Skocz do zawartości
pepe1103

Audi A3 Z Zachodu... Pilne

Rekomendowane odpowiedzi

cieniutko...tego sie balem :( no nic temat chyba do zamkniecia, bo watpie aby ktos jeszcze mogl pomoc, poszukam cos innego za te pieniadze... proponujcie cos! Czekam na propozycje

 

EDIT:

 

hehe, wiecie co? chwile poszuukalem i w niemczech za 2,5-3,5k Euro mozna kupic zajefajne A3.... co prawda 3 drzwiowe, ale po krotkim namysle stwierdzilem ze to najlepszy wybor - golfy leca do lamusa:P za duzo ich a za 3 tys zł mozna miec porzadny sprzecichio :D

Edytowane przez pepe1103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiecie co? chwile poszuukalem i w niemczech za 2,5-3,5k Euro mozna kupic zajefajne A3.... co prawda 3 drzwiowe, ale po krotkim namysle stwierdzilem ze to najlepszy wybor - golfy leca do lamusa:P za duzo ich a za 3 tys zł mozna miec porzadny sprzecichio :D

wez zimny prysznic, ten twoj sprzecior za 3k euro nawet o wlasnych silach granicy nie przekroczy, zejdz na ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam czepiacie się.... ;-)

 

Chłopak wie czego chce... ma 19lat, niedawno zrobione prawko, marzy mu się furka powyżej 90KM... ;-)

 

Człowieku zastanów się co mówisz... za taką cenę to A3 na szrocie możesz szukać... a co do porównania do Golfa IV to akurat wolę go niż A3 z pierwszej wersji... nowy model Audi jest boski, ale ten stary osobiście w ogóle mi nie przypada do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, jeszcze Wam udowodnie - mowie nie jade sam, mam znajomego ktory sprowadza stamtąd samochody i moze sie cos trafi, w koncu znajomosci :P a jesli nie no to trudno wezme golfiaka. W dalszym ciagu prosze o inne ksugestie, co mozna kupic do tych 3,5k Euro :) i nie smiejcie sie juz ze mnie, znajac zycie pewnie sie poprostu podjaralem, ale nie odbierajcie mi tych marzen :P Jak sie uda to dobrze, nie to bede szukal czegos, co doradzicie, mam nadzieje.

 

PS. Tak, jezdze od roku astra 1.6 i marze o przesiadce na cos co ma 90KM dokladnie chce ciut wiecej mocy(ale nie za duzej 1.8 to max silnik chyba ze Diesel 1.9 ;) )

 

pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałbym obojętnie jakiego kompakta wyprodukowanego po 98 z silnikiem benzynowym 1.6 co wystarczy dla studenciaka, 1.4 odpuść sobie bo to kible a spalanie podobne no i trzeba rozbujać żeby jeździło

astra II, focus, golf IV, megane, cordoba fl, almera, corolla e11

a z większych przy lekkiej modyfikacji budżetu

vectra B 1.8, 406, carisma, toledo II, avensis, octavia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałbym obojętnie jakiego kompakta wyprodukowanego po 98 z silnikiem benzynowym 1.6 co wystarczy dla studenciaka, 1.4 odpuść sobie bo to kible a spalanie podobne no i trzeba rozbujać żeby jeździło

W pelni sie zgadzam... 1.4 bedzie dobry na trasy jak jezdzisz 90 km/h na piatce... wtedy spalanie bedziesz mial na poziomie 5-6 litrow... po miescie lepiej sprawdzi sie wiekszy silnik typu np: 1.6... czemu? 1.6 nie krecisz do tak wysokich obrotow jak 1.4 by ruszyc.. a w miescie logiczne ze sie wiecej stoi jak jedzie... do tego inne przelozenia... sam mam teraz 1.4 75 konia i spala to w miescie spokojnie 9 litrow... dzisiaj lalem dla sprawdzenia ile mi spali autko do rezerwy jezeli wleje paliwka za 20 zl... wyszlo cos kolo 65 km... dodam ze jezdzone tylko dzisiaj praktycznie tylko w godzinach szczytu... (bardzo zadko zdarza mi sie jezdzic samochodem w takich godzinach ale dzisiaj po prostu musialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja astra 1.6 16V 103km w kombiaku w miescie spala ok 9,5l przy spokojnej jezdzie ( poprzedni astrolot 1,6 75km potrafil i 15l gazu w miescie wciagnac, ale zeby to sie bujalo to trzba bylo deptac ) w trybie mieszanym 120km trasa 100 miasto wyszlo mi 7,5l. stricte trasa nie byl sprawdzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego piszecie o 1.4 jak wyraznie pisalem ze mam 1.6 i chce mocniejszy, troche sie znam i nie musicie mi tak pisac:P Co to Niemca - nie wiem, mi to sie nie realne wydaj moja astra 99r 1.6 na gazie pali w miescie ok 10l a na trasie do 7 spada, a jezdze dosc agresywnie(nie szybko ale szybko sie rozpedzam:P )

 

Astry II patrzylem to drogie sa dosyc, focus by mi pasowal ale chyba tez bedzie ciezko cos znalezc..., kurde aby problemy z ta kasa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 4000 euro masz na samo auto czy na wszystko (opłaty, transport, paliwo do kraju itp)?

 

Przesiadajac sie z 1,6 (chyba okolo 100 koni powinien miec) do nawet 1,8 od VAG (125 KM) lub, daj Ci Boże 1,8T od VAG i tak nie bedziesz czuł znaczacej róznicy. Za mała róznica mocy. Fakt ze 1,8T zapewniał bedzie wiekszy komfort psychiczny przy wyprzedzaniu itp. ale wg. mnie roznica nie bedzie duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze 4 000 na sam samochod, nie wiem czy wiecie ale Astra 1.6 ma 75KM, a A3 1.6 ma 101KM wiec nie musze nawet wiekszego silnika brac a roznica bedzie duza, wiem bo jezdzilem golfem 1.8 90KM i juz czuc ze calkiem inaczej sie jedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznicy 25KM nie bedzie czul?

Jesli przesiadzie sie z Astry 75KM do audi A3 100KM to nie poczuje róznicy.

 

golfem 1.8 90KM i juz czuc ze calkiem inaczej sie jedzie

zapewne golf III - a on jest lekki Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie... jak mozna nie poczuc 25KM....kazdy poczuje przy podobnej masie...a co do tego 200kg to jest 1/6 masy a 25KM to 1/4 mocy całkowitej, wiem ze tak sie nic nie liczy ale roznica jest na pewno, przynajmniej dla mnie :) inne sa tez przelozenia, ale nie ma po co o tym gadac :) moja decyzja audi a3 1.6 lub 1.8 ale dalej pytam w jakiej cenie mozna sprowadzic sensowne audi?

 

 

AHA:

 

Golf III 1.8 jest o całe 90kg cięzszy od Audi A3 1.6 a od 1.8 o 135kg:)

Przyspieszenie golf 1.8 do 100 ma 13sek, Astra 14sek a audi a3 1.6 12sek, 1.8 9,7 sek :)

 

to dla mnie wystarczajaca roznica, Vmax tez lepsze ale to nie ma znaczenia, nie jezdze szybko :)

Edytowane przez pepe1103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli przesiadzie sie z Astry 75KM do audi A3 100KM to nie poczuje róznicy.

:lol: 25KM przy mocy Twojego auta moze i nic nie znaczy, ale w zakresie do 100KM to jest bardzo dużo i potrafi skrocic sprint do setki o 2-3 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie... jak mozna nie poczuc 25KM....kazdy poczuje przy podobnej masie...a co do tego 200kg to jest 1/6 masy a 25KM to 1/4 mocy całkowitej, wiem ze tak sie nic nie liczy ale roznica jest na pewno, przynajmniej dla mnie :) inne sa tez przelozenia, ale nie ma po co o tym gadac :) moja decyzja audi a3 1.6 lub 1.8 ale dalej pytam w jakiej cenie mozna sprowadzic sensowne audi?

AHA:

 

Golf III 1.8 jest o całe 90kg cięzszy od Audi A3 1.6 a od 1.8 o 135kg:)

Przyspieszenie golf 1.8 do 100 ma 13sek, Astra 14sek a audi a3 1.6 12sek, 1.8 9,7 sek :)

 

to dla mnie wystarczajaca roznica, Vmax tez lepsze ale to nie ma znaczenia, nie jezdze szybko :)

Nie kupuj audi z tym silnikiem. Czytałem swego czasu sporo na forum A3 o silniku 1,6 i 1,8 i każdy tylko i wyłącznie poleca 1,8 ponieważ 1,6 były wadliwe - padały skrzynie biegów a dodatkowo przy takiej samej jeździe 1,8 spali tyle samo co 1,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, dzieki za rady :)

 

A ze tak spytam - problem jest ten sam co w slynnych audi 80 1.6 gdzie cylindry byly zbyt blisko siebie i co chwile uszczelki trzaskaly czy cos podobnego? tak sie pytam dla pewnosci ;)

Edytowane przez pepe1103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, dzieki za rady :)

 

A ze tak spytam - problem jest ten sam co w slynnych audi 80 1.6 gdzie cylindry byly zbyt blisko siebie i co chwile uszczelki trzaskaly czy cos podobnego? tak sie pytam dla pewnosci ;)

ja tego nie stwierdzam ale 1.6 tylko ok 20kkm zrobiłem, ale nie słyszałem o tym w a4;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...