Skocz do zawartości
Nicolass

Zatkanie Dziury W Głośniku Komputerowym - Czym I Jak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów modderów, mam do was pytanko, bo specjalizujecie się we wszelakich modach bud i innych rzeczy. Mam problem z głośnikiem komputerowym, który pozyczyłem od kolegi. Otoż moja lampa biurkowa zahaczyła o róg owego głośnika i wytopiła sporych rozmiarów dziurę. Niedługo będę głośniczki oddawać, to muszę coś z tym zrobić i mam dwa pytania:

 

1. Czym to można zatkać prowizorycznie żeby po prostu dziury nie było.

2. Czym nadać tej kolumience (względnie) pierwotny kształt i kolor.

 

Nigdy się nie bawiłem w mody, ale po głowie chodzi mi szpachla + troche matowego lakieru w spreyu, ale nie wiem od czego zacząć i jak to zrobić żeby nie bylo jeszcze gorzej. Chyba nie będę nic sam robić i poczekam, aż mi coś doradzicie bo z moim doświadczeniem to prędzej zniszcżę ten głośniczek. Pozdrawiam ;)

post-124915-1193590975_thumb.jpg

post-124915-1193591029_thumb.jpg

post-124915-1193591057_thumb.jpg

post-124915-1193591082_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to odkształcone wyciął, następnie przełożył bym drut zgięty w 90 stopni i go przykleił (do rogu).

 

Potem nałożył bym (nie wiem jak to się nazywa) takie włókienko, które się nawilża klejem o ono twardnieje.

 

Potem pomalować, ew. doszlifować i gotowe :)

Edytowane przez RONIN3579

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to odkształcone wyciął, następnie przełożył bym drut zgięty w 90 stopni i go przykleił (do rogu).

Zwykły drut? Taki cienki metalowy, czym go przykleić, kropelką?

Potem nałożył bym (nie wiem jak to się nazywa) takie włókienko, które się nawilża klejem o ono twardnieje.

Nie bardzo wiem o co ci chodzi, jakie włókienko :)

Potem pomalować, ew. doszlifować i gotowe :)

Czym malować? Ma ktoś jakieś jeszcze propozycje? Może bardziej proste, żeby na razie tylko tę dziurę zatkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły drut? Taki cienki metalowy, czym go przykleić, kropelką?

Możesz glutamianem (klej na gorąco). Zwykły drut o średnicy 1-2 mm(jak Ci wygodniej) :-P

Nie bardzo wiem o co ci chodzi, jakie włókienko :)

Bodajże włókno szklane i na to żywica.

Czym malować?

Zwykła farba w spray`u :D

 

 

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak ze zeszlifował bym pilnikiem plastik w miejscach gdzie wystaje, a tam gdzie brakuje nałożył bym kleju epoksydowego - np poxipol.

Później wyrównac papierem ściernym żeby było jak fabryczne i biały mat w sprayu.

W sumie wyniesie to jakieś 15-20 zł.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zastanawiam, chyba to potraktuje papierem sciernym bo pilnika nie mam ani szlifierki a nie bede specjalnie kupowac, potem wypelnie dziure klejem i tak jak piszecie szpachlą nadam temu pierwotny kształt. Jak będą jakieś postępy to dam foty. Dzięki za rady!

 

Edit: Postępy w pracy, stopiony plastic potraktowany papierem ściernych, teraz wszystko co odstawało jest usunięte i wyszlifowane na pupe niemowlaka :D na dniach kupie szpachle i dzura zostanie zalepiona :P jeszcze sie okaze ze praktycznie śladu nie będzie i sie kolega nie pokapuje :D

post-124915-1194288627_thumb.jpg post-124915-1194288682_thumb.jpg

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówcami, nie widzę najmniejszego sensu naprawiać taki badziew, nie dość ze stare jak świat :D (widać to np po żółci z brudu :P ) to na dodatek jakiś tandetny model wart zapewne 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...