Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu kupiłem dysk WD3200AAKS skuszony dobrymi recenzjami (via purepc.pl) i opiniami użytkowników. Postanowiłem przeprowadzić testy dwoma programami HD Tach / Tune. Zamieszczam wykresy.

 

Konfiguracja sprzetu:

C2D 4300

EVGA 650iUltra

2x1GB GeIL 4-4-4-14

Gigabyte GF8600 GT

 

Dołączona grafika Quick Test Dołączona grafikaLong Test

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Nie znam się na tym lecz patrząc na osiągi wydają się bardzo przeciętnie, odbiegają sporo od przestawionych w testach i opiniach. Czy trafiłem na jakąś zła partię czy jestem przewrażliwiony ;) Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfigurowałeś cokolwiek w biosie/systemie/programami odnośnie dysku? Bo ja sprawdzalem na zasadzie -> podpiałem do kompa -> partycje -> system -> testy.

 

Ale widze ze sredni czas rozni sie bardzo. Nie wiem czy nie dac na gwarancje dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie konfigurowałem w biosie. Zrobiłem tak samo jak Ty podłączyłem sformatowałem, wgrałem wina i po sprawie. Winda ma prawie 2 mies. Próbowałeś ściągnąć najnowsze stery do płyty głównej? Wiesz różnica też może polegać na różnicy chipsetów. Może ktoś inny jeszcze się wypowie kto posiada ten dysk. Załączyłem dwa nowe screeny w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem sobie nowy dysk jest to - WD AAKS 320 GB

 

Robiłem sobie testy i mam do was pytanko czy wszystko jest z nim ok ??

Bardzo proszę powiedzieć, nic się nie dzieję niepokojącego jestem zadowolony ale może rzucicie okiem ekspertów.

 

Dodam że dysk działa w szufladzie do dysku twardego

 

HD Tune: WDC WD3200AAKS-00TMA BenchmarkTransfer Rate Minimum : 29.0 MB/secTransfer Rate Maximum : 81.2 MB/secTransfer Rate Average : 65.9 MB/secAccess Time		   : 13.2 msBurst Rate			: 111.9 MB/secCPU Usage			 : 3.1%HD Tune: WDC WD3200AAKS-00TMA InformationFirmware version : 12.01C01Serial number	:	  WD-WCAS60016908Capacity		 : 298.1 GB (~320.1 GB)Buffer size	  : 16384 KBStandard		 : ATA/ATAPI-7 - SATA IISupported mode   : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)Current mode	 : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)S.M.A.R.T					: yes48-bit Address			   : yesRead Look-Ahead			  : yesWrite Cache				  : yesHost Protected Area		  : yesDevice Configuration Overlay : yesAutomatic Acoustic Management: yesPower Management			 : yesAdvanced Power Management	: noPower-up in Standby		  : yesSecurity Mode				: yesFirmware Upgradable		  : yesPartition	 : 1Drive letter  : C:\Label		 : SYSTEMCapacity	  : 10236 MBUsage		 : 27.91%Type		  : FAT32Bootable	  : YesPartition	 : 2Drive letter  : D:\Label		 : PROGRAMYCapacity	  : 30718 MBUsage		 : 0.22%Type		  : NTFSBootable	  : NoPartition	 : 3Drive letter  : K:\Label		 : GRYCapacity	  : 30718 MBUsage		 : 0.21%Type		  : NTFSBootable	  : NoPartition	 : 4Drive letter  : L:\Label		 : DANECapacity	  : 116777 MBUsage		 : 0.06%Type		  : NTFSBootable	  : NoPartition	 : 5Drive letter  : M:\Label		 : DANECapacity	  : 116784 MBUsage		 : 0.06%Type		  : NTFSBootable	  : NoHD Tune: WDC WD3200AAKS-00TMA HealthID							   Current  Worst	ThresholdData	 Status   (01) Raw Read Error Rate		 200	  200	  51	   0		Ok	   (03) Spin Up Time				100	  253	  21	   0		Ok	   (04) Start/Stop Count			100	  100	  0		3		Ok	   (05) Reallocated Sector Count	200	  200	  140	  0		Ok	   (07) Seek Error Rate			 100	  253	  51	   0		Ok	   (09) Power On Hours Count		100	  100	  0		1		Ok	   (0A) Spin Retry Count			100	  253	  51	   0		Ok	   (0B) Calibration Retry Count	 100	  253	  51	   0		Ok	   (0C) Power Cycle Count		   100	  100	  0		3		Ok	   (C0) Power Off Retract Count	 200	  200	  0		1		Ok	   (C1) Load Cycle Count			200	  200	  0		3		Ok	   (C2) Temperature				 119	  112	  0		31	   Ok	   (C4) Reallocated Event Count	 200	  200	  0		0		Ok	   (C5) Current Pending Sector	  200	  200	  0		0		Ok	   (C6) Offline Uncorrectable	   100	  253	  0		0		Ok	   (C7) Ultra DMA CRC Error Count   200	  200	  0		0		Ok	   (C8) Write Error Rate			100	  253	  51	   0		Ok	   Power On Time		 : 1Health Status		 : OkHD Tune: WDC WD3200AAKS-00TMA Error ScanScanned data   : 305123 MBDamaged Blocks : 0.0 %Elapsed Time   : 84:57

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie małe pytanie odnosnie wydajnosci/zuzywania się dysku. Poniewaz uzywam programu HDDlife Pro w ktorym zmniejszyłem predkosc talerzy to czy to ma jakis negatywny wpływ na prace dysku ? Czy wrecz odwrotnie, poniewaz zmniejszyłem jego predkosc to bedzie sie mniej zuzywał? Dodam ze jest bardzo cichy przy maksymalnym zmniejszeniu obr.

post-140846-1194688141_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie małe pytanie odnosnie wydajnosci/zuzywania się dysku. Poniewaz uzywam programu HDDlife Pro w ktorym zmniejszyłem predkosc talerzy to czy to ma jakis negatywny wpływ na prace dysku ? Czy wrecz odwrotnie, poniewaz zmniejszyłem jego predkosc to bedzie sie mniej zuzywał? Dodam ze jest bardzo cichy przy maksymalnym zmniejszeniu obr.

po pierwsze nie zmniejszyłeś prędkości talerzy tylko włączyłeś funkcje AAM, działanie tego mechanizmu można stopniować od 1 do 255 ty ustawiłeś naj większą wartość czyli dysk podczas przesuwania głowic powinien najmniej hałasować, mechanizm nie ma ani negatywnego ani pozytywnego wpływu na stan dysku, ma natomiast bardzo negatywny wpływ na wydajność dysku Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do użytkowników tych WD. Jak jest z ich głośnością i wibracjami?

Obecnie mam HITACHI w Antec Solo i normalnie go nie słyszę. Jedynie przy większych operacjach słychać pracę głowicy. Pytam ponieważ planuję postawienie RAID 0 i zastanawiam się czy dokupić drugiego Hitachi czy zmienić dyski na te WD.

 

Z góry dzięki za pomoc w podjęciu decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do użytkowników tych WD. Jak jest z ich głośnością i wibracjami?

Obecnie mam HITACHI w Antec Solo i normalnie go nie słyszę. Jedynie przy większych operacjach słychać pracę głowicy. Pytam ponieważ planuję postawienie RAID 0 i zastanawiam się czy dokupić drugiego Hitachi czy zmienić dyski na te WD.

 

Z góry dzięki za pomoc w podjęciu decyzji :)

RAID ZAWSZE buduje się z takich samych dysków Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiazku, nie trzeba... :)

tak samo jak nie ma obowiązku nosić buty ale z butami jest wygodniej, nie ma obowiązku mycia zębów ale tak jest zdrowiej, nie ma obowiązku posiadania komputera itd...., oraz nie ma zakazu skakania na głowę do pustego basenu i zdrowiej jest tago nie robić, choć niektórym by się przydał taki skok

 

nie ma obowiązku budowy RAID z identycznych dysków, ale tak jest łatwiej uzyskać stabilną i wydajną macierz, więc każdy kto chce mieć wydajną i stabilną macierz RAID, ZAWSZE używa z takich samych dysków

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma obowiązku budowy RAID z identycznych dysków, ale tak jest łatwiej uzyskać stabilną i wydajną macierz, więc każdy kto chce mieć wydajną i stabilną macierz RAID, ZAWSZE używa z takich samych dysków

A jak ktos nie ma pieniedzy, zeby kupowac dwa nowe dyski, ma juz jednen w komputerze, to wystarczy ze dokupi dowolny inny, byle nie wolniejszy od istniejacego i najlepiej takiej samej pojemnosci, miedzy innymi w tym celu powstal raid zeby przyspieszyc istniejace konfiguracje. Gwarantuje, ze macierz dzialac bedzie rownie stabilnie i szybko. Posiadanie blizniaczych dyskow to mit, ktrory jest rozpowszechniany przez niedoswiadczoncyh uzytkownikow.

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAID ZAWSZE buduje się z takich samych dysków

G.... prawda wysoki sadzie ...

 

Mam 2 x 10gb dyski jeden Fudzitsu drugi Segate

razem smigaja w RAID 0 - (swietnie jak na tak stare dyski)

 

 

Jedynie ZALECANE jest uzycie 2 identycznych dyskow

 

ale z powodzeniem mozemy laczyc dyski roznych producentow

Nawet nie o takie jsamej pojemnosci (oczywiscie z pewna strata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.... prawda wysoki sadzie ...

 

Mam 2 x 10gb dyski jeden Fudzitsu drugi Segate

razem smigaja w RAID 0 - (swietnie jak na tak stare dyski)

Jedynie ZALECANE jest uzycie 2 identycznych dyskow

 

ale z powodzeniem mozemy laczyc dyski roznych producentow

Nawet nie o takie jsamej pojemnosci (oczywiscie z pewna strata)

przez takich impotentów umysłowych jak ty, powstają pytania typu kupiłem drugi dysk zrobiłem RAID i coś jest nie tak...., mniej doświadczeni użytkownicy tracą czas i nerwy a przecież wystarczy nie kombinować i trzymać się prostej zasady, RAID ZAWSZE buduje się z takich samych dysków

 

najlepiej nie robić dla użytku domowego RAID-u, te ubogie kontrolerki występujące na płytach.g zwykle są programowe (tak jak to badziewie od NVidi) i oferują żałosne możliwości

 

PS. a ja mam słonia w karawce i co z tego

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod wzgledem glosnosci dysk serdecznie .. odradzam

a miałeś chroboczącą Barakę? bo ja przy niej wieczorami nie mogłem wytrzymać - musiałem ją odkręcić i trzymać na gąbkach :? po wymianie na AAKS jest ok

 

------------------------

 

naprawdę nikt nie ma Visty na tym dysku? ponawiam moją prośbę z poprzedniego posta o jakieś screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miałeś chroboczącą Barakę? bo ja przy niej wieczorami nie mogłem wytrzymać - musiałem ją odkręcić i trzymać na gąbkach :? po wymianie na AAKS jest ok

 

Kurde, to może coś z moim jest nie tak, jeden wielki chrobot ... Wam nie chroboczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

We wrzesniu kupilem wd 320 aaks i teraz zaczely sie problemy...

 

Historia wyglada tak:

 

Windows mi sie zacial tak ze musialem na "chama" restartowac po czym winda nie chciala sie uruchomic. Po jeszcze paru restartach w koncu wstala. Ale od tej pory wszystko ladowalo sie 3-4 razy dluzej. Pewnie jakies pliki systemowe sie powalily to zrobie formata bo i tak mam syf na kompie. Tak tez zrobilem ale po formacie bylo lepiej ale wciaz kiepsko. Znow winda sie zawiesila znow ta sama historia... Ale z tym ze przy probie formatu wywalalo blad ze partycja jest uszkodzona. Juz chcialem jechac do serwisu ale postanowilem rozebrac kompa i przeczyscic kabelki do dysku i ku mojemu zaskoczeniu po tym zabiegu dal sie sformatowac. Ale problemy z dlugim ladowaniem/zamykaniem sie windowsa pozostaly. Czasami tez sa jakies 2 sekundowe freezy.

 

Czytalem pare watkow o dyskach ale ze na komputerach sie nie znam to nie za wiele wywnioskowalem, wiec prosze o wyrozumialosc.

 

 

 

 

Moj sprzet:

 

c2d e6850

p5k deluxe

wd320 aaks

2 ram

8800gtx

BeQuiet straight power 500w

 

Moze te skriny beda pomocne

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Bardzo prosze o pomoc, z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...