Skocz do zawartości
pix3l

Wc- Pare Pytan, Porady Mile Widziane

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra powiedzmy ze mam plan takiego WC:

 

Dołączona grafika

 

2 chlodnice- ta na gorze to kadett, ta nad psu to cos podobnrgo do tych z serii blackwater

Kadet musi zostac na gorze- nigdzie indziej mi sie nie zmiesci a nie chce go wywalac poza bude.

 

kolejnosc: pompa->gpu->sb->nb->cpu->chlodnice->pompa

 

Moje pytania: Jak takie wc odpowietrzyc? ktoredy lac wode? Dodac reza?

 

Wszelkie rady porady, krytyka mile widziane.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżki też mają weekend... Nie rozpisałeś się za bardzo ;) Zapodaj naszej braci troszkę więcej informacji o Twoim składzie blachy. Z rysunku wydedukowałem, że masz BIG-Towera. Opłaca się Tobie zakładać na SB bloczek? Nie lepiej jakiś pasywny radiatorek? Nie będzie Ci zbędnie podgrzewał wody w układzie. BTW. podaj model MOBO, a jeszcze lepiej zapodaj fotkę wnętrza budy, bo z tego rysunku, bynajmniej robionego w MS pr0-Paint'cie, może wypływać wiele niedokładności. Musimy wszak ocenić, czy grafika nie będzie przeszkadzała w montażu bloczków na NB, SB itd.

So? ;)

 

EDIT: a ta legenda na obrazku ma za zadanie tylko ludzi ogłupiać ;D Bez urazy, ja na nią wcale nie spojrzałem :)

Edytowane przez Charles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: a ta legenda na obrazku ma za zadanie tylko ludzi ogłupiać ;D Bez urazy, ja na nią wcale nie spojrzałem :)

Podejrzewam, że ta legenda ma przedstawiać znak zapytania, co uwidacznia istotę postu ;)

 

Blok na sb --> out, to nie jest nforce, ich8 się nie grzeje. Szkoda kasy, miejsca, zbędnej komplikacji układu i ciężaru kompa.

 

Możesz dać rezerwuar, albo trójnik przed wejściem do pompy - wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżki też mają weekend... Nie rozpisałeś się za bardzo ;) Zapodaj naszej braci troszkę więcej informacji o Twoim składzie blachy. Z rysunku wydedukowałem, że masz BIG-Towera. Opłaca się Tobie zakładać na SB bloczek? Nie lepiej jakiś pasywny radiatorek? Nie będzie Ci zbędnie podgrzewał wody w układzie. BTW. podaj model MOBO, a jeszcze lepiej zapodaj fotkę wnętrza budy, bo z tego rysunku, bynajmniej robionego w MS pr0-Paint'cie, może wypływać wiele niedokładności. Musimy wszak ocenić, czy grafika nie będzie przeszkadzała w montażu bloczków na NB, SB itd.

So? ;)

 

EDIT: a ta legenda na obrazku ma za zadanie tylko ludzi ogłupiać ;D Bez urazy, ja na nią wcale nie spojrzałem :)

Bloczek na SB chyba oleje, natomiast z tego co wydedukowalem grafa nie przeszkodzi w montarzu bloku nb. Znalazlem tez projet bloczku na mosfety i chyba sobie taki sprawie (dobrze miec kolege maniaka-majsterkowicza)

 

(foto mojej plyty: http://www.pcinlife.com/article_photo/x680...p_1.03g-01.jpg)

 

Obecnie mam 'wersje beta' -> wszystko rozlozone tak jak na rysunku, z tym ze narazie chlodze tylko gpu i cpu(bloki zakupione jakis czas temu od kynka). Kadet nie zmiescil mi sie do srodka (1cm szerokosci;/) wiec wywalilem go na 'dach' oudowy. MOje bledy: jak narazie to wybor weza 8/10, moglem wziac o wiekszej srednicy, lepiej bu sie ukladal.

Buda to kawalek zlomu za 20zl, tak na poczatek, mozna ciąć :P

 

Uklad uzupelnialem woda odwracajac bude do gory nogami i napelniajac go przy pompce- w ukladzie wciaz znajduje sie niewiele powietrza (dajcie jakies rady jak to odpowietrzyc, gdzies w galerii widzialem taki odpowietrznik montowany na trojniku przed pompka- ogarnia sie to?)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw link fotki Twojej płyty głównej (oddziel spacją nawias na końcu od linku).

 

Trzeba od razu było mówić, że to P5B dlx... Na PPC jest chyba kilka WCtów, które chłodzą właśnie tę płytę.

 

No i logicznym wydaje się, że węże o mniejszej średnicy się będą lepiej układać ;) Nie rezygnuj z 8/10, to taki "kompaktowy" i jakże elegancki hmmm... rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...