Skocz do zawartości
loolzpwn3d

Warczący Wiatraczek....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem a mianiowicie po dzisiejszym starcie komputera cały czas warczy mi wiatrak na karcie graficznej..(wiem bo po zatrzymaniu go jest cicho).Karta to x800gto na R420.Mam jeszcze na nią rok gwarancji, więc nie wiem co mam zrobić... zmieniać chłodzenie, czy kombinować coś... proszę o pomoc i radę... Wszelkie sugestie na temat nowego wiatraczka mile widziane (o ile jest taka potrzeba). Kręcić go nie zamierzam bo z prockiem daje radę w nowych grach(z wyjątkiem ps3.0), więc nie musi być drogie.. a najlepiej tanie :)

Jeszcze jedno pytanie.. Czy wiatrak długo wytrzyma? Da radę przy paru godzinach codziennej gry(COD2, FIFA) dotrwać z nim do wtorku(wtedy kupiłbym nowe chłodzenie).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczysc wiatrak sprezony powietrzem (mozna kupic w sklepach komputerowych) lub/i wlej mu w "serce" troche wd40 ;)

da radę zastosować coś innego? bo dzisiaj to raczej nie znajdę tego ;]

 

ew. karta wytrzyma do poniedziałku? :)

Edytowane przez loolzpwn3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie kup sprezone powietrze w poniedzialek, przedmuchaj odrazu cala obudowe (cpu, zasilacz). Karta grafiki ci nie padnie od "warczenia" ;)

Zalozysz sie o swoja glowe?

 

loolzpwn3d

Wylacz kompa, wyciagnij karte, odepnij zasilanie wentylatora od karty i odkurzacz w dlon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzyłem i dalej warczy więc zostaje ten wd 40 i sprężone powietrze... albo nowe chłodzenie jak nic nie da

Jakby czyszczenie nie pomoglo to mozesz zainwestowac w chlodzenie pasywne, wtedy problem "warczenia" odpadnie. Tutaj jest ciekawy opis karty na twoim chipie z fabrycznym pasywncyh chlodzeniem.

 

Orgiusz co z ciebie taka dziewica ze na kazde "chrzakniecie" z obudowy zaraz wylaczyc, nie uzywac bo sie zepsuje, czyscic na blysk? Myslalem ze tak sie robi jak woda zaleje elektronike no ale stary jestem moge sie nie znac.

Pod topor to moge dac mojego Ti4200 ktory "odszedl" nagle nie chrzakajac ani troche (dziwne nie?). Cala reszte sprzetu ktory chrzakal badz chrzaka (a jest sprawny) zostawiam dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem identycznego zdania jak Orgiusz jeśli coś warczy lub chrzani sie łożysko albo coś w tym stylu to wymieniać puki czas bo później będzie płacz ze nie ma kompa(oczywiście jeśli to raz zawyło to faktycznie można sobie ale jeśli to łożysko to stanowczo NIE)

 

(przykład bardzo proszę mój kumple nie chciał wymieniać wentyla w pseudo zasilaczu Megabajt po wyciągnięciu wentyla jak wziąłem go w swoje ręce to łopatki od wentylatora miałem w jednej ręce a ramkę od wentyla w 2 i wcale nie musiałem do tego używać siły tak były wytarte łożyska) oczywiście później wymieniliśmy zasilacz na Delte 350W :D i błoga cisza

 

edit: ehhh te orty

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz co z ciebie taka dziewica ze na kazde "chrzakniecie" z obudowy zaraz wylaczyc,

Wydawalo mi sie ze wiekszosc elektroniki w kompie ( nie liczac cewek xD ) pracuje bezglosnie a wszelkie nietypowe dzwieki wydobywajace sie z budy lepiej eliminowac wczesniej niz olewac sprawe i budzic sie z reka w nocniku.

Zatarcie lozyska slizgowego/kulkowego na stockowym chlodzeniu karty widzialem raz w ekstremalnej sytuacji u znajomej - jak otworzylem bude to smiglo zwisalo luzem a komentarz byl mniej wiecej "Najpierw halasowalo, przez moment bylo bardzo glosno a pozniej sie naprawilo i jest cisza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dobra doradzcie mi jakieś chłodzenie, ale nie pasywne pod tą kartę - x800GTO Palit R420... bo z tym powietrzem to raczej bawić mi się nie chce... no i najlepiej jakąś pastę jeszcze do tego :) tylko nie za drogie, bo ja go kręcić nie zamierzam :P

btw. kompa mam pod kontrolą bo stoi bez bocznej obudyowy także jakby coś się działo z kartą to będę działać ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...