Skocz do zawartości
jimmy1

Asus P5e Intel X38,

Rekomendowane odpowiedzi

Który z nowych biosów wgrać? Mam 402. Mógłby ktos napisać jak to zrobic? Nie mam napędu dyskietek. Nie wiem co się dzieje z odczytem wentylatorów przez PC Probe i AI Suite. Mam je podpięte pod CPU Fan, Cha1 i Cha 2, a oba te programy pokazują że Cha2 jest nie podpięty za to odczyty na pewno jego pokazuje jako Power Fan którego nie podpinałem. Żeby było "weselej" PC Probe ma jeszcze takie schizy że pokazując poprawne odczyty na Power Fan (czyli tego który jest podpięty jako Cha2) pokazuje na Chassis 2 10800 RPM? Ktoś wie o co chodzi?

Edytowane przez Torquemada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował wgrać ten biosik??

 

 

http://www.overclock.net/intel-motherboard...x38-thread.html

 

Na Maximusie on chodzi i z tego wynika że na P5E też powinien. Kożyści po w graniu są ponoć spore. Lepsze oc.

Podobno lepiej sie kreci. Ale tez real vdimm rozni sie od tego z biosu,chyba o 0.6 wiecej. Chyba nikt jeszcze nie wgrwyal tego u nas na p5e. Ja sie nad tym zastanawiam, nawet mam wszystko na hdd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzylem sie, zmienilem bios :D

Po pierwsze, 2x wiecej ustawien ramu w biosie. Po drugie pokazuje temp NB 102st :D OC musze sprawdzic. Nie trzeba bylo reinstalowac windy, zrobilem tak jak pisze w poscie na gorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzylem sie, zmienilem bios :D

Po pierwsze, 2x wiecej ustawien ramu w biosie. Po drugie pokazuje temp NB 102st :D OC musze sprawdzic. Nie trzeba bylo reinstalowac windy, zrobilem tak jak pisze w poscie na gorze.

Wiecie, co, chyba trochę przesadzacie z tymi Biosami....

 

Nie wiem skąd macie jakieś takie problemy......

 

Ja jadę na domyślny Bios 605, i bez problemów ładnie mi działa q6600 na 3600 bez wydumanych ustawień w biosie, 9x400 1:1 podnoszenie tylko napięcia na procku w biosie i odpowiednie ustawienie podstawowych parametrów RAM., Na co dzień jadę 8x400 1:1 bo nie chce katować proca zbyt wysoką temperaturą.... i jest gitara.

 

a co do p5e tak zjechanej sekcji zasilania dawno nie widziałem..... a co do zamontowanych czujników to jest to porażka....

 

To jest jakaś paranoja, żeby ustawienia napięcia w BIOS tak się różniły od tych raportowanych przez oprogramowanie pod windą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do p5e tak zjechanej sekcji zasilania dawno nie widziałem..... a co do zamontowanych czujników to jest to porażka....

 

To jest jakaś paranoja, żeby ustawienia napięcia w BIOS tak się różniły od tych raportowanych przez oprogramowanie pod windą.....

no wlasnie, i które są prawdziwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie wytrzymałem i zaaplikowałem bios z Rampage Formula, w sumie już teraz 0401.

Poniżej przedstawiam napięcia:

 

USTAWIONE BIOS:

 

CPU 1,4000

PLL 1,56

FSB 1,26

DRAM 2,10

NB 1,55

SB 1,5

 

ODCZYT BIOS:

 

CPU 1,384 - 1.392

PLL 1,680

FSB 1,184 - 1,200

DRAM 2,208

NB 1,584

SB 1,540

 

MIERZONE MIERNIKIEM:

 

CPU 1,414

DRAM 2,304 - 2,307

SB 1,543

(niewiem jeszcze gdzie zmierzyć resztę)

 

WRAŻENIA :

- problem z uruchomieniem kompa na ustawieniach domyślnych z Crucialami 8500 (dobrze że mam jakieś Kingmax-y 667, powodem jest za niskie napiecie startowe),

- niekiedy zwisy biosu po zapisaniu ustawien, trzeba reset,

- uzyskałem stabilność na FSB 510 wg podanych napięć na samej górze, PRIME ponad 22 h leciał bez błędów,

- niewiem jeszcze jak na obecnym biosie ale na 0219 oraz 0308 stabilność traciłem rozpoczynając FSB od 515 (testy w drodze).

 

Co do samej płyty to mam wrażenie że nie radzi sobie z szyną powyżej 510 :sad: , zmniejszałem mnożnik proca i podwyższałem FSB od 530 do 600 ale niestety cisza, blank screen... :sad:, a proc raczej może :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy to normalne że mostek północny się grzeje tak aż parzy?? Budę mam raczej dobrze wentylowaną, a i jeszcze jedno czy warto wrzucać bios od rampage??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy to normalne że mostek północny się grzeje tak aż parzy?? Budę mam raczej dobrze wentylowaną, a i jeszcze jedno czy warto wrzucać bios od rampage??

 

Pozdrawiam

1. faktycznie troche sie grzeje,

2. ja zyskałem dzieki temu kilka mhz i stabilność względem biosu 0607 P5E, więc jak kto woli.

 

pozdro w biodro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorący bo z 16.05 bios v0702

trzeba by dorzucić jak na fajkach: "użycie może ci zaszkodzić" heh.

 

ja po przypadkowym zainstalowaniu 607 (wciąż v. 'beta' wg strony asusa) zamiast 605 (stabilna) podziękuję z eksperymentowaniem.

 

coś mnie pokusiło by w złym momencie zmienić bios. poprzednie 3 zmiany bezproblemowe. więc spokojnie flash, reset PC i sruuuu. wszystko się poszło j*. RAID mi się rozjechał na 4 odrębne, jakieś zmiany ustawień nic nie dawały i nie 'wchodziły'. ogólnie "amba-fatima" na 502 było ok na 607 "nic nima" ;)

 

dobrze że awaryjny dysk ze starym systemem leży w szafie i po 30min wszystko wyprostowałem.

choć przez głupotę programistów asusa tylko przypadkowo udało mi się zrobić downgrade, zamiast wymuszanego kombinowania z dosowym updaterem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w koncu postanowiłem zabrac za podkręcenie mojego sprzęta

 

to jest to sobie tak

 

pamięci kingmax 2x1gb Kingmax KLED48F-A8KI5 ale na tej plytce na 1ghz wstają dopiero przy 2.1V timingi 5 5 5 15 tras 42

 

procek e6550 i sobie chodzi na fsb 500 z mnożnikiem 6 zatem 3Ghz i na napięciu auto vcore się nie bawiłem bo i po co skoro teraz jest przyzwoicie (chociaz korci mnie aby sobie ustawić mnożnik 7 i spróbowac fsb 533 lub 550 oraz te pamieci zeby tak sobie pobujać ..chociaż spróbować ;] )przechodzi póki wszystkie testy w everest 4.2 test pamieci memtestem 3 godzinki bez wywalenia i w everest tego stresa przez 5 godzin temperatura procesora nie przekraczała po takiej zabawie 36stopni tam bylo cos ze temperatura 1 rdzenia 43 drugiego rdzenia 45 a procesora 36 tak normalnie to sobie procek ma wg everesta 22stopnie a rdzenie odpowienie 33 i 36 grafika do tego gf8800GT@702/1728/1000 i sobie 12 600 w 3dmarku 06 taki zestaw zrobił...żadna rewelka niby ale grunt ze póki co wszystko działa stabilnie zatem raczej płytka warta polecenia a bios 702 sobie wgrałem i na nim się bawiłem w podkręcanie .

Edytowane przez mijamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w koncu postanowiłem zabrac za podkręcenie mojego sprzęta

 

to jest to sobie tak

 

pamięci kingmax 2x1gb Kingmax KLED48F-A8KI5 ale na tej plytce na 1ghz wstają dopiero przy 2.1V timingi 5 5 5 15 tras 42

 

procek e6550 i sobie chodzi na fsb 500 z mnożnikiem 6 zatem 3Ghz i na napięciu auto vcore się nie bawiłem bo i po co skoro teraz jest przyzwoicie (chociaz korci mnie aby sobie ustawić mnożnik 7 i spróbowac fsb 533 lub 550 oraz te pamieci zeby tak sobie pobujać ..chociaż spróbować ;] )przechodzi póki wszystkie testy w everest 4.2 test pamieci memtestem 3 godzinki bez wywalenia i w everest tego stresa przez 5 godzin temperatura procesora nie przekraczała po takiej zabawie 36stopni tam bylo cos ze temperatura 1 rdzenia 43 drugiego rdzenia 45 a procesora 36 tak normalnie to sobie procek ma wg everesta 22stopnie a rdzenie odpowienie 33 i 36 grafika do tego gf8800GT@702/1728/1000 i sobie 12 600 w 3dmarku 06 taki zestaw zrobił...żadna rewelka niby ale grunt ze póki co wszystko działa stabilnie zatem raczej płytka warta polecenia a bios 702 sobie wgrałem i na nim się bawiłem w podkręcanie .

zapuść mu prime95 a nie everesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co ładnie chodzi na memki 1Ghz 5 5 5 15 tras42 v2.20 nb 1.31 v sb 1.1 fsb 500 mnożnik 7 auto (płytka ma sporego vdropa na 1.45 do 1,39 wg everesta przynajmniej) więcej z tych pamięci się wycisnąć nie da temperaturka procka w idlu 22 w stresie 40

 

testy z everesta ładnie przeszło prime 95 przez 3 godzinki zatem może kiedyś jak sprawię sobie lepsze pamiątki to sobie dalej potestuję przy 4.4.4.12 sie wysypuje memtest przy 5 5 5 18 na 1066 tez sie wysypuje memtest jedynie 5 5 5 15 przy 1ghz daja radę

 

kiedys jak sobie może kupię lepsze pamieci to się pobawię bo potencjał jest płyka wstaje przy 550 x7 ale pamieci zaraz sie wysypuja .

Edytowane przez mijamo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.C2D E6550 w spoczynku ma 60*C a przy Gothicu 3 (60% obciążenia) ma 92*C

2.jaki bios proponujecie do OC

1.z czego podajesz temp? z core temp wyświetlającego Tjunction 100*C? jak podkręcony ten proc?

 

P5E+E6750@3.4+mugen@5V, idle(opera, radio z winamp, tlen), od włączenia min. 2godz: obecnie 44-46* na obu, stres orthos max. 60-61*

(zakładam że pastę CLP dobrze nałożyłem, ale kto tam wie....)

czyli jak widać coś masz niedobrze albo albo chłodzenie do d* albo proc pod mega OC jest.... i płyta tu nie ma (prawie) nic do rzeczy.

 

2.co do biosów to nie pomogę. mi 3.4 wstaje na każdym. ponad 3.4 nie chce na żadnym...... więc siedzę na najnowszych oficjalnych od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorący bo z 16.05 bios v0702 do Asusa P5E.

 

ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/...E-ASUS-0702.zip

Witam, zakupiłem ostatnio tę płyte P5E i wzmocniłem Q6600. Po nowej instalce i wgraniu nowego biosa 0702 przestał działać program AI Suite (1.03.29), co może być powodem tego? jakieś pomysły?

 

Mam przy okazji pytanie jak zmusić tą płytę aby pamięci 1066 działały z tą prędkością bo jak ustawie je jako DDR2-1066 to XP się wysypuje lub zwiesza. Co nalezy poprawic. Napiecie daje 2.2 a pamieci to Hyprrix od Kingstona 2x1GB.

 

dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke dodam ze plyta padla po trzech dniach uzywania. Badziewie straszne a serwis stwierdzil ze to normalka bo glownie z plyt glownych tylko asusy sie psuja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od niedawna jestem szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem poniższego sprzętu:

1) Mobo - jak w temacie i BIOS 702

2) CPU: Intel Core2Duo E8400

3) RAM:OCZ 2x2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL

 

myslalem , żeby trochę pobawić się w kręcenie procesora i RAMu lecz nie za bardzo mi to wychodzi z racji nikłego doświadczenia w tej materii...wiem tylko ze zwiekszajac FSB do 400MHZ zegar CPU mi smiga na 3,6ghz...i w sumie na tym się konczy. jak np. poprawic osiągi RAMu?czy ta płyta główna ma jeszcze jakies możliwości do OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie : Zwiekszyles to FSB=400MHz?? Czy dopiero masz zamiar? Jezeli bierzesz sie za to od poczatku polecam zaopatrzec sie w : Everest'a, RealTemp, jakiegos Prime95 i SuperPI. Skoro chcesz puscic proca na FSB=400 to niepotrzebnie ram 1066, pamietaj, ze najbardziej wydajnym dzielnikiem jest 1:1, wiec gdy FSB=400 to ram=400 (x2 = 800). Do tego zabawa napieciami, ciagly monit temperatur, ogolnie fajna zabawa :) Powodzenia

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie : Zwiekszyles to FSB=400MHz?? Czy dopiero masz zamiar? Jezeli bierzesz sie za to od poczatku polecam zaopatrzec sie w : Everest'a, RealTemp, jakiegos Prime95 i SuperPI. Skoro chcesz puscic proca na FSB=400 to niepotrzebnie ram 1066, pamietaj, ze najbardziej wydajnym dzielnikiem jest 1:1, wiec gdy FSB=400 to ram=400 (x2 = 800). Do tego zabawa napieciami, ciagly monit temperatur, ogolnie fajna zabawa :) Powodzenia

Niepotrzebnie 1066? hmm...co zatem zrobic aby najkorzystniej wykorzystac mozliwosci procesora i RAMu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...