Skocz do zawartości
jimmy1

Asus P5e Intel X38,

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż chodzi oto żeby ramki ci się nie marnowały tak? :) Więc jeśli ustawisz FSB 400mhz..to przy dzielniku 1:1 będą one jechać równo z procem i będą mieć 800mhz, skoro ty masz 1066mhz to można zapodać jakiś wyższy dzielnik który spowoduje że FSB proca zostanie na 400mhz a pamięci będą miały wyższe FSB...do czego dążę...a no do tego żebyś poszukał sobie dzielnika który będzie najbliższy taktowaniu 1066mhz twoich pamięci, może tam im wyjść koło 1040mhz czy tam ile...ale przynajmniej nie będziesz ich marnował :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż chodzi oto żeby ramki ci się nie marnowały tak? :) Więc jeśli ustawisz FSB 400mhz..to przy dzielniku 1:1 będą one jechać równo z procem i będą mieć 800mhz, skoro ty masz 1066mhz to można zapodać jakiś wyższy dzielnik który spowoduje że FSB proca zostanie na 400mhz a pamięci będą miały wyższe FSB...do czego dążę...a no do tego żebyś poszukał sobie dzielnika który będzie najbliższy taktowaniu 1066mhz twoich pamięci, może tam im wyjść koło 1040mhz czy tam ile...ale przynajmniej nie będziesz ich marnował :wink:

ok, z dzielnikiem zrozumialem, chodzi o to ze moja pł.gł. nie ma opcji zmiany dzielnika...albo kurza ślepota mnie dotknęła już za młodu - bo nie widzę tego...na moim dawnym Abit NF7 wszystko było dostępne, tutaj cos nie moge znależć...:[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat667

ok, z dzielnikiem zrozumialem, chodzi o to ze moja pł.gł. nie ma opcji zmiany dzielnika...albo kurza ślepota mnie dotknęła już za młodu - bo nie widzę tego...na moim dawnym Abit NF7 wszystko było dostępne, tutaj cos nie moge znależć...:[

A może lepiej zaprzyjaźnić się z wujkiem google.pl i poszukać stosownych informacji na temat podkręcania, dzielników FSB, napięć i podstawowych pojęć?, a nie zadawać pytania z serii "lame edition"? pomyśl... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego procka to już troche jest :wink: więc nie powiedziałbym czy to już nie duuże OC ;] ale jeśli pytasz o mobo to ona napewno hamować cię nie będzie.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj kupiłem ta płytkę. Jakim programem najlepiej flashowac bios?

 

PS.Świetna płytka. Duzo lepsze możliwości OC niż np w Gigabajcie na P35.

 

Pozdro. Tomek

A jaki masz sprzęt poza płytą, bo chciałbym wiedzieć jak się skalują napięcia z procem i ramem. NA moim Gigusiu miałem nieliche problemy żeby dojść do łądu ile dać V żeby było wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele, mam do Was wielką prośbę: czy ktoś z Was mógłby zmierzyć na płycie P5E (lub na Maximus Formula, bo mają taki sam laminat) odległość pomiędzy krawędzią metalowej zapinki socketu a najbliższym mu slotem pamięci RAM? Od tego zależy przyszły config mojego komputera :rolleyes: Poniższy obrazek pokazuje, o którą odległość mi dokładnie chodzi:

 

post-140677-1217523339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was spotkał się z taka sytuacją jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej?? Chodzi mi o temperatury poszczególnych rdzeni. Pod obciążeniem i różnica sięga ok 6 stopni w idle jest ok 5 stopni??

post-151180-1217754536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co za różnica jaki program? Dystans do Tjmax w kazdym programie jest ten sam. Nudne się to robi, wartości temperatur nie mają żadnego znaczenia, ile proców pada po wielu latach normalnego użytkowania, a ile szybciutko wynikiem mocnego przekręcenia i zakatowania wysokimi napięciami? Odpowiedź chyba każdy zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele, mam do Was wielką prośbę: czy ktoś z Was mógłby zmierzyć na płycie P5E (lub na Maximus Formula, bo mają taki sam laminat) odległość pomiędzy krawędzią metalowej zapinki socketu a najbliższym mu slotem pamięci RAM? Od tego zależy przyszły config mojego komputera :rolleyes: Poniższy obrazek pokazuje, o którą odległość mi dokładnie chodzi:

 

post-140677-1217523339_thumb.jpg

Moj komp jest teraz w serwisie, ale wiem, ze majac Scythe Ninje 2 , mam zasloniete 2 pierwsze sloty na ram, wiec jezeli bede chcial dokupic ram bede musial zmienic chlodzenie.

 

No ale to jest cos kolo 4-5cm , nie wiecej .

Edytowane przez Jupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na P5E założyłem Karakorum, ale musiałem przygiąć parę żeberek z radiatorów chłodzących mofsety. Najlepiej przy zakładaniu chłodzenia mieć wyjętą płytę z obudowy.

Które listki przyginałeś?? Możesz zapodać jakieś zdjęcie?? Będzie mi dużo łatwiej następnym razem. Bo musiałęm zagiąć i te na NB i te na Mosfetach na górze płyty. a mimo to i tak nie wszedł. I teraz pytanie czy ktoś ma to chłodzenie: Thermalright ULTRA-120A i czy weszło mu na tą płytę?? Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagiąłem również trochę na NB, ale najwięcej problemów sprawiło mi dopięcie zapinki, więc te na mofsetach musiałem najbardziej po rozginać od siebie, tak aby zapinka weszła i dało się zatrzasnąć. Przeginałem śrubokrętem u samej podstawy żeberka. Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam trudny dostęp do obudowy.

post-22065-1218374766_thumb.jpg post-22065-1218375017_thumb.jpg

Edytowane przez zeus11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagiąłem również trochę na NB, ale najwięcej problemów sprawiło mi dopięcie zapinki, więc te na mofsetach musiałem najbardziej po rozginać od siebie, tak aby zapinka weszła i dało się zatrzasnąć. Przeginałem śrubokrętem u samej podstawy żeberka. Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam trudny dostęp do obudowy.

post-22065-1218374766_thumb.jpg post-22065-1218375017_thumb.jpg

Dziekuję bede wiedział jak mam działać u siebie. A nie miałeś problemu ze zmieszczeniem zapinki przy samym koszyku?? Mi nie chciała wejść.Była odrobinę za szeroka i nie chciał wejść między radiator i na mosfetach i na NB a koszykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra z chłodzeniem już sobie poradziłem teraz pytanie do posiadaczy P5E czy oprogramowanie asus mierzy w miare dokładnie napięcia? Chodzi mi o napięcie Vcore i Vdimm. I czy płyta posiada wsaprcie dla technologii EPP??

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...