Skocz do zawartości
dszywala

X1900xtx, Artefakty W Trybie 3d ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witka.

Mam problem z kartą,- działała przez prawie 2 lata bezproblemowo, jakieś 8 miesięcy temu zamontowałem chłodzenie,- pentagrama z cpu, tempy spadły znacznie.

W tym czasie nie grałem dużo, raptem kilkanaście godzin.

Kilka dni temu naszło mnie na partyjkę q3, i zobaczyłem kilka artefaktów. Zmieniłem sterowniki, i na chwilę wszystko wydawało się ok. Nazajutrz problem powrócił...

Znów zmieniłem stery ale już nic to nie dało, zainstalowałem świeży system i jest jeszcze gorzej.

W trybie 2d czyli w systemie wszystko jest OK, problem pojawia się po włączeniu trybu 3d, obecnie po włączeniu atitoola system wisi.

 

Ma ktos jakieś pomysły ? Karta się uwaliła czy można jeszcze czegoś spróbować

 

Temperatura na karcie w idle to około 39 stopni.

 

Jeśli to wina karty, to wie ktoś gdzie ja można naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co jakiś czas przy 1900XTX mam arty po włączeniu komputera ale reset pomaga.

Nie wiem czy dobrze zrobiłeś z tą zmiana wentyla.

Moja 9800 Pro poleciała najprawdopodobnie przez chłodzenie pasywne zalmana. Po dwóch latach wyświetlała arty a później siadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko gwarancja.

Problem w tym że jej brak.

 

A pamieci i sekcje zasilania chlodziles/chlodzisz? Zatrzymaj usluge AtiHotkeyPoller aby wymusic przez caly czas takty 2d i wlacz jakas gre ,sprawdz czy nadal sypie artami.

Ano właśnie miałem robić radiatorki na memki ale jakoś nigdy nie było czasu...

Obecnie przy zmniejszonych taktowaniach artów brak, spróbuję z AtiHotkeyPoller .

Przypuszczam że któraś kostka pamięci siada...

 

Zna ktoś jakiś serwis naprawiający karty graficzne ?

Pisałem tutaj:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=262519587

Ale nie zajmują się kartami graficznymi ...

 

Edit: Odsyłam kartę do http://www.aid-serwis.com.pl/index.php.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lekkim szoku jestem... wczoraj o 19 wypełniłem formularz na stronie aid, a dzisiaj o 12 dzwonil juz do mnie kurier , i 2 godziny pozniej zjawil sie w domu...

Najlepsze jest to że podałem tylko tel. komórkowy a on dzwonił na domowy... WTF? jakim cudem zdobyli stacjonarny skoro nawet nie jest na mnie zarejestrowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że podałem tylko tel. komórkowy a on dzwonił na domowy... WTF? jakim cudem zdobyli stacjonarny skoro nawet nie jest na mnie zarejestrowany?

Układ, szanowny kolego układ ;] A mam pytanie - czy to jest ta grafa co ja niedawno chciales sprzedac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ, szanowny kolego układ ;] A mam pytanie - czy to jest ta grafa co ja niedawno chciales sprzedac?

Tak, dokładnie ta sama. Chciałem jeszcze przed sprzedażą przetestować w grach , bo przez długi czas używałem jej tylko do prac biurowych i oglądnia filmów i zauważyłem te artefekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...