Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobne pytanko odnośnie kręcenia GTS-a i Crysisa.

Gierka działa sobie spokojnie bez najmniejszego artefaktu, aż tu nagle bach, zacina się na całego ot 1 klatka na kilka sekund. Chwilkę później wisi już cały system i nie pozostaje nic innego inż reset. Wszystko to na 700/1000.

Pomyślałbym, iż to nie problem karty ale przy defaultowym taktowaniu nie zauważyłem tego problemu. Chłodzenie domyślnie na auto.

Czy możliwe w związku z tym, iż nie wyrabia rdzeń karty i w rezultacie otrzymujemy taki efekt?

RivaTuner pokazuje w czasie gry równiutkie 83 stopnie i ani grama więcej. MArk06 biega sobie bezproblemowo i na 750/1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odejmij kilka MHz, ja uzywam marka03 i tez zazwyczaj przejdzie wszyskie testy GT, a w grze sie wysypie. testowanie stabilnosci w 3dmarku moze byc dobrym sposobem, ale po wybraniu wszystkich testow + zapetlic kilka razy. tak udalo mi sie zawiesic karte kilka razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie GTS dotarł, kupiłem na allegro nówkę na gwarancji za 689zł, to chyba nienajgorsza cena. Karta Winfasta, nie piszczy jak niektórym :P, pamięci jak patrzyłem Samsunga, wstępnie na 2100 idą (więcej Qimonde ma chyba, nie?), czekam do poniedziałku bo muszę pójść i coś kupić na mosfety, i wodowanie robię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań może ktoś odpowie:

1 Czy ATITool w 100% obciąża nasze 8800GTS

2 Jakim programem monitorować temperatury karty graficznej? (oprócz Everesta)

3 Czy założenie samych radiatorów (bez nawiewu) na sekcje zasilania w zupełności wystarcza czy jednak powinien tam dmuchać wiatrak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów którzy już posiadają 8800GTS. Którego wybrać?? Z tego co czytałem wszystkie to karty referencyjne czyli różnią się tylko wyposażeniem. Którego wybrać Gigabyte, Gainward czy może InnoVision??

Ja kupiłem za 649zł w AGITO Inno3D, referencyjna tak jak wszyskie i jest ok. Dołączona pełna wersja gry Ghost R AWF 2

 

Jak będę miał chwilę to się pobawię w oc.

 

a takie małe zestawienie zapodam:

 

8800GTS640MB 648/1999 3DMark06 - 13200

8800GTS512MB 648/1940 3DMark06 - 14300

 

W oblivionie za to mam 15FPS więcej :) Wreszcie mogę sobie pograć w 1280x1024xMax +2GB tekture pack + modyfikacie INI na jakość

hehe gra wygląda zupełnie inaczej niż ta ze skepu :) na + oczywiście.... grafika nadal powala :)

 

W oblivionie na tej grafie 8800GTS nie da sie pograc w 1600x1050 na max detalach????Bo tak sie przymierzam do tej grafy i myslalem ze w 1600 x1050 oprocz Crysisia to wiekszosc gier powinna smigac w hig detalach??????

hehe

 

Nie zrozum mni źle, zawsze można trochę zjechać z detalami, albo nie modyfikować ini aby poprawić jakość i wtedy da się grać...

 

ale jak pomodyfikujesz to wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No to zgadnij co się stanie jak Cię zaatakuje np 3 nieprzyjaciół naraz walcząca wręcz...... z 25 leci na pysk. Oczywiście mowimy tutaj o tego typu lokacjach....... w innych fps jest jak najbardziej ok. Mozna grac i w takiej rozdziałce a na czas walki wyłaczyć trawę i po kłopocie, ale to psuje klimat..... W lasach spokojnie zobaczysz i 21FPS bez walki ..... i to wszystko bez AA tylko ANIZO x16

 

Jest jeszcze jeden aspekt.... gierka bez żenady zjada 600 Mb na tekstury..... a nowa gienia ma tylko 512 ..... ehhh przydało by się 768 tak jak w starych gtx.....

 

Co do AA to 8800 całkiem nieźle sobie z nim radzi i jego włączenie ne powoduje spadku znacznego fps...

 

Przy czym dla mnie płynność to min 30fps.....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 649zł w AGITO Inno3D, referencyjna tak jak wszyskie i jest ok. Dołączona pełna wersja gry Ghost R AWF 2

 

Jak będę miał chwilę to się pobawię w oc.

 

a takie małe zestawienie zapodam:

 

8800GTS640MB 648/1999 3DMark06 - 13200

8800GTS512MB 648/1940 3DMark06 - 14300

 

W oblivionie za to mam 15FPS więcej :) Wreszcie mogę sobie pograć w 1280x1024xMax +2GB tekture pack + modyfikacie INI na jakość

hehe gra wygląda zupełnie inaczej niż ta ze skepu :) na + oczywiście.... grafika nadal powala :)

 

 

 

W oblivionie na tej grafie 8800GTS nie da sie pograc w 1600x1050 na max detalach????Bo tak sie przymierzam do tej grafy i myslalem ze w 1600 x1050 oprocz Crysisia to wiekszosc gier powinna smigac w hig detalach??????

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------

cpu-2180 box @2.7

gpu-galaxy8600GT 256@750/800

mobo-msi p-35 neo2-fr

ram-2x1gb 800Cl5

hdd-samsung 320 gb 16mb sataII

psu-350w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj składałem nowy komputer i mam problem. Karta graficzna Zotac 8800GTS 512MB na początku na stockowym chłodzeniu wywalała komputer po 5sek. Okazało się że standardowe chłodzenie nie dociskało o.0 założyłem full covera i karta teraz wali pasami po całym monitorze. Z inna karta komputer działał spokojnie :/

Odsyłać to dziadostwo na serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji że to temat o GeForcach, mam taki problem że na GeForce 8800GT Leadtek Winfast w 3DMarku06 mam strasznie słabe wyniki na AMD X2 3800 Windsor (stock. 2GHz), 2GB RAM A-DATA DDR2 800 i MOBO ASUS M2N32 WS mam 5650pkt. Jak podkręcam do 2,8GHz to wynik się zwększa do 7300pkt. W grach jest to samo. Widzę że tę kartę ewidentnie coś hamuje i to bardzo mocno. Piszcie jak cos wiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tę kartę ewidentnie coś hamuje i to bardzo mocno.

X2 3800 Windsor (stock. 2GHz), 2GB RAM A-DATA DDR2 800 i MOBO ASUS M2N32 WS mam 5650pkt. Jak podkręcam do 2,8GHz to wynik się zwększa do 7300pkt.

Sam dałeś sobie odpowiedź. Proc za słaby. A poza tym to w 3Dm06 do punktacji wliczany jest proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wiem że za słaby. Tylko dlaczego w teście z przed kilku dni był wynik 8200 przy procku podkręconym na 2,3 i wszystko to samo. Wyniki miałem wtedy troche lepsze. A może jakieś opcje w BIOSie??

 

Dobra już zrobiłem :damage_wall:

To była wina BIOSU płyty głównej. Jak ktoś będzie miał problem z wydajnością karty to zróbcie upgrade BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sie opłaca brać tą GTS: EVGA ?

miałem zamiar do tego dokupić e2160 +OC czy może lepiej dołozyć do e7200?

Reszta gratów płyta Giguś p31 +2x2Gb A-data EE +Corsair 450W, Monitor 21" z rozdziałką 1680x1050.

Będzie to odpowiedni zestaw? głównie używam Zwcada (czyli skośnookiego Autocada) +trochę gier, filmy, obróbka wideo z kamery cyfrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie jak te ceny kart spadają! o połowę przez 5mcy. Teraz rozgladać się za 2rdzeniową z 1GB pamięci lub czekać na nowe, albo brać tą i @ ją. Tylko jak cisza i dobre@ to wc zalecane.

Proc brałbym 7200. Mobo wybrałbym lepsze-to podstawa.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam masakryczny problem : nie wiem co mam powiedziec pociąć sie ? kupilem 2 dni temu grafe komp sygnatorka grafe EVGA 8800GTS 512MB G92 podkrecilem do 750/2100 a tu taka szopka w 3Dmark05 14 tys co jest grane ? w crysisa na hight bez AA mi tnie i mam 17fps a kolega ma AMD Athlon64 X2 5200+ 2.6ghz 2GB DDR2 ram i Gigabyte 8800GTS 512MB i na hight w 1280x1024 ma 42-35fps na very hight 25-20 co jest grane prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta grafa to grzejnik, cala obudowa z komputera goraca, bez porownania do 9600gt ktora mialem wczesniej,

warto zakladac accelero, bedzie znaczny spadek temp ?

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta grafa to grzejnik, cala obudowa z komputera goraca, bez porownania do 9600gt ktora mialem wczesniej,

warto zakladac accelero, bedzie znaczny spadek temp ?

Masz za slaba wentylacje budy. trzeba bylo zostac przy 9600 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za slaba wentylacje budy. trzeba bylo zostac przy 9600 :P

zakupilem wentyl 12mm, wytne nowe otwory w boczku to moze bedzie lepiej,

no szoku wydajnosci nie ma miedzy 96 a tym 88gts, na pewno nie za ta cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem wentyl 12mm, wytne nowe otwory w boczku to moze bedzie lepiej,

no szoku wydajnosci nie ma miedzy 96 a tym 88gts, na pewno nie za ta cene

Dla mnie bedzie bo ja sie przesiadam z 7800 gt z podpisu.

A w Age of Conan trzeba 512 rtamu na karcie zeby w rozdzielczosci 1680 x 1050 pograc bez przycinek.

J mam dodatkowa 2 x 12 cm wiejace do srodka i zasilacz + 12 cm wyciagajace. mysle ze jak bede dokladal tego gts to bedzie spoko, a jak nie to accelero i po klopocie :D

 

 

raven Chyba nie ma haczyka bo i gware maja na 10 lat o ile sie nie myle a pewnie nie ma dodatkow temu taniej :D.

 

A widze ze koles sprzedaje i karty inno i evga . Poczekma Do lipca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedl accelero :)

 

karta po zdjeciu radiatora:

post-137564-1213615730_thumb.jpg

 

pamieci (jak widac sa to samsungi 1ns):

post-137564-1213615758_thumb.jpg

 

zalozone radiatory:

post-137564-1213616154_thumb.jpg

 

post-137564-1213616343_thumb.jpg

 

juz w kompie, jak widac w moim przypadku zajmuje 1 slot pci

post-137564-1213616483_thumb.jpg

 

temperatury:

z chlodzeniem referencyjnym (byly by moze troszke mniejsze gdyby wiatrak chodzil na 100% ale wtedy nie da sie wytrzymac):

w spoczynku:

post-137564-1213616904_thumb.jpg

w obciazeniu:

post-137564-1213616917_thumb.jpg

 

z zalozonym accelero:

spoczynek:

post-137564-1213616938_thumb.jpg

obciazona programem real time demo:

post-137564-1213616954_thumb.jpg

komentarz zbedny ;)

mam jeden wiatrak wyciagowy z tylu na wysokosci procesora + ten z zasilacza, na wysokosci accelero byly juz wywiercone otwory w boczku obudowy

na karte nie nakleilem radiatorkow na mosfety ale mysle ze sa zbedne gdyz owiewa je wiatrak

zegary to 720/1800/2000MHz

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę o pomoc mam problem z moją kartą w Age of Empires 3:

 

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=69701 - tutaj opisałem na forum nvidii problem. Boję się na to forum wstawaić zdjęć bo moderatorzy są tutaj "dziwni..."

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę o pomoc mam problem z moją kartą w Age of Empires 3:

 

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=69701 - tutaj opisałem na forum nvidii problem. Boję się na to forum wstawaić zdjęć bo moderatorzy są tutaj "dziwni..."

 

Pozdrawiam!

Moze to glupie ale przeinstaluj system. ( to najprosciej)

2 opcja to jest program do odinstalowania sterow z poprzedniej karty i zainstalowanie na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokladniej driver cleaner ;)

 

@M1siek owiewa je wiatrak ale dla swietego spokoju zamowilem zestaw radiatorkow pentagrama, jak tylko dojda to nakleje

 

edt:

radiatorki pentagrama to szajs, a dokladniej ten klej ktory jest na nich, nie chce trzymac, radiatory same odpadaja, mozecie polecic jakas tasme/klej/paste zeby to sie trzymalo ?

 

usunalem ta paste ktora byla stand z accelero, przesmarowalem rdzen artic silver 5 i temperatura jeszcze o 3 stopnie mniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokladniej driver cleaner ;)

Dokładnie tak zrobiłem, raz gra chodziła 60 minut, a raz się już po 25 wysypała na nowych sterach.

 

Co ciekawe aktualnie jadę na 174.55 używam Nvidia Folding @ Home Client BETA Released i działa a AOE NIE!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...