Skocz do zawartości
welniak

Wybór Dysków Sata2 Połączonych Raid0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić 2 dyski 320GB i połączyć je w RAID0. Problem polega w wyborze dysków.Zależy mi aby były przede wszystkim ciche i dosyć szybkie.

Ktoś może ma jakieś sugestie i mógłby mi doradzić co wziąć?

Dyski te będę podłączone do Asusa P5W DH i tu mam drugie pytanie.

Na płycie tej znajdują się dwa kontrolery do obsługi RAID.

Jeden to chip INTELa, a drugi to Silicon Image, do którego z tych kontrolerów podłączyć te dyski.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie czy potrzeba Ci az 640GB. Bo jesli nie to kup 2x250GB Seagate Barracuda ST3250410AS. Dlaczego? Bo ten dysk to wersja jednotalerzowa czyli szybsza,cichsza i chlodniejsza. W Raidzie bedzie smigal jak marzenie.

A co do kontrolera to tworz macierz na intelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie czy potrzeba Ci az 640GB. Bo jesli nie to kup 2x250GB Seagate Barracuda ST3250410AS. Dlaczego? Bo ten dysk to wersja jednotalerzowa czyli szybsza,cichsza i chlodniejsza. W Raidzie bedzie smigal jak marzenie.

A co do kontrolera to tworz macierz na intelu

Głośniejsza, ponieważ zrobili dysk chudszy i to odbiło się na ilości dB :wink: Jak już to może szajsungi z jednym talerzem :) pzdr

 

EDIT

My bad :wink: No to widać, że z głośnością nie jest tak źle :)

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz 250, ale jaką? Nowy wypust, czy stary?

Kolega post wyżej pisze, że jest cichutka, a ty że głośna LOL!!!

Jeśli masz nowy wypust tzn, że masz jakąś rozklekotaną budę dlatego głowice ci szumią. Żaden dysk, żadnej firmy w takiej sytuacji nie pomoże.

Nie wierzę, że nowa 250 jest głośniejsza od starej. 2ms wyszukiwanie wolniejsze więc nie powinno prawie słychać głowic, ale to w porządnej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...