozmowy o tym czy atak nuklearny przyniesie oczekiwany skutek) - " Jak pani chce gwarancji to niech sobie pani kupi toster" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skonczylem drugi raz :)

Gra na medium detalach a gra na VeryHigh detalach to dwa swiaty :) Za drugim razem mimo iz wiedzialem co sie w danym miejscu bedzie dziac to iak wiecej przyjemnosci to sprawialo bo detale tak bija po oczach ze az ciezko to ogarnac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić procek.

Mam podobny problem. U mnie średnio w benchu 27fps na 1280x1024/HIGH. Zarówno na 2900XT jak i na 8800GTS 512. Zmniejszanie rozdziaki praktycznie nic nie daje.

 

Chciaż w tym wypadku bardziej odpowiednie stwierdzenie to: zmienić podstawkę na inelowską.

 

edit

Przy okazji testu nowych procków intela można obczaić w tabelce jak rożnią się fpsy w Crysisie. Trochę zaskakujące wyniki, bo u mnie oba rdzenie obciążone są na około 75%. Wydawałby się że jest zapas mocy, ale nic z tych rzeczy.

No to już se obczaiłem.

Dla przypomnienia, na X2@2.8 miałem 27fps w benchu

 

E2140

@2664 - 32.26fps

@3000 - 35.91fps

 

Szału nie ma, ale z drugiej strony jak na Crysisa to całkiem sporo. Tak jest w benchu, który w pierwszym przebiegu testuje głównie dysk :lol2:

 

W realu są miejsca gdzie w fpsy poszybowały do góry, ale bywa, że gdzie indziej i tak są bolesne spadki. Generalnie uważam, że spory wzrost jest. No nic, to i tak procek przejściowy ;)

W UT3 za to szał jest. W końcu gierka dostała kopa.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skończyłem i nie skończę... Tak mnie ta gra znudziła. A do tego komputer chciał sie zapalić (MSI P35 Neo2, FIR, C2Duo E6750, Evga 8800 GTS 320 RAM, Goodram 4x1024 , X-Fi Gamer Pro,Tagan 500) i daję sobie spokój, tym bardziej, że nie ma dźwięku 5.1 (aczkolwiek reżyser dźwięku wie za co kasę wziął). A że detale? Ja w grę chcę grać, a nie przyglądać sie szczegółom. Jak będę chciał szczegóły to sobie włączę Discovery HD. Fizyka, AI? Ktoś, kto grał widział, że niejeden wróg zamiast strzelać skrada się, zresztą w całkiem innym kierunku niz powinien.

 

Mam pytanie - czy te grę da sie sprzedać? I czy jest to zgodne z prawem? Puściłbym za 50 dych... jakby się kto znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skończyłem i nie skończę... Tak mnie ta gra znudziła. A do tego komputer chciał sie zapalić (MSI P35 Neo2, FIR, C2Duo E6750, Evga 8800 GTS 320 RAM, Goodram 4x1024 , X-Fi Gamer Pro,Tagan 500) i daję sobie spokój, tym bardziej, że nie ma dźwięku 5.1 (aczkolwiek reżyser dźwięku wie za co kasę wziął). A że detale? Ja w grę chcę grać, a nie przyglądać sie szczegółom. Jak będę chciał szczegóły to sobie włączę Discovery HD. Fizyka, AI? Ktoś, kto grał widział, że niejeden wróg zamiast strzelać skrada się, zresztą w całkiem innym kierunku niz powinien.

 

Mam pytanie - czy te grę da sie sprzedać? I czy jest to zgodne z prawem? Puściłbym za 50 dych... jakby się kto znalazł.

Ja mam komp jak w sygnaturze i jakoś gra leciała mimo, że czułem z daleka jak mój radeon grzeje się jak cholera

 

A tak ap ropo słyszeliście o planach Crytka o wypuszczenie Crysisa na konsole PS3? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ap ropo słyszeliście o planach Crytka o wypuszczenie Crysisa na konsole PS3? :)

Tak, do odważnych świat należy. Moim zdaniem lepiej byłoby wynająć jakiś inny team i stworzyć po prostu nową grę na konsolę z użyciem CryEnigne 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gierka bardzo przyjemna i wciągająca,grafika na niesamowitym poziomie. Dużo ciekawszy i dynamiczniejszy niż nudny i monotonny far cry. Pomysł z nanosuitem czy jak to sie tam pisze rewelacja :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam pytanie - czy te grę da sie sprzedać? I czy jest to zgodne z prawem? Puściłbym za 50 dych... jakby się kto znalazł.

Jesli to oryginal boxowy to nie masz problemu , jesli oem z grafy to nie bardzo.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba zapomniałem wypowiedzieć co do Crysisa ;] No to tak:

ta gra jest genialna ;) a kto uważa inaczej ten trąba. Po pierwsze, to jednak trzeba mieć do niej odpowiedni sprzęt, każda gra jest nie fajna gdy klatkuje. Po drugie to fizyka, grafika i miodność wprost wyciekająca z ekranu, możliwość przejścia gry na teoretycznie nieskończoną ilość sposobów (w samo demo grałem kilkanaście razy, za każdym razem bawiąc się w inny tryb przechodzenia, za każdym razem tyle samo frajdy) No trochę AI w niektórych momentach kuleje, i od kosmitów następuje kryzys w Crysisie to niestety duże wady. Ale i tak polecam każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem male porownanie mojego configu High+woda/textury/postprocessing na vHigh VS ten UltraVeryHigh i teraz moj config wyglada jakbym gral na medium ;)

 

Z tego co zauwazylem to jest dosc duzy kontrast pomiedzy ciemnymi miejscami a jasnymi i wyglada to czasami bardzo fajnie trzeba przyznac :) No i FPSy o wiele wieksze niz DX10 pod Vista ;)

 

zrobiłem to u siebie i musze powiedziec ze gra wyglada jeszcze lepiej, widac gołym okiem...ale tez chodzi gorzej...

1920x1200 aa off af16x srednio 20fps :wink: ale za to dobrze wyglada, no coz trzeba poczekac na 9800gtx.

Sprawdziłem rowniez jak wyglada sprawa z paczem do wersji 1.1 ,nie ma poprawy wydajnosci w SLI u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...