Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niby mialyby piszczec tranzystory? :blink: To cos innego. A co do poboru mocy, te 450W to ze sciany? Wez jeszcze pod uwage sprawnosc zasilacza.

tak , mogą mosfety piszczeć..są wsbudzane indukcyjnie czy coś takiego..a normalnie to po prostu słyszę własnie jego a nie cos obok ..

 

już drugi raz muszę tłumaczyć, że komp z Quadem i mocną grafą na pokładzie przy kreceniu powyżej 4Ghz bierze ponad 400W w stresie !

przy karcie 8600GT lekko podkreconej ..

Dołączona grafika

 

dla 8800GTS to juz 460W na wejsciu

Dołączona grafika

mierzone miernikiem elektronicznym i drugim w panelu.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jest to ani cewka ani rurki..tylko mosfet -identyczny jak zasilania proca (foto ponizej) ale pojedyńczy i przy modułach DDR2 czrny kwadracik o nazwie 1R8M..

http://twojepc.pl/html/asus_p35/p5k_mosfet.jpg

Heh mosfety nie piszczą.. :lol2: nie spieraj się o to bo nie masz racji.

Piszczą cewki bo wpadają w rezonans i tyle.. można je sprobować wyciszyć specjalnym sylikonem tak jak wcześniej pisałeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranzystory też wydają dżwięki(bardzo ciche) , wszystkie głośniejsze dżwięki z mobo lub grafiki wydają cewki w rytm przepływającego prądu.

 

@URSUS powiedzmi jak ciepłowody mogą piszczeć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranzystory też wydają dżwięki(bardzo ciche) , wszystkie głośniejsze dżwięki z mobo lub grafiki wydają cewki w rytm przepływającego prądu.

 

@URSUS powiedzmi jak ciepłowody mogą piszczeć :lol2:

Może jestem przewrażliwiony, albo słuch nie tego..pisałem, że to b.cichy pisk i b.wysoki ton-na granicy słyszalności..jak nietoperzy

pisk. I jest to ten układ 1R8M -specjalnie słuchawki przykładałem... pewnie jak bym nie wyczytał że innym coś piszczy i się nie wsłuchiwał to

do tej pory nic bym nie słyszał :-)

A graf też żadko popiskuje przy uruchamianiu pewnych gier..pewnie za bardzo wyciszyłem komp. i teraz inne dźwieki z niego słyszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jak Wam się kręcą Gigabyty? Bo mój sie kręci baaaardzo słabo. Czytałem o wynikach grubo ponad 800Mhz na GPU, a mój ledwie 750 stabilnie wyciąga :mur: Co ciekawe karta standardowo ma 700Mhz. Do kręcenia używam nTune, bo Riva mi coś nie bardzo działa.

Jakieś sugestie jak wykrzesać ciut więcej z tej karty, bo liczyłem na 800Mhz...????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jak Wam się kręcą Gigabyty? Bo mój sie kręci baaaardzo słabo. Czytałem o wynikach grubo ponad 800Mhz na GPU, a mój ledwie 750 stabilnie wyciąga :mur: Co ciekawe karta standardowo ma 700Mhz. Do kręcenia używam nTune, bo Riva mi coś nie bardzo działa.

Jakieś sugestie jak wykrzesać ciut więcej z tej karty, bo liczyłem na 800Mhz...????

Jak tak chcesz kręcić to pamiętaj o zwiększeniu obrotów wentylatora na karcie graficznej - bo co prawda GPU może ci się za bardzo nie nagrzewac ale pamięci są podgrzewane i dostają ostro po gnatach. U mnie była to główna przyczyna tego, ze karta nie chciała iść powyżej 730 MHz.

 

Po zwiększeniu obrotów wiatraka na 95% (tylko w celach wyczynowych) wyczesałem 801 na GPU i 2100 na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci nie kręce, mam standardowe 2000 i uważam, że to mi styknie. A karta łapie zwiechy powyżej 750Mhz nawet z wentylatorem na 99%. Dlatego pytam innych posiadaczy Gigabyte jak im się kręci, bo jestem lekko rozczarowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jak Wam się kręcą Gigabyty? Bo mój sie kręci baaaardzo słabo. Czytałem o wynikach grubo ponad 800Mhz na GPU, a mój ledwie 750 stabilnie wyciąga :mur: Co ciekawe karta standardowo ma 700Mhz. Do kręcenia używam nTune, bo Riva mi coś nie bardzo działa.

Jakieś sugestie jak wykrzesać ciut więcej z tej karty, bo liczyłem na 800Mhz...????

też ten sam Gigabyte..wentylatory na 90% w RT GPU na 800, wiecej nie dawałem..jutro zmieniam chłodzenie i Vmod, szkoda jak by sie karta uwaliła :-)

3DMark06=16.773pkt to tak na start

 

Dołączona grafika

 

a w RT aby widziała 8800GTS 512MB trzeba ustawić :

trzeba wkleić w rivatuner.cfg pod [GPU_10DE]

 

G92 = 610h-61Fh,600h

 

 

inne nowe benchmarki pod:

http://forums.tweaktown.com/showthread.php?t=25819

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podać jakieś linki do stron, gdzie są opisy jak zrobić Vmoda na ram i gpu? Mam w tej chwlii Inno3D i robi 770/2000Mhz. Troszkę mało...

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...t=8800gts+512mb

 

I aby RivaTuner działał z 8800GTS 512MB należy:

edit C:\Program Files\RivaTuner v2.06\RivaTuner.cfg

and change the line:

G92 = 610h-61Fh

to

G92 = 600h,610h-61Fh

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od malutkiej chwili mam BFG 8800gts 512mb. Mam najnowsze sterowniki ze strony nvidi 169.21 xp32bit. Jak można te karty podkręcić ? ;//// Rivatuner jest kompletnie zielona.

 

Poza tym mam inny problem. Karta w spoczynku jest cichutka ale... przy zmianie rozdzielczości strasznie piszczy. Przy rysowaniu grafiki delikatnie syczy... niepokoi mnie to. Robić reklamacje?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wczesniej wspomnialem, moja inno3d tez piszczy, ale poki co zauwazylem to tylko przy Crysisie, za to syczy delikatnie w wiekszosci aplikacji 3d, w spoczynku jest cichutka

 

edit: w World in Conflict tez popiskuje

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmod 8800GTS 512MB, na razie vGPU=1,22V i vMem=2,10V

Dołączona grafika

 

lata juz na 820/1990/1050 oczywiście na wodzie.,,Atitool wreszcie nie sypie artami a temp.idle 38`C load 45`c

 

UPDATE:

dzisiaj chciałem @ kartę ..i słabo..albo mi się trafił słaby Gigabyte 8800GTS albo coś nie tak robię? Vmod taki pierwszy raz robię, więc może coś istotnego a znanego przeoczyłem?

vGPU:1,4v idle 1,45v load , vMem:2.03V ... i max.to Core:856 Shaders:2079 Memory:1104 .. temp. max 47`C load ..

jak dam Core>856 to arty w Atitool i nawet smarki nie idą :

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam, wstępne 3D by BTL Team :D W sumie ,to chcielismy troszku poprawić Spi 16M&32M,ale nie poszło............to po run-nie w 3D :D

Asus Blitz formula no mod NB 1.85V stock

E6700 1.8V LN2 -100CB Cu&Al pot by Maniakalny thx

DDR2 Tracer 8500 2.85V ....dużo :D

8800GTS 800\1800\2000 no mod CC :D FW-169.21

 

3D01

82707

 

3D06

Dołączona grafika

 

AM03

Dołączona grafika

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

01 i Am3 robia wrazenie gratki,ale w 06 mogloby byc lepiej bez fajerwerkow,albo skolujcie sobie 4jaja pod ten bench ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmod 8800GTS 512MB, na razie vGPU=1,22V i vMem=2,10V

Dołączona grafika

 

lata juz na 820/1990/1050 oczywiście na wodzie.,,Atitool wreszcie nie sypie artami a temp.idle 38`C load 45`c

 

UPDATE:

dzisiaj chciałem @ kartę ..i słabo..albo mi się trafił słaby Gigabyte 8800GTS albo coś nie tak robię? Vmod taki pierwszy raz robię, więc może coś istotnego a znanego przeoczyłem?

vGPU:1,4v idle 1,45v load , vMem:2.03V ... i max.to Core:856 Shaders:2079 Memory:1104 .. temp. max 47`C load ..dalej arty w Atitool i nawet smarki nie idą :mur:

ja na memkach mialem 2.13V i tylko 1130 mem Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na memkach mialem 2.13V i tylko 1130 mem

a jaki masz max Core: i przy jakim VGPU ?? i czym ustawiasz? U mnie jak ustawię przez RT core: 857 to padaka a jak przez Atitool Core: 856 to wszystko gra..coś dziwnego.

Moze te najnowsze stery 169,28 coś nie tak? spr. na 169.21

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do markow 882 gpu na V z karty bez modu

czyli mam kiepski egzemplarz.. no nic ..dobrze, że wreszcie pekło 17000 w 3DMark06 :-)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

czyli mam kiepski egzemplarz.. no nic ..dobrze, że wreszcie pekło 17000 w 3DMark06 :-)

 

Dołączona grafika

nie nie masz kiepskiego egzemplarza moj rowniez hula 855 i to jest bardzo dobry wynik dla gpu(popatrz w hwbocie jakie maja takty) a to,ze Marcin ma 882 gpu to swiadzczy tylko o tym,ze trafil super sztuke,ktora tyle robi bez modow.

Szkoda,ze screenie nie widac ile pktow masz za sm 2.0 i sm 3.0 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,ze screenie nie widac ile pktow masz za sm 2.0 i sm 3.0 :(

here you are..

Main Test Results

3DMark Score 17484 3DMarks

 

SM 2.0 Score 7381 Marks

 

SM 3.0 Score 6855 Marks

 

CPU Score 6363 Marks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...