Skocz do zawartości
Gość CBZ

Bity, Bity, Bity...

Rekomendowane odpowiedzi

Beat, bit - podkład muzyczny najczęściej spotykany wśród utworów rapowych. Podstawowe tempo to około 95 bpm. Podstawową częścią beatu jest perkusja. W Polsce często zapisuje się wyraz beat fonetycznie, tj. bit.

 

Poza perkusją ważnymi elementami beatu jest również linia basu i linia melodyczna (zazwyczaj samplowana poprzez sampling). W dzisiejszych czasach wyróżnia się wiele stylów producentów np. Newschool (The Neptunes), Crunk (Lil Jon) jak i funkowe podkłady w tym mniej popularny dzis G-Funk (Dr. Dre, Warren G, Daz Dillinger).

 

Do najpopularniejszych producentów bitów zalicza się Timbaland'a, Dr. Dre, Kanye West'a The Neptunes, The Beatnuts, Dj Premier'a, RZA, Pete Rock, DJ Quik a w Polsce: DJ 600V, Emade, Praktik, Noon, White House (Magiera & L.A.), Waco, O$ka, IGS, DJ Haem, Kixnare, Kociołek, Ajron , Szogun , Matheo, O.S.T.R., Tabb, Dj Deszczu strugi, Dj Decks

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBZ: Ty tworzysz? Czy tak tylko z ciekawości założyłeś temat? Posłuchał bym chętnie jeśli coś zrobiłeś. Może dorównujesz Matheo ;)

 

Ja osobiście nie bawię się w to bo nie mam na czym. Miałem swego czasu ochotę kupić sobie klawiaturę midi i coś wypocić, ale jakoś tak poszło w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zajmuje sie liryczna strona mocy ;) Dzieki za zainteresowanie tematem :)

Matheo to spoko gosc, polecil mi zakup mikrofonu Behringer B-5 i przedwzmacniacza Behringer Shark DSP-110.

[Nie znam go osobiscie, za to moj najlepszy ziom pracuje w 4fun.tv, gdzie WJ ma studio ;)]

Znudzilo mi sie nawijanie do komercyjnych bitow, po prostu nie mam juz weny pisac w kolko do uzywanych podkladow.

Poszukuje kogos, kto podzieli sie swoimi bitami, zeby byc moze nawiazac nawet jakas mala wspolprace, lub tez projekt.

Nie ukrywam, ze do tej pory korzystalem raczej z mizernego sprzetu i efekty na nim uzyskiwane nie byly zadowalajace.

Teraz czekam tylko na muzyke, a reszta sama sie potoczy ;)

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...