Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

A w jaki sposob sie wywala?? Czerwone lub zielone artefakty??

nie, poprostu na ekranie nagle pojawia sie komunikat o błedzie i zamknieciu programu. Po zwiekszeniu obrotow wentyla jest ok ale trudno z dalszym OC.... W Colinie DIRT po dluzszej chwili grania następuje chwilowa zwiecha, pojawia się czarny ekran i po chwili gra rusza dalej (auto zazwyczaj znajduje juz sie poza trasa :/).

 

Komunikat w podglądzie zdarzeń:

"Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność."

 

 

Co może być przyczyna, czy karta jest uszkodzona?

Edytowane przez VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina producentow tylko pamieci Qimondy. Wczoraj czytalem ile to userow posiadajacych 8800GT ma problemy z wywalaniem sie gier polaczonymi z czerwonymi lub zielonymi artefaktami. Niestety mam to samo czasami. Dzis testowalem Assassins Creed i przy pamieciach na 2000 mialem zwieche i czerwone artefakty po 5min grania. Obnizylem pamieci na 1900 i gralem 45 min i nic.

 

Tutaj sa inni co maja problemy i nawet sa ladne zdjatka jak to wyglada...

 

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=55156

no nie wiem, stałe ustawienia to :

Dołączona grafika

 

3DMark06 to 16881pkt.

Dołączona grafika

 

update: oczywiście po vmodach i na wodzie.. :-)

 

i to na Qimonda HYB18H512321BF-10 Z gIGABYTE 8800GTS 512MB

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko na czesci kart sie dzieje.(bardzo malej) Nie wiem moze Qimonda wypuscila na rynek partie pamieci, ktora nie powinna przejsc kontroli jakosci, poniewaz nie pracuje stabilnie z czestotliwosciami >1900MHz. Jakby wszyscy mieli z nimi problemy to by raczej niezly szum byl w necie jak to bylo za czasow padajacych 7900GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak,przeszło ? :lol2:

 

Założę się, że nie poszło. Znajomy zamówił 10 szt. i odpowiedź przyszła - "sorry manitu ale niestety to tylko pomyłka i nie możemy zrealizować zamówienia"

 

Ja właśnie wczoraj zakupiłem swoją grafikę - GTS Gigabyta, podkręca się na - 810/2000/2000 (pamięci nie podkręcałem jeszcze). Marki przechodzi z tym taktowaniem ale testowanie przy oc powyżej 790Hz na rdzeniu powoduje występowanie pixeli W Atitool - przy jakich częstotliwościach wysypują wam się w Atitoolu piksele??

Wszystko było by super gdyby nie to że kart popiskuje - Atitool, ładowanie 3dmarka. W grze CoD4 w max rozdzialce full detale nic takiego nie występuje. I tu pytanie wymieniać ją czy dać sobie spokój? Bo bodajże do 10 dni można zwrócić towar i wymienić bez zadawania zbędnych pytań itp. na inny(oświećcie mnie jeśli się mylę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie Gigabyte GTS popiskują w Atitool, w takt krecenia sześcianu... i chyba tylko wtedy

 

podkręca się na - 810/2000/2000 (pamięci nie podkręcałem jeszcze). Marki przechodzi z tym taktowaniem ale testowanie przy oc powyżej 790Hz na rdzeniu powoduje występowanie pixeli W Atitool - przy jakich częstotliwościach wysypują wam się w Atitoolu piksele??

i tak ładnie Ci się podkręcił, zwykle mniej..aby wiecej Vmody a i wc wtedy wskazane.

Wtedy (Vgpu=1,35v Vmem=2.05v) przechodzi Atitool na ustawieniach GPU/MEM/Shaders 841/2220/2048, a 3DMark06 przechodzi na 881/2280/2139

 

http://www.hwbot.org/user.do;jsessionid=BE...68?userId=13966

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie Gigabyte GTS popiskują w Atitool, w takt krecenia sześcianu... i chyba tylko wtedy

i tak ładnie Ci się podkręcił, zwykle mniej..aby wiecej Vmody a i wc wtedy wskazane.

Przechodzi Atitool GPU/MEM/Shaders 841/2220/2048, a #DMark06 przechodzi na 881/2280/2139

 

http://www.hwbot.org/user.do;jsessionid=BE...68?userId=13966

Zgadza się "w rytm obracania się sześcianu" ;]

A co z pikselami w Atiotoolu? Bo ja je mam już w okolicach 790 na rdzeniu. Tylko że one występują tylko w nim podczas gry 25 vs 25 ponad godzinkę nic nie widziałem a zamęt na planszy był straszliwy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile wyciagacie na GTS-ie w marku 2003? U mnie wyszło 39000. Chce wiedziec czy cos nie tak z kompem czy z systemem bo w 2005 mam tylko 15600. Proc e2140@3Ghz, Vista. Zmieniałem stery i wyniki podobne. Co moze byc przyczyna tak niskich wynikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że nie poszło. Znajomy zamówił 10 szt. i odpowiedź przyszła - "sorry manitu ale niestety to tylko pomyłka i nie możemy zrealizować zamówienia"

No to byś się zdziwił, bo ja właśnie przed chwilą dostałem mojego Gigabyte 8800GTS 512 za 727zł :P Agito ma w regulaminie, że obowiązuje cena widoczna podczas składania zamówienia.

 

A co do popiskiwania, to gdzieś wyczytałem, że dzieje się tak jedynie w momentach z fps > 1000. Czyli ATI Tool, ładowawanie się 3D Marka, menu Crysisa etc. I ponoć pomaga włączanie synchronizacji pionowej (Co jest logiczne, bo wtedy ograniczamy fps).

Edytowane przez MMMas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak,przeszło ? :lol2:

 

Dziś przyszła kurierem. "Razem do zapłaty: 747.00 zł" Więc się udało :D

 

W idle temp. 56 st, normalne? Co do testów i oc dopiero jutro - no o 3dmarka06 się pokusze.

 

EDIT:

 

MMMas witaj w klubie :)

 

btw

Gf od inno3d tanieje z dania na dzień.

http://www.agito.pl/product/327357?bid=40

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również dotarło coś wczoraj w tej cenie ;)

No proszę. To kumpel musiał się troszkę spóźnić. A ilość kart w tej cenie była mocno ograniczona.

 

No panowie jak te wasze karty w cenie "Agito" się spisują w oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina producentow tylko pamieci Qimondy. Wczoraj czytalem ile to userow posiadajacych 8800GT ma problemy z wywalaniem sie gier polaczonymi z czerwonymi lub zielonymi artefaktami. Niestety mam to samo czasami. Dzis testowalem Assassins Creed i przy pamieciach na 2000 mialem zwieche i czerwone artefakty po 5min grania. Obnizylem pamieci na 1900 i gralem 45 min i nic.

 

Tutaj sa inni co maja problemy i nawet sa ladne zdjatka jak to wyglada...

 

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=55156

Mam podobny problem z Gigabyte pamięci fabrycznie 2000 i wywala mi czasami gry z artami. Istotnym jest, że czasami. Zwiększyłem obroty wentylatora na 45 ale nic nie pomogło i po paru dniach zobaczyłem zwis z artami.

I teraz moje pytanie: czy warto to reklamować a jeżeli tak to jak mogę to udowodnić skoro problem jest powtarzalny ale występuje raz na kilka dni. Gdybym miał to za każdym razem po włączeniu gry to bym się nie zastanawiał a tak boję się że odeślą mi kartę z tekstem że jest z nią wszystko ok.

Co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem m/b, ram, cpu i grafe.

 

Grafa już przyszła więc nie mogłem sie oprzeć pokusie by ją wystartować jeszcze na starym sprzęcie (wiem, wiem Wielki Piątek :E ). Namęczyłem się żeby ją włożyć ale się udało (bardzo ciężko było ją włożyć, to wina mojej obudowy czy wszystkie karty dwuslotowe tak ciężko się wkłada?). Odpalałem i monitor się nie zapala, i słyszę jeden długi i dwa albo trzy krótkie (już dokładnie nie pamiętam). Dostałem prawie załamania nerwowego.. Ledwo co kupiłem. :mur:

 

Się zastanawiam czy karta jest uszkodzona czy może ja coś źle zrobiłem. Wtyczke 6 pin włożyłem, może jednak mimo starań źle umiejscowiłem kartę. hmmm Będę musiał próbować ale czekam na Wasze sugestie.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - z tyłu na zasilaczu (Tagan 430W) mam przełącznik, na jedną linię (28A) i dwie linie (2x20A) i zastanawiam się czy jakbym przełączył na dwie linie to by coś dało (nigdy z tym nie kombinowałem), a nie chce ryzykować uszkodzeniem czegokolwiek.

 

Proszę o pomoc. Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet:

P5K-E WIFI/AP

E8200@ 3.6GHZ

4GB ramu

520w od korsarza :)

i niekrecony innovision (takty w standardzie ma:

gpu 650

memory 972

shadery 1625)

1. W cod4 (1280x1024, aa 4x, all na maxa) mam srednio ponizej 20 fps, czy to normalne bez krecenia? W necie w testach nierzadko przeciez bylo ponad 40.

2. Jakie temperatury sa "normalne" dla tej karty bez zmiany chlodzenia? Mozna ja trzymac na okolo 65*C bez obaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki do ludzi wrzucających 8800GTS 512 na płyty ausa p5k deluxe lub E. Jak wygląda kwestia dostępności użycia portu serial ata który znajduje się za kartą - da się to jakoś zrealizować czy port(y) mamy z głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy karta EVGA 512-P3-N841-A3 GeForce 8800GTS to typowo referencyjna konstrukcja? Bo chcę taką kupić i do tego full covera.

Chyba wszystkie 8800GTS 512MB to referencyjne konstrukcje. Co do jednej. Referencyjne i zielone :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów którzy już posiadają 8800GTS. Którego wybrać?? Z tego co czytałem wszystkie to karty referencyjne czyli różnią się tylko wyposażeniem. Którego wybrać Gigabyte, Gainward czy może InnoVision??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim GTS-em. Otóż czy to na podkręconych ustawieniach, czy na stockowych podczas grania następuje zwis na około ~30 sek po czym gra się odwiesza i jedzie dalej... po kilku minutach znowu tak samo itd... Po wyjściu do pulpitu z traya wyskakuje dymek tyle razy ile nastąpił zwis z komunikatem Sterownik graficzny przestał działać lecz odzyskał sprawność Dodam że ustawienia zegarów podczas zwisów nie ulegają zmianie. Co się dzieje :?:

 

Sterowniki 169.25

Vista 32-bit

 

POMOCY bo już nie moge :(

Edytowane przez Kozakov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze Ci sie przegrzewa? ja tez to ostatnio mam i wlasnie mysle nad zmiana chlodzenia... ;/

 

ps. czy ktos wie czym mozna zastapic albo gdzie kupic tą taką "gaze" ktora byla na sekcji zasilania i pamieciach karty? jakis czas temu zdjalem ja i poprostu nalozylem gruba warstwe AS5 ale to raczej slabe rozwiazanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No to dołączyłem do grona posiadaczy i po wstępnych testach mogę powiedzieć, że kolejna padlina (po wersji 320MB). To chyba raczej potwierdza opinie o lepszych możliwościach pierwszych serii :? Pierwsze wrażenie to w sumie ciepła, a raczej obroty seryjne wentyla to pomyłka, 300rpm to chyba troszkę mało :blink: I temperatura w spoczynku to 73* :huh: Po skorygowaniu błędu producenta i podniesieniu obrotów do 36% (dalej już coś słychać) temperatura spada do ludzkich <60* :) Ogólnie chłodzenie gorsze (głośniejsze i mniej wydajne) niż montowane na g80. Po testach o/c to w miarę stabilnie 730/1786/972 (memki standard, bo o/c nie przynosi wymiernych korzyści) i co dziwne kres o/c to okrutne krzaki, a nie zwiechy :? Jak widać padaka jakich mało :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...