Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten smart doctor nie dziala tylko z asusami??

Karas juz kiedys szukalem tego badziewia,ale nigdzie nie moglem znalesc,odsyalalem grafe na gware i polowe tego bialego ustrojstwa wywalilem,wiec pozniej musialem podzielic to na mniejsze kawalki :) i dac z powrotem na pamieci,ale wszystko spoko,nikt nic nie mowil,karte wymienili bez problemu :)

 

Czy ktos z posiadaczy tej karty ma X38,pytam,bo u mnie tylko 169.28 i wzwyz dzialaja,a reszta nie ma szans na zainstalowanie,bo instalator twierdzi,ze nie moze znalesc sterownikow,ktore by banglaly z tym sprzetem-hmm...szkoda,bo 169.04 byly kozackie :(

Nie dzialaja, bo pierwszymi sterami ktore obslugiwaly naszego GTSa to 169.21 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm no nie zgodze sie do konca z Toba,bo nie roznia sie tylo naklejka i chlodzeniem,przeciez sa firmy ktore oszczedzaja na komponentach to ,ze pcb jest takie samo jeszcze nic nie znaczy,karty roznia sie jakoscia i nie powiesz mi ze to to samo :rolleyes:

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie zgodze sie do konca z Toba,bo nie roznia sie tylo naklejka i chlodzeniem,przeciez sa firmy ktore oszczedzaja na komponentach to ,ze pcb jest takie samo jeszcze nic nie znaczy,karty roznia sie jakoscia i nie powiesz mi ze to to samo :rolleyes:

Możesz podać przykłady takich kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71proste przecierz wszystkie GTS to referencyjne karty nVidii. Różnią się tylko taktami i naklejką na chłodzeniu.

no i jeszcze [ciach!]łami dodawanymi aby zachęcić do kupna np. gry :-P

 

hmm no nie zgodze sie do konca z Toba,bo nie roznia sie tylo naklejka i chlodzeniem,przeciez sa firmy ktore oszczedzaja na komponentach to ,ze pcb jest takie samo jeszcze nic nie znaczy,karty roznia sie jakoscia i nie powiesz mi ze to to samo :rolleyes:

Nie zrozumiałeś chyba sensu powyższej odpowiedzi. Wszystkie high endowe grafiki (można przyjąc że kosztujące ~1000+) są produkowane przez fabryki desygnowane przez NVIDIA, a następnie rozsyłane do "producentów", ci zmieiniają biosy, naklejają własne naklejki na radiatory (ewentualnie zmieniają chłodzenie na inne), pakują we własne pudełka, dodają kabeli i inny marketingowy stuff i sprzedają jako własne. Z tej też przyczyny nie może być mowy o zastoswniu gorszych komponentów, chyba żeby powielać niesprawdzoną teorią, iż są producenci (rynki zbytu), otrzymujący karty które wypadły lepiej w testach po produkcji, gdyż mają lepsze kontrakty/układy i ci co otrzymują gorsze. Osobiście uważam ją za podbną do tych z ArchiwumX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71proste masz racje różne firmy stosują różne komponenty np. różne kości pamięci. Ale kluczowe elementy jak rdzeń karty pozostają te same. 8800 GTS rev.2 nie różnią się miedzy sobą praktycznie niczym, nie tak jak karty z rodziny 7600 gdzie każda konstrukcja miała tylko wspólny rdzeń a pcb, sekcja zasilania, czy pamięci były różne nawet u jednego producenta jak palit czy galaxy. Więc myśle że nawet jeżeli karty są gorszej jakości to różnią się tylko pamięciami i kondensatorami czego Smart Doctor raczej nie rozróżni. Jeżeli posiadają różne napięcia dla poszczególnych komponentów to też nie jest chyba żaden problem. Bo napięci można zmienić i program bedzie wykrywał ciągle tą samą karte.

Poza tym pamiętam jak konkurencyjny servis testował 8800GT. Wtedy nie wykrywała go Riva i karty podkręcali softem dołączonym do karty od MSI i wszystko działało jak nalezy.

Edytowane przez drt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Chociazby dla pamieci warto wczesniej przeprowadzic wywiad przed kupnem,od sibie dodam,ze mam nie wiem juz ,ktora z kolei highendowa karte Evga i za kazdym razem pamieci kreca sie beznadziejnie(w porownaniu do np:gigabyte czy xfx-ogolnie mowie) nawet po modzie olowkowym a rdzen z kolei lata bardzo przyzwoicie,skoro wszystkie karty sa takie same,to czemu w niektorych piszcza cewki itd..i to sie tyczy konkretnych firm-dobra nie zaczynajmy rozmowy oki,ja po prostu nie zgadzam sie z tym i tyle-jedynie co moge przyznacz,ze 50% to Asus :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zwierałem ją na 8800 GT i nie widziałem żeby coś się działo, więc też mnie ciekawi do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie pamięci na swoich GTSach? Ja mam Quimoda, czy to znaczy że lepiej ich nie puszczać powyżej 1000MHz? Na GT były z nimi problemy. Jak się sprawa ma na GTS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliss 8800 GTS 512MB TV DD

 

http://www.allegro.pl/item318150414_gainwa...b_nowa_gra.html

 

Jak panowie myślicie, opłaca się? Czy któryś z szanownych posiadaczy gts'ów ma ten model? w tej cenie to prawie jak 8800gt ,a moze to jakas padaka z piszczacymi cewkami, słabym coolingiem i mizernym OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy GTS jest praktycznie taki sam, nie chce zniechecac ale ja martwilbym sie o sprzedawce... ma niby 2 sztuki w niskiej cenie, nie dal prawdziwych fotek, malo komentarzy, wiek (po nicku mozna wnioskowac, ale niekoniecznie...) 13 lat, do tego smieszna nazwa miejscowosci:PPP

 

jesli sprzedawca jest ok to mozna brac =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem 8800gts MSI OC. Co ciekawe karta na fabrycznych ustaiwniach nie przechodzi 3dmarka06 i wywala błędy w grach. Do stabilnej pracy na fabrycznych taktowaniach musiałem zwiększyć obroty chłodzenia. Coś MSI w kulki leci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem 8800gts MSI OC. Co ciekawe karta na fabrycznych ustaiwniach nie przechodzi 3dmarka06 i wywala błędy w grach. Do stabilnej pracy na fabrycznych taktowaniach musiałem zwiększyć obroty chłodzenia. Coś MSI w kulki leci....

A w jaki sposob sie wywala?? Czerwone lub zielone artefakty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz kolejny potwierdzający przypadek,że MSI schodzi/zeszło na psy. Wcześniej już ja i kilku innych narzekali na 8800gt od MSI. Tak samo grafa nie przechodzi kilku testów na domyślnym taktowaniu,a o oc można zapomnieć, a jeśli już to wydajność wcale się nie zwiększa pomimo wyższych taktów. Żal.pl

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina producentow tylko pamieci Qimondy. Wczoraj czytalem ile to userow posiadajacych 8800GT ma problemy z wywalaniem sie gier polaczonymi z czerwonymi lub zielonymi artefaktami. Niestety mam to samo czasami. Dzis testowalem Assassins Creed i przy pamieciach na 2000 mialem zwieche i czerwone artefakty po 5min grania. Obnizylem pamieci na 1900 i gralem 45 min i nic.

 

Tutaj sa inni co maja problemy i nawet sa ladne zdjatka jak to wyglada...

 

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=55156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...