Skocz do zawartości
Turok8

Asus Z92vm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Oto konfiguracja mojego lapciaka

 

Pentium M 1,73 Ghz, fsb 533, 2mb cache (nie daje sie krecic ... zaden clockgen i setfsb nie dziala ...)

 

Chipset i915 PM

 

Pamięć 1GB 533 (2x 512)

 

Grafika Geforce 7300 GO podkrecona do zegarów 500/890 (gpu/ram)

 

Dysk Hitachi 5400 rpm 80 gb

 

 

Co możnaby w nim wymienić, aby wydajność wzrosła dostrzegalnie ?

Da sie wcisnąć core duo ?

Zależy mi na 64-bitowym procku.

 

Mój obecny wynik w 3d marku 2005: 2235 pkt

 

pozdr

 

turok8

Edytowane przez Turok8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może istnieje jakaś metoda oc tego procka którego już mam ?

 

Odrazu mówię że clockgen i setfsb nie działa ... sprawdziałem wszystkie pll. Jeden całkiem dobrze odczytał częstotliwość ale nie potrafił wrzucić proca na wyższą częstotliwość.

 

W lapie mam amibios. Może jakieś ukryte funkcje oc ?

 

Narazie zamawiam RAM. Odrazu nasuwa sie pytanie: 533 czy pociągnie 667 ?

Edytowane przez Turok8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci 667 jak procek pracuje na 533 - szukaj na kosci na 533 moze beda nawet tansze a roznicy i tak bys nie zauwazyl (jesli wogole by poszly na 667).pozdro

 

Wg.Kingstona

KVR533D2S4/1G 1GB 533MHz DDR2 Non-ECC CL4 SO DIMM - 2gb to max co tam wrzucisz.

 

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurat...;submit1=Search

Edytowane przez SulecK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko ... po co ci laptop jak chcesz podkręcać procesor? Laptop jest zasilany bakteryjnie i z zasady jest urządzeniem mobilnym w którym każdy Wat pobrany z baterii sie liczy, ludzie nie po to obniżają w laptopach zużycie procesora bo mają za mocne tylko żeby pracował dłużej na baterii. Jak chcesz sie bawić w podkręcanie procesorów to sobie kup PC. W większości laptopów np. HP które dość dobrze znam bios jest sterowany automatycznie- tzn nie możesz zmienić napięć oraz częstotliwości na procesorze, jedyne co zostaje to jest kontrola na zworkach, ale nigdy nie słyszałem żeby płyty główne w laptopach miały taką opcje. Btw jedyna opcja to ta o której już powiedzieliśmy- kupić trochę mocniejszy procesor i więcej pamięci tak z 2GB zależy na jakim systemie pracujesz a czy 533 czy 677 to sprawdź najpierw jaka masz magistrale w płycie głównej (czy obsługuje 677), chciałem jeszcze dodać że nie ma większego znaczenia między równowaga szyny procesora a pamięci.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...