Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od wczoraj jestem posiadaczem GF 8800GTS MSI 512MB OC i mam problem,wiesza mi sie w grze Colin McRae Dirt oraz w 3D Marku 06 w drugim tescie FireFly Test.

 

Moj config to:

 

Core Duo 2.66Ghz

Asus Commando 1.1 z najnowszym biosem.

2x1Gb Kingston Hyper-X 800Mhz CL4

MSI 8800GTS 512MB OC+sterowniki ze strony msi 169.06

i

Chiftec 400W tu upatruje przyczyny zwisow..czekam na Corsair 520W.

WinXP Pro SP2 PL

 

taki blad pokazuje windowsowy podglad zdarzen:

Protection Synchronization Driver detected an internal error, contact the customer support service.

 

Jakies sugestie?Nic nie krecilem jeszcze bo czekam na mocniejsza zasilke.Mam jeden hdd i naped dvd wiec sadze ze 400W powinna wytrzymac tyle.

 

P.S.Jesli pisze w zlym dziale to przepraszam.

Jak masz mozliwosc to sprawdz najpierw z otwartym oknem (zeby wykluczyc przegrzewanie sie jakiegos elementu), a pozniej ewentualnie reinstalke systemu. Zobacz jak na czystym windowsie, z podstawowymi sterownikami bedzie sie zachowywal.

 

Max co moge to 1440x900

E to za mala, nie ma sensu chyba sprawdzac nawet ;) z tego co patrzylem procesor przestaje powoli miec znaczenie od 1600x1200 wzwyz ;) Dodatkowo z testow ktore widzialem wynika, ze od rozdzielczosci 1920x1200 juz nie ma zbytnio znaczenia, czy gramy na athlonie x2 ~2.8 ghz czy c2d do 3.5 :unsure: oczywiscie to zalezy od gry, mowie o wiekszosci, gdzie nie ma jakichs skomplikowanych obliczen fizyki itp ;) Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okno otwarte caly czas,aczkolwiek mimo otwartego okna grzeje sie do 67 stopni w stresie w spoczynku 60C. Patrzylem na sterach Nvidi i to samo. Wyciagne zaraz z brata kompa zasilacz 520 Corsair i przetestuje aby wyeleminowac zasilanie..Cos czuje ze grafa jest puknieta..

 

Nie mylilem sie,artefakty sie pojawily i zwisy nadal sa. Jutro na serwis z nia i niech wymieniaja na nowya sztuke.

Edytowane przez Atrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Między 88gt a gts jest znikoma różnica jedynie to duuże oc GTS które jest dużym plusem tej karty. Gt można wyrwać za 760zł ciekawe czy GTS stanieje do 850zł. Warto czekać? Ma ktoś na niej wode? Sróby montażowe pewnie 2.5fi jak w 88gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT bardziej dogania GTS przy porządnym OC z podbitym napięciem poprzez mod biosa. Ale GTS ma zawsze więcej o te 16 SP :) Kolejny dzień próbuję dociec czy warte jest o ceny wyższej o 200-300zł.

 

Tutaj http://www.frazpc.pl/artykuly/572/GEFORCE/...92/po/raz/drugi jest ciekawy artykuł, pod koniec jest porównanie wydajności zegar w zegar ukazujące małe różnice pomiędzy podkręconym GT i podkręconym GTS.

 

Kilka obrazków z recenzji:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Ale w Crysisie te 2 klatki więcej mogą mieć duże znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gts robi spokojnie 800MHz i więcej ;] na gpu nie wiem jak z mem, nie czytałem tematu. Może jednak kupie gt 760zł niż gts 1050zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale stabilne zazwyczaj są wartości w okolicach 750MHz więcej robi się dla sportu. Jak czytałem w temacie o GT on też 750MHz może zrobić, ale wiadomo z OC jest loteria, czasem może się trafić gorsza sztuka która ledwo 720MHz uciągnie. Z GTS jest chyba nieco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil dzisiaj gt nie gts bo te 800mhz to czesto jest max a nawet niedochodza bez artow sa wyjatki ale coraz czesciej czytam i slysze o max 730-760mhz

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak widać że ceny GTS też nieco już się ruszyły w dół, na Allegro pojawiły się karty innovision za około 1050-1080zł, Asusy też nieco niżej 1100zł, ale równocześnie spadają ceny GT. Pality można już kupić za 800zł czyli 250-300zł mniej. Cóż trochę może jeszcze spadną te ceny szczególnie GTSa, a wtedy się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu porównywać , albo kupujesz GT i podkręcasz tak aby dogoniła GTS , albo kupujesz GTS i podkręcasz a ile chcesz , co byś nie zrobił to i tak GTS będzie szybszy .

 

Tak tak wiem zaraz się ktoś znajdzie kto pokaże mi że GT podkręcony na xxx z chłodzeniem xxx przegania GTS , tylko jedno ale , co by było gdyby to GTS był na yyy z chłodzeniem yyy.

 

Tak więc rachunek jest prosty chcesz mieć szybciej musisz dopłacić.

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Fizycznie nie jest mozliwe zeby GT wyprzedal GTS,wiec nie ma co nawet dyskutowac :E

Mialem dwie karty i dwie krecilem do granic,z modami olowkowymi i GT odstaje,nie jest to jakas mega roznica czy cos,ale jednak to jest pare fps'ow w grach,wiecej punktow w smarkach i lepsze o niebo chlodzenie-mowa o referencyjnym

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiete slowa. Dla kilku fps'ow wiecej w zyciu nie doplacilbym roznicy ok. 300 PLN do GTS'a. Za mala roznica w wydajnosci. A na chlodzenie i tak leje cieplym...... bo zawsze fabryczne idzie out, w kazdej karcie jaka do tej pory mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 1150 , za swojego GTS i nie żałuje :D , jak bym miał patrzeć na ceny x czasie od ukazania się w sklepach to nigdy bym nic nie kupił bo za x czas jest to o y tańsze .

Dokładnie. Ja swoją kupiłem chyba 20 grudnia za 1099zł i też nie będe żałować. Swoje już przeszedłem na tej karcie i tego nikt mi nie zabierze.

 

Edit:

 

 

Dziś znów pobawiłem się w podkręcanie swego 8800GTS 512 od Asusa przy jednoczesnym skręceniu CPU do granic jego i płyty głównej możliwości (wentyl BOX'owy).

Chłodzenie: przy otwartej budzie i oknie w pokoju na GPU 95% mocy wentylatora. Temperatura w RT statistic server podczas testu wskazywała nie więcej jak 62st. C.

Tak więc przy C2D@3.66 GHz (1.47V) wynik wyszedł 14501 pkt w 3dm06 dla zegarów GPU/SH/MEM 801/2002/1052 :

 

Dołączona grafika

 

 

Jak ktoś ma jeszcze C2D to może powie ile "wycisnął" z tej zabawki i z 8800gts ?

Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe mobo nowe możliwości :D

 

Oto mój życiowy rekord :D

Nie bałeś się na tym chłodzeniu tak skręcać tego procka ? Tutaj by się przydała Noctua UH-12P albo coś podobnie wydajnego :)

 

Dziwne że shader score mam trochę wyższe a taktowanie raptem 1 czy 2 MHz więcej ???

Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15290 na taktowaniu 720/2100 i na konfiguracji jak w opisie, na default mialem ok 14200

 

http://img245.imageshack.us/img245/2812/3dm06rr9.jpg[/im]

 

Karta daje rade :)

kurde na jakich sterach Wy walicei takie wyniki?Ładnie

 

aha TY masz q6600 to juz mi wyjaśnia sprawę poniekąd :D

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i zastanawia mnie fakt posiadania JUMPERKA ( tzn jest pin ) który to jest teraz otwarty , niedaleko wtyczki zasilania , ciekawe do czego on służy ?? czyżby dowolotowanie GPU ?? Jak wróce z roboty to zapodam foto :D

 

EDIT

 

Oto foto z serwisu www.benchmark.pl

 

Widać na nim miejsce na jumpera :blink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przymierzam się do zakupu jakiegos wynalazku na G92 i mam kilka opcji.

 

GIGABYTE 8800GT 512MB Zalman

PALIT 8800GT 1GB

GIGABYTE 8800GTS 512MB

 

Zastanawiam się czy jest sens kupować karte z 1GB pamięci??

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny spadły ..Gigabyte 8800GTS za 1056pln. Ciekawe ze odpala sie na taktach 700/1700/1000

 

2856405[/snapback]

Co do piszczenia, Najtrudniej jesdnak namierzyć co właściwie piszczy. Dźwięk jest z reguły bardzo wysoki co utrudnia lokalizację.

 

Ja namierzyłem pisk za pomocą rurki 10mm (od wc zostalo) -jedna strona do ucha a drugą namierzamy :-)

 

UPDATE!

nie jest tak dobrze! wczoraj wreszcie z pomocą Moloch`a(dzieki!) odpaliłem RT i testy na podwyzszonych taktach karty.

max. przy tym chłodzeniu i procku (bez vmod) to dls CPU=4,05Ghz i karty @ 804/1952/1053 wynik w 3DMark06=16786pkt

te wczesniejsze 16219pkt przy CPU=3,9Ghz pewnie przy podniesionych taktach karty-majstrowałem w Atitool z taktami ale jakoś nie chciały sie na stałe zapamiętać-widocznie jakoś sie udało-a nie sprawdzałem później.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...