Skocz do zawartości
p1otrek

Laptop Z Usa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mozliwosć kupienia laptopa w stanach. chcialem sie dowiedziec o czym pamietac kupujac lapka za granica i wsrod jakich firm szukac, zeby bylo silidnie i nie drogo, a w razie czego zeby mozna bylo go w Polsce za jakis czas sprzedac:D Jezeli chodzi o konfiguracje - tez prosze o pomoc... Nie znam sie na laptopach - dlatego szukam opinii i porad osob, ktore moga cos ciekawego na ten temat powiedziec:)

 

Z gory dziekuje za kazda rade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj było wiele razy, również w pod forum co kupić (laptopowym). A jak już zakładasz nowy temat to więcej informacji podaj, sprecyzuj wymagania, co to znaczy nie drogo? Dla jednego to 1k$ dla innego 2k$ a dla jeszcze innego 600$. Czy ty go chcesz używać i potem sprzedać używanego? Kokosów na takim czymś nie zrobisz, nawet nei wiem czy wyjdziesz na 0, dziś ludzie chcą mieć jakąś jakość i pewność że coś jest brand new, a jeśli kupują używkę to chcą niskiej ceny. Chcesz pomocy w konfiguracji, ale nie piszesz do czego ma być. Ma znosić jajka/odtwarzać filmy/grać/obsługiwać tylko internet/jakieś wymagające programy.

Na forum nie ma wróżek które będa Ci czytać w myślach.

 

Napisz więcej, a najlepiej dopisz się do istniejących tematów, lub je poczytaj i wtedy pisanie może się okazać zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co aż do 1,5k??

 

Masz jakieś preferencje co do sklepu w którym kupisz? Gdzie mieszka osoba która będzie kupować laptopa, żebyś taxu płacić nie musiał?

 

Ja miałem doświadczenie z newegg.com

 

Asus F3 http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16834220165 za mniej niż 1000$

lenovo http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16834146360 za 800$

HaPek http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16834147507 poniżej 1000$

 

teraz parę propozycji z droższego przedziału do 1500$, ale uważam że jak masz tylko takie wymagania to nei potrzebujesz takiego laptopa.

 

HP'ek http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16834147449

Asus F3 wypasiony w sumie z dobrą kartą http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16834220219

 

ogólnie opłaca sie poszukać jakiegoś laptopa z firm takich jak HP,Toshiba,Asus,IBM/lenovo,Sony i szukać specjalnych ofert, mail-in rabates bo można wtedy coś dokupić na sprzedaż i się trochę zwróci, albo kupić laptopa z 1gb i dokupić pamięć. No i określić musisz dokładniej jaki dysk cię urządza, ile ramu, jaka wielkość matrycy itp. Na neweggu masz to wszsytko fajnie podzielone po lewej części, zaznaczasz opcje co chcesz i Ci wyszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma być sprzedany od razu to poszukaj w innych tematach na co jest najlepsza przebitka, albo na mac'i za 1,5k kupisz jakiegoś macbook'a, albo dell, tylko newegg nie prowadzi sprzedaży deli. Wtedy jak dobrze wybierzesz to zarobisz na laptopa dla siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lapek fajny, ale te proc wolniutki, bo to core duo a nei 2duo no i 1,4gGHz, poszukaj czegoś z 1.8 może 1.6 a i myślę że dostałbyś ok 3000

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie chce zakladac nowego tematu, a sam mam mozliwosc sciagniecia lapka z USA. Problem jest taki ze moge wybrac model tylko z circuitcity. Lapek do ok 600$ +/- 50. Na ta chwile, najbardziej odpowiada mi ta Toshiba. Co Wy o niej sadzicie? Moze widzicie w circuitcity jakas inna alternatywe. Wiadomo, im mniej pieniazkow wydam tym lepiej!

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz 600+- 50 a podajesz laptopa za 700

 

A jak możesz tylko z tego sklepu to masz do wyboru jeszcze dwa pavilliony

http://www.circuitcity.com/ssm/HP-Pavilion...roductDetail.do

http://www.circuitcity.com/ssm/HP-Pavilion...roductDetail.do

 

pierwszy ciut gorszy, ale sie miesci w limicie, as ten drugi w identycznej konfiguracji to toshiba, ale z lepsza zintegrowana grafa, no i takimi bajerami (bardzo przydatnymi bądz co bądz) jak kamerka, slot na karty pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 listopada kiedy pisalem posta laptop kosztowal 550 a nie 700 <_<

Napisalem 600 +/- 50 z nadzieja ze bedzie jakis laptop za max 600 :D Musze na spokojnie usiasc i jeszcze raz przejrzec oferte ich. Gdybyscie jednak cos znalezli to bardzo prosze o jakiegos posta-info

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 550 ot bym się nie zastanawiał, ale może taka była cena dla "open boxa" czyli samego laptopa, często bez baterii. Często tak jest a jak chcesz normalna wersję z zasilaczem, płytkami, itp to kosztuje to więcej.

 

 

EDIT:

 

Może tą toshibe widziałeś za 500

http://www.circuitcity.com/ssm/Toshiba-Sat...roductDetail.do

biedna jest ale cena niesamowita w sumie za coreduo, przy dzsiejszym kursie 1250 zeta, za nowego laptopa.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tamta promocja sie juz skonczyla. Dzis rowniez nie zastanawialbym sie i bralbym go za 550.

 

Bardzo ciekawa opcja jest ta Toshiba o ktorej wspominal Tony Soprano.

 

Pentium Dual Core T2310 - 1.46GHz

1GB 667Mhz

120GB - 5400RPM

15,4"

 

Niestety jak Kolega wspomnial lapek jest slabiutko wyposazony. Dlatego chyba poczekam z tydzien i dopiero wtedy wybiore cos. Ogolnie brakuje mi szczegolikow (wyposazenie np Firewire), a przede wszystkim jakiejkolwiek grafiki lepszej niz zintegrowane uklady Intela. Wiem, ze ciezko jest znalezc cokolwiek co "ma slabe CPU + najslabszy GF + znajduje sie w circuitcity". Niemniej poczekam chwilke, a w miedzy czasie dalej bede szukal informacji:

 

-Turion vs C2D - spotykam sie ze sprzecznymi wiadomosciami odnosnie AMD. Jedni twierdza, ze mocno sie grzeje i wiatraczek musi sie czesto wlaczac. Moja dziewczyna ma T5500 i w necie lapek MILCZY. Czegos podobnego oczekiwalbym od swojego laptopa. Druga sprawa wydajnosc - nie wierze, zeby AMD taktowane 1,9Ghz byly "slabsze" od T2310 - czesto spotykam takie lapki w podobnej cenie i nie jestem fanboyem, ktory wybiera producenta, bo go lubi.

 

-Toshiba, IBM. Wydaje mi sie, ze sa to jedyne firmy, ktore produkuja lapki 15,4", ktore warto zakupic (moge sie mylic). Padla propozycja HP - tyle, ze HPek to glownie chyba drukarkami sie zajmuje. Co on ma wspolnego z lapkami? Musze jutro przejsc sie do jakiegos marketu elektronicznego i obejrzec jakis Paviliony, jak jest wykonany, gdzie co ma umieszczone.

 

Jezeli potraficie mi pomoc w ktoryms z w/w problemow/watpliwosci to bardzo prosze o pomoc. Jestem otwarty na kazda opinie :) Wracam do googlowania o lapkach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tamta promocja sie juz skonczyla. Dzis rowniez nie zastanawialbym sie i bralbym go za 550.

 

Bardzo ciekawa opcja jest ta Toshiba o ktorej wspominal Tony Soprano.

 

Pentium Dual Core T2310 - 1.46GHz

1GB 667Mhz

120GB - 5400RPM

15,4"

 

Niestety jak Kolega wspomnial lapek jest slabiutko wyposazony. Dlatego chyba poczekam z tydzien i dopiero wtedy wybiore cos. Ogolnie brakuje mi szczegolikow (wyposazenie np Firewire), a przede wszystkim jakiejkolwiek grafiki lepszej niz zintegrowane uklady Intela. Wiem, ze ciezko jest znalezc cokolwiek co "ma slabe CPU + najslabszy GF + znajduje sie w circuitcity". Niemniej poczekam chwilke, a w miedzy czasie dalej bede szukal informacji:

 

[...]

 

-Toshiba, IBM. Wydaje mi sie, ze sa to jedyne firmy, ktore produkuja lapki 15,4", ktore warto zakupic (moge sie mylic). Padla propozycja HP - tyle, ze HPek to glownie chyba drukarkami sie zajmuje. Co on ma wspolnego z lapkami? Musze jutro przejsc sie do jakiegos marketu elektronicznego i obejrzec jakis Paviliony, jak jest wykonany, gdzie co ma umieszczone.

 

Jezeli potraficie mi pomoc w ktoryms z w/w problemow/watpliwosci to bardzo prosze o pomoc. Jestem otwarty na kazda opinie :) Wracam do googlowania o lapkach :wink:

Po pierwsze to że jest ubogo wyposażony to nei chodziło mi konkretnie o brak firewire tylko innych równie przydatnych rzeczy jak iR, BT, s-video, w sumie tylko 3usb. No ale z tego co piszesz że chcesz do 600$ kupić coś z dedykowaną grafiką to wybacz. Nie ma czegoś takiego. Ewentualnie powyżej 800 a najlepiej koło 900$. zbyt duży skok cenowy. 500$ to jest 1250 zł a ty byś za to chciał bóg wie co. Tyle to stary dell D600 jak się nie myle kosztuje używany na allegro z celeronem.

 

A co do drugiego to też się nie zgodzę. HP przejął Compaq'a i w tym momencie ścisła czołówka laptopów to IBM/lenovo, HP/compaq, Toshiba, Asus, ew. soniacz tyle że horendalnie drogi. Pavillion jest nastawiony na rozrywkę zaś Compaqi to laptopy bardziej biznesowe. Ale HP mogę z czystym sumieniem polecić zarówno mój (patrz podpis) jak i Pavilliona. To tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci Tony Soprano za cenne rady!

W nowym tygodniu pojawiła się "nowa" Toshiba - A215-S4697

 

AMD Turion 64 X2 TL-52

160GB hard drive

1GB of DDR2 memory

Ati X1200

Cena 580$

 

Jeżeli niczego nie przeoczyłem to brakuje jej jedynie portu podczerwieni. Co o niej sadzicie?

 

Jeżeli zaś chodzi mi o grafiki w laptopach. Wiem, że nie da się z tak skromnym budżetem kupić czegoś firmowego z dobrą grafiką. Osobiście szukałem czegoś z układem 7150M ALE właśnie przed chwilą wpadłem na ta stronke według której GF 7150M znajduje się w 5. kategorii wydajności. Z innych stron wynalazłem, że:

 

GF 7150

3DMark2001=3931

3DMark2003=1418

3DMark2005=727

 

Ati X1200

3Dmark2005=850

 

Mam nadzieje, że nigdzie sie nie pomyliłem. Jeżeli sprawa tak wygląda to laptop z grafiką X1200 w zupełności wystarczałby mi. Co prawda nie wiem, czy jest to mocna grafa (w stacjonarkach najpierw miałem GF MX 400, a teraz 7600GS - 5lat przeskoku), ale wydaje się być okej.

 

Zaznaczam, że bardzo rzadko będę pracował na baterii, więc zużycie pradu przez grafikę jest mniej ważne. Martwi mnie w w/w Toshibie CPU. Nie dość, że AMD to jeszcze dość niskie taktowanie (w porównaniu do innych AMD). Rozumiem, że wydajnościowo jest ok 10-15% gorszy od analogicznie taktowanego Intela? (i jeszcze ta mniejsza ilosc cache'u...).

 

Pozostaje jeszcze kwestia grzania się, a dokładniej głośności pracy lapka. Jak często musi włączać się wentyl na CPU i GPU w sprzęcie wyposażonym w AMD i Ati. Na różnych forach, testach da się wyczytać sprzeczne informacje, dlatego liczę na Wasze odczucia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, taktowanie niższe, ale nie aż takie jak w T2310 - 1.46GHz. 1,6 powinien wystarczyć w zupełności. iR jest komuś potrzebne, albo nie, mnie osobiście jest dlatego mam w laptopie. Co do grafii to X1200 w zupełności wystarczy bo jest ciut lepszy niż mój GMA 950 a ja na swoim GTA:SA puszczałem i pes'a. WIęc będzie OK, oczywiście mając zdroworozsądkowe podejście - Crysis nie pójdzie ;)

 

Co do wentyla to się nie wypowiadam, bo nie mam ani amd ani ati w lapku

 

A takagiego Compaqa? Tańszy a proc szybszy - firma OK połączona z HP

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy sa jakies problemy z zmiana oprogramowania oraz z rozniaca napiec w USA i w Europie.

Oraz jaka bedzie cena koncowa np tego laptopa (koszt wysylki, vat, cło, czas dostarczenia oraz metoda w jaki sposob mam im przelac kase itd)

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16834114404

 

czy dokonalem dobrego wyboru ?

 

oraz chcialem zobaczyc laptopa ktorego podal Kazio jednak strona nie dziala tzn nie wyswietla tego produktu

 

W nowym tygodniu pojawiła się "nowa" Toshiba - A215-S4697

 

AMD Turion 64 X2 TL-52

160GB hard drive

1GB of DDR2 memory

Ati X1200

Cena 580$

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję newegg nie wysyła do polski, a jak byś chciał to poszukaj na forum było ile kosztują podatki itp.

 

Z usa to się opłaca brać jak może Ci ktoś przywieźć inaczej za dużo z tym roboty i cena może wyjść nie wiele niższa, a nie będziesz miał gwary, bo zwykle tej US/international nie uznają. A z tego co piszesz to nie wiesz jak to działa, więc lepiej kup u nas.

 

A no i cenę chyba źle przepisałeś, bo ja widzę 699

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie panowie o tym:

http://cgi.ebay.com/New-Toshiba-Satellite-...1QQcmdZViewItem

 

koleżanka chce kupic laptopa z usa za max 500 na parę lat na studia. Nie dysponuje wielką gotówką, więc nasz wybór padł na tą oto toshibę. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy takim zakupie?

 

Ewentualnie co moglibyście nam polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...