Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie.. w Crysisa dawno nie grałem ;) Które stery dają kopa pod XP, łączyć je z jakimś patchem nowym?

http://forum.purepc.pl/temat/Sterowniki-Bi...parison/258130/

 

Patch 1.2 , test nie został przeprowadzony na wbudowanym benchmarku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest CCC mod ? :>

Tylko ja nie widzę by była mowa o CCC tylko:

Vista dx 10

A to niezupełnie to samo.

Wystarczyło wpisać w konsole- r_displayinfo 1

Edytowane przez ifrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez mialem wątpliwości. Żadne nowsze stery nic nie dają. Nawet te zachwalane 177.26. Różnica 1+2 FPS. Może GTX 280 pozwoli na komfortową grę pod DX10... Maybe.

 

Dołączona grafika

 

:lol:

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój biednemu kryzysowi w dx10. Gregor1230 zmodyfikował wręcz ;) rewelacyjnie pliki konfiguracyjne pod ikspeka. Pamiętacie jak odszczekałem wszystko o jakości obrazu? Potem jeszcze coś pogrzebał i wyszedł naprawdę fajny, ze wszystkimi bajerami i efektami dx10 pliczek a dodatkowo pięknie wszystko, że się tak wyrażę, śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje , że w dx 10 czystym, bez zabawy w configach w dx 9 jeszcze długo nie pogramy. Zakładając, że taki GTX 280 będzie ze 2 x szybszy od obecnych kart to i tak rewelacji nie będzie. Majac 20 fps srednio na zaśnieżonym levelu na nowych kartach niech będzie 40 , ale my tu mówimy o 1280x1024 , a co dopiero w fullhd?? Dwa lata jeszcze conajmniej, aby crysis latał w fullhd w dx 10 w maksymalnych detalach z fpsem rzedu stałych 60. Cienkie te obecne karty i tyle :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kiepiski silnik (optymalizacja) , bo przyrost wydajności wydaje się być żenujący patrząc na te wyniki z Laba. Ale to też może być kwestia sterowników. No nic poczekajmy do pierwszych poważniejszych testów. Premiera GTX 280 to zdaje się dzisiaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienkie te obecne karty i tyle :(.

raczej producentom sprzętu chodzi o to aby jak najdłużej zapewnić sobie opłacalne zyski z kart graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej producentom sprzętu chodzi o to aby jak najdłużej zapewnić sobie opłacalne zyski z kart graficznych

 

No przecież wiadomo, że nie rzucą od razu na rynek układów, które dadzą po 60 FPS w Crysis. Może mają projekt i wykonanie,ale nikt z producentów nie kwapi się za bardzo wyprzedzać czas ;) Zresztą to oczywiste, że muszą zarobić na obecnych układach.

 

Dlatego kupno konsoli tu wydaje się być opłacalne. Płacisz te 700-1500 PLN i masz gwarancje na te kilka lat. Ale to też jest oczywiste. :) Z innymi grami było podobnie. Przecież aby pograć komfortowo w FarCry przy rozdziałce 1280x1024 z AA też musiałem 2 razy zmieniać kartę graficzną (9800 PRO i X1950 PRO).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w farcry nie było takiego dramatu jak tu ;/. Poprostu przeginają pałę i to strasznie. Zobaczymy jak farcry2 będzie chodził i jak będzie powtórka z rozrywki to poprostu poczekam jakiś czas na coś silnego. Crysis już trochę ma , a nie ma sprzętu , który to uciągnie chociaż na tych 50 fps w 1280x1024 w vhigh w dx 10. Te karty w dx 10 mi przypominają serię fx i obsługę dx 9 w farcry i innych tytułach.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez mialem wątpliwości. Żadne nowsze stery nic nie dają. Nawet te zachwalane 177.26. Różnica 1+2 FPS. Może GTX 280 pozwoli na komfortową grę pod DX10... Maybe.

Akurat 177.26 pod Vistą to lipa straszna , nowe sterowniki pewnią dadzą lekkiego kopa GTX280 , ale tylko w wyższych trybach z AA. Poza tym dx10 to wielkie [ciach!]o , po włączeniu dx10 high wydajność spada na łeb względem dx9. Zarówno sterowniki i sama gra nie jest dopracowana w trybie dx10. Nvidia chociaż doszła do takiego momentu , że pod Vistą Crysis działa tak samo , jak na XP. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Osobiście uważam ,że mimo wszystko(no ma wymaganka -jasna sprawa) silnik Crysis jest całkiem dobrze zoptymalizowany.Grafika/fizyka nie wygląda przecież ubogo....Może być kwestią gustu, faktem jest też ,że ma niedoróbki drobne ale ogólnie karta ma co robić i CPU też -cokolwiek kwękający malkontenci powiedzą wypas jest i basta .Można wymienić tytuły ,które wyglądają gorzej ,a tną się i mulą zadziwiająco wkur...zająco :razz: .Grafiki nieco nie dorastają....Znam ludzi i to nie "odizolowane jednostki" mające sprzęt dla którego Far Cry na "dużym ekranie" jest w sferze marzeń nawet dziś po południu ,a kupowali go już po grze....Mamy chyba wszyscy nieco błędne chyba założenia -gry to rozrywka ,a nie prawo ustawowe i dlatego nie podlega jakiemuś odgórnemu "ma chodzić na maksa na sprzęcie z lutego czy...".Po prostu -chce ktoś maksa to się musi zastanowić czy go stać i czy serce po zakupie wytrzyma -taka jest rozrywka ,kto ma eci peci w portfelu to się bawi.Innymi słowy -fajne są autostrady w Niemczech ale np. moje autko to ich w pełni nie wykorzysta :lol2: .Następne też nie i następne też i.... :lol2: .Uważam ,że mamy odwrotną i przewrotną sytuację zarazem -gry są "mocniejsze" od sprzętu to raz, a dwa ,że wielu programistów nie dorosło do obecnego sprzętu i ich gry nawet nie korzystające z 9c w pełni mulą sprzęt za "wyprawkę" całej wioski afrykańskiej :rolleyes: .Klepią dziady co się ledwo snują wyglądając jak pół du...y zza krzaka, a człowiek pakuje "krwawicę" w sprzęt :wink: .No i dlatego uważam ,ze nie tak źle z tym Crysis.Pogra się na słabszym sprzęcie też i wygląda lepiej wtedy na bank (na medium) niż jakiś Turok(no nie Gregor1230? :razz: ) .Tyle ,że jednak to gra która bardziej dla oczu niż dla umysłu(no fabuła nie ma zbyt wielu meandrów czy subtelnych niuansów wysublimowanych nieoczekiwanymi retrospektywnymi zwrotami zaskakującej i zarazem przewrotnie uwodzącej gracza fabuły opartej na przeżyciach przeistoczonego....:lol2: ).Komu brak tu fabuły niech pogra w Asasyna czy Silen Hilla albo poczyta książkę telefoniczną Białorusi :wink: .

Crysis jest na rynku stosunkowo krótko w czasie "realnym"(nie w czasie IT -w tym to już lata niemal) i ciągle coś powstaje nowego sprzętowo(albo raczej udają ,że powstaje -odgrzewają hehe).W FC też niby już sprzęt dawał radę i...puścili patcha 1.3 z HDRami....A niektóre firmy właśnie pchały na rynek karty z PS 2.0...I pipa z HDR.Tutaj niesmak pozostaje z tym "DX10 only" efektami....żenua na maksa.Faktycznie bez modów konfigu pograłoby się na harmonijce prędzej niż w Crysis.Ale dało radę....Nie jest źle z tym Crysis -wiele narzekań spowodował moim zdaniem spadek cen monitorów i telewizorów "jak drzwi od busa".Niektóre osoby z dnia na dzień przeskoczyły w "calarzu"(słowo mojego pomysłu hahaha -od cal.Inny wariant -"calunek" :wink: ) dwukrotnie przekątną.I nagle sprzęt...ukląkł.Kolega kupił monitor 22'' do karty 8600 i zdziwiony jak żaba na torach "przeciętnością" grafiki(a ja jego pojmowaniem tak BTW).W zasadzie poza Crysis to póki nie jest źle nawet w DX10 i 1280xXXXX.Ale rewelacji też nie ma.Zapomnieliśmy tutaj nieco o winie Visty.No bo żre zasoby -jasna sprawa.Moje 88GT na Vista staje się 86GT po mocnym OC :rolleyes: Łeee -ale się rozwinąłem.Nie sprawdzam co popisałem między kęsami kiełbaski...jak [ciach!]ły to ktoś życzliwie( :wink: ) sprostuje zapewne hehe.BTW -Krajzis jest świetny.Można się nacieszyć rozpierduchą do bólu.A fizyka...lepsza niż wspomniana kiełbaska :wink: Jak widzę coś na U3 to jakbym screeny oglądał po Cry....

@sideband -po cichu uważam ,że sednem sprawy z DX.10 ,a zwłaszcza z DX10.1 jest...Xbox :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tipidpc.com/viewtopic.php?tid=143935

 

Opis natywnie odpalić dx10 pod xp , żadnego kombinowania z plikami konfiguracyjnymi po prostu działające dx10 :lol2:

 

Sprawdzałem działa , na viscie po przejściu na dx10 fps spada na xp nie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu chyba ten DX (Direct X 10 RC2 Fix 3): http://depositfiles.com/en/files/5567800

 

a tu link do programu za pomoca, ktorego mozna wlczyc DX 9 lub 10 (KM-Software DirectX Changer 1.0): http://freesoft.ru/?id=674609

 

Oprogramowanie KM-DirectX 1,0 zmieniarką

 

Program ma na celu zmienić wersję programu DirectX z DirectX 9 do 10 w locie. Pozwoli to na uruchomienie wielu nowych gier. I po prostu korzystać z tego programu jako Deinstallyator DirectX10 dla XP.

by google tłumacz :)

 

 

@EDIT

 

heh naprawde to dziala w dx diag pokazuje DX 10 :P a w Crysis da sie wlaczyc Very High (wszystkie efekty sa)

 

szkoda tylko, ze 2 gry, ktore obsluguja DX 10 da sie narazie wlaczyc - Crysis i S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky :( - chyba, ze nie potrafie reszty wlaczyc, np. Lost Planet na DX 10 lub Assassin Creed

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za post pod postem... ale ten niby DX 10 to jest sciema jednak jakich malo :P

 

fakt, ze w Crysis mozna wlaczyc detale Very High i ogolnie gra chodzi na DX 10, lecz nie potrzeba do tego zadnego nieoficjalnego DX 10!

 

 

po zabawach z tym DX 10 wywalilem ogolnie calego DX z systemu i zainstalowalem zwyklego DX 9 (czerwcowego 08) i jakie bylo moje zdziwienie jak nadal moglem Crysis'a uruchomic w DX 10 :)

 

 

aby to uczynic, nie trzeba sciagac zadnych DX itp. wystarczy podmienic nazwe 2 plikow: CryRenderD3D9.dll z CryRenderD3D10.dll i do skrotu gry dopisac "-DX10" :) dzieki temu odblokowuja sie zacieniowane detale, ktore mozna wybrac i widac ich efekt w grze (np. przeswity slonca)

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby to uczynic, nie trzeba sciagac zadnych DX itp. wystarczy podmienic nazwe 2 plikow: CryRenderD3D9.dll z CryRenderD3D10.dll i do skrotu gry dopisac "-DX10" :) dzieki temu odblokowuja sie zacieniowane detale, ktore mozna wybrac i widac ich efekt w grze (np. przeswity slonca)

CryRenderD3D10.dll już jest nawet na XP, toteż należy go gdzieś przenieść i dopiero potem zamienić nazwę pliku CryRenderD3D9.dll na CryRenderD3D10.dll. Reszta się zgadza i to działa. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wlasnie, ze teraz wyszlo, ze ten "uber" DX na tej ruskiej stronie to normalnie fikcja - nic on nie daje...

 

z tego co czytalem o tym ruskim DX to na nim jeszcze niby pomykal S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky ale pewnie tam jest podobna zasada jak w Crysis z podmiana plikow :P i znowu czar pryska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisałem żeby instalować tego dx10 :wink: , pod podmiance nazw plików gra działa lepiej na vh niż w przypadku grzebania w plikach config. Na początkowych mapach mam średnio 30-45fps na 1024*768 AF*8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...