Skocz do zawartości
jimmy1

Asus P5e Intel X38,

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek.macos

Które listki przyginałeś?? Możesz zapodać jakieś zdjęcie?? Będzie mi dużo łatwiej następnym razem. Bo musiałęm zagiąć i te na NB i te na Mosfetach na górze płyty. a mimo to i tak nie wszedł. I teraz pytanie czy ktoś ma to chłodzenie: Thermalright ULTRA-120A i czy weszło mu na tą płytę??

U mnie Thermalright Ultra-120 eXtreme na P5E weszło na styk (NZXT Hush). Montuj poza obudową to będzie OK. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj ostatni Asus. Lepsze juz są chyba Asrocki. Normalnie przy ustawionym napieciu 1.18 płyta podawała 1.17v, teraz nagle po dwoch(?) miesiacach spadlo do 1.14 i zaczely sie zwiechy. Obnizylem OC i jest w miare stabilnie, ciekawe jak długo.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym mierzyles to napiecie?

Wczesniej:

Ustawione 1.181v - wskazanie z biosu: 1.17 (Stabilne jak diabli)

 

Obecnie:

Ustawione 1.181v - wskazanie z biosu: 1.14 (Wywala sie po kilku sek. w Orthosie)

 

W innych programach jest ta sama zaleznosc.

 

Nie wspomne ze Vdrop obecnie zrobił sie na 0.05 jak nie lepiej :lol2:

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek.macos

Jak to właściwie jest z tym opcjonalnym wiatraczkiem na NorthBridge P5E? Niby tylko przy WC i Pasiwie, a widziałem założony firmowo w serwisie przy boxowym chłodzeniu Intela i nic się nie działo.

Może warto dołożyć? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej...ja przynajmniej tak zrobiłem i nic się nie dzieje a w kompie mam wc. Tylko z przodu wieją 3 fandery ustawione na minimum więc jakieś tam powietrze owiewa minimalnie heatpipe'y...

Napięcie na mostkach podniesione i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam wgrany bios od Rampage Formula 0403. Napięcia stabilne jak skała i nawet działa kalibracja napięc. Ale moje pytanie dotyczy biosu. Czy wgranie wersji 0407 albo nawet 0410 daje jakąś poprawę w prowadzeniu pamięci?? Chodzi mi o biosy od RF.

 

Co mnie jeszcze zdziwiło to to. że jak wcześniej łapał mi błedy procek w Orthosie na 3.7 GHz na strapie 333 tak teraz na 400 nawet się nie zająknie. Ktoś z was tak miał??

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow Overlockerow.

Mam pytanko albo dwa do osob znajacych sie lepiej odemnie.

Przy probie ustawiena FSB na 430 MHz i wyzej system mi sie laduje i zaraz go "zamraza", tak samo sie dzieje jak puszcze pamieci powyzej 1000MHz.

Czy jest mozliwe, ze uszkodzilem NB zbyt duzym napieciem?

Na codzien komp mi hulal na 9x333 i reszta ustawien na auto.

Poczytalem i zauwazylem, ze bios z RF podbija napiecia.

Czy to moze byc powodem?

Dzieki i Pokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow Overlockerow.

Mam pytanko albo dwa do osob znajacych sie lepiej odemnie.

Przy probie ustawiena FSB na 430 MHz i wyzej system mi sie laduje i zaraz go "zamraza", tak samo sie dzieje jak puszcze pamieci powyzej 1000MHz.

Czy jest mozliwe, ze uszkodzilem NB zbyt duzym napieciem?

Na codzien komp mi hulal na 9x333 i reszta ustawien na auto.

Poczytalem i zauwazylem, ze bios z RF podbija napiecia.

Czy to moze byc powodem?

Dzieki i Pokoj.

 

podaj jakie masz napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jakie masz napiecia

 

Witam!

VCPU-w biosie 1.5V CPU-z wskazuje 1.488V

VNB-w biosie 1.45

VRAM- w biosie 1.8 Hardware Monitor i Everest wskazuja 1.88V

reszta na auto.

Przy takich napieciach komp chodzil stabilnie przez ok 9 godzin obciazony Stress Prime(9x400), ale jak tylko podbije FSB powyzej 425 MHz system mi sie wlacza ale zaraz go mrozi.Nie pomaga podbijanie napiec, chyba ze cos przeoczylem.

Dzieki.

Edytowane przez mimaspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

VCPU-w biosie 1.5V CPU-z wskazuje 1.488V

VNB-w biosie 1.45

VRAM- w biosie 1.8 Hardware Monitor i Everest wskazuja 1.88V

reszta na auto.

Przy takich napieciach komp chodzil stabilnie przez ok 9 godzin obciazony Stress Prime(9x400), ale jak tylko podbije FSB powyzej 425 MHz system mi sie wlacza ale zaraz go mrozi.Nie pomaga podbijanie napiec, chyba ze cos przeoczylem.

Dzieki.

 

well, generalnie nic nie powinno sie stać, umnie na NB mam 1,57 V z szyną wychodze do 510.

Ustaw na sztywno FSB na poziomie 1,26 V, PLL - 1,56 V oraz CPU & NB GTL - x67, Loadline Calibration na Enabled

 

podaj jakie masz memki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well, generalnie nic nie powinno sie stać, umnie na NB mam 1,57 V z szyną wychodze do 510.

Ustaw na sztywno FSB na poziomie 1,26 V, PLL - 1,56 V oraz CPU & NB GTL - x67, Loadline Calibration na Enabled

 

podaj jakie masz memki.....

 

Niestety dalej nic.Podbilem napiecia do:

CPU PLL 1.64, NB 1.45, FSB 1.4 LLC En., CPU i NB GTL -x63 i x67 idalej to samo.Winda sie laduje ale zaraz ja mrozi i trzeba restartowac.Moje memki to OCZ ReaperX 8500.

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie próbuje wgrać bios z Rampage, zrobiłem dysk startowy z Pendrive'a, wgrałem bios i Afudos i wyskakuje Unable to open ROM file, jaka może być przyczyna?, próbowałem bios 403 z różnych źródeł i dalej to samo.

afudos /iRF0403.rom /pbnc /n

 

RF403.rom - plik z biosem

Zajrzyj do wątku o maximusie. :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak robię i bez rezultatu, że też nie da się to w prostszy sposób zrobić chociażby Afuwin ;)

 

eeee... niemożliwe. Jakiś prosty błąd. mnóstwo osób flash-owało i udało się.

 

 

Sprawdź dokładnie polecenie. Musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz szybkie pytanie. Sprawdzał ktoś bios od RF 0410?? Podobno poprawia obsługę pamięci i ich stabilność. Tylko jak to się bedzie miało do modowanej P5E??

 

Widzę nikt się nie pokusił o przetestowanie biosu od RF 0410. Więc na ochotnika zrobie to dziś sam i naopisze jak rezultaty.

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...