Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

to sporo niestety :( bloki sa w jakiejs ciaglej sprzedazy czy tylko pare sztuk jest i jak sie sprzedadza to nie bedzie? bo myslalem o max 250zl i to dopiero okolo 30 grudnia moze jakas alternatywa od zalmana wyjdzie albo jakis polski full ale to pewenie jak juz 88gts bedzie shitem;p

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sprawdzam atitoolem t obledy sie pojawiaja juz przy zegarach 730/1060 ,a w call of duty 4 gram ponad godzine na zegarach 781/1080 i wszystko idealnie .To samo wszystkie 3dmarki B-) Z tego co widze to atitool t obzdura.Gry weryfikuja prawidlowe dzialanie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zl z wysylka bylo marcinie.

nowe zamowionko bede robil pewnie +/- w polowie stycznia.

z reszta wczesniej nie ma sensu bo blokow i tak w aquatuning wczesniej niz na pocz. stycznia nie bedzie.

 

zadnych testow aquagrafx vs ek niestety nie widzialem , jednak pracownicy aquatuning przekonywali ze ten blok bedzie jednym z najbardziej wydajnych

 

swoja droga - zastanawiam sie dlaczego bloki EK sa nieco mniejsze niz aquagrafx i innovatek - http://www.aquatuning.de/index.php/cat/c409_8800GT.html

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sprawdzam atitoolem t obledy sie pojawiaja juz przy zegarach 730/1060 ,a w call of duty 4 gram ponad godzine na zegarach 781/1080 i wszystko idealnie .To samo wszystkie 3dmarki B-) Z tego co widze to atitool t obzdura.Gry weryfikuja prawidlowe dzialanie B-)

No do końca to nie jest prawda.

Chcę przedstawić Wam moją historię z ATITool-em.

Mam 8800GT wykręcony na 730 1800 2100 (wiatrak 70%) i Crysis chodził na nim full stabilnie podczas pięciogodzinnej sesji non-stop na ustawieniach: 1680 x 1050, detale na High i AA x4.

Zegary były wyznaczone na podstawie 3DM05.

 

Jakiś czas potem wgrałem paczkę plików modujących grę do efektów DirectX 10 na windowsie XP (Ultra high w miejsce High).

Gra zaczęła chodzić niestabilnie: chwilowe zacięcia, wywalanie do Windowsa i w końcu zwiechy gry kończące się resetem kompa.

Myślałem, że to te pliki są jakieś niezgodne z polską wersją gry i to one są przyczyną niestabilności gry.

 

Potem natknąłem się na Wasze sugestie odnośnie ATITool-a 0.26 i zainstalowałem to.

Okazało się, że są arty i trzeba zejść z zegarami do 710 1775 2000 (wiatrak na 100%).

Przy tych ustawieniach w ciągu 15 minut sporadycznie (raz na 1 minutę) zapala się gdzieś żółty piksel, ale program nie raportuje błędu (karta osiągnęła 62st).

Po dzisiejszej, kolejnej sesji Crysis-a stwierdzam, że gra jest w 99% stabilna (zdarzały się niezwykle rzadko przycięcia, oraz mocno przycinały się filmiki na początku misji z lotniskowcem).

 

Jaki z tego morał?

Że gra grze nierówna i jeden tytuł chodzi bez problemu na wyższych zegarach, a na inny trzeba ustawić mniej wyżyłowane.

Aczkolwiek zgadzam się z opinią, że ATITool niepotrzebnie zaniża O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1 - a blokow EK nie mozna bylo by u Ciebie kupic?

 

 

znaj - zaniza nie zaniza pokazuje dokladnie to co ma czyli artefakty gdy sie pojawiaja slyszalem o przypadkach gdy grafa chodzila na niestabilnych ustawieniach i z czasem zaczela sypac artami nawet na defultowych zegarach nie wiem ile w tym prawdy ale juz pare razy widzialem na forach takie wypowiedzi a dla paru mhz lepiej dmuchac na zimne

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DM 06 ---16289

3DM 05---24729

3DM 03---52260

3DM 01--73698

AQUAM-225167

 

udalo mi sie uzyskac naiwyzsze takty 882/2160/2320

niestety riva ma luki ,shader idzie 2160 a potem skacze aż na 2214 tak samo z GPU i pamieciami

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DM 06 ---16289

3DM 05---24729

3DM 03---52260

3DM 01--73698

AQUAM-225167

 

udalo mi sie uzyskac naiwyzsze takty 882/2160/2320

niestety riva ma luki ,shader idzie 2160 a potem skacze aż na 2214 tak samo z GPU i pamieciami

To nie riva ma luki tylko karta w poprzednich 8800 też były takie skoki taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

W 88GTx tak bylo,zegar rdzenia ustawial sie progowo co iles mhz'ow,nie mozna bylo ustawic co jeden Mhz ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już Asusa GTS zwykłą wersje i zastanawiam sie czy uciągnie to mój stary już Chief GPS 400W ja puszczę to wszystko na def (400AA 101-A) ?

teraz jadę na GF7900GS kręconym i X2 też trochę ocowanym :) zasiłke dopiero po świętach zmienię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sa tylko montowane Qimonda - i tymbardziej wynik marcina budzi respekt bo one wedlug specyfikacji maja max 2000mhz

 

ps. Marcin255A - wiem ze temat atitoola wkurzajacy juz jest ale tylko tak z ciekawosci na tym wysokim oc wywala Ci atitool arty? i chodzi mi tak raczej o minimum 30 min testowania

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci Qimonda , nie testuje tak bo dla mnie to bez sensu , nie ma potrzeby ,zeby karta super stabilnie chodzila na GPU 882 przez 24/dobę , do gier ustawiam 700/1000 bo i po co wiecej?

art wali chyba już na 760

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci Qimonda , nie testuje tak bo dla mnie to bez sensu , nie ma potrzeby ,zeby karta super stabilnie chodzila na GPU 882 przez 24/dobę , do gier ustawiam 700/1000 bo i po co wiecej?

art wali chyba już na 760

Ustawie sobie dzisiaj tez cos kolo Twojego oc i zapuszcze marki mam nadzieje ze mi nie wybuchnie karta;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tym chlodzeniu 825 to max dalem jeszcze 834 to na tescie atitoola po paru sekundach zwiecha kompa jednym slowem masz mocarna sztuke moze zwojuje cos na wc jak zamontuje d-tek kurzy mi sie juz prawie 3 miechy ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Tak karte ma mocarna,bo 882 bez modow dla gpu to bardzo dobry wynik.Jak patrze po hwbocie to tylko jeden koles ma wyzej taktowany rdzen(mowa o wc)-gratki karty ;)

 

widze,ze w smarkach max 870Mhz??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez karta wydaje jakieś dziwne dźwięki - tak jak by delikatne wycie.Poprzednio na GTX tego nie było - denerwuje mnie to bo wyraźnie to słychać.

I jeszcze jedno gdzie znaleść ten plik do zmiany wpisu w Riva Tuner, żeby dodać obsługę tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez karta wydaje jakieś dziwne dźwięki - tak jak by delikatne wycie.Poprzednio na GTX tego nie było - denerwuje mnie to bo wyraźnie to słychać.

I jeszcze jedno gdzie znaleść ten plik do zmiany wpisu w Riva Tuner, żeby dodać obsługę tej karty?

Te dźwięki to pewnie takie o różnej częstotliwości bzyczenie ? Prawdopodobnie albo cewka albo rurki cieplne w radiatorze. Miałem kiedyś podobne zachowania na Leadtek'u 6800 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...