Skocz do zawartości
AoT_Hunter_PL

Wrt54gl + Zewnetrzne Globalne Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem już routerek wgrałem Tomato teraz czas na ustawienia.

 

Mam poważne pytanie w sprawie globalnego IP które zostało mi przydzielone na moim łączu DSL dzięku niemu mogę stawiać serwer i być widocznym z zewnątzr nie muwiąc juz o P2P (Hihg ID) a teraz popzrez router mam przydzielone jakieś sieciowe IP.

 

Nie widać mnie zewnątrz (ustawienia w windzie sieciowe na automatyczne) , Dc++ sieciowo też mi nie chodzi

 

Czy jest możliwość (net podzielony na 2 kompy) żeby jakoś ustawić dla mojej maszyny globalne IP ?? a 2 komp niech ma sobie to przydzielane po IP z routera; nie podoba mi sie to 198...XXX po routerze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć high id musisz przekierować port na swój wewnętrzny adres ip. (Port Forwarding > Basic)

lub jeżeli chcesz aby tylko twój komputer otrzymywał wszystkie niechciane pakiety ustawić go w tryb DMZ (Port Forwarding > DMZ).

 

Ważniejsza jest dla mnie widoczność z zewnątrz ( zakładam serwery) po to jest GLOBALNE IP wiec jak mam to ustawić ?

W opcjach dmz mogę wpisać SWÓJ oryginalny global IP a nie te śmieszne 198 .XXXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakładasz serwery to nie ma problemu ... wystarczy przekierować potrzebne porty i będziesz widoczny dla innych.

Jeżeli natomiast nie chcesz się bawić w przekierowywanie portów tylko korzystać z internetu tak jakbyś miał zew ip. wpisz swój adres ip (192.168.x.x) w zakładce DMZ. Automatycznie wszystko zostanie przekierowanie na ten adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, właśnie po to jest przekierowanie portów (Port Forwarding). Jeżeli np. na komputerze o ip 192.168.1.2 masz p2p, które chodzi np. na porcie 2555 to należy ten port przekierować na to ip. Wtedy pod tym portem będzie widziany twój komputer i będziesz miał HighID... Analogicznie postępujesz z innymi usługami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może mi ktoś pomóc z ustawieniem tego na routerze ustawiłem swój Adres IP na DMZ-cie 217.197.74.x i dc+ dalej mi nie chodzi.

 

A w tym przekierowaniu portów to nie wiem o co chodzi tam w ustawieniach jakies 1.2.1.4. nie mam pojęcia i nie ma gdzie poczytać o ustawieniach Tomato dla świezych ludzi dop zaczynających przygodę z tym.

 

Szukam od miecha i nic konkretnego nie idze znaleść.

 

Na dodatek nie mam już linka do fajnego forum o routerach firmy Links :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest linek http://www.openlinksys.info/

 

porty przekierowujesz na swoj adres lokalny ( w dmz tez ), zaczynajacy sie tak bardzo smiesznie np 192...

 

a jesli jednak decydujesz sie na dmz to nie musisz korzystac z przekierowania portow bo wtedy masz je wszystkie przekierowane

 

przyklad przekierowan

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przekierowywać ale coś nie za bardzo to działa pewnie że robię .

Ale moje Dc+ teraz nie chce chodzić na Active a na jakich portach pracuej to nie wiem.

Na pasie chodzi >> ale wiadomo, że to bida z masłem.

 

Od Swojego dostawcy internetu mam:

 

Globalny Adres Ip , Maskę podsieci standardową 255.255.255.0 , serwery DND jak mam to ustawione w Windzie Router nie chodzi.

Jak mam na automacie to hula.

 

W routerze teraz ustawione na DHCP.

 

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie DC++.........

 

W Settings --> Connection settings zanzaczasz ACTIVE, wpisujesz swoje zewnętrzne IP (globalne) i wybierasz sobie odpowiedni port TCP/UDP (może niech to będzie 1412). Następnie na routerze w Port Forwarding

 

Dołączona grafika

 

Int Address to oczywiście IP komputera na jakim masz DC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...