Skocz do zawartości
jimmy1

Asus P5e Intel X38,

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne :-P

Ale to dopiero kolo wtorku, srody. Komputronik ma tydzien na zrobienie sprzetu.

Swoja droga gosciu mnie zaskoczyl (pozytywnie), mowiac, ze w tej firmie, skladaja zestaw, a pozniej wysylaja go na doglebne testy

i ... dopiero do klienta :D Myslalem, ze skladaja, wlaczaja tylko czy dziala i do przodu :)

 

P.S. Gratuluje dzieciaka :D

 

 

To mam nadzieję że jak tylko skompletujesz wszystko, to jakimiś wyczerpującymi testami zarzucisz. Bardzo jestem ciekaw tych pamięci, oraz ich wydajności na podobnych ustawieniach co u mnie.

Pozdro. Szczęśliwy Tata.

Edytowane przez rafael82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wrazenia na szybko :D

 

Oto fotka:

 

http://free.of.pl/x/xor/pc1.jpg

 

Mam go dopiero od 20:00. Niewiele moglem zrobić.

Ale jest jeden minus radiatora, kreci sie po tym procku, te dwie sruby slabo go trzymaja,

natomiast ....

 

po wgraniu systemu, softu, itp, wiec nie mial sie na czym rozgrzac procesor, caly czas jest 24C :D

 

Kolejny raport, jutro :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od dwoch dni mam ta plyte w konfiguracji jak nizej. Jesli chodzi o temperatury to przy wiatrakach ustawionych na ok 1100 obrotow programiki (speedfan, everest) pokazuja 41C w idle przy 3d temperatura skacze do 46st. Badajac radiatory paluchem stwierdzam ze sa lekko cieple wiec sadze ze wskazania moga byc okej chociaz ludzie na forum asusa pisza ze w nowych biosach odczyty sa nizsze. Niekrecony procek dobija 44 w grach. Generalnie w porownaniu do mojego starego kompa jest relatywnie troszke cieplej aczkolwiek relatywnie bardziej cicho i napewno szybciej

 

Pozdrawiam

Edytowane przez CyC_Benito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem tą płytkę :D + Noctua NH-U12P.

Pierwsze wrażenia to takie że musiałem troche powyginać listki radiatora na płycie żeby mocowanie chłodzenia się zmieściło :(

 

Trochę się gubię w biosie, ale to z czasem rozkminie :D

 

A tu jest kilka zdjęć: ASUS P5E + Noctua NH-U12P - na kilku powinno być widać jak powyginałem radiator :(

 

Jak się zacznę bawić w OC to napiszę wyniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za nie odpowiadalem, ale brak czasu i ....

troche w[ciach!]ienia na ta plyte, a mowa o karcie muzycznej FX Supreme II.

 

Moze ktos z kolegow poradzi mi jak to zrobic, lub gdzie tkwi blad ...

 

Probuje odpalic mikrofon na karcie muzycznej.

Na poczatku okazalo sie, ze po zainstalowaniu SoundMaxa nie mam w ustawieniach dzwieku w ogole takich

wyjsc jak CDrom, LinIn, Microphone, itd.

Okazalo sie, ze to byla kwestia zmiany ustawienia w biose na High Definition i przeinstalowania SoundMaxa.

 

Wyjscia pojawily sie ale problem jest nadal z mikrofonem. Po podlaczeniu w przednim panelu,

w ogole nie slysze swojego glosu w glosnikach, chocbym nie wiem jak podkrecil na maksa potencjometr,

natomiast kiedy rozmawiam na Skypie, odbiorca slyszy mnie, pod warunkiem, ze dre sie do tego mikrkfonu, a mirkofon

mam w ustach ...... :damage_wall:

 

Jakies propozycje? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za nie odpowiadalem, ale brak czasu i ....

troche w[ciach!]ienia na ta plyte, a mowa o karcie muzycznej FX Supreme II.

 

Moze ktos z kolegow poradzi mi jak to zrobic, lub gdzie tkwi blad ...

 

Probuje odpalic mikrofon na karcie muzycznej.

Na poczatku okazalo sie, ze po zainstalowaniu SoundMaxa nie mam w ustawieniach dzwieku w ogole takich

wyjsc jak CDrom, LinIn, Microphone, itd.

Okazalo sie, ze to byla kwestia zmiany ustawienia w biose na High Definition i przeinstalowania SoundMaxa.

 

Wyjscia pojawily sie ale problem jest nadal z mikrofonem. Po podlaczeniu w przednim panelu,

w ogole nie slysze swojego glosu w glosnikach, chocbym nie wiem jak podkrecil na maksa potencjometr,

natomiast kiedy rozmawiam na Skypie, odbiorca slyszy mnie, pod warunkiem, ze dre sie do tego mikrkfonu, a mirkofon

mam w ustach ...... :damage_wall:

 

Jakies propozycje? :cry:

Niestety nie pomogę bo mój kochany synek połamał mi słuchawki z mikrofonem :(

Dopóki nie kupię takowych to nie sprawdzę jak działa wejście mikrofonowe - jak tylko sprawdzę to dam znać :D

 

Pozdro

 

PS. Ta płyta nie wstaje mi jak obsadzę 4 sloty pamięci (4x1 GB OCZ Paltinium 800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już o takim wypadku ..jednak to wina pamięci(OCZ <_< )a nie płyty.

 

W takim razie mówisz że jak kupię np: 4x1GB Patriotów LLK to będzie git?

 

Bo nie wiem czy kupić 2x2GB PDP LLK czy może 4x1GB PDP LLK - dziś jadę wymienić pamięci i mam nadzieję że da się wymienić na PDP bo jak nie to zostaje mi tylko OCZ 2x2GB.

 

Jak macie jakieś uwagi to proszę tak do 8:30 jeszcze pisać - później wychodzę i będę coś kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem, a mianowice mam płyte gł.. ASUS P5PL2/C 1945 - PCE, DDR2, C2D z 1 GB Pamiecei DDRW (2X 512) są umieszczone w zółtych slotach, pozostałe dwa czarne sloty ...są puste... wczoraj zakupiłem 1 Gb..pamieci w jednej kości chce włożyć do czarnego slotu zaden z nich nie dziala wogole komp nie startuje panowie co robic? w zadnym z czarnych slotach nie myka.... dopiero jak zmienie do zoltej to jest wszystko ok????

 

moze cos w biosie ???

 

narazie mam wlozone 1 gb + 512 mb....pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem beta bios 0601 procek wcześniej nie chciał iść więcej niż 3.45 teraz poleciał na 3.70(1.55V z biosu)FSB kończy się na 463 <_< .Jakby były teraz stabilniejsze napięcia mniejszy vdrop ,pamięci odrobinę gorzej się kręcą.

Minus tego biosu to to że kompletnie przekłamuje temperatury procka 8-10 st. w stresie i oc 25st. <_< napięcie procka w idle i load zawsze 1.30,1.31 w idle powinno byc około 1.18V-1.16V

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem beta bios 0601 procek wcześniej nie chciał iść więcej niż 3.45 teraz poleciał na 3.70(1.55V z biosu)FSB kończy się na 463 <_< .Jakby były teraz stabilniejsze napięcia mniejszy vdrop ,pamięci odrobinę gorzej się kręcą.

Minus tego biosu to to że kompletnie przekłamuje temperatury procka 8-10 st. w stresie i oc 25st. <_< napięcie procka w idle i load zawsze 1.30,1.31 w idle powinno byc około 1.18V-1.16V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...