Skocz do zawartości
hojrak6

Notebook Do 3300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam najlepszego notebooka do 3300zl(3301 to juz dla mnie za duzo). Juz sie troche naszukalem, za kazdym razem cos mi nie odpowiada.

 

Szukam cos na core 2 duo, min 1 giga ramu, dysk min 80, karta grafiki moze byc zintegrowana byle nie GMA900/950.

 

Notebook bedzie uzywany do szkoly (student informatyki 2 rok), filmow, filmow i jeszce raz filmow.

Przewaznei znajduje to czego szukam ale albo to jest acer itp albo wlasnie grafika to gma900.

 

Dzisiaj znalazlem Benq r56

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=2...82+wys%C5%82any

Fajnie ze ma HDMI.

Co wy na to ?? Moze jest cos lepszego w tej cenie z taka grafika i prockiem T7xx ??

Widzial ktos moze recenzje na temat tego benq ?? ja nigdzie nie moge znalesc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mnie oceniać wszystkie lapki Benq na podstawie tylko kilku zbadanych organoleptyczne modeli, ale kumpel za akademika ma Joybooka P52 bodaj, i jakość plastiku, a raczej jakość tego czym został pomalowany nie jest najwyższych lotów. Kontakt nadgarstków z powierzchnią pod klawiatura nie jest miły, a sama klawiatura potrafi sie uginać na środku pod naciskiem no i wq. mnie największa wada jak w lapku załączy sie wiatrak to własnych myśli nie słychać, ja w tej cenie szukał bym jakiegoś HP-ka Tośki lub ASUSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jest fajnie wyposażony i w tej cenie raczej nie znajdziesz jakiejś toshiby czy hp o takich parametrach natomiast zależy jak to będzie chodziło. Też różne opinie słyszałem o benq.

W tej cenie możesz np nabyć hp nx7300 z t5500 i gma950. zależy do czego potrzebny ci ten laptop. Jeżeli chodzi o 950 to też na tym pograsz - u mnie np fifa 07 czy medal of honor pacific chodzą bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. laptopa chce wybrac takiego zeby pozniej Vista spokojnie chodzila i wlasnie stad pytanie jak chodzi vista na gma950 ??. Laptop glownie mi potrzebny do szkoly, jakies programowanie, bazy danych itp co na informie, do ogladania filmw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak już lepiej przynajmniej wg. mnie - mam troszkę niższy model, ale z tego co mogę powiedzieć - to (zacznijmy od tego co złe) niestety na obudowie widać odciski palców, do TP trzeba przywyknąć mokrą ręka ciężko z niego korzystać, no i klawisze TP mają specyficzny skok, z początku też trzeba uważać na dotykowe przyciski funkcyjne bo są bardzo czułe i przypadkiem możemy je naciskać, hm... 1GB ramu na vistę to niestety mało da się z tego korzystać i w ogóle ale dołożenie daje bardzo wiele !podobno! - bo ja narzazie ciułam na to kaske jak to studen ;) co by tu jeszcze.. a lapek ogólnie jest cichy hałasuje tylko czasem jak wiatrak przyśpieszy ale to rzadka czynnośc no to teraz to co dobre

plastik lapka jest miły w dotyku i sprawia wrażenie solidnego, choć mam niższy model to jednak jest całkiem wydajny - w wiedźmina na low 800x600 spokojnie idzie grać płynnie, lapek radził sobie też z HL2, C&C3, i innymi tego typu gierkami - no i masz port hdmi choć dla mnie to tylko bajer... co do baterii to sprawuje sie nie najgorzej jak na taki config spokojnie wytrzymała jakieś dwie godzinki pracy w AutoCAD-zie dokładnych danych nie mam, jak będę miał chwilek to sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam wądpliwości czy dało by sie na nim w te gierki pykać, przynajmniej dopóki jakieś optymaliki nie wyjdą do takich gierek myślał bym nad hmm Tośką A200 lub A210 miałem z nimi do czynienia - może nie zbyt długo ale zawsze - kumpel ma taką( A210 bodaj) i jeśli chodzi o wydajność to nie słyszałem żeby sie skarżył jak coś to się mogę wypytać - co i jak z własnego doświadczenia wiem że ma miły w dotyku TP i LCD wg. mnie ciut lepszy niż HP, ale żeby nie było kolorowo to ma też słabej jakości głośniczki no i na baterii nie potrzyma jakoś bardzo długo na obudowie tak jak w HP bedzie widać odciski...

 

PS.

 

ja myślałem że będę też sobie troszkę pykał na studiach szczególnie w Wiedźmina no i pograłem troszkę i gierka nie powiem fajniutka ale wole filmik lub muza albo inne takie..:P a do tego to jakikolwiek kompik wystarczy (oczywiście bez perwersji :P )

Edytowane przez Zawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupilem, HP DV6640EW

Jak narazie tylko go uruchomilem i skonfigurowalem viste. Ogolnie Vista jakos smiga, ale :

1. Cholernie dlugo sie wlacza.

2. System smiga dobrze, ale raczej wynika to z faktu ze narazie nic nie zdazylem zainstalowac. Co do wykonania jestem zadowolony. Dzisiaj troche powylaczam programow ktore HP uruchamia oprzy starcie.

3. Mysle ze i tak przeinstaluje na XP.

 

Jeszcze mi sie podobaja te przyciski dotykowe do glosnikow dvd itp.

Nie mialem za wiele czasu zeby go potestowac, musze sie uczyc :(

Narazie kupilem i uruchomilem.

 

Jak znajde chwilke, moze za 3 tygodnie, napisze recenzje. Narazie musze sie uczyc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz recencje bo dziś jak zobaczyłem tego lapka za taką cenę to na prawdę EXTRA i jestem gotów zrezygnowania z Toshiby Satelite A200 z core 2 duo i radeona 2600HD który jest o 400 zeta droższy a zależy mi na zaoszczędzeniu kasy. Szczególnie, że ma Nvidie ten HP a chcę używać do niego Linuxa a wiadomo ATI i Linux to nadal zgroza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie odnosnie tego hp'ka jak rozmawialem w sklepie dowiedzialem sie ze do niego nie ma sterownikow pod xp innymi slowy nie ma sensu instalowac xp'ka a vista slimaczy strasznie, zas wersja z 2Gb ramu jest drozsza o tys zl bo to juz core2duo.

 

ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie odnosnie tego hp'ka jak rozmawialem w sklepie dowiedzialem sie ze do niego nie ma sterownikow pod xp innymi slowy nie ma sensu instalowac xp'ka a vista slimaczy strasznie, zas wersja z 2Gb ramu jest drozsza o tys zl bo to juz core2duo.

 

ile w tym prawdy?

vista na 1gb chodzi znosnie, chyba ze ktos pootwiera niewiadomo ile aplikacji..

 

przykladowo: FF+winamp+gg+skype+program pocztowy+uslugi dzailajace w tle = wszystko chodzi plynne, zajete okolo 600MB ramu.

 

jakby jednak sie wg Ciebie slimaczyl obecnie cena 1GB ramu to oszalamiajace 80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innymi slowy ten ram ktory kupuje na nic mi sie nieprzyda bo jego wartosc po wyjeciu i przy sprzedazy sporo spada skoro bedzie bez gwarancji - poza tym ram za 80 zl raczej nie jest pierwszych lotow.

 

ale jak to jest z oprogramowaniem? da sie uruchomic xp'ka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista na tym lapku śmaczy sie głównie z powodu dogranego przez HP softu, trzeba troszkę tego powyłączacie i jakoś będzie, ale i tak system włącza się dość długo jeśli chce się mieć 2GB to trzeba sprzedać to co już w lapku siedzi bo standardowo instalowane tam jest 2x512MB - za za 80zł można juz mieć przyjemna kostkę 1GB korsarzy, albo kingstona jak dla mnie to wystarczy w zupełności chyba że Esper zamierzasz coś kręcić ;) :D :P

 

co do Xp na tym Hp-ku są drobne problemy ze sterami HP nie udostępnia xp-ekowych sterów do wszystkiego więc pozostaje szukanie, ja polecam poszukać na Notebookcheck tam już rozkminili ten problem i upakowali wszystkie potrzebne stery bodaj w 3 przyjemne paczuszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest tu wlasnie z vista i gwarancja, kolega ma hp'ka i oni nie dali mu plytki tylko na dysku ma wydzielona czesc z obrazem, jednym slowiem wielki shit.

 

czy tu moge sformatowac caly dysk wywalic ten ich obraz instalowac czysta viste i nadal cieszyc sie gwarancja?

 

krecic nic nie chce ale w wiedzmina pograc a tu jednak 2GB sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do windowsa XP, na tym hp co kupilem smiga az milo. Jedyne co zauwazylem to ze matryca sie nie wlacza po wstrzymaniu systemu. Ostatnio tu na forum ktos mi napisal ze HP tak ma, wiec sie tym nei przejmuje, poprostu wylaczylem wylaczanie matrycy. wszystkie sterowniki do niego na na forum notebookcheck.pl. Jest oddzialny watek na stery dla niego. U mnei wszystkie dzialaja. Jedynei mialem problem z dzwiekiem i modemem ale wynikajacy z mojej niewiedzy, zeby dodac recznie stery robilem zeby wskazac lokacje i tam nei znajdowal sterow, a trzeba bylo wybrac z listy, pojawia sie lista sterownikow i u dalu jest "z dysku" wtedy wszystko dziala. Vista smiga na nim bardzo dobrze na 2x 512 jedyne co to sie uruchamia dlugo. Pozatym wgrany system ma bardzo duzo smieci od HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esper jeśli chcesz płytkę to masz dwa wyjścia zrobić sobie obraz recovery, albo podczas nagrywania tego recovery (jakiś hp-kowy programik to robi) odłączyć prąd potem dzwoni sie do hp i mówi że sie płytka zrąbała itp. itd. i Ci serwis podobno wysyła oryginalna płytkę z Vistą - na necie jest mnóstwo opisów jak i co - ja nie próbowałem...

 

Gwary nie traci się jeśli wymienisz sobie sam ram albo dysk, choć HP zaleca robienie tego w serwisie, z resztą sam możesz zapytać, mailuj do HP i się przekonaj

to samo tyczy sie oprogramowania, co więcej podobno można się ubiegać(głównie droga sądowa pewnie..) o zwrot kasy za oprogramowanie z którego sie nie korzysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...