Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u was tez karta wydaje jakieś dziwne dźwięki - tak jak by delikatne wycie.Poprzednio na GTX tego nie było - denerwuje mnie to bo wyraźnie to słychać.

I jeszcze jedno gdzie znaleść ten plik do zmiany wpisu w Riva Tuner, żeby dodać obsługę tej karty?

U mnie Asus cichutki. Pliczek jest w głównym katalogu instalacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez karta wydaje jakieś dziwne dźwięki - tak jak by delikatne wycie.Poprzednio na GTX tego nie było - denerwuje mnie to bo wyraźnie to słychać.

I jeszcze jedno gdzie znaleść ten plik do zmiany wpisu w Riva Tuner, żeby dodać obsługę tej karty?

Nie plik do zmiany wpisu, tylko wpis do zmiany w pliku ;)

RivaTuner.zip

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc - Riva już działa.

Nie kręciłem jeszcze ostro karty, ale do GTX dużo jej brakuje.

Pobawię się w OC i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale trzeba czekać do premiery serii 9xxx.

W Crysisie karta gorzej się sprawuje bez AA niż GTX z AAx16 - no ale o tym wiedziałem, także wielkiego rozczarowania nie ma.

Wynik w smarku 06' - (Proc 3150 MHz, Memy 1050 CL5 i grafa 700/2000) - 12893 marki - lepiej niż GTX, ale ni jak to się ma w przełożeniu na gry niestety.

Temperatury jak na BOX niezłe 49 Idle i 63 stress.

Jedyny plus tego to ,że niewiele straciłem sprzedając GTX'a i tanio w miarę kupiłem tą kartę - choć i tak przepłaciłem, bo można ją u mnie kupić za 225 funtów (1150 pln) z wysyłką - ja dałem 239 funtów (1218 pln), no i szkoda, ze dołączyli CofH a nie Opposing Fronts.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Oj cos mi sie wydaje,ze ta karta potrzebuje plyty z pci-e 2.0,dostatem dzisiaj karte na szybko zwodowalem,narazie idzie 840/1050 i wynik w 06 to 13k proc e6700@3GHz(na sprawdzenie) i ewidentnie cos jest nie teges,powinno byc 14k na loozie

 

w grach nie ma roznicy pomiedzy pci 1.1 a 2.0 ale w smarkach widac ze brakuje pci 2.0-takiemoje pierwsze odczucia

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cos mi sie wydaje,ze ta karta potrzebuje plyty z pci-e 2.0,dostatem dzisiaj karte na szybko zwodowalem,narazie idzie 840/1050 i wynik w 06 to 13k proc e6700@3GHz(na sprawdzenie) i ewidentnie cos jest nie teges,powinno byc 14k na loozie

 

w grach nie ma roznicy pomiedzy pci 1.1 a 2.0 ale w smarkach widac ze brakuje pci 2.0-takiemoje pierwsze odczucia

Coś mało u mnie na sreryjnych taktakch jest ~13,5 :D widać że quad daje kopa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

otoz to,teraz przetaktowalem na e67@3.83(wiecej mobo dziadowskie nie wyciagnie) i mam 15k w 06,co jest nadal biednym wynikiem

 

to quad daje to wiem takie same takty prockow a na quadzie wynik wyzszy o ok 1k w 06

 

podaj mi ile masz pkt w okienku po zakonczonym tescie

u mnie 7124/6683/3428

 

chyba po prostu poprosze Marcina,zeby ustawil takie same takty grafa/cpu i puscil smarki u siebie,bo on ma wlasnie X38 :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz to,teraz przetaktowalem na e67@3.83(wiecej mobo dziadowskie nie wyciagnie) i mam 15k w 06,co jest nadal biednym wynikiem

 

to quad daje to wiem takie same takty prockow a na quadzie wynik wyzszy o ok 1k w 06

 

podaj mi ile masz pkt w okienku po zakonczonym tescie

u mnie 7124/6683/3428

 

chyba po prostu poprosze Marcina,zeby ustawil takie same takty grafa/cpu i puscil smarki u siebie,bo on ma wlasnie X38 :)

 

Grafa standart - wynik w 06 13126

Następująco : 5552 / 5468 / 4144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to quad daje to wiem takie same takty prockow a na quadzie wynik wyzszy o ok 1k w 06

Otóż to, zgadzam się z tym w 100%.

Swoją drogą ciekawe jak to się przekłada na gry, bo słyszałem, że przesiadka z jednego rdzenia na dwa daje dużego kopa w grach, natomiast zmiana z dwurdzeniowca na quada nie daje już praktycznie wcale wzrostu wydajności (FPS-ów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam małe porównanie GTS vs GTX - na razie tylko smarki.

 

3DM06' - GTS 12503 ; GTX 11836 - GTX 620/2000 12083

3DM 05' - GTS 19207 ; GTX 18328

 

Testy robione na takich samych ustawieniach proca i pamięci - czyli Proc 3.15 GHz i memy 1050 MHz.Ustawienia grafy defaultowe.

Niestety smarki mają się nijak w odniesieniu do gier i GTX radzi sobie zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm u mnie male porownanie

 

GTX 710/1100 vs GTS 850/1030

06 14995 vs 15350

05 23128 vs 23335

 

ustawienia identyczne e67@3.83Ghz pamieci cos tam kolo 1100 cl4

 

spodziewalem sie wiekszego kopa ze strony GTS'a,jakos te wyniki marnie wygladaja,powinno byc ok 1k wiecej w 05 i w 06 z 500pkt spokojnie

Znaj-nie nie bedzie roznicy,sprawdzilem w crysisie i wychodzi tyle samo fps w tym tescie q66 vs e67,wiec poki gra nie korzysta z wiecej niz 2jajek nie bedzie radosci z quada ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz to,teraz przetaktowalem na e67@3.83(wiecej mobo dziadowskie nie wyciagnie) i mam 15k w 06,co jest nadal biednym wynikiem

 

to quad daje to wiem takie same takty prockow a na quadzie wynik wyzszy o ok 1k w 06

 

podaj mi ile masz pkt w okienku po zakonczonym tescie

u mnie 7124/6683/3428

 

chyba po prostu poprosze Marcina,zeby ustawil takie same takty grafa/cpu i puscil smarki u siebie,bo on ma wlasnie X38 :)

X38 w porownaniu do x975i daje kopa w 06, szczegolnie przy mocniejszych kartach ;]

 

Moja rada: wrzuc mniejsze takty na grafie (core/shadery/mem). Moze masz przekrecone zegary i karta zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

X38 w porownaniu do x975i daje kopa w 06, szczegolnie przy mocniejszych kartach ;]

 

Moja rada: wrzuc mniejsze takty na grafie (core/shadery/mem). Moze masz przekrecone zegary i karta zwalnia.

 

hmm no wlasnie nie,mniejsze takty jeszcze slabsze wyniki,ale cos eweidentnie jest nie tak, no nic walne na defulcie i musze porownac do kogos,bo coraz bardziej zaczyna mnie to zastanawiac.Patrze na wyniki Marcina i ogolnie na bardzo podobnych ustawieniach duzo wyzsze wyniki.

 

btw:to zwykla Evga a wykrywa mi rdzen 670mhz,nie powinno byc 650?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

u mnie juz stanelo na dobre 855/1040 i ani rusz wiecej,pencil mod na memki dal dodatkowe 60Mhz,czyli ostatecznie mam 855/1100 stabilne w kazdym smarku,jak widac karta Marcina w szczegolnosci pamieci poszly wyzej niz na mojej a wyniki smarkow nie sa tragiczne,ale moglo by byc lepiej.Shadery nie asynchronicznie ida jeszcze 30Mhz-powyzej zgon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm ewidentnie,zeby tak nie bylo,ze pozniej padaka bedzie :E,skoro bez podnoszenia napiecia ktos robi 880 na rdzeniu a drugiemu wywala juz przy 780-to spora roznica

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłego Asua bez problemu idzie 750/1800/2000 dalej wysypują się pamięci, na rdzeniu skończył się suwak, shaderów dalej nie kręcę.

Temperatura nie wiem bo puściłem wiatrak na 69% więcej nie da się wytrzymać. Crysis na tym profilu z VHigh DX10 (win XP 1024*) jest średnio 21 po oc 22 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71proste - nie wierze, ze AtiTool nie sypie bledami przy 880 MHz - u mnie sporadycznie przy 780 wywala errory, mimo,ze w smarkach jest ok.

Jednak jesli nie jest to w peni stabilne uwazam, ze nie ma sensu podawac wyniku 780 MHz jako stable bo jest to nie prawda , i co z tego ze smarki ida bez problemu - i tak nie usatwisz takich taktow na codzien.Ja po prostu dalej nie krece bo wirtualne megaherce mnie nie kreca.Pewnie,ze ty i Marcin krecicie , zeby zobaczyc ile max pojdzie, zeby zaliczylo smarki i nie mam nic przeciwko.

Ot moja filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...